LAAT ONS UW BOONTJES DOPPEN. A KPJ-nieuws Of dat VANDALISME IS ZÓÓÓ KINDERACHTIG. fietsers... dat zijn gezellige lui Bloemschikken: Al Al Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Ui L.i Dc Au Au Au Au Au Dc VC Au Bezoekerscentrum Oisterwijk Ai L.' KPJ-toneel Wat zit er in een uilebal? Openingstijden Stel: u bent voor uw bedrijf of instantie toe aan het opnieuw bestellen van drukwerk, nu gaat om 'n faktuur, briefpapier of orderformulier, in wezen zijn het allemaal 'visitekaartjes' waar u mee 'naar buiten' treedt. Dat verdient natuurlijk speciale aandacht. Aandacht ook van mensen die op drukwerkgebied hun mannetje staan en de beschikking hebben over geavanceerde apparatuur om uw wensen te verwezenlijken. Met onze jaaaaarenlange ervaring op dit gebied zijn wij graag bereid uw drukwerkboontjes te doppen. Drietal tentoonstellingen in Moergestelse bibliotheek Vluchten doe je niet zomaar Aandacht voor de kindertelefoon in de bibliotheek ’t Prachtig rijk van insulinde Vlinders in Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten Van 1 maart tot en met 10 april stelt Jan de Ko- ning in het bezoekerscentrum zijn schilderijen tentoon. PAGINA 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MAART 19<»_ 'M( Om toch nog even terug te komen op het carna val. Het dweilen met de KPJ was dit jaar weer grandioos. Het aantal deelnemers was weer erg groot en het dweilweer was prima. De hoge car navaleske stemming werd nog verhoogd door het orkestje ’Dinges’. Nadat we ons dweilprogramma hadden afgerond zijn we broodjes gaan eten en vooral koffie gaan drinken. Of nu een broodje kaas of een broodje ham het lekkerste was, is nog niet geheel duide lijk. De meningen waren daarover erg verdeeld. Het is ons gelukt om een bloemschikcursus te or ganiseren. De vastgestelde data zijn 8 en 15 april en de aan vang is telkens om 20.00 uur. De plaats van deze cursus zal in ons clubhuis D’n Tob zijn. Uit Aui Aui Aui Oir Vel Au< Pro Au< Au< Au< Ta? Nei Au< Uit RVI Au< Sar de Atalanta laat U zien hoe deze trekvlinder een tocht van Spanje naar Nederland maakt. Voor kinderen zijn er werkbladen -knippen-kleuren- en opdrachtenformulieren aaan de hand waarvan zij inzicht krijgen in het leven van de vlinder. U wa; dit der dot wel bei pio dat var ver me om wa: hot Tt> zoc ger ker On kar ter uits ner mit ein lob ver hav On wis voc har Pro Au, Au, Brc Un Aut Un RK Aut Aut SVi Er kunnen maximaal 10 personen (dames en he ren) aan deelnemen. De kosten zijn 10,- per persoon. Opgave is mogelijk bij Erica, tel. 1315. Er is nog steeds plaats! Ook dit jaar brengt onze toneelgroep weer een blijspel op het toneel. De titel van het blijspel is: Een zoen van ’Miss Urk’. Op 14, 16 en 18 maart zal in Den Boogaard tel kens om 20.00 uur het blijspel opgevoerd wor den. Kaartjes (inclusief koffie en thee) zijn ver krijgbaar bij de kassa van Den Boogaard voor 5,- per persoon (geen reserveringen). Heb je eens zin in een ander avondje uit, ga dan eens naar het KPJ-toneel in Moergestel. Zoals u weet organiseert de Stichting kinderop vang Humanitas kinderopvang voor kinderen van 0-12 jaar. Voor de inwoners van Moergestel betekent dat, dat zij hun kinderen van 0-4 jaar aan kunnen melden voor het kinderdagverblijf in Oisterwijk als voor gastouderopvang in Moergestel zelf. Bij de laatste vorm van kinderopvang kunnen kinde ren tot 12 jaar aangemeld worden. Bij de gastoudercentrale is nog steeds ruimte om kinderen te plaatsen; op het kinderdagverblijf is op dit moment geen plaats meer. Desondanks is het toch zinnig uw kind aan te melden. Op deze manier kan namelijk een wacht lijst aangelegd worden, zodat de konkrete be hoefte aan kinderopvang duidelijk wordt. Op ba sis hiervan zou het aantal plaatsen op de dagop vang in de toekomst mogelijk uitgebreid kunnen worden. Voor meer informatie en uiteraard ook om uw kind aan te melden kunt u terecht tijens de tele fonische spreekuren van kindercentrum OKI- DO. Deze zijn op maandag- en donderdagoch tend van 9.00 tot 11.00 uur onder telefoonnum mer 04242-86452. Een uil eet zijn prooi met huid en haar op. De ha ren en botjes verteren niet in zijn lichaam. Samen met de haren braakt hij die botjes uit. We noe men dit braakballen of uileballen. Bosmuizen hebben andere schedeltjes dan veld muizen. Een spreeuw