00 190 APPELHEERTJES Wand en Vloer- s KNACKEBROT BRIOSSEN 5 Edwin Rutten, ’Ome Willem’, presenteert Rabobank gezinsconcert voor de jeugd 425 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG 5 STUKS VOOR BEL 040 -117893 of 120213 Bouwmaterialen mCMIVIISIION Cursus ’Secretaris’ IVN-filmavond Symfonieorkest Brabants Conservatorium a.s. zondag in ’Den Boogaard’ Pierevariété ’92 uitverkocht! EIGENGEBAKKEN Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur! C. KEMPS ’Nieuwe partner, nieuw gezin’ pakje Hoevenseweg 55 Telefoon 013-424177 Met speciaal procédé. 5 Jaar garantie! voor het waterdicht maken van kelders en muren, ook van binnen uit. Als u de kleine lettertjes niet meer zo gemakkelijk kunt lezen... Voor vrijblijvende informatie en/of prijsopgave (ook 's avonds): In aansluiting op de Gezinsconcerten welke reeds eerder in diverse plaat sen in Oost-Brabant hebben plaatsgevonden, organiseren nu ook de Ra- bobanken in de Meierij en midden-Brabant een serie van vijf concerten. Een van die concerten vindt a.s. zondag om 12.30 uur in ’Den Boogaard’ en is speciaal bestemd voor kinderen vanaf 10 jaar met hun ouders. Programma: Cursus voor ouders van stiefgezinnen u eens naar Magnivision kijken voor een kant-en-klare oplossing stuks vooral PAGINA 5 I I HAABKARCHER 6 1 De Gezinsconcerten worden verzorgd door het symfonieorkest van het Brabants Conservato rium onder leiding van Jac van Steen. Edwin Rutten, voor de jeugd beter bekend als ’Ome Willem’, zal op zijn specifieke wijze de concer ten presenteren. Marion Blonk, dwarsfluit, staat als soliste in het programma. Het slagwer- kensemble ’Attacc’ verleent eveneens zijn me dewerking aan de concerten. ROOTVEN 8 MOERGESTEL TEL. 04243- 1281 DA-DROGISTERIJ De Gezinsconcerten zijn primair bestemd voor de schooljeugd vanaf circa 10 jaar. Op een onge dwongen en vermakelijke wijze wordt voor hen klassieke muziek ten gehore gebracht. De naam Gezinsconcert is gekozen, omdat kinderen te sa- Het IVN, afdeling Oisterwijk, geeft een natuur- film-avond. Dinsdag 18 februari om 20.00 uur komt de in België zeer bekende en gewaardeer de filmer Florent van Opstal zijn producties to nen. In zijn film over de pimpelmees kunt U meekijken in het nestkastje. Een andere film toont schitterende beelden over de bidsprink haan. Zoals gewoonlijk wordt de avond gehou den in het ’Oude Nest’, Jacob Lennartzstraat te Oisterwijk. De toegang is gratis. Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon 013-354435 Andere concerten staan nog gepland op vrijdaga vond 14 februari in Gemeenschapshuis ’Den Tref te Hapert, aanvang 19.30 uur; op zaterdag middag 15 februari in Sport- en Manifestatiehal ’De Kreek’ te Kerkdriel, aan vang 15.00 uur; in R.K. kerk ’H.Hart van Jezus’ te Veghel, aan vang 16.00 uur en in Sportcentrum ’Die Heygra- ve’ te Vlijmen, aanvang 19.30 uur. f - 1 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 Op donderdag 26 maart en 2 april aanstaande or ganiseert Bureau Ondersteuning Tilburgse Sport in samenwerking met Stichting Sportservice Noord-Brabant de cursus ’Secretaris’ in Tilburg. Van de secretaris van een sportvereniging wordt heel wat verlangd. Hij of zij is immers veelal een praktisch denker, archivaris, regisseur, en water dragers tegelijk. De secretaris vormt als het wa re de communicatie-spil van de vereniging. Deze cursus is bestemd voor alle huidige, maar ook toekomstige secretarissen van verenigingen en/of commissies en werkgroepen. Voor de hui dige secretarissen is dit een gelegenheid om ken nis te maken met