o Voor het eerst naar school? DAMESFIETS Kienen met Audacia Marjan’s Meubelstal Open dag en info-avond openbare basisschool ’De Bienekebolders’ Bouwmaterialen T entoonstelling Tilburg en de Tiendaagse Veldtocht in Gemeentearchief IVN Mossen-wandeling IVN dia-lezing Stille Omgang in de nacht van 21 op 22 maart 1992 HOOFDPRIJS: Vrijdag 13 maart 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat ’n Heerlijk kopje koffie staat er voor u klaar...! Graaf van Urselschool Kloosterlaan 32 Telefoon 1560 Hertog Jan School Duyvekotstraat 19 Telefoon 1886 Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de aanmel ding van nieuwe leerlingen. Het Katholieke Schoolbestuur wil u daarom graag enige informatie geven over het onderwijs en de gang van zaken op hun twee basisscholen (met ingang van 1 augustus 1992) en u uitnodigen voor een andere kennismaking op de Informatie-avond en op de Open Dag. St. Janshof Kantoor- of bedrijfsruimte 60 m2 in- en verkoop van mooie gebruikte meubelen Na 18.00 uur: tel. 04242 -16295 Op dinsdag 24 maart aanstaande zet de openbare basisschool ’De Bie- nekebolders’ haar deuren wijd open. Alle geïnteresseerden (ouders met kinderen van 4 tot en met 12 jaar), maar in het bijzonder ouders met kin deren, die in het schooljaar ’92-’93 vier jaar worden, zijn van harte wel kom. Informatie-avond en Open Dag Wanneer naar de basisschool? BIENEKEBOLDERS MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MAART 1992 PAGINA 5 4 1 Sig.mag. C. Aarts Oisterwijk Stichting Het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel W. Verhoeven, voorzitter J. Roosen, secretaris MOERGESTEL - TE HUUR: Informatie: Boomgaardt Makelaardij 04242 - 83636 Open: maandag t/m donderdag van 13.00-17.00 uur vrijdag van 13.00-20.00 uur zaterdag van 10.00-17.00 uur woensdag gesloten! Mgr. Verhoevenlaan 28, Oisterwijk Tel. 04242-82112 Het onderwijs op onze scholen is afgestemd op het belang van elk afzonderlijk kind. Daarom houden we rekening met ieders natuurlijke groei, mogelijkheden, aard en aanleg, inzicht en tem po enzovoorts. Tegelijkertijd hebben wij naar alle kinderen ge zamenlijk de opdracht om hen een zo compleet mogelijk programma voor ontwikkeling en vor ming te bieden. Dat vraagt om een doordacht en degelijk onderwijssysteem, waarbij kwaliteit voorop staat. In onze schoolwerkplannen kunt u lezen hoe zowel het belang van de school als van het kind gestalte krijgen en hoe levensbeschou welijke, persoonlijke en sociale waarden daarbij tot uitgangspunten dienen. De teams van de scholen zijn steeds bereid om u daar alles over te vertellen, met name op de informatie-avonden en open dagen. Het schoolbestuur draagt de eindverantwoorde lijkheid en behartigt in de dagelijkse praktijk vooral zaken als zorg voor personeel, financiën, onderhoud van de gebouwen, kontakten met de gemeente en diverse andere instanties. De ouders hebben op allerlei manieren invloed op de gang van zaken. Voor het bestuur worden per school twee leden rechtstreeks door de ouders voorgedragen. De Medezeggenschapsraad kan direkt adviseren en meebeslissen in het beleid. De Ouder-Kontakt-Groep bevordert zoveel mo gelijk de betrokkenheid vna de ouders bij de school en de deelname aan aktiviteiten binnen de school. van de nieuwe kleuter afgesproken: het begin van een belangrijk kontakt! Om u de mogelijkheid te bieden wat direkter met de school en de mensen kennis te maken, nodi gen wij ouders/verzorgers en andere belangstel lenden graag uit om op bovengenoemde scholen op bezoek te komen. Óp de