voor n mooie kollektie Mode- en Badmode Voorjaar/Zomer ’92 Boetiek Bonita 9.75 6.00 1.15 1.75 Poirters Slagerij Ketelaars BV I I I I I zowel modern als klassiek De ambachtelijke slager! 2.85 NU 2CERTIFIT SLIPS 1 GRATIS I I Stroganoff burger I I 3 I Diverse maten leverbaar Loop vrijblijvend binnen... -Telefoon 04117-1217 Kerkstraat 18- presenteert 40 Vrouwen 60 COMPLETE WONINGINRICHTER ten Cate op dinsdag 7 april a.s. om 20.30 uur in Zaal 'De Schouw', Rootven 43, Moergestel. Mals contrafilet per stuk V heren 1 Runder rookvlees 100 gram ’lie Nacht van het Boek in Oisterwijk’ Haaren Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Nieuw! avwlt; van mager vlees 4) Kaarten d f 10,- incl. 2 consumpties verkrijgbaar bij Rootven 9, 5066 AT Moergestel, Tel. 04243-3664 Gebraden gehakt Kindervoorstelling: Varkenspoulet MODEHUIS 1 Hermine de Graaf: Mirjam Eijk: Dorpsoudste de Jong: MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MAART 1992 PAGINA 3 2 VLOERKLEDEN Ik p Verkrijgbaar bij: 100 gram Als u dit programma de moeite waard vindt, pak dan meteen uw agenda en noteer: Nacht van het Boek Zaterdag 21 maart De Waterhoef, Terburghtweg 100, Oisterwijk Presentatie: Bert Kuypers Aanvang 20.30 uur Entree: 7.50 en Oisterwijkse jongeren van 21 jaar of jonger 5.-. De voorverkoop start 5 maart bij Boekhandel Oisterwijk, Kerkstraat 28, Oisterwijk. Ook dit jaar zal er weer een kindervoorstelling komen. Dit zal in de Kinderboekenweek (okto ber) in de Openbare Bibliotheek in Oisterwijk worden gedaan. De poppenspeelster. Tineke Schrijver van Poppentheater ’De Witte Lelie’ is hier al aan bezig!!! 500 gram 500 gram E E mine de Graaf haar zusje geen verhalen meer kon vertellen. Ze schreef de verhalen nu op en las de boeken van haar vijf jaar oudere zus die voor het eind-examen zat. Vestdijk, Böll, Kafka en Sagan. In het gezin werd alleen ’Cultuur’ bevorderd en TV, radio, pick-up en moderne literatuur vielen daar niet onder. Hermine en haar zusje moesten van cultuur met een grote ’c’ weinig hebben. Na de pensionering van de vader verhuisde het gezin naar Velp. Hermine las, schreef en besloot zo snel meglijk de school te verlaten. Haar vriend en later echtgenoot wist dit uit haar hoofd te pra ten en ze behaald haar diploma. In 1969 ging Hermine Nederlands studeren in Amsterdam. In 1974 verhuisde ze naar Noord- Limburg, vond werk als lerares, studeerde af en trouwde. In 1980 verscheen ’Kersen eten’ in Hollands Maandblad en dat was het beslissende moment om serieus te gaan werken. Vier jaar later ver scheen de verhalenbundel: ’Een kaart, niet het gebied’, die bekroond werd met de Geert-Jan Lubberhuizenprijs. In de jaren daarna volgden de bundels De Zee- vlam en Aanklacht tegen onbekend. De laatste bundel werd in 1987 genomineerd voor de AKO- prijs. Een jaar later ontving Hermine de Graaf voor deze bundel de F. Bordewijkprijs. In maart 1988 is de novelle De regels van het huis verschenen. In hetzelfde jaar publiceerd Hermin het ’briefboek’ De maan. In 1990 verscheen haar eerste roman, Stella Klein, in 1991 gevolgd door haar tweede, Alleen de heldere uren. Hermine de Graaf wil in haar eigen werk niet al les uitleggen. Ze zegt hierover: ’Via toespelingen en suggesties moet de lezer zelf invullen hoe het één en ander in elkaar zit, hoe de situaties zijn ontstaan en waar zij mogelijk toe leiden.’ Dit was het eerste schrijversoverzicht voor de 1 le Nacht van het Boek, die gesponsord wordt door: Boekhandel Oisterwijk, Scholengemeenschap Durendael en Openbare Bibliotheek Oisterwijk. Hermine de Graaf werd in 1951 te Winschoten geboren. Haar ouders hadden een academische opleiding genoten en eisten van hun vijf kinde ren dat zij hen minstens zouden evenaren. Eén dochter bleek echter zwakzinnig te zijn en kon slecht meekomen op school. Met haar trok Her mine zeer veel op. Om meer contact met haar zusje te krijgen, vertelde ze haar allerlei verhalen en weigerde ze uit loyaliteit op school meer te presteren dan haar zusje. In ruil voor de verzon nen verhalen las haar zusje voor uit ’Ot en Sien’. Hermine keek geen kinderboek in. Toen het gezin naar Den Helder verhuisde, kre gen de twee zusjes aparte kamers, waardoor Her- Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Een beginnend talent is de schorpioen uit 1967, Mirjam Eijk. Deze Straatkat, zoals dit uit haar boekfragmenten getuigt, uit Den Haag begon na twee jaar op de Vrije Academie in 1987 voor de grap met schrijven. Zo beschreef ze haar eerste kleine verhaaltje 35 maal; dus vanuit 35 oogpun ten, vanuit 35 invalshoeken, personages, discipli nes. (Zij zal die verhalen niet alle 35 tijdens de Nacht van het Boek voorlezen!) Dit werd haar eerste boek, geheten ’Metamorfoses aan zee’. Het boek vertelt dat de werkelijkheid niet bestaat, maar dat veel mensen ervan overtuigd zijn deze werkelijkheid wel in pacht te hebben. Het geheel heeft een lachwekkend karakter, maar niet zonder ernst. De optredens van Mirjam Eijk zijn verrassend en energiek, dit is met name te wijten aan de overtuiging waarmee elk persona ge zijn verhaal doet. Naast het schrijven houdt dit literaire hoogstand je zich ook bezig met andere zaken; zoals spiri tueel ontwerper en huisvrouw spelen. Hij is onze tweede bezoeker van de Nacht van het Boek. Ook een Hagenaar. (Het is te hopen dat hij niet te laat komt zoals Harrie Jekkers afgelopen jaar!). Nadat hij, Dorpsoudste de Jong dus, vier jaar ge leden gestopt was met optreden, kreeg hij begin 1991 de mogeijkheid om met twee bands uit het alternatieve circuit naar Estland en andere Sovjet republieken te gaan. Dit beviel Dorpsoudste de Jong wel en het betekende dan ook zijn terug komst op de Nederlandse literaire podia. Het schrijven van proza levert hem de meeste voldoening op. Het voorlezen ervan is naar zijn zeggen een vak apart. ’Je hebt een stoel en een publiek dat rustig bespeeld wil worden nodig. En dit allies kan dan nog altijd versierd worden door het eigen zenuwstelsel. De laatste schrijfster waar wij u deze week iets over vertellen is: I Op zaterdag 21 maart gaat in Oisterwijk voor de 11e keer de Nacht van het Boek van start. Dit jaarlijks terugkerend evenement in het kader van de Boekenweek is voor Oisterwijk dan ook een heuse traditie geworden. De Nacht van het Boek vindt dit jaar plaats in ’De Waterhoef, Terburghtweg 100 te Oister wijk. Het programma voor dit jaar is als volgt: - Mirjam Eijk - Hermine de Graaf - Willem Berend Hietbrink - Dorpsoudste de Jong - Wouter de Jong - Heere Heeresma. Zoals ieder jaar vertellen wij u stukje bij beetje iets over de schrijvers die op die avond een lezing zullen houden. Deze keer zijn dat er drie, te we ten: Mirjam Eijk, Dorpsoudste de Jong en Her mine de Graaf. o o Op dinsdag 17 maart houdt stichting VIDO (vrouwen in de overgangsjaren) een inloopmid- dag van 14.00 tot 16.00 uur. Heeft u vragen betreffende de overgang, dan/ÏT‘ kunt u die met een deskundige bespreken. II De inloopmiddag is namelijk voor vrouwen, die 11 eens vrijblijvend willen praten over welke klacht l| dan ook. U bent van harte welkom in het wijkcentrum I Loven-Besterd, Koestraat 164, ingang park Ho- 1 rion, zaal 2. I Informatie: 013 - 681105; 013 - 554312 LI

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3