andere werkwijzen die collegae- secretarissen hanteren en die wellicht de effecti viteit (doeltreffendheid) en de efficiëntie (doel matigheid) van het secretariaat van de vereniging kunnen verbeteren. Toekomstige secretarissen kunnen door deze cursus een beter beeld krijgen van de taken en vaardigheden van de secretaris in een vereniging. Tijdens de cursus wordt aandacht besteed aan de plaats van de secretaris in de vereniging en een aantal taken die hij/zij heeft: de secretaris als notulist en verslaglegger de secretaris als archivaris de secretaris als administrateur de secretaris als correspondent en postverwer- ker de secretaris als deelnemer aan vergaderingen De kosten voor deelname bedragen 35,- per persoon i.t.t. de vermelde prijs in de cursusfol der! Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden tot donderdag 12 maart a.s. bij B.O.T.S. Ook in dien u meer informatie wenst omtrent deze bij eenkomst kunt u contact opnemen met B.O.T.S.: (013) 437283. Binnen tien dagen zijn bij Sparmart H. Tromp alle toegangskaarten de deur uitgegaan en was Pierevariété ’92 uitverkocht. Moergestel loopt dus uit om op zaterdag 15 februari aanstaande in Den Boogaard te gaan genieten van plaatselijke coryfeeën als Jan van Wiese, Jaon Spontaon, ca baretgroep IEKUU en dansgroep Trend. Bra bantse toppers als Peer de Kromploeger, Tent je de sauweler van ut boerenverdriet, Toontje La- oger de straotmuzikaant, mondharmonicakwar- tet Fata Morgana en duo Hermans-Janssen bren gen humor en leut van over de Gésselse grenzen. Met de medewerking van gelegenheidsorkest De Blaoskaoken en amusementsorkest Moonlight zal de muzikale omlijsting ook zeker weer van hoog niveau zijn. Daarbij zullen presentator Ton Ja cobs en zijn charmante assistente Vanessa van Oudheusden op onnavolgbare wijze deze keur van artiesten bij het publiek introduceren. Het kan niet anders of Pierevariété ’92 moet een suc ces worden. De commissie is natuurlijk erg blij dat de kaart verkoop zo voorspeodig is verlopen. Hopelijk zijn er niet al te veel mensen teleurgesteld. Indien dit wel het geval is, volgend jaar bij Pierevariété ’93 zijn er nieuwe kansen. Voor de kaartenbezitters nog de mededeling dat Den Boogaard vanaf 19.00 uur open is. Vanaf dat tijdstip bent u welkom en reken maar dat Piere variété ’92 weer onvergetelijk topamusement zal bieden. Benjamin Britten - Uit Four Sea Interludes (uit de opera Peter Grimes): deel 1. Alphons Diepenbrock - Uit Elektra: deel 1 Charles Ives - Decoration Day Minoru Miki - Marimba Spirituals door Slagwer- kensemble Attacca Chaminda - Fluitconcertino soliste: Marion Blonk Erik Satie/Bon - Gnossienne Earle Brown - Available forms Igor Strawinsky - Uit De Vuurvogel Berceuse en Finale De Gezinsconcerten vinden plaats door de orga nisatorische en financiële steun van de Rabo bank. Eén op de drie huwelijken eindigt in een echt scheiding. Steeds meer mensen besluiten echter daarna opnieuw te gaan samenwonen of te trou wen. Vaak zijn bij deze nieuwe gezinsvorming ook kinderen uit de vorige relatie betrokken. In 1990 waren er minstens 100.000 gezinnen met een stiefouder, ontstaan na echtscheiding. Dit aantal zal in de toekomst zeer waarschijnlijk stij gen. Als de partners en kinderen in een nieuw gezin met elkaar samenleven, zijn de verwachtingen vaak hooggespannen. De teleurstelling is dan des te groter als blijkt dat partners kinderen niet op dezelfde wijze opvoeden of als partners verschil lend denken over normen en waarden. Zo blijkt het nieuwe gezinsleven veel minder