o ©MM oo W DO 001 Niet iedereen herkent smaak... TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 27 februari 1992, aanvang 20.00 uur in ’Den Boogaard’ te Moergestel Heemmuziek Boordevol verrassingen! Rectificatie Stichting Welzijn Ouderen Kruikenloop vast onderdeel carnaval Jan de Koning in bezoekerscentrum Oisterwijk i Hoofdsponsor: ’Den Boogaard’ Samenwerkende verenigingen: Koninklijk Erkende Muziekvereniging 'Prinses Juliana’ C.V. 'De Pierewaaiers’. Residentie 'De Brouwer’ C.V. 'De Dors(t)vlegels’. Residentie Café-Rest. ,’t Centrum’ Voorlichtingmiddag Kaarten a f 7,50 te koop bij: de Rabobank, Groentehal ’Crisje’, Slijterij 'In den Korenmaaier' en C. van Dijk Marktkramenverhuur. Excursie Over dopen gesproken! Gezinskatechese Protestantse Gemeente Oisterwijk Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. ’I PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 19 FEBRUARI la92 Namens de Aktiviteitenkommissie. eamsasswjsï i i i i Thema: Ouderen zoeken een weg. Op donderdag 27 februari 1992 zal in ’Den Boo gaard’ een voorlichtingsmiddag gehouden wor den. Aanvang 13.30 uur (half twee). Mevrouw Lucie Metsers van Scholings- en Vor mingsinstituut Sonnevanck uit Oisterwijk geeft een toelichting op het oriëntatieprogramma; ’Ouderen zoeken een weg’. Hebt U het idee: Ik wil nog iets, me verder ont wikkelen of nuttig maken voor Ouderen of iets anders doen nu het nog kan. Soms is het moei lijk een keuze te maken, want er is zoveel moge lijk op het terrein van cursussen, vrijwilligers werk en (vrije) tijdsbesteding. Op al deze vragen zal U op deze middag worden geïnformeerd. Alle ouderen vanaf 55 jaar zijn op deze middag van harte welkom. De toegang is gratie. Wij ver trouwen er op, dat vele ouderen aanwezig zullen zijn. ALLÉÉN BISSCHOP ZWI JSENSTRAAT De expositie van Kees Ketelaars in het raadhuis van Hilvarenbeek is niet tot 15 maart maar tot en met zondag 1 maart. TILBURG, TELEFOON 013-421666. STULMEUBELEN INTERIEURADVIEZEN WOONACCESSOIRES WONINGTEXTIEL Eigen parkeerterrein t.o. showroom Op dinsdag 25 februari vergadert de kerkeraad (Voorhof, 20.00 uur). Telefonisch spreekuur: elke dag (m.u.v. maan dag) van 13.00-14.00 uur, tel. 04242-82175. Maar toch, voor de mensen die gevoel voor stijl en klasse hebben is er Victor Boeren. Al bij het binnenkomen proeft u de klasse. En na een gesprekje Irent tl over tuigd. Goede smaak gaat nooit vervelen. Voor de jongeren die in 1990 en 1991 zijn ge vormd organiseren wij een excursie naar de St. Jan in Den Bosch op zaterdag 22 februari. We vertrekken om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein per fiets naar het station in Oisterwijk, en van daaruit reizen we verder per trein naar Den Bosch. Vanuit het station in Den Bosch maken we een wandeling naar de St. Jan, waar we van 15.00 tot 16.00 uur een rondleiding krijgen in deze prach tige kathedraal. Omstreeks 17.30 uur verwach ten wij weer terug te zijn op het St. Jansplein. De kosten die aan deze excursie verbonden zijn bedragen 5,- per persoon. Bij geringe deelna me overwegen wij om met auto’s te gaan. Hopen de U van voldoende informatie te hebben voor zien verblijven wij met vriendelijke groeten, Werkgroep Jongerenpastoraat Als u uw kindje wilt laten dopen, dan is het be langrijk dit op tijd bij de pastorie te melden. Tel. 1340. Voor de maand maart is het alleen nog mogelijk om op zondag 29 maart te laten dopen. Voor april zijn de volgende zondagen gepland: zondag 5 april en zondag 19 april, dit is eerste paasdag. Ook bestaat de mogelijkheid om op paaszaterdag ’s avonds om 19.00 uur tijdens de Paaswake uw kindje te laten dopen. Dopen is zeggen, ik wil bij de katholieke ge meenschap horen. Wat is er nu mooier om dit feest dan te laten plaatsvinden als er veel leden van die gemeenschap aanwezig zijn. Dus tijdens de Paaswake op zaterdag 18 april. De Werkgroep doopkatechese i Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 22 februari: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 22 februari: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 23 februari: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel 013-635530 Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan- gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.;wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037 Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Marit v/d Boer. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 26 febr.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. 22 - 29 januari 1992 Zevende zondag door het jaar Preek: Pastor H. van den Broek ZATERDAG 19.00 uur: Ad van Leeuwen e.v. Paula Heuts; Mgd Gerardus van lersel e.v. Pe- tronella Beerens; Cornells van de Wouw e.v. Cla- sina van Elderen, zoon Ad en dochtertje Ansje; Jgt Wilhelmina van Esch-Smits; Johanna Hoe- ven-van de Hamsvoort; Cornells van Dijk e.v. Jacoba van de Wouw; Jan Willems e.v. Cor van Lieshout; Goris en Maria Jansen-van Wanrooij en zoon Piet; Rinus van der Zanden en Toos Ver hoeven; Noud van de Wouw e.v. Gonny van de Wal; Bizondere intentie. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Mgd Annie Mensink-Rijnbeek; Jgt Franciscus Burgers e.v. Theodora Heyms; Jgt Arnoldus Verstijnen en Wilhelmina Hofhuizen; Jgt Johannes Timmer mans e.v. Wilhelmina Scheffers en overl. kinde ren; Jgt Amolda van den Bosch en overl. ouders; Kees Hermus e.v. Jo van Dijk; Ties Hermus e.v. Ans van Doormaal. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 7 en 8. Eli sabeth Freyse-Antonis; Mgd Josephina Timmer mans-Antonis; Mgd Petronella van de Wouw; Ida Mutsaars; Amelia Schmidt-Latoemahina; Jgt Sjef Burgers. DINSDAG: Mgd Martina van Herck-van Kol lenburg; Mgd Maria van de Ven-Meeuwis; Overl. ouders de Laat-van de Sande; Piet Rem men e.v. Anneke van Beers. DONDERDAG: Gosewinus van de Wouw e.v. Annie Teulings; Piet Kiernans e.v. Annie de Laat; Petronella van Beek-Cools; Maria van Elderen-van lersel. Dinsdag: Parochiebestuur. Woensdag: Werkgroep Volwassenenkatechese. Op maandagavond, 24 februari zal in het Paro chiecentrum de vervolgbijeenkomst worden ge houden voor ouders met kleine kinderen. Op 11 november zijn de ouders voor de eerste maal sa mengekomen. Er is toen voornamelijk gesproken over de levensbeschouwelijke ontwikkeling van het jonge kind. De toen aanwezige ouders kozen ervoor om regelmatig bij elkaar te komen. Daar mee gaan we dus uit van een bestaande groep. De bedoeling is dat levensbeschouwelijke aspecten van huwelijk, opvoeding en gezin ter sprake kun nen komen en dat de deelnemers van elkaar kun nen leren. Mogelijk spreekt dit idee meer men sen aan. Daarom zal in de toekomst vaker een po ging gedaan worden om een dergelijke groep sa men te stellen. Voor informatie kan men terecht bij Anton Smits, parochiekatecheet. Op 29 februari 1992, camavalszaterdag, zal om 11 uur 11 het startschot worden gelost voor de 6e editie van de Kruikenloop. Naast een wedstrijd over 20 km staan er prestatielopen over 1-2-3 - 6,6 -13,3 en 20 km op het programma. Start en finish zijn op het Sarto-complex aan de Gilzer- baan in Tilburg. De Kruikenloop wordt georganiseerd door atle tiekvereniging Tilburg Road Runners en voetbal vereniging Sarto. Kenmerkend voor dit evene ment is niet alleen het lopen, maar ook de sfeer die door de aanwezigheid van carnavalsmuziek en de harmonie van Piusoord extra kracht wordt bij gezet. Traditioneel wordt het startschot altijd ge geven door een delegatie van oud-stadsprinsen van Tilburg. Een van Nederlands beste speakers, Cees Maas uit Breda, geeft het wedstrijdverslag en praat de lopers en loopsters op zijn unieke ma nier binnen. Behalve de herinnering die alle deel nemers ontvangen is er ook nog de deelname aan de loterij waarvoor de organisatie fraaie prijzen beschikbaar stelt. Hoofdonderdeel van de Kruikenloop is de KNAU-wedstrijd over 20 kilometer, die om 11.11 uur van