Neem even de tijd Bloedworst °f 1.15J H. VERHEIJEN I c I ■xbalkenbrei Slagerij Ketelaars BV I I I I i 1 I I I. I De ambachtelijke slager! 2.85 T erugblik op het Pierevariété ’92 Edwin Rutten en Symfonieorkest Conservatorium boeien kinderen Kursus: ’Hoe zeg je wat je denkt’ I 1 1 I I Sll Tijdens Rabobank Gezinsconcert o Uit eigen keuken: ISOLATIEBEDRIJF g 1 j i I o 3 3 3 Worstebrood 9 nnif Runder rookvlees Zaterdagavond 15 februari anno 1992. ’Den Boogaard’ Moergestel. Om half acht zat onze plaatselijke cultuurtem- pel al bomvol publiek, terwijl het Pie revariété ’92 toch pas echt om acht uur officieel zou beginnen. Want het is met dit evenement in ’Den Boogaard’ al net als met de Nachtmis in de kerk. Het loopt storm en wie niet op tijd bin nen is moet de handelingen staande aanschouwen en aanhoren. De kaart verkopers hadden al dagen van te vo ren de last minute boekets teleur moe ten stellen. Uitverkocht huis, volle bak, de zaal en wandelgangen afgela den dus. STICHTING VOOR VOLWASSENEN EDUKATIE 1/ Schnitzels gepaneerd Biefstuk tartaar i en Vlaamse Likkepot JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER "3 PAGINA 3 2 Start n d TvdW 1 TELEFOON 04243 - 3633 Plaats Kosten KUNSTSTOF EN HOUTEN KOZIJNEN DEUREN DUBBELE EN ENKELE BEGLAZING ROLLUIKEN EN ZONNEWERINGEN ,s P e n i, s' WO gram MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 ’n prachtig optreden anderzijds. Een boeiende bühneveteraan, die niet alleen heerlijk leutert maar ook nog eens èfkes welluidend en ludiek kan zingen. Hij begaf zich vreemd genoeg ook een paar keer op het hellend vlak. Jammer, de ze artiest heeft dat helemaal niet nodig. En wij van Moergestel ook niet. Maar laten we nu eens gaan kijken hoe de eigen muze het ervan afbracht. Dansgroep ’Trend’ zette een act op de planken die we welhaast professioneel mogen noemen. Al§ Berry Stevens dit gezien had zou hij zeker ge zegd hebben: ’Doorgaan, dames, vooral door gaan’. Het is knap wat de goedgeboetseerde Trendmeiden presteerden. Zij en hun choreogra fie waren een lust voor het oog. Sauwelaar Jan van Wiese was weer zonder meer het klapstuk van de veiling. Kijk, dat bedoelen we nou. Zö moet het. Met deze spitsvondige droogkloot in de ton, lag de zaal in een mum van tijd plat en hing men hier en daar in eikaars armen van het lachen en pure jolijt. Als ze deze hopman bij de padvin ders met zijn ’overlevingsact’ nou eens benoemen tot Brabants kampioen. Daar zou iedereen vre de mee kunnen hebben. Chapeau voor Jan van Wiese, de eveningmaker. En ook bravo voor Ja- on Spontaon. Die gezellige ouwehoer, die zo subtiel het reilen en zeilen bij de gemeente en het doen en laten van onze ambtenaren op de hak nam. Inside information. Jaon Spontaon, hij kwam na enkele jaren afwezigheid weer zo lek ker over. Advies aan de organisatie: ’Laat het tweetal ’Van Wiese’ en ’Spontaon’ volgend jaar wat langer aan de bak komen. Succes verzekerd. Cabaretgroep ’IEKUU’ die vorig jaar debiteer de tijdens het Pierevatiété, mag hier nooit meer ontbreken. Mogen we er eigenlijk niet een beet je blij om zijn dat we zo’n komisch drietal in ons midden hebben? Wat een originele vondst, die nonnen met hun Moergestelse nieuwslijn. En wat een fantastisch muzikaal playbackslot gaven zij ten beste. Wat moeten we er nog meer van zeggen? Ton Ja cobs als presentator was een goede keus. Na een wat nerveuze start goed losgekomen, praatte hij de elementen perfect aan elkaar. ’De Blaoskao- ken’, ook op eigen grond gekweekt, bliezen pri ma muziek uit hun toeters maar hielden tijdens het tonpraoten de kaken teveel op elkaar. ’Tou ché’ Jacco Nefs, ’touché’, dat hoort erbij als de tonpraoter een hoogtepunt je scoort. Amusementsorkest ’Moonlight’ deed tussen de bedrijven door ook aardig z’n best. Iets onstui miger had wel gemogen. Het is tenslotte carna val. Prins Cees d’n Eerste met zijn nog tamelijk jeug dig gevolg had het goed voor mekaar en aardig in de hand. Heel aangenaam, de kennismaking met hem, bij het binnenkomen. En hartverwarmend zijn troonrede als het ware, ter afsluiting van de avond. Vrouwtje Nel even figuurlijk naar voren gehaald en jarige dochter Jacqueline (21) letter lijk. Niet alleen een fijne Prins, ook een fijn ge zinshoofd zo te merken. Het