o Van de VAN IERSEL Weyden weer op tocht naar Israël. Twintigste editie van Autoruilbeurs in Autotron Rosmalen Souvenir des Montagnards met operafragmenten en ’Carmina Burana’ Alle voorkomende Pater C. Bilo en Broeder J. van der a.s. Donderdag in Oisterwijk gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Loodgietersbedrijf Oostblok Clubpresentatie Openingstijden Reis naar Rome en Assisië. PAGINA 7 lil ST. WILLIBRORDSTRAAT45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 333321 ONTSNAPTE STIER Zaterdag gelukte het een inmiddels verdoofde stier te ontsnappen uit de slachtplaats van een sla gerij aan de Burg. Canterslaan te Oisterwijk. Met een enorme gedrevenheid lukte het het beest om v/h Jos Habraken lunch keert u terug naar Jerusalem. 13. Reisdag Jerusalem - Tel Aviv - Amsterdam, waar u rond de middag aankomt. Op zaterdag 11 april is er in het Montfortcentrum ’Op weg’, Montfortlaan 12a in Oirschot een in formatiemiddag over Israëlreizen. Voor degenen die met pater Bilo en Broeder van de Weyden meegaan wordt in september de afzonderlijke informatie- en kenningsmakingtniddag in Oir schot georganiseerd. De technische verzorging van de tocht in het Heilig Land is in handen van ’Montfort-Tochten, Postbus 5, AA Berg en Dal, waar u informatie en aanmeldingsformulieren kunt aanvragen. De totale kosten (vliegreis, hotel, volpension, fooien, entrees, vervoer in Israël, enzovoorts) be dragen 2395,-. dingetjes naar voren die gerepareerd moeten wor den. Op de beurs in maart kan de amateur- monteur vlak voor het nieuwe seizoen nog net even dat onderdeeltje op de kop tikken. Tijdens de beurs worden uiteraard ook weer complete automobielen verhandeld. De organi satoren van het evenement verwachten dat een vorig jaar voorzichtig ingezette trend zich in de (nabije) toekomst steeds duidelijker zal gaan ma nifesteren: een groeiend aanbod van historische voertuigen uit de voormalige Oostbloklanden. Hierbij moet niet worden gedacht aan auto’s die in deze landen zijn geproduceerd, maar aan wa gens van Amerikaanse en Duitse makelij die voor en tijdens de oorlog daar terecht gekomen zijn. In maart zijn in Rosmalen geen merkenclubs ver tegenwoordigd. Toch komen de clubfanaten in dit jubileumjaar ruimschoots aan hun trekken. In het eerste weekeinde van april staat er namelijk een grote presentatie op het programma waarop zich meer dan veertig merkenclubs zullen presen teren. Het is de bedoeling dat deze ’samenkomst’ een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Zaterdag 21 en zondag 22 maart is de Automo- biel-ruilbeurs geopend van 10 tot 18 uur. De toe gangsprijs bedraagt 12,50 voor volwassenen en 7,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Aanstaande donderdag 12 maan vindt in kultu- reel centrum ’De Kunstkring’ in Oisterwijk een concert plaats door Operakoor ’Souvenir des Montagnards’. Aan dit concert wordt solistische medewerking verleend door de sopraan Thea Vermeulen-Peek en de bas Ton de Bont. Verder werkt mee een begeleidingsensemble bestaande uit Ben, Martin, Weijand en Gert Oude Sogtoen (piano) en Hans Verweij, Ruud Diederiks en Rob Haertel (slagwerk). Voor de pauze staan een aantal fragmenten op het programma uit opera’s van onder meeer Verdi en Rossini; na de pauze worden de eerste twee de len uitgevoerd van ’Carmina Burana’ van Carl Orff, in een bewerking voor zang, twee piano’s en slagwerk van de componist zelf. ’Carmina Bu rana’ was onlangs veelvuldig in de publiciteit vanwege de omstreden -inmiddels verboden- ver tolkingen van ’O Fortuna’, wat overigens ook op het programma staat. Het werk omvat een aan tal middeleeuwse drink- en liefdesliederen, die in het midden van deze eeuw door Orff zijn bewerkt en georkestreerd. Het concert, wat onder leiding staat van dirigent Hans van den Brand, begint om 20.15 uur. De entree bedraat 7,50. ROSMALEN - De evenementenkalender ’92 van Autotron Rosmalen vermeldt in het weekein de van 21 en 22 maart een activiteit die in deze hoedanigheid reeds voor de twintigste keer