Rabobank O ZOEKERTJES Wie ben ik? de kring Audacia nieuws Nemef veiligheidssloten monteer je makkelijk zelf! Inzameling klein chemisch afval Inzameling afvalstoffen Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant Paardensport 7 en 8 maart; Nederlandse Kampioenschappen voor districtenteams te Oirschot I •-1 L Tijdelijk met gratis instructievideo JANUARI 1992 0,00 timmerfabriek interieurbouw Schaatswedstrijden om ’De Lind Bokalen’ Mark en Marion zijn nu bij elkaar al 1 jaar een 'gelukkig'paar. Het was sinds deze tijd dat deze twee met elkaar ’vrijt'. De precieze datum is onbekend maar ze zitten samen in 1 tent. Mark, met carnaval niet te zat jullie samen: van harte proficiat! 1 2,5 - 3 maandskern f 25.000,- - Transactiekas f25.000,- f25.000,- Organisatie 7,25 Nederlandse Dameskorfbalbond MOERGESTEL Districtenteams CVB Kerckackerstraat 13. Kasuren: ma. - do. 19.00-20.00 u. en na telef. afspraak, tel. 3753 (kasuren 1832). Doe-Het-Zelf Centrum i A. op ’t Hoog Industrieweg 15, Moergestel Tel. 04243 - 3615 Maandag en dinsdag zijn wij even carnavallen Nemef inbraakwerende produkten met keurmerk. AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN - 4 PAGINA 5 Moergestel, Audacia C2 - Gudok Cl alléén geplaatst bij kontante betaling! BANK Het gemeentebestuur van Moergestel Schaatsclub De Vennen 12.3Ö 11.00 12.30 12.30 10.00 Audacia E2 - Gudok 2 Oirschot F1 - Audacia F1 Velocitas F1 - Audacia F2 aanvang 14.30 aanvang 14.30 aanvang 13.15; aanwezig 12.00 aanvang 13.00 aanwezig 12.30 12.30 10.00 12.00 10.00 10.00 ramen deuren - kozijnen - trappen timmerwerken en interieurbouw. naar uw of ons ontwerp Als eerste in een reeks van publicaties willen wij u in formeren omtrent doelstelling, resultaten en komen de wijzigingen met betrekking tot de inzameling van klein chemisch afval, kortshalve KCA genoemd. De gescheiden inzameling van KCA in onze ge meente dateert uit 1985 en had destijds een zeer be scheiden karakter. Zo bleef de mogelijkheid tot aan bieding ervan beperkt tot de vrijdagmiddag en - avond bij het kantoor van Openbare Werken aan de KloosterdreeiHet inzamelresultaat was er ook naar, kees heslenfeld werkplaats den oudenhof 2 tel. 04243 - 2500 b.g.g. 3346 fax 04243 1842 moergestel Programma 8 maart 1992 Valkenswaard 1 - Audacia 1 Dosko 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Ons Vios 2 Audacia 4 - SVG 5 Audacia 5 - VOAB 5 Zaterdag en zondag 8 maart is het weer zover. De inmiddels traditionele Nederlandse Kampioen schappen voor districtenteams vinden dan plaats in sporthal ’De Kemmer’ te Oirschot. Beide da gen starten de wedstrijden om 9.00 uur en het laatste fluitsignaal klinkt om 18.15 uur. De organisatie is dit jaar in handen van het dis trict Midden-Brabant. Reeds maanden is men bezig met de voorbereidingen van deze dagen om er een perfect georganiseerd toernooi van te ma ken. Het ziet er inderdaad naar uit dat een schit terend korfbalweekend het resultaat zal zijn. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 4 MAART 19 J Zoals inmiddels bij iedereen bekend is, worden sinds jaar en dag afvalstoffen in het milieu gebracht, waar van wij nu de nadelige gevolgen ondervinden. Een niet onbelangrijk deel daarvan bestaat uit huishou delijk afval, dat wij samen in meerdere of mindere mate produceren. Nog afgezien van de kosten die het met zich mee brengt om door afvalstoffen verontreinigde bodem en grondwater te reinigen, stellen wij ons steeds va ker de vraag, of het maatschappelijk gezien nog lan ger verantwoord is om op deze wijze met ons milieu om te gaan. Het gemeentebestuur van Moergestel beantwoordt deze vraag in ieder geval met een volmondig NEEN en rekent erop, dat u, als inwoners van Moergestel, ons hierin steunt. De ervaring heeft inmiddels geleerd, dat het schei den