zit wel goed, ’t Moergestelse carnaval, met prins Cees I. Samengevat: De charme van de avond zit natuur lijk vooral in het ongedwongen samenzijn van zo’n massa Moergestelse mensen, waaronder ve len die zo af en toe maar eens vanachter de gera niums vandaan komen. De organisatoren verdie nen alle lof voor hun inzet maar moeten volgend jaar iets beter hun huiswerk doen en wat sleute len aan de formule. Waarom elders gezocht wat we zelf in huis hebben? Heren van de Commissie, gefeliciteerd met het welslagen van Pierevariété ’92. Zeshonderd per sonen van beiderlei kunnen hebben er toch aar dig van genoten. Voor een jaarlijkse gebeurtenis die zó in trek is, zijn de verwachtingen natuurlijk hoog gespan nen. En daarom zullen na afloop daarvan veel be zoekers toch niet helemaal voldaan huiswaarts zijn gekeerd. Was het dan niet grandioos? Jawel, dat was het zeker, maar niet op elk onderdeel en de hele avond lang. In elk geval werd niet voor 100% waar gemaakt wat de organisatoren in hun uitbundige voorpublicaties in het vooruitzicht hadden gesteld. Althans niet door alle ’artiesten’. Maar laat het nou gelukkig nèt het talent van eigen bodem zijn, dat de show stal en alles goed maakte wat mis ging. En dus de avond redde! Achteraf zullen de organisatoren zich zeker eens achter het oor hebben gekrabt met de vraag of het verwende Moergestelse carnavalspubliek nu wel zo zat te wachten op een tonpraoter van el ders, die een buut hield die nergens op sloeg en daarin bovendien nogal wat banaliteiten debiteer de. Moergestel moet het niet hebben van zoge naamde humor die de delicate delen van het men selijk lichaam onder de gordel behelst. Gênant voor de toehoorders. Hoe komt zo iemand aan het predikaat West-Brabants Kampioen Tonpra oten? Een mondharmonicakwartet dat ontegenzegge lijk virtuoos is en musiceerde op hoog niveau kon ook niet werkelijk boeien. Te weinig car navalesk voor zulke avond maar wel kwaliteit. Daarom toch applaus voor dit vijftal dus. Met het hoogbejaard ogende duo en z’n act die al zo oud is als de weg naar Kralingen werd de plank ook ietwat misgeslagen. De ’commissie’ blijkt zich dus een pietsie te hebben verkeken op de kwali teiten van het externe vlees dat zij in de Moer gestelse kuip had. Niet alles was het keurmerk waardig. Hoewel. ’Tontje de Sauwelèr van ’t Boerenverdriet’, ook ’n mènneke van buitenaf, was ronduit kostelijk en zong héél wat toontjes hoger dan ’Tontje Laoger’, die het voortaan maar bij straatmuzikant moet laten. En niet te verge ten de ook al buitengaatse ’Peer de Kromploe- ger’. Jawel, dat was weer een schot in de roos, evenals in 1991, toen hij hier ook voor ons op trad. Weliswaar had hij wat belegen grappen in zijn bagage en vertelde hij enkele zaken die we vorig jaar ook al uit z’n mond hoorden. Maar wat Berkel-Enschot, Diessen, Goirle, Haaren, a A i Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout v* Vraag vrijblijvend offerte! KLOOSTERLAAN 61 - MOERGESTEL Leren beter voor jezelf op te komen. Leren om eigen gevoelens en gedachten onder woorden te brengen. bij voldoende deelname op 9 maart a.s. op maandag-ochtend van 09.30-11.30 uur. Sonnevanck, George Perklaan 3 te Oisterwijk. f 50,— (8 bijeenkomsten). Deelname: vrouwen vatjaf 18 jaar. Opgave Sonnevanck, 04242-82491 (kantoortijden) Het was een hele drukte zondagmorgen in ’Den Boogaard’ bij het Gezinsconcert dat de Rabobank had georganiseerd. Honderden ouders met evenzovele kinderen hadden plaatsgenomen rond ’de kuip’ om te kijken en I te luisteren naar het Symfonieorkest van het Brabants Conservatorium en (waarschijnlijk vooral) naar Edwin Rutten. De muziek leek ons hier en daar wat zwaar gekozen voor het jeugdige publiek, doch vervelen deed het zich zeker niet. Laat Edwin Rutten maar spelen met de kinderen en succes is ver zekerd. Hij betrekt kinderen èn hun ouders bij het gehele programma en wist er zo samen met het orkest onder leiding van Jac van Steen een boeiend uur van te maken. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Jager, Zigeuner of Normaal Q 500 gramf J perstuklaUU 100 gram Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Kerkstraat 18- Haaren - Telefoon 04117-1217

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3