door het automobielmuseum wordt georganiseerd: de Internationale Automobiel-ruilbeurs. Het toeval wil dat deze jubileumeditie plaatsvindt in het jaar dat in Rosmalen het twintigjarig bestaan wordt gevierd. De bezitter van een historisch automobiel be steedt de wintermaanden om zijn dierbare bezit weer op en top te prepareren voor het nieuwe rij- seizoen. Ondanks de vaak zeer solide construc tie van de automobielen gaat ook aan deze voer tuigen wel eens wat kapot of zijn er essentiële on derdelen na jaren trouwe dienst aan vervanging toe. Op de ruilbeurzen die Autotron houdt, kan de doe-het-zelver het bewuste onderdeel in een van de vele stands meestal wel vinden. In november wordt altijd de grote Automobiel- ruilbeurs op touw gezet. Deze beurs is bedoeld om onderdelen en dergelijke te kopen of te rui len waarvan tijdens het seizoen al geconstateerd is dat ze aan vervanging toe zijn. Tijdens de ’sleu- telmaanden’ komen regelmatig nog wel enkele Bovengenoemde reisgidsen zullen ook dit jaar weer een rondtocht door Israël begeleiden. De ze tocht vindt plaats van 20 oktober tot en met 1 november. Het programma ziet er in grote lijnen als volgt uit: 1Van Schiphol met ELAL naar Tel Aviv en dan per bus naar Tiberias. 2. Naar Nazareth voor een bezoek aan de syna goge en de Basiliek van de Boodschap. Eucha ristieviering. Na de lunch bezoek aan de berg Thabor, waar na u via Kana (het wonder op de bruiloft) terug keert naar Tiberias. 3. Op en rond het Meer: de berg van de Za ligsprekingen, Eucharistievieringen, Tabfa (de plaats van Broodvermenigvuldiging) en Kaphar- naum waar Jezus woonde. Per boot het Meer over naar kibbutz Ein Gev voor lunch en bezoek. Voor het diner bent u te rug in Tiberias. 4. Verder naar het noorden: u bezoekt de Kruis- vaardersvesting Belvoir en gaat via Beit Alpha naar de orthodoxe kibbutz Lavi. Vervolgens be zoekt u de kunstenaarsstad Zefat en keert via de Golanhoogte terug naar Tiberias. 5. Via Beit Shearim naar de kuststreek van de Middelandse Zee. Bezoek aan de berg Karmel, waar de profeet Eila leefde. U gebruikt de lunch in Haifa, ’s Middags gaat u naar Akko, een pit toresk vissersplaatsje uit de tijd van de Kruisvaar ders. 6. Op naar Jerusalem. Onderweg bezoekt u de Megiddo en de kruisvaardersburcht van Caesa rea. In de buurt van Tel Aviv gebruikt u de lunch. In de middag gaat u door naar Jerusalem waar u tegen de avond aankomt. 7. Vanaf de top van de Olijfberg ziet u het oude Jerusalem voor u liggen. Afdalend komt u in het Hof van Olijven en de Kerk van de Doodstrijd. *s Middags gaat u langs de Via Dolorosa naar de Kerk van het Heilig Graf. Eucharistieviering. 8. Vanmorgen staat de Nieuwe Stad op het pro gramma. U komt onder andere langs de Knesset en de Menora en brengt een bezoek aan Ein Ka rim waar Maria haar nicht Elisabeth bezocht. ’s Middags gaat u naar de Sionsberg met de Zaal van het Laatste Avondmaal en naar de kerk van St. Petrus in Gallicantu. Ook de Cardo Maximus verdient uw aandacht. 9. Vanmorgen komt u op het Tempelplein met zijn prachtige moskeeën. De middag is vrij. 10. U bezoekt Massada, de rotsburcht in de Woestijn van Juda. Er is gelegenheid om te gaan zwemmen in de Dode Zee. Via Arad keert u te rug naar Jerusalem en als de tijd het toelaat be zoekt u de grotten van Beit Guvrin. 11. De morgen is vrij, 's Middags gaat u naar Qumran, de vindplaats van de Dode Zee-rollen. In Jericho bezoekt u de Teil en het Hisham Pa leis uit de tijd van de Kaliefen. Aan de vooravond van de sabbat komt u aan de Klaagmuur. 12. Vanmorgen bezoekt u Bethlehem, de plaats waar Jezus is geboren. Eucharistieviering. Na de Van 22 - 31 mei leidt Pater C. Bilo, samen met Pater J. Hoebrichts een reis naar Assisië en Rome. Het programma is als volgt: 1Met ALITALIA naar Rome en dan verder per bus naar Assisië. Dineren overnachting. 