1.70 2.70 Carnaval Harmonie heeft hoofdrol op Carnavalsconcert Poirters ’t Slagerij Ketelaars BV 1.75 AUTOMOBIELBEDRIJF De ambachtelijke slager! v 2.85 Regionaal Buro Slachtofferhulp Oisterwijk zoekt vrijwilligers!!! 4.25 Stroganoff- burgers per stuk 40 Vrouwen 60 I KPJ-nieuws überhaupt aan Carnavalsconcerten te beginnen. Volkswagen Groep Nieuw!!! DONKERS