Sfeervol Carnavalsconcert Fusie r.-k. basisscholen verloopt naar wens i Dorpsvernieuwing zeer waarschijnlijk nog dit jaar van start Aphrodite 1 S 1*1 i I 15-jarig bestaan Ouderenkoor ’De Echo’ Moergestel WOENSDAG 4 MAART 1992 - 17e Jaargang - Nr. 705 Huidverzorgingsinstituut 25 Schoolstraat 5 a Moergestel 'jfl Tel. 04243-14742^ Alle ingrediënten waren afgelopen donderdagavond in ’Den Boogaard’ aan wezig voor een goede start van het carnaval 1992. Een uitverkochte zaal, ge boeid publiek, musiceren met een glimlach en de humor van het gesproken woord. Het podium van het toneel was met enkele meters verlengd in de ’kuip’, zodat ook in de nieuwe ruimte in Den Boogaard de toehoorders de za ken redelijk konden volgen. Voeg daarbij een op alle fronten uitstekende kwa liteit van het gebodene dan is het voldane gevoel van de toehoorder verklaard. ’Crescendo’ Gesproken woord De werkzaamheden en aktiviteiten die samenhangen met de fusie van de Bos- zichtschool met de Graaf van Ursel en de Hertog Jan verlopen naar wens en liggen volledig op schema. Dit is mede te danken aan de positieve opstelling van de ouders van de kinderen van de Boszicht. De aanvankelijk kritische in stelling heeft, na de informatieavonden en infobulletins plaats gemaakt voor een positieve grondhouding. Verslag raadsvergadering 27 februari 1992 De al geruime tijd beoogde dorpsvernieuwing zal zeer waarschijnlijk nog dit jaar een aanvang kunnen nemen. Dit is het resultaat van de door het CDA gelastte stemming over het agendapunt: ’Voorstel tot wijziging van de begroting 1992 op basis gemeentelijke beleidsplan 1992-1994’, dat jongstleden donderdag in de raadsvergadering werd behandeld. Onder deel van dit agenda-punt was de dorpsvernieuwing. Harmonie Thea Vermeulen-Peek DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Moergestel Albert van der Werf 3 Agendapunt 6 had betrekking op het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van gedeel telijk vernieuwen van riolering en hemelwateraf- voeren bij een van de basisscholen. Voorstel was om slechts in een klein gedeelte van de kosten te gemoet te komen, daar het schoolbestuur reeds eerder had kunnen reserveren. Hiermede werd een al eerder ingezette lijn gevolgd, waartegen overigens het schoolbestuur in beroep was ge gaan. De uitspraak van dit beroep is voor de ge- ’onderwijsintegratie en -reorganisatie’ is, nu de de finitieve schoolkeuze is gemaakt, druk doende een weloverwogen programma op te stellen. Met behulp van deskundige schoolbegeleiders wordt een werk schema opgesteld en zal spoedig met de praktische invoering begonnen worden. Rond de huisvesting van het onderwijs is en wordt overleg gevoerd met onder andere de gemeente. De besluitvorming hieromtrent zal, naar verwachting, op korte termijn plaatsvinden. Schoolbestuur, teamleden en ouders hebben er het volste vertrouwen in, dat de fusie succesvol zal ver lopen en dat ze een gunstige uitwerking zal hebben op het r.-k. basisonderwijs in Moergestel. W.A.M. Verhoeven, voorzitter schoolbestuur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond uit operetten helemaal mee en de hele zaal raakte in de ban van haar optreden. Ook voor gemengde zangvereniging ’Crescendo’ was dit een eerste optreden op een Carnavalsconcert en ook zij kweet zich met verve van haar taak. On der leiding van haar dirigent Koos ten Berghe had zij zich in korte tijd het voor haar vreemde repertoire eigen gemaakt en zong bovendien twee nummers, die uitstekend in het concert pasten. Een speciaal compliment verdient de costumering, waarmee zij zich aan het publiek toonde. De diverse nummers werden op een zeer vakkundi ge en humoritische wijze door Eddy Hurkmans aan elkaar gepraat en voorgesteld. Hij had zich daarbij de rol aangemeten van een Belgische gendarme. Cor rie op ’t Hoog en Ricky Martens deden in een sketch de Moergestelse politiek uit de doeken en de toe komstverwachtingen daarover en Jan van Wiese had een niet plaatsgebonden sauwel. De lachsalvo’s wa ren uiteraard niet van de lucht. De organisatie kan op een zeer geslaagde avond terugzien. meente aanleiding om in hoger beroep te gaan, waarvoor voorzitter Ter Veer toestemming vroeg en kreeg. In het voorstel om de grondprijzen te verhogen kon het CDA zich gedeeltelijk vinden. Niet eens was men het met dé verhoging van de grondprij zen voor de premie-woningen. Dit zal ongetwij feld afbreuk doen aan de kwaliteit van de wonin gen. PGB-wethouder Loosveld deelde mede dat er totaal geen concessies gedaan worden op de kwaliteit. ’Geen mens in Moergestel zal er de du pe van worden’, aldus Loosveld. Met aanteke ning van de opmerkingen van het CDA ging de raad accoord. Het milieu-beleidsplan begint steeds vastere vor men te krijgen. Aan de orde was het ontwerp taakstellend uitvoeringsprogramma 1992, zijnde de 4e fase van het milieu-beleidsplan. PGB fractie-voorzitter Smits was uitermate kontent met dit voorstel waarbij ook de controle niet over het hoofd gezien is. Hij heeft veel vertrouwen in deze aanpak. De heer Goris, fractie-voorzitter SPM, kon het plan volmondig ondersteunen, maar vroeg wel de opmerkingen vanuit de commissie openbare wer- ken/milieu zeker mee te nemen en somde er nog eens een aantal