heeft een andere snavel dan een huismus of een koolmees. Aan de botjes en snavels in de braakballen kun je zien wat die uil heeft gegeten. Het is erg leuk werk om dat eens uit te zoeken. Op zaterdagmiddag 28 maart van 14.00 tot 15.30 uur kun je in het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten zo’n braakbal komen uitpluizen en determineren. Heb je zin om te ko men, geef je dan van tevoren even op. Het bezoekerscentrum is geopend van disdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Van 9 maart tot en met 25 maart zijn in de biblio theek drie tentoonstellingen te zien. De ten toonstellingen hebben als onderwerp Asiel in Ne derland, De kindertelefoon en de boekenweek. Onder deze titel is een fototentoonstelling over asiel in Nederland te bezichtigen. De tentoonstel ling is samengesteld door de Vereniging Vluch telingenwerk. De tentoonstelling bestaat uit 15 foto’s en een begeleidende tekst die tesamen uit drukking geven aan lief en leed, onzekerheid en hoop op een betere toekomst in Nederland. Deze tentoonstelling belicht hoe asielzoekers in Nederland leven, in afwachting van de beslissing van het Ministerie van Justitie. De asielprocedure duurt lang, mensen verkeren soms twee jaar of nog langer in onzekerheid. Ruim 6.000 vrijwilligers verspreid over meer dan 500 plaatselijke vluchtelingen werkgroepen zet ten zich in voor de op vang van asielzoekers. De afgelopen tijd is het klimaat voor asielzoekers verslechterd. Dit geldt vooral voor asielzoekers in West-Europa. Een vluchteling is iemand die zijn eigen land ver laat uit lijfsbehoud omdat hij of zij persoonlijke vervolging heeft te vrezen. Zo iemand kan ver volgd worden omdat hij een bepaalde godsdienst belijdt, lid is van een verboden politieke partij, behoort tot een sociale groep of omdat hij tot een bepaald ras behoort. De tentoonstelling ’Asiel in Nederland’ laat zien dat niemand vlucht voor zijn plezier. In uw eigen omgeving kunt u meehelpen het klimaat voor asielzoekers te verbeteren. Iemand die voor zijn leven heeft te vrezen moet kunnen rekenen op een veilige plek. Als u dat ook vindt kunt u lid worden van Vluch telingenwerk. U ontvangt dan vier maal per jaar het ledenblad ’Status’. Als u meer wilt doen kunt u kontakt opnemen met de plaatselijke Vluchte lingen Werkgroep. Bij de tentoonstelling liggen boeken en brochu res ter inzage. De kindertelefoon is gestart in 1979, het Jaar van het Kind. Inmiddels heeft ze zich ontwikkeld tot een voorziening van jeugdhulpverlening, die per jaar door zo’n 50.000 kinderen en jongeren wordt gebeld. De leeftijd van de beller ligt tussen de 8 en de 18 jaar. Er zijn een aantal redenen te noemen waar om kinderen niet in hun eigen omgeving terecht kunnen met hun vragen. Bijvoorbeeld problemen met hun ouders, behoef te aan steun of bevestiging van een derde partij of het meespelen van schaamte bij vragen over bijvoorbeeld sexualiteit en relaties. De kindertelefoon is dan een van de weinige or ganisaties die (jonge) kinderen de mogelijkheid biedt om zelfstandig hulp vragen. De kinderte lefoon eerbiedigt hun recht op privacy. Er wor den geen gegevens van kinderen doorgespeeld aan ouders of instanties. is het thema van de boekenweek 1992. Rondom dit thema, dat betrekking heeft op Indonesië, wordt een tentoonstelling opgebouwd met zowel romans als informatieve boeken, en boeken van Indonesische schrijvers. Alle tentoonstellingen zijn tijdens de openingsu ren van de bibliotheek gratis toegankelijk. Tot ziens in de bibliotheek, de bibliotheekmede werkers. Jan de Koning woont en werkt in Ulvenhout. Als onderwerp voor zijn schilderijen heeft hij vlinders gekozen. ’Bij vlinders’, zo zegt Jan ’denk ik aan tere breekbare sierlijk fladderende wezens. Ze zijn volmaakt qua bouw, vormgeving en kleur. Hun voorkomen geeft mij het gevoel van een dans uitgevoerd door lichtvoetige dan sers’. De schilderijen zijn ware sprookjesbeelden ge schilderd met acrylverf op linnen. Van 19 februari tot en met 2 april staan in de kel derruimte van het bezoekerscentrum panelen en vitrinekasten die U vertellen over het leven van de vlinder. Op de video ’Hoe een Koolwitje vlin der wordt’ ziet U de gedaantewisselingen -ei- rups-pop-vlinder- van de vlinder. De video over

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 8