Informatie-avond ge ven de direkties een beeld van de algemene zaken op de school. U kunt kennis maken met de ver schillende methodes waarmee gewerkt wordt en eens rustig met de leerkrachten van gedachten wisselen. Op de Open Dag kunt u dan hier en daar binnenlopen om te zien hoe de kinderen en de leerkrachten bezig zijn, welke leermiddelen en materialen ze gebruiken, hoe de klas is ingericht en wat voor sfeer er hangt. Uw kind mag natuur lijk meekomen. We zijn dan graag bereid op al uw vragen in te gaan. U bent van harte welkom op de Informatie avond op maandag 23 maart van 19.30 uur tot 22.00 uur. De direkties geven informatie over de algemene gang van zaken op school om 19.45 uur (Hertog Jan) en om 20.45 uur (Graaf van Ursel). Beide scholen houden Open Dag op dinsdag 24 maart van 9.00 uur tot 17.00 uur. voorts. Voor de natuur zijn de mossen van gro te betekenis. In vochtige mossenvegetaties kun nen zaden van andere planten goed ontkiemen. Ze bieden aan spinnen, mijten en insecten een veilige schuilplaats. Tijdens de wandeling kunnen de gidsen U nog veel meer over deze interessante plantenwereld vertellen. Van een loep kunt U deze keer veel plezier hebben. Op de Informatie-avond en de Open Dag is er te vens al gelegenheid om uw kind in te laten schrij ven, wanneer dat voor 1 augustus 1993 vier jaar wordt. Natuurlijk kunt u dit ook op een later tijdstip doen. Wij hopen dat u hiermee een eerste indruk hebt gekregen van het onderwijs op onze scholen en zijn graag tot verdere informatie bereid. Tot ziens op de Informatie-avond en de Open Dag! Op zondag 15 maart houdt het IVN, afdeling Oisterwijk, een mossenwandeling. Vertrek vanaf het Bezoekerscentrum aan de Van Tienhoven- laan in Oisterwijk om 14.00 uur. Misschien behoren de mossen wel tot de oudste plantengroepen, die Nederland ooit heeft ge kend. Zij groeien op de meest uiteenlopende plaatsen, van grote kussens op beschaduwde vochtige bosgrond, tegen de voet van bomen of op de noordkant van greppels. Andere mossen komen voor op droge heide, muren, beton enzo- De laatste dia-lezing van dit seizoen, georgani seerd door het IVN afdeling Oisterwijk, wordt verzorgd door Frans Hoefnagels uit Asten. Hij laat ons de graslanden zien van vroeger en nu. Behalve de vegetatie komen ook de graslandbe woners aan bod, zoals: hazen, ganzen, weidevo gels en insecten. De avond wordt gehouden in ’Het Oude Nest’ in Oisterwijk, op dinsdag 17 maart om 20.00 uur. De toegang is gratis. In Nederland zijn kinderen vanaf vijf jaar leer plichtig. Ze mogen echter al naar school op de dag dat ze vier jaar worden. Ze zijn dan al van harte welkom, want de basisschool is in de eer ste jaren volledig op die kleuters afgestemd. Ge woonlijk komen ze in de eerste weken op hun of ficiële entree al enkele keren een morgen of een dag op kennismakingsbezoek. Dat wordt tevoren altijd door de betrokken leerkracht met de ouders ’s Morgens tussen 09.00 uur en 11.30 uur en ’s middags tussen 12.30 uur en 14.30 uur is er ge legenheid de kinderen in de groepen aan het werk te zien. U wordt ontvangen en rondgeleid en kunt volop vragen stellen. ’s Avonds is er om 20.00 uur een informatie avond. U wordt compleet voorgelicht over de uit gangspunten en werkwijze van onze jonge, en thousiaste school. krijgt een rondleiding en er is gelegenheid voor persoonlijke gesprekjes met teamleden en ouders. Aanmelding kan op dezelfde dag plaatsvinden, maar eveneens op elke werkdag tussen 14.30 uur en 17.30 uur (behalve op dinsdag). Wij zien uw komst aan de Prinses Margrietstraat 1 