rooskleurig te zijn dan men dacht. Het Algemeen Maatschappelijk Werk van de Stichting Madi start binnenkort met een cursus voor ouders van deze stiefgezinnen, ook wel nieuw samengevoegde gezinnen genoemd. In de ze cursus wordt gesproken over hoe zo’n gezin eruit ziet; met welke problemen de gezinsleden te maken krijgen. Welke vooroordelen bestaan er t.a.v. stiefgezinnen? Is een gezin met een stiefou der wel normaal? In elk geval is het duidelijk dat het samengaan in deze gezinnen veel passen en meten vraagt. Dit wordt nog eens extra bemoei lijkt doordat voor de kinderen ook de andere bio logische ouder een belangrijke rol blijft spelen. Op maandag 24 februari aanstaande houdt de A.M.W. een informatieavond over deze cursus en wel om 20.00 uur in het Regionaal bureau van de Stichting, Burg. Verwielstraat 67 te Oister wijk. Op deze informatieavond wordt uitleg gegeven aan de inhoud en opzet van de cursus en is er ge legenheid tot het stellen van vragen. Deelname aan de cursus is gratis. Kosten van boek en informatiemateriaal worden echter wel in rekening gebracht (-241- 35,-). De cursus zal starten bij deelname van minimaal 4 (echt)paren en wordt gegeven door Harrie Schilders en Ellen Kluytmans. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de coördinator Jan Libotté, ieder werkdag bereikbaar tussen 09.00 - 10.00 uur op tel. 04242-19035. U kunt zich aaiunelden tot maandag 24 februari Blonde lokken en 'n prachtige strik. Wie is het? De zusjes van der Schoot sierden vorige week deze rubriek. V.l.n.r. waren dat Corrie, José, Ria, (de kleine) Wilhelmien en Jo. De foto dateerde van 1945. De familie van der Schoot woonde vele jaren op het adres Ko renstraat 21. Rond de veertig krijgen veel mensen last met het lezen van kleine lettertjes De ooglens verhardt en kan minder goed scherpstellen Oogartsen noemen dit natuurlijke verschijnsel 'presbyopie', wat onmiddellijk verholpen kan worden met een gewone vergrotingslens Magnivision kant en klare leesbrillen zijn beschikbaar in 7 verschillende sterktes (+1.25 tot +3.25) en u kunt zich honderden guldens besparen door zelf in een handomdraai de juiste sterkte en het door u gewenste montuur te selekteren uit de Magnivision Designer Collection bij uw drogist Bij Magnivision staat kwaliteit voorop De lenzen zijn vervaardigd van dezelfde hoogwaardige, splintervrije kunststof die door opticiens wordt gebruikt Dankzij een dubbele sihconenlaag zijn ze krasvnj en ze filteren vrijwel alle schadelijke ultra violette stralen uit het zonlicht. Wereldwijd zijn oogspecialisten het er over eens dat een Magnivision kant en klare leesbril een volwaardig alternatief is voor een leesbril op recept. Uiteraard doet u er goed aan uw ogen regelmatig door een oogarts te laten onderzoeken op andere gebreken, maar als u slechts moeite heeft met de kleine lettertjes, kan een Magnivision leesbril de kant-en-klare oplossing zijn De meest uitgelezen leesbril ter wereld men met ouders/verzorgers deze concerten kun nen bijwonen, het programma is zeer gevarieerd en biedt enkele bekende werken. Edwin Rutten zal het programma op een zodani ge wijze presenteren, dat klassieke muziek voor de kinderen een ander, speelser karakter krijgt. De concerten duren circa 80 minuten en zijn zon der pauze. Onder andere via de basisscholen en de muziekscholen is de jeugd in de Meierij en midden-Brabant over de Gezinsconcerten geïn formeerd. Gratis toegangskaarten kunnen zij middels een formulier bij de Rabobanken afhalen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5