van huishoudelijk afval aan de bron een goede methode is om te voorkomen, dat dit af val (of gedeel ten daarvan) uiteindelijk op onverantwoorde wijze in het milieu terecht komt. Wij blijven dan ook een dringend beroep op u doen om de verschillende af valstoffen gescheiden in te leveren. Van onze kant zult u langs deze weg regelmatig geïn formeerd worden omtrent doelstelling en resultaten van de gescheiden inzameling van de diverse af valstoffen in Moergestel. Daarnaast zal de gemeen te alles in het werk stellen om de inzameling van af valstoffen voor u zo efficiënt mogelijk te laten ver lopen. Wilt u iemand 'n kado geven van blijvende waar de? Wat dacht u van ’n 3-dimensionaal Anton Pieck schilderijtje? Kom vrijblijvend eens ’n kijkje nemen in onze collectie Anton Pieck kaarten. Wij maken ze graag voor u op bestelling. Tel. 3400 en 2461 Zondag 16 februari 1992 werd het traditioneel onderling concours gehouden op de manege ’t Wit Paardje in Haghorst. In totaal werden 9 rui ters en amazones gejureerd door jurylid: Sjef op ’t Hoog. LI en B2 1. Mildred Jansen (B2) Cooper 122 punten 2. Erna Kouwenberg (11) Valisia 119 punten 3. Riet van Elderen (B2) Pandoer 117 punten namelijk 1.210 kg KCA in 1986, oplopend tot 1.712 kg in 1988. Dat deze resultaten verbeterd konden en moesten worden werd duidelijk toen uit landelijk onderzoek bleek, dat veel meer KCA geproduceerd dan aange boden werd. Dit was reden voor het gemeentebestuur om in 1989 over te gaan tot invoering van de u welbekende blau we milieubox. Hierdoor werd het eenvoudiger om het KCA tijdelijk op te sparen en vervolgens in gro tere hoeveelheden inens aan te bieden. Gelijktijdig werden op een 7-tal plaatsen in de gemeente zoge naamde milieuhaltes gecreëerd, waar men iedere laatste zaterdag van de maand het opgespaarde KCA kon aanbieden bij een ter plaatse gestationeerde che- mocar. Het resultaat van deze gewijzigde aanpak loog er niet om. De inzamelresultaten stegen van maar liefst 6.820 kg in 1989 tot 7.882 kg in 1991. Voor deze medewerking wil het gemeentebestuur graag zijn waardering uitspreken. Toch zijn wij van mening, dat nog meer verbeterin gen mogelijk en gewenst zijn. Dit geldt zowel voor de inzamelresultaten als de veiligheidsaspecten (re gelmatig wordt KCA ongecontroleerd op halteplaat sen achtergelaten). Om aan deze doelstelling tegemoet te komen heb ben wij besloten in de toekomst het KCA bij u aan huis op te halen. Rekening houdend met de hoe veelheid KCA die gemiddeld in eehn huishouden vrij komt en de opslagcapaciteit van de in uw be zit zijnde milieubox, zal deze huis-aanhuis inzame ling 4x per jaar worden gehouden. Per 1 maart aan staande zullen de milieuhaltes dan ook worden op geheven, zodat u vanaf heden uw KCA dient te be waren in de milieubox. Wèl blijft de mogelijkheid bestaan tot het aanbieden van KCA iedere maan dag van 10.30 tot 11.30 uur bij de chemocar die staat opgesteld bij het kantoor van Openbare Wer ken aan de Kloosterdreef De eerste huis-aan-huis inzameling van het KCA wordt nog nader bekend gemaakt, maar zal in ieder geval plaatsvinden vóór juni aanstaande. Uiteraard hebben alle inspanningen ter verbetering van de kwaliteit van ons leefmilieu alleen dan resul taat als daaraan door ons allen de volledige medewer king wordt gegeven. Gelet op de resultaten in het verleden, hebben wij daarin alle vertrouwen. Het gemeentebestuur van Moergestel Op zondag 8 maart aanstaande zullen op de wedstrijdbaan te Eindhoven van 17.30 tot 22.00 uur wedstrijden worden georganiseerd door ’Ijsclub Til burg’, Schaatsclub ’Ballangrud’ (Breda), Schaatsc lub ’Ijsco’ (Oosterhout), en Schaatsclub ’De Ven nen’ (Moergestel). Aan deze wedstrijden zullen in verschillende catego rieën ruim 40 leden van Schaatsclub ’De Vennen’ deelnemen. Mensen