met graagte tegemoet. Bestuur, ouders, kinderen en team van ’De Bie nekebolders’. OPer,bare Basisschool Dit jaar wordt de Stille Omgang in Amsterdam gehouden in de nacht van 21 op 22 maart. De Stille Omgang is een bedevaart ter gedenking van het Heilig Mirakel van Amsterdam van 15 maart 1345. Al meer dan 100 jaar trekken vele bedevaartgan gers naar Amsterdam voor een stille tocht. De intentie voor dit jaar is: ’Dat de volkeren van Europa zich in Christus en Zijn Evangelie verbonden weten’ Voorafgaand aan de tocht zal zoals gebruikelijk om 22.45 uur in de St. Catharinakerk in ’s Her- togenbosch een kort lof gecelebreerd worden waarna vertrek naar Amsterdam. De bedevaart door Amsterdam begint om 00.45 uur op het Spui. De H. Eucharistieviering is om 02.00 uur in de kerk De Papegaai in de Kal- verstraat. Kosten bussen en programma’s 22,- per per soon. Vertrek per bus: St. Jansplein Moergestel21.45 uur St. Petrus Banden Oisterwijk21.55 uur Joanneskerk Oisterwijk22.00 uur Aanmelden voor 17 maart a.s. bij: Benens Tours Moergestel04243-1500 Sig.mag. C. Aarts Oisterwijk04242-82487 Mevr. Moonen Oisterwijk04242-82936 Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij Jan van Biljouw, Vennelaan 15, Oisterwijk, tel. 04242- 82562. Op 10 maart wordt in het Gemeentearchief een tentoonstelling geopend met als onderwerp ’Til burg en de Tiendaagse Veldtocht 1831’. Deze tentoonstelling, welke is geopend tot en met 24 april aanstaande, laat een aantal werken van de Tilburger Bernard van Rijthoven zien. De bezoe ker zal er tevens een aantal reproducties en en kele historische attributen, afkomstig van de Ko ninklijke Utrechtse Studenten vereniging tot Vrijwillige Oefening in den Wapenhandel, aan treffen. Aanleiding tot de Tiendaagse Veldtocht vormde de samenvoeging van Noord- en Zuid Neder land, in 1915 op het Congres van Wenen be krachtigd. Deze samenvoeging hield, vanwege de vele tegenstellingen tussen Nederland en België, niet lang stand. De verschillende onderhandelin- gen om te komen tot een scheiding leidden uit eindelijk onder meer tot de Tiendaagse Veldtocht in 1831Het zou nog tot 1839 duren voor het de finitieve eindverdrag tot stand kwam. Bernard van Rijthoven (geboren Dongen, 1933) maakte sinds 1988 een groot aantal schilderijen die allen betrekking hebben op de Tiendaagse Veldtocht van 1831 in Tilburg en omgeving. Zijn voorstudies en schilderijen vormen een interes sant historisch beeldverhaal van een episode uit de vaderlandse geschiedenis, die ook aan Tilburg niet is voorbij gegaan. De tentoonstelling toont 24 olieverfschilderijen en een 24-tal schetsen in potlood en kleurpotlood. Kenmerkend voor de werken van van Rijthoven zijn de collages van historische elementen die een nieuwe werkelijk heid hebben gekregen, oftewel ’zo had het kun nen zijn’. De tentoonstelling ’Tilburg en de Tiendaagse Veldtocht van 1831’ is van 10 maart tot en met 25 april te bezichtigen tijdens de openingstijden van het gemeentearchief. De toegang is gratis. Openingstijden Gemeentearchief, Kazernehof 75, te Tilburg: dinsdag, woensdag van 9.00-12.30 uur en 13.00-17.00 uur; donderdag van 9.00-12.30 uur, 13.00-17.00 uur en 19.00-22.00 uur; vrijdag 9.00-12.30 uur Op feestdagen is het Gemeentearchief gesloten. Wie geeft hier de plantjes water? In ’Wie ben ik?’ van vorige week zagen we Tonny van Elderen, wonende Pr. Irenestraat 14. Vroeger woonde Tonny op de Oister- wijkseweg. Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon: 013-354435

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5