2. Hele dag in de stad van Franciscus met bezoe ken aan: de San Francesco met de tombe van de heilige, de Santa Chiara, de Piazza Commune met de Santa Maria sopra Minerva, de Santa Ma ria degli Angeli en de Carceri. Een Eucharistie viering in de San Francesco sluit deze indruk wekkende dag af. 3. De morgen is vrij. Na de lunch op weg naar Rome waar u verder verblijft gedurende deze reis. 4. Bezoek aan het St. Pietersplein en de basiliek. Vervolgens naar de Kerk van de Friezen. Na de lunch naar het oude Rome: het Forum Roma- num, het Colosseum en het Capitool. 5. Bezoek aan de Maria Maggiore en de Sint Jan van Lateranen. De middag is vrij. 6. Audiëntie bij de Paus. In de middag bezoek aan de basiliek St. Paulus buiten de muren en aansluitend de catacomben van Domitilla. 7. Vrije excursie naar de beroemde Abdij van Monte Cassino, in de Tweede Wereldoorlog to taal verwoest. Dankzij giften uit de hele wereld is ze nu weer in haar oude glorie hersteld. 8. In de morgen: Vaticaanse Musea en de Sixtijn se Kapel met de wandschilderingen van Miche langelo. De middag is vrij. 9. Excursie naar Subiaco. Hier leefde de H. Be- nedictus in eenzaamheid. De lunch is in Tivoli; bezoek aan de Villa d’Este met zijn talloze speelse fontijnen. 10. Reisdag Rome - Amsterdam. Totale onkosten: 2495,- (Toeslag vrije excur sie naar Monte Cassino: 75,-). Informatie en aanmeldingsformulier kunt u aanvragen bij: ’Montforttochten’, Postbus 5, AA Berg en Dal. ALKOHOLKONTROLES Ook gedurende de carnavalsdagen werd door ons diverse malen een alkoholkontrole gehouden. Dit resulteerde gelukkig in slechts 1 dronken bestuurder. Tevens viel het ook in ons bewa kingsgebied (Moergestel en Oisterwijk) op dat er veel vrouwelijke bestuurders waren. PADDENTREK Natuurmonumenten deelde mee dat de komen de tijd in de avond/nacht de Bosweg - Heisteeg - van Tienhovenlaan voor het verkeer worden af gesloten ingevolge de op gang zijnde jaarlijkse paddentrek. Deze maatregel is noodzakelijk voor de instandhouding van de bestaande flora, i.c. het paddenbestand. JACHTAKTEHOUDERS De kollega’s van het Veldwettentoezicht en - administratie gaven nogmaals het bericht door dat per 1 april 1992 de overjarige jachtakte zijn geldigheid verliest. Zij verzoeken om vóór 1 april a.s. een nieuwe aanvraag om een jachtakte in te leveren op het politieburo te Oisterwijk. De aan vraagformulieren zijn te verkrijgen op het poli tieburo. Denkt u vooral aan 2 pasfoto’s, kontrak- ten, vergunningen en verzekeringsbewijzen etc. PARKEREN VAN VRACHTAUTO’S Zowel in Oisterwijk als Moergestel is het ingevol ge de parkeereksessenverordening verboden om vrachtauto’s ’s-nachts en gedurende het weekein de binnen de bebouwde kom (m.u.v. de ervoor aangewezen weggedeelten) te parkeren. Nog steeds vindt dit toch op behoorlijke schaal plaats. Indien waarschuwingen niet helpen, zal in de toe komst verbaliserend worden opgetreden. VERNIELINGEN AAN AUTO’S Tijdens het carnavalsweekeinde konden ’vier- ders’ het niet nalaten om gezelligheid om te zet ten in ellende voor vele autobezitters. Zowel in Moergestel als in Oisterwijk richtte men moed willig schade aan vele auto’s aan. Een opsom ming: z Moergestel: Kloosterlaan: deuken in portier geschopt Rootven: krassen over gehele lengte van auto Kerkstraat: buitenspiegel vernield Kruysackerstraat: buitenspiegel afgetrapt en deuk in portier Huysackerstraat: 4 auto’s beschadigd, resp. op dak gelopen, op motorkap gelopen en 2 x op zo wel dak als motorkap gelopen. Het onderzoek naar de daders is in volle gang. AUTOINBRAKEN In Moergestel werd zowel aan de Hoefkens als aan de Tilburgseweg in een personenauto inge- broken. In beide gevallen vonden klaarblijkelijk de dieven niets van hun gading; er werd niets ontvreemd. DIVERSEN Deze week moest de surveillance in Moergestel en Oisterwijk voor 5 aanrijdingen (gelukkig zon der gewonden) en 7 loze alarmmeldingen uitruk ken. VECHTERIJEN Op en rond het St. Jansplein en een daaraan ge legen horecagelegenheid vonden gedurende de camavalsdrukte diverse geweldplegingen plaats die ter kennis van de politie kwamen. - Een jongen werd dusdanig mishandeld dat hij een kroon van zijn gebit mist en (mogelijk) een gebroken neus bekwam. De aanleiding