start gaat. Eerdere edities kwamen op naam van Martin van de Ven, John van de Wansem (2x), Rene Stam en vorig jaar Ad de Bruijn Jr. uit Hilvarenbeek. het parkoersrecord staat met 1.02.43 op naam van Rene Stam, destijds uitkomend voor Sprint Breda, maar te genwoordig woonachting in Spanje. Bij de vrou wen waren Mies Kuipers, Anneües Poirters en Gerrie Timmermans in het verleden de sterksten. Ondanks de erbarmelijke omstandigheden bij de editie 1991 kwam Gerrie Timmermans van Mar vel uit Boxtel tot de recordtijd van 1.18.58. Ove rigens zullen niet alleen de wedstrijdatleten, maar ook alle prestatielopers in de 20 km uitslag wor den opgenomen. De Kruikenloop vindt plaats op een fraai, afwis selend en bosrijk parkoers in de omgeving van het Sartocomplex en Piusoord. Het Sartocomplex is bereikbaar met BBA-bus, fijn 131 richting Gil- ze, vertrek 9.50 uur vanaf het centraal station NS. In de 6,6 km lange ronde zijn zowel fietspa den, asfaltwegen als bospaden opgenomen. Om 11.11 uur is de wedstrijd over 20 km en vertrek ken de honderden prestatielopers voor de 6.6, 13.3 en 20 km. Om 11.13 vertrekken de kinde ren voor een 12 of 3 km lange tocht in de om geving van het Sartocomplex. Op het complex is kleed- en douchegelegenheid aanwezig. Verdere informatie over Kruikenloop bij Michel de Veer 013-555622. Jan de Koning is schilder. Hij woont en werkt in Ulvenhout. Zijn inspiratiebron is de natuur. Voor zijn expositie in het bezoekerscentrum is zijn keuze op vlinders gevallen. Dit sluit aan op de ecudatieve tentoonstelling voer vlinders in de kelder van het bezoekerscentrum. ’Bij vlinders’, zo zegt Jan de Koning, ’denk ik aan tere breek bare sierlijk fladderende wezens. Ze zijn vol maakt qua bouw, vormgeving en kleur. Hun voorkomen geeft mij het gevoel van een dans, uitgevoerd door lichtvoetige dansers’. De schil derijen zijn ware sprookjesbeelden geschilderd met acrylverf op linnen. De schilderijen van Jan de Koning zijn van 1 maart tot en met 10 april 1992 te zien in bezoe kerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumen ten. Openingstijden: Het bezoekerscentrum Oister wijk is van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend; op maandag is het cen trum gesloten. De toegang is gratis. De heemkundekring De Kleine Meijerij houdt op dinsdag 25 februari aanstaande in café Het Centrum in Udenhout een muzikale avond. Aan gepast aan de tijd van het jaar zal de heer Ben Hartman uit Schijndel vooral de rommelpot en de mondfier centraal in zijn dia’s en zijn demon straties. De rommelpot is een Keuls potje of desnoods een bloempot bespannen met een varkensblaas. Er werd een riet met een knoop aan het eind aan de blaas vastgebonden als die nog vochtig was. Na het spannen werd de blaas gedroogd. Zowel door het riet op en neer te bewegen als door langs het riet te strijken maakt men muziek. In Noord- Brabant gebeurde dat op vastenavond. Elders met oudjaar of tegen Pasen. Merkwaardig is dat de bijbehorende liedjes door heel Nederland en België veel overeenkomsten vertonen. Er is altijd sprake van pannekoeken of van worst. Zingend ging de jeugd ermee langs de huizen. Gooi wat in mijn rommelpot. Dat mocht ook een cent zijn. Iedere belangstellende is welkom en de entree is vrij. De avond begint om 20.00 uur precies. Kerkdiensten: op zondag 23 februari gaat om 10.15 uur voor in de Kerkstraat ds. C. Waarden burg uit Doorn, oud-voorganger van onze ge meente. In deze dienst wordt gedoopt Guido Thomas de Wilde, Visserslaan 22, Oisterwijk. Ook de jongerengroep komt weer bij elkaar. In de Voorhof, naast de kerk, is crèche. Na de dienst is er gelegenheid brieven te schrij ven voor Amnesty International. Agenda: Op donderdag 20 februari is de laatste gemeen- teavond over de Bijbel onder leiding van ds. Reefhuis. Deze derde avond gaat het over de rij ke jongeling. Aanvang: 20.00 uur in de Voorhof. f-'f. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2