op: waar mogelijk 30 km zones; overlast parkeren vrachtauto’s. De heer Kouwenberg (CDA) ondersteunde even eens het plan maar vroeg zich wel af wat de finan ciële consequenties waren. Wethouder Gerlach gaf de raadsleden de verzekering op handhaving en controle van de afgegeven vergunningen. Het plan is door de inspectie goedgekeurd, waardoor subsidie-mogelijkheden aangewend kunnen wor den. Het plan zal overigens in nauwe samenwer king met Oisterwijk uitgevoerd worden. Alle partijen waren zeer teleurgesteld in het (nog) niet beschikbaar stellen van extra subsidies voor de aanleg van fietspaden door de overheid. De heer van Velthoven (CDA) deed de toezegging de landelijke politiek nog eens te raadplegen. De heer Smits (PGB), ingenomen met dit standpunt, was van mening dat nu alle registers open getrok ken moesten worden en er druk uitgeoefend dient te worden op Den Haag. De raad ging accoord met het voorstel om een krediet beschikbaar te stellen voor het opstellen van onderhousdsplan van de gemeentelijke wo ningwetwoningen. JMO Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het Ou derenkoor, zal op vrijdag 6 maart 1992 in het paro chiecentrum uit dankbaarheid een Eucharistievie ring gehouden worden. Aanvang 10.00 uur. Alle Ouderen van Moergestel worden bij deze uit genodigd om deze viering bij te wonen. Na de viering wordt in ’Den Boogaard’ een recep tie gehouden en vindt een gezellig samenzijn plaats, alwaar een kop koffie en/of een drankje wordt aan geboden door het Ouderenkoor ten gevolge van hun 15-jarig bestaan. Namens het Ouderenkoor ’De Echo’ De snelle en volledige voorlopige aanmelding, gevolg door de definitieve schoolkeuze, van alle leerlingen aan de beide andere r.-k. basisscholen onderstreept deze houding. Men ziet de samenvoeging nu als een stap naar twee scholen met goede toekomstperspectieven, waar op onderwijskundig vlak aan hun wensen tegemoet kan worden gekomen. De ouders en teams zijn ervan overtuigd, dat de schaalvergroting niet alleen op onderwijsinhoudelijk terrein, maar ook uit financiële en organisatorische overweging een zeer goede keuze is. De komende maanden zal met veel enthousiasme dwrgewerkt worden aan de daadwerkelijke integra tie van kinderen en teams in een nieuwe samenstel ling en omgeving. De daarvoor ingestelde werkgroep Het leeuwedeel van het programma was uiteraard voor Harmonie ’Prinses Juliana’, niet alleen met eigen repertoire, doch ook in de begeleiding van koor en soliste. En dit moet zo blijven. Tenslotte vormt zij het bestaansrecht van het Carnavalsconcert. De kwaliteit kan niet genoeg geprezen worden. Een neutrale toehoorder van buiten ons dorp sprak zijn verbazing uit over dat zoiets kon bestaan in een dorp als Moergestel, een beter compliment kan ik zo gauw niet verzinnen. In korte tijd wist dirigent Jan Her mans het orkest wederom zover te krijgen dat zij kon schitteren op deze avond. Ook de drumband van de harmonie deed een duit in het zakje en voerde bo vendien onder leiding van Ludwig Smits een komi sche act op met presentator Eddy Hurkmans. Een groot deel van de vaste bezoekers van het con cert stond aanvankelijk wat scepties tegenover haar optreden, zo van ’wat moet nou zo’n sopraan op een carnavalsconcert’. In één klap echter kreeg zij met haar optreden de zaal plat, zo zelfs dat zij bij de twee de opkomst met gejuich werd ontvangen. Ik weet ze ker dat zij op deze avond er vele ’fans’ heeft bijge kregen. Zij speelde haar voor iedereen bekende aria’s Het college van Burgemeester en Wethouders stelde voor een substantiële aanpak van de dorps vernieuwing te willen realiseren, t.w. het tracé vanaf Tilburgseweg tot aan het St. Jansplein. Het CDA was fel gekant tegen dit voorstel. En met name voor wat betreft de invulling van de finan ciën. Het bij monde van fractie-voorzitter van Velthoven bestempelde prestige-object is finan cieel nog niet geheel afgedekt; er is nog 220.000,- nodig om het project te realiseren. Vol gens WD-wethouder Gerlach zijn hier in prin cipe nog een aantal bronnen voor aan te boren, waarover nog onderhandeld wordt. Hij heeft zeer goede hoop dat op zeer korte termijn het ’gat’ ge dicht kan worden. Nadat informatie- en inspraakavonden gehouden zijn (wellicht in mei aanstaande), kan vervolgens snel begonnen worden. Gerlach benadrukte nog eens dat hier beslist geen sprake is van een prestige-object. Het CDA was in 2e termijn nog van mening dat er teveel claims op de toekomst gelegd zouden worden en dat de burgers daar te zijner tijd voor moeten betalen. Bovendien was men van mening dat het gebruik van gedeelten van gelden uit nog niet bestede programma 1991/nog uit te voeren programma 1992 wegbe heer een doodssteek zou zijn voor het wegenpro gramma. Gerlach stelde nog eens nadrukkelijk dat de bestemde reserves op verantwoorde wijze worden ingezet. ’Wie mocht denken dat dit niet gebeurt, slaat de plank volkomen mis’, aldus Gerlach. Zowel P.G.B. als S.P.M. konden zich volledig scharen achter de voorstellen van het col lege. Bij stemming bleek dat het voorstel met 6 tegen 5 werd aangenomen. Pagina 7 KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 J, MOERGESTEL z?

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1