De bisschop op bezoek Patricia van Herck wint laatste bingo Wie ben ik? Vrijdag 21 februari a.s. om 20.30 uur IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM! CDA-Achterban Con Amore-nieuws PGB Achterban ’Gedrukt in de marge’ KPJ-nieuws Hogar San Pedro Vierde bazar voor 1 9 in de kantine van Camping ’De Bosfazant’ aan de Molenstraat Een overzichtstentoonstelling van leden van de Stichting voor druk werk in de Marge in het Drukkerij museum in Etten-Leur Wat is Hogar San Pedro? Wat is nodig? Wat kunt U doen? Wij denken aan: HOOFDPRIJS: 250.- Verder nog tal van andere schitterende prijzen! Deze Bingo-avond wordt georganiseerd door Buurtvereniging 'De Vurhaai’ 4 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 PAGINA 5 De laatste van de vier bingo-uitzendingen, die S.V. Roef! organiseerde in samenwerking CDA-fraktie. I.S. Beste leden en belangstellenden, Dinsdag 25 februari houden we weer de maande lijkse achterbanvergadering. Deze wordt gehou den in de Bovenzaal van de Boerenbond en be gint om 20.30 uur. De agenda van de raadsvergadering wordt besproken en verder alles wat zo ter tafel komt. Uw mening en inbreng is voor ons van groot be lang. Dus tot dinsdag. Zeven en twintig ’marginalen’, leden van de Stichting Drukwerk in de Marge, zijn bereid ge vonden te exposeren in ons Drukkerijmuseum, dat zo mooi is gehuisvest in de oude boerderij aan de Leeuwrik 8 te Etten-Leur, De ’marginalen’ onderscheiden zich van het be drijfsleven doordat zij niet commercieel willen werken, maar vooral plezier willen beleven aan het grafisch bezig zijn. Het voordeel daarbij is dat zij niet hoeven te kijken naar de vraag van het (le zerspubliek. Op deze wijze ontstaan er juist uit gaven die anders nooit op de markt zouden ver schijnen. De ’marginalen’, de meeste zijn boek drukkers, laten zich in hun werk leiden door est hetische normen als kreatieve waarden. Deze drukkers/uitgevers in de marge bezitten vaak prachtig grafisch materiaal dat op ambach telijke wijze wordt gebruikt om hun produkten te vervaardigen. Het boeiende resultaat van de ’marginalen’, dat meestal in boekdruk tot stand komt, wordt in het museum verwelkomd in een sfeer die duidelijk bij hun werk past. De bezoekers hoeft zich niet af te vragen wat er allemaal nodig is om bijvoor beeld een stuk poëzie met de hand te zetten en te drukken, want hij kan tevens de boekdrukappa- ratuur in werking zien en zich zo een beeld vor men van wat er aan geduld, precisie en vaardig heid nodig is om drukwerk te maken. Het Drukkerijmuseum heeft met deze tentoon stelling ’Gedrukt in de Marge’ het nieuwe ten- toonstellingsjaar willen openen in de hoop dat ve len al dat moois wat met zo veel liefde en inzet is gemaakt zullen bewonderen. Het werk van de ’marginalen; wordt tentoon gesteld tijdens de dagen 29 februari, 1, 7 en 8 maart en 4 en 5 april aanstaande van 13.00 uur tot 17.00 uur. Het bestuur nodigt u gaarne uit tot het bijwonen van onze achterbanvergadering ter voorbereiding van de raadsvergadering van donderdag 27 fe bruari aanstaande: op maandag 24 februari in de zaal van de Schouw aan het Rootven, aanvang 20.