die onze leden willen komen aanmoedi gen zijn harte welkom. De toegang is gratis. Per categorie zal het snelste lid van Schaatsclub ’De Vennen’ gehuldigd worden als clubkampioen van ’De Vermen’. In de categorieën Junioren en Senioren A zal door de leden van ’De Vennen’ bovendien gestreden wor den om de ’De Lind Wisselbokalen’Dit zijn 2 wis- selbekers die geschonken zijn door clubsponsor Ge rard Schonck van Makelaardij ’De Lind’ uit Oister- wijk. jong korfbaltaltent om de Nederlandse titel. Vo rig jaar konden de junioren van Nijmegen Noord,- Oost-Brabant deze titel mee naar huis nemen en zij zullen dat ook nu weer proberen te bereiken. Toch zal dit niet gemakkelijk worden, omdat vooral ook Zuid-Brabant en Noord- Limburg gebrand zijn op de titel. Daarnaast speelt Midden-Brabant in de thuishal en onder de bezielende leiding van Nel van den Bosch zal dit team toch zeker proberen hoog te eindigen. Zondag 8 maart zal gespeeld worden om het Ne derlandse Kampioenschap voor seniorenteams. Noord Limburg zal alles in het werk moeten stel len om deze titel in Oirschot te kunnen prolon geren. De teams uit de 7 districhten zijn aan el kaar gewaagd zodat een echte favoriet moeilijk te noemen is. Zeker is dat beide dagen op hoog niveau kor- fabal gespeeld zal worden in sporthal ’De Kem mer’; 2 spannende korfbaldagen voor het pu bliek! Voor S.V. Roef! doen aan deze wedstrij den mee: Inge van den Boogaart bij de junio ren en Marion Wolfs bij de senioren. De junioren- en seniorenselecties van de 7 distric ten van de ND KB zijn voor een groot gedeelte reeds geformeerd en de trainingen zijn in volle gang om op 7 of 8 maart goed voor de dag te komen. Op de juniorendag, zaterdag 7 maart, strijdt het 4. Frans Grimminck (11) Tamara 104 punten B2 1. Jet v.d. Wal Pandoer 114 punten 2. )o Jansen Tamara 107 punten 3. Anja van Elderen Pandoer 95 punten 4. Paula Embregts Pandoer 90 punten Silia van Geel (Ml) Pandoer 120 punten. Na de wedstrijd werd in een gezellige sfeer over de verrichtingen van de deelnemers nagepraat. Te koop: Puch Maxi Speciaal, kleur zwart. In zeer goede staat (1600 km), incl. helm. Tel.nr. 2682 (na 18.00 uur). Te koop: Volkswagen Golf diesel, bouwjaar 1980. Tel. 04243-3611 na 18.00 uur. Bijverdienste: voor het verzorgen van gazon, sier- en moestuin zoeken wij ervaren tuinman Ca 10 uur per week. Tel04243-1443 tussen 19 en 21 uur. 1 e keer geslaagd! Natuurlijk bij Auto- en motor rijschool ’Kees’ v.d. Biggelaar. Bedankt Petra. Formidabel! Niet gefaald, 1e keer gehaald bij Auto- en motorrijschool ’Kees’ v.d. Biggelaar Bedankt Theo. Wil je nog deze zomer met de motor op vakantie gaan? Bel dan snel naar Rijschool ’Kees’ en meld je aan. Info: 2183 Rijschool ’Kees’ v.d. Biggelaar staat met 2 nieuwe motoren voor u klaar. Zeg nu ’yes’ en neem motorrijles. Info: 2183. ’nBeetjedichterbijulEditheSmolders, Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruiken. Tel. 013-440571 (na 18.00 uur 422427). Jubileum of verjaardag? 'n Kadobon de beste keus! Winkeliersvereniging Moergestel Verkrijgbaar bij de Rabobank. Audacia 6 - Nevelo 6 Audacia 7 - Knegselse Boys 3 Dommelen 5 - Audacia 8 VOAB 7 - Audacia 9 Audacia 10 - Spoordonkse Boys 8 Programma zaterdag 7 maart Audacia Dl - Velocitas 1 aanwezig 9.30 uur Audacia El - Nemelaer 1aanwezig 10.45 uur aanwezig 10.45 uur aanwezig 9.15 uur aanwezig 10.15 uur Audacia F3 - RKDSV F2aanwezig 11.00 uur Programma zaterdag 7 maart: RWB Al - Audacia Al Audacia BI - Gilze BI Sarto C2 - Audacia Cl Getooid ia de voor die tijd gebruikelijke ’drollenvanger’ poserend voor de fotograaf. Wie is het? De foto van vorige week kostte schijnbaar niet al te veel hoofdbrekens: Theo van Nuc- nen uit de Pr. Margrietstraat. De foto da teerde van 1954.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5