Een zoen van ’Miss Urk l' r® Aphrodite de Lentekrant 1992!!! Ponyclub F.E.V.LO.R. Bingo Kledinginzameling 15-jarig bestaan Ouderenkoor ’Echo’ Nieuwe bepalingen helingbestrijding vanaf 1 februari in werking Hij komt eraan WOENSDAG 11 MAART 1992 - 17e Jaargang - Nr. 706 5 4 7 KPJ w// Programma donderdag 12 maart 19.00 uur: De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Voor alle ouderen vanaf 55 jaar Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 JRm Moergestel Bijhouden van een inkoopregister Aan onze adverteerders... Op woensdag 25 maart a.s. verschijnt onze Lentekrant. Fris en fleurig met allerhande artikelen over mode, wonen, tuintips en het vroege voorjaar. Dit alles omlijst met een speciale aanbieding lente-advertenties, eventueel in kleur. Wilt u van deze unieke gelegenheid gebruik maken, neem dan, mochten wij u niet benaderen, even kontakt met ons op voor het maken van een afspraak. Telefoon 04243-2268 (bij voorkeur ’s avonds na 19.00 uur). Opnames die werden gemaakt van o.a. het Carnavalsconcert, Mini- playbackwedstrijd en de Carnavalsoptocht ZUSSERZO' t BÈ KUNhE Deze veelbelovende titel is van het blijspel dat de KPJ zaterdag 14, maan dag 16 en woensdag 18 maart voor U in ’Den Boogaard’ gaat brengen. Het is geschreven door Max Andrea, en de toneelkenners onder U, we ten dat deze naam garant staat voor ’n komisch blijspel. i I.v.m. vakantie van een van de medewerkers is er dit keer geen radio-uitzending. Op 2 februari werd door Theo van Delft met Dexter deelgenomen aan de N.K.B. kampioen schappen in Wanroy. Hij behaalde daar in de Cat. D. kl. Ml een mooie 4de prijs. Op 22 februari nam Monique Op ’t Hoog aan de dressuurwedstrijd te Oirschot deel. Ze behaalde daar met Jasker in de Cat. D-Zl ook een 4de prijs. Monique en Theo van harte proficiat. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL 3 Op woensdag 18 maart 1992 zal de maandelijk se Bingoavond gehouden worden. Deze zal zoals gewoonlijk plaatsvinden in de recreatiezaal van de Reuselhof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een kleine inleg zijn er wederom mooie en nuttige prijzen te verdienen. Een kóp koffie staat er voor U klaar. Wij hopen op deze avond weer vele Ouderen te kunnen begroeten. Namens de Aktiviteitenkommissie. Dit programma wordt herhaald op zondag 15 maart om 13.00 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Als U een trouwe bezoeker bent van het KPJ- toneel dan zult U zien, dat de toneelspelers groei en. En met dat groeien bedoelen we natuurlijk hun spel, ieder op z’n eigen manier. De nieuwe lingen van vorig jaar zijn al niet meer weg te den ken. En zo hoort dat ook, want ook bij toneel gaan ’oudere’ spelers weg. Maar met ’n goede Volgende week zal de gebruikelijke inzameling van gedragen kleding voor de Stichting Mensen in Nood plaatsvinden. Op donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 maart, kan men kleding inle veren bij: Winkel Boerenbond, Schoolstraat; mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60; H. van Oort, Stokske 1. Mensen in Nood vraagt uitdrukkelijk om nog goede en draagbare kleding en schoeisel, dekens, lakens en gordijnstoffen. Dus geen lompen of ka potte schoenen. Deze kleding kan het beste in gesloten plastic zakken ingeleverd worden. In acute noodsitua ties doen hulpverleners ter plaatse een beroep op Mensen in Nood. Zo is er winterkleding naar de Koerden gegaan. Ook naar de andere delen van de wereld waar be hoefte is aan kleding, bijvoorbeeld Angola en Al banië, gaan transporten van Mensen in Nood. Help de Derde Wereld en spaar het milieu. Nog even een herhaling; men kan het hele jaar door kleding brengen bij mevr, de Groot, en bij H. van Oort, tel: 1389. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan zal op donderdag 12 maart 1992 in ’Den Boogaard’ een zangmiddag gehouden worden. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Deze zangmiddag wordt verzorgd door Ouderen koren van Oisterwijk, Haaren, Biezenmortel, Oirschot, Diessen en Moergestel. Alle Ouderen van Moergestel zijn op deze mid dag van harte welkom. De middag is geheel gra tis toegankelijk. Bij binnenkomst zal er een pro grammaboekje worden aangeboden tegen een be taling van 0,75. Graag tot ziens op deze zangmiddag op donder dag 12 maart 1992. Namens het Ouderenkoor. Tel. 04243 - 1474,?*^ nieuwe speler, onstaan er geen zwakke plekken. Succes blijf verzekerd. Mocht iemand na het zien van dit blijspel den ken: ’Ja, dat is ook iets voor mijdan zeg je ge woon dat je volgend jaar ook erbij wilt zijn, mits je onder de 30 bent. Maar U kunt pas komen kijken als U weet wan neer de uitvoeringen zijn. Dit jaar is gekozen voor zaterdag 14, maandag 16 en woensdag 18 maart. Na de carnaval, en vóór de zomertijd. Het begint elke avond om 20.00 uur. De entree bedraagt 5,-, en daarbij hoort ook nog ’n gratis kopje koffie of thee in de pauze! Dus tot ziens op één of alle avonden, bij: Een zoen van ’Miss Urk’, gebracht door de KPJ in ’Den Boogaard’. Groetjes. Het begrip heling wordt verruimd en aange- scherpt in de gewijzigde artikelen 416 tot en met 417bis van het Wetboek van Strafrecht, die per 1 februari 1992 in werking treden (Wet van 9 ok tober 1991, Stb. 1991, nr. 520). Heling wordt nu in algemene termen omschreven als het verwerven, voorhanden hebben en over dragen van een door misdrijf verkregen goed. (In de oude artikelen wordt gesproken van een voor werp). Tevens wordt de huidige voorwaarde voor strafbaarheid dat de betrokkene handelt ’uit winstbejag’ zoveel mogelijk beperkt. De nieuwe artikelen maken het onder andere eenvoudiger om het witwassen van criminele vermogens aan te pakken. Onder goed kan bijvoorbeeld ook val len het geld dat uit de drugshandel is verkregen. Daarnaast wordt de gevangenisstraf voor opze theling (dat wil zeggen als men wist dat dat het goed uit misdrijf verkregen) tot maximaal vier ja- ren (nu drie). De geldboete blijft gelijk namelijk honderduizend gulden. Voor de overige vormen van heling: schuldheling en gewoonteheling blijven de straffen gelijk aan de huidige. Bepaalde handelaren moeten een register bijhu- den. Het gaat om de volgende categorie: opko pers en handelaren in gebruikte en ongeregelde goederen, platina, goud, zilver, edelstenen, uur werken, kunstvoorwerpen, auto’s, motorfietsen, bromfietsen, fietsen, foto-, film-, radio-, audio- en videoapparatuur voor automatische registra tie. Dat staat in een Algemene Maatregel van Be stuur, die tegelijkertijd in werking treedt (Besluit van 6 januari 1992, Stb. 1992, nr. 36). De re- gisterplichtige handelaar moet een doorlopend en een door of namens het hoofd van de plaatselij ke politie gewaarmerkt register houden, waarin hij de vereiste gegevens moet vermelden. Hij moet daarin aantekening houden van alle ge bruikte en ongeregelde goederen die hij heeft ver worven of die hij voorhanden heeft. Zo moet hij aantekenen wanneer hij het goed ver kregen heeft. Hij moet het goed omschrijven met daarbij zo mogleijk het soort, merk of nummer van het goed. Hij moet de koopprijs vermelden of de andere voorwaarden waaronder hij het goed heeft verkregen en naam en adres van degene van wie het goed is verkregen. Maar niet alleen de titel is veelbelovend, vlak de toneelgroep van de KPJ zeer beslist niet uit. Al vele jaren brengen ze kwaliteit op de planken. Dat is dit jaar weer verzekerd. Frank van den Meydenberg is er wederom in geslaagd om met ’zijn’ groep de juiste rollen neer te zetten. De spelers staan stevig in hun schoenen, nét zo ste vig als het decor dat door Jan Jonkers werd neer gezet.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1