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst zullen de agenda punten van genoemde raadsvergadering worden besproken. Het Bestuur rekent op uw aanwezigheid. De laatste van de vier bmgo-uitzendmgen, die S.V. Roef! orgamseerde in samenwerking met Moergestel-TV, werd gewonnen door Patricia van Herck, Korenstraat 29. Zij bleek al heel vroeg in de uitzending haar 15 getallen te hebben weggestreept en mocht haar eerste prijs, 300,- kontant, tijdens de rechtstreekse uitzending in de studio komen ophalen. De prijs werd haar onder het toe ziend oog van de camera’s overhandigd door Harrie de Leijer, al vele jaren ’n aktief trainer/speler binnen de handbalvereniging. Op 4 en 11 april a.s. gaat Con Amore voor u een reis door operette-land presenteren, met daarin veel solistisch werk. Er wordt gezongen door zeer bekende solisten en eigen solisten en natuurlijk het koor van Con Amore. Er wordt hard aan gewerkt om er iets moois van te maken en we komen graag hierop terug in een volgende editie van deze krant. Wie kijkt hier in de lens van de fotograaf? Blonde lokken en ’n prachtige strik. Het was Wies van de Wouw-van de Sande, vroonach tig op de Hoefkens. De Stichting kinderopvang van Humanitas be middelt tussen gastouders (ouders die een gast kindje in hun huiselijke omgeving opvangen) en vraagouders (ouders die opvang zoeken voor hun kinderen). Ouders die vanwege een baan of stu die of om wat voor reden dan ook opvang zoeken voor hun kinderen kunnen zich aanmelden bij de gastoudercentrale. Door middel van een zorgvul dige selectie proberen wij een passend gastgezin te zoeken voor Uw kinderen. Het betreft kinderen van 0 tot 12 jaar, de opvang- tijden kunnen in overleg met de gastouders op zeer verschillende tijden plaatsvinden. Soms is het zelfs mogelijk dat er in de avonduren opvang geboden wordt. Ook de gastouders kunnen zich aanmelden bij de gastoudercentrale. Tegen een vergoeding kunnen zij in hun eigen huis gastkin- deren ontvangen. U kunt bij de gastouderconsu- lente Uw eventuele wensen met betrekking tot leeftijd, uren en dagen van opvangkenbaar ma ken. De consulente probeert daar zoveel moge lijk rekening mee te houden. Als er eenmaal een gastkindje is geplaatst dan neemt de consulente nog regelmatig kontakt op om het een en ander door te praten. Mochten er vragen of problemen zijn ook dan is de gastouderconsulente beschik baar voor een gesprek. Mocht U belangstelling hebben voor deze vorm van opvang neem dan kontakt op met de gastou derconsulente: Lisette Rooymans, spreekuur maandag en donderdagmorgen van 9.00 uur tot 11.00 uur tel. 04242-86452. De gastoudercentrale werkt voor de gemeentes Oisterwijk, Haaren, Moergestel, Udenhout en Berkel-Enschot. Carnavalsbal: en wel vrijdag 29 februari Hengstenbal. Kaartjes voor leden voor 14 februa ri verkrijgbaar bij Wim op ’t Hoog, telefoon 3938 (gratis). Niet-leden kunnen na 14 februari met Wim op ’t Hoog contact opnemen of er nog kaartjes over zijn a 7,50 per persoon. Donderdag jongstleden heeft bisschop J. Bluys- sen onze parochie vereerd met een bezoek. De bisschop kwam naar het parochiecentrum om een inleiding te houden voor de medewerkers van de parochie over het thema ’Bemoediging voor de dag van morgen’. Het parochiecentrum bleek maar net groot genoeg om alle belangstellenden een plaatsje te kunnen geven. De nieuwe voorzitter, Gerard Schonck, maakte van de gelegenheid gebruik om zich nader aan de medewerkers voor te stellen. Daarnaast blikte hij ook nog even terug op de voorbije periode. ’De totstandkoming van het parochiecentrum is dui delijk voor de parochie het hoogtepunt geweest in het afgelopen jaar. En er wordt al zoveel ge bruik van gemaakt dat, als het zo doorgaat, er misschien nog eens een tweede parochiecentrum bij moet komen’, aldus de voorzitter. Daarna kwam bisschop Bluyssen aan het woord. Hij merkte op dat het aantal vrijwilligers