bleef ons onbekend, maar het slachtoffer probeerde ken nelijk iets te sussen. - In de horecagelegenheid werden ruiten vernield door uit Tilburg afkomstige jongeren, die hun vernielzucht op het plein voort zetten. Fietsen werden gebruikt om ruiten in te gooien, hetgeen niet geheel lukte. De daders waren het niet eens met het feit dat hen de toegang tot de feestzaal werd ontzegd. Ten gevolge hiervan werden 2 vluchtende perso nenauto’s door de surveillances achtervolgd en i klemgereden in Tilburg. In totaal werden 9 ar- restaties verricht. Na het eerste onderzoek werden 7 personen op ■MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MAART 1992 2 poorten te vernielen. Door een openstaande achterdeur liep de stier de woonkamer van de sla ger binnen, daarbij vernielingen aanrichtend. Hij sprong door de woonkamerruit naar buiten en belandde alzo op de weg. Uiteindelijk kon de stier op een inrit van een woning aan de Schee- persdijk worden ingesloten en middels een noodslachting werd het beest geveld. Overigens deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor en werd verder geen schade aan eigen dommen van derden aangericht. De slager ver klaarde dat dit in 40 jaar de eerste keer was dat dit hem overkwam. vrije voet gesteld en volgt een proces-verbaal voor de 2 verdachten, die een nacht op het politiebu ro moesten slapen. - Tijdens een onnozele onenigheid tussen twee jongeren (morsen van bier) bemoeide zich een derde 14-jarige jongen hiermee. Hij dacht zijn landgenoot te hulp te moeten komen en nam een bierglas dat hij kapotsloeg en daarmee stak hij opzettelijk één van die jongens in de hals. Geluk kig raakten de scherven geen vitale delen, doch toch moest het slachtoffer ijlings op de operatie- kamer van het Elisabethziekenhuis een spoedo peratie ondergaan. Gemeld kan worden dat het met het slachtoffer goed gaat. Door onder meer het personeel van de horecage legenheid werd de verdachte aan de politie over geleverd en ons bleek dat hij een verboden mes en een luchtdrukpistooltje op zak had. Deze ma nier van carnaval ’vieren’ bezorgde de jongeman insluiting in het politieburo. Nadat wij het onder zoek hadden afgesloten, besloot de officier van justitie de jongen in vrijheid te stellen, mede ge zien zijn leeftijd en het feit dat hij nimmer iets met de politie of justitie te maken had gehad. Ge zien het feit dat deze jongen dergelijke wapens bij zich had, zal de politie trachten maatregelen in gang te zetten die dit wapenbezit tegengaan. TREINONGEVAL De 17-jarige Jasper Heesters uit Berkel-Enschot kwam afgelopen dinsdagnacht na carnaval om het leven toen hij wilde voorkomen dat een 18-jarige Tilburger zich voor de trein zou werpen nabij het station te Oisterwijk. In de laatste mo menten van zijn leven gelukte het hem een ander het leven te redden. Dit tragische ongeval maakte diepe indruk op tal loze jongeren, waarvan er velen op de been wa ren ter gelegenheid van de afsluiting van het car naval. Getracht wordt om middels huisartsen en het Buro Slachtofferhulp al deze mensen zodani ge hulp te bieden, opdat het verwerkingsproces wordt ondersteund. We kunnen ons voorstellen dat iemand plots hulp nodig heeft aangaande de ze gebeurtenis. In dit geval kan er altijd kontakt worden gezocht met het Buro Slachtofferhulp, de huisarts of het politieburo. De begrafenis op 9 maart jl. in Berkel-Enschot maakte op schrijver dezes een overweldigende in druk. Ook hieruit bleek weer eens dat Jasper midden in het leven stond en dat zijn daad ken merkend was voor zijn karakter. MAN AANGERAND Afgelopen weekeinde fietste een 22-jarige Haa- renaar over de Haarenseweg. Het was aldaar aar dedonker. Plots werd hij van zijn fiets gerukt en in z’n kruis gevat. Het slachtoffer was weer snel bij zijn positieven en kon de daders rake klappen uitdelen. Zij verkozen daarna het hazepad. Het is tot op heden nog onbekend wat de exacte be doelingen van de beide daders waren. Van hen ontbreekt nog elk spoor. ■-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7