dat ak tief betrokken is bij het werk in de parochies veel bemoediging geeft. Hij haalde daarbij de nieuwste cijfers aan die gepubliceerd zijn naar aanleiding van de onlangs gehouden aktie Kerk balans. Voorts pleitte de bisschop voor voldoende tijd en aandacht bij de diverse werkgroepen voor bezinning. ’Het uitvoerende werk moet op tijd weer ondersteund worden van binnenuit en dan is het goed om met elkaar tijd voor bezinning vrij te maken’. Als handleiding voor deze bezinning was de bisschop erg te spreken over het boekje ’40 Woorden in de woestijn’ van Dhr. Roodmen- sen. Het bevat 40 korte hoofdstukjes met vragen van deze tijd. ’Voor iedereen een aanrader en ik verdien er niks mee hoor’, aldus de bisschop. Na de pauze een enthousiast en feestelijk optre den van de ’Motuna-groep’ van onze organiste Sonja van Sprang. De warme Zuid-Amenkaanse klanken brachten zoveel gezelligheid en sfeer met zich mee dat een tweede optreden tijdens het hapje en borreltje later op de avond door ieder een met veel plezier opnieuw werd beluisterd. Tegen half twaalf kwam een eind aan deze geslaagde en genoeglijke avond waarbij opnieuw bleek dat het voor de parochie heel fijn is om over een eigen ’huis’ te beschikken waar de mensen graag komen. Iemand merkte bij het weggaan dan ook op: ’We zouden eigenlijk niet meer zon der kunnen’. En zo is het ook. We gaan weer een bazar organiseren voor Hogar San Pedro in Peru en wel op 16 mei aanstaande in en om ’De Voorhof, Kerkstraat 64 in Oister wijk. Noteer deze datum! Hogar San Pedro is een opvangcentrum voor de allerarmsten in Peru. Voor thuislozen en ver schoppelingen, voor mensen die alleen gelaten zijn, bovendien vaak ernstig ziek of gehandicapt. Voor mensen, groot en klein. Ze worden in dit centrum opgevangen en krijgen zo de mogelijk heid om weer op krachten te komen en te herstel len. Dit centrum is opgericht o.m. onder leiding van Carla en Guus van Es, die inmiddels zijn te ruggekeerd en in Nuenen een nieuwe plek heb ben gevonden. Onze kerkelijke gemeente heeft vanaf het begin het projekt ondersteund en wil dat ook blijven doen, juist nu de situatie in Pe ru er bepaald niet beter op geworden is. De opbrengsten van de drie vorige bazars waren bestemd voor een terreinauto, een gemeen schapsruimte en een keukeninrichting. Nu gaat ’t om de aankoop van een winkelpand in Chosi- ca, voor de verkoop van tweede-hands kleding. Uit de opbrengst daarvan kan het werk onder de allerarmsten worden voortgezet. De bazar wordt gehouden door onze kerkelijke gemeente voor alle inwoners van Oisterwijk en omgeving. Hiervoor wordt ook uw medewerking gevraagd en wel door het beschikbaar stellen van spullen, die verkocht kunnen worden en die in goede staat zijn, die U zelf niet meer gebruikt, die al jaren lang op zolder of in de schuur staan, die wegens verhuizing overbodig worden, die U gewoon teveel, die.... vult U zelf maar in. - hele inboedels; - klein meubelwerk, goede stoelen, kleine kast jes, radio’s, T.V.’s, lampen etc.; - vakantiespullen; - sportartikelen; - antieke voorwerpen, kunst, schilderijen; - potten, pannen, manden, vazen, huishoudelij ke artikelen; - boeken, platen, strips, spelletjes, ansichten; - goede en bruikbare (schone) kleding, coupons en alles wat U wilt missen en wat geld oplevert. Bewaar het voor de bazar! Heeft U spullen op te halen, vragen of sug gesties, neem dan kontakt op met: Mw. G. Kuijper, St. Janshof te Moergestel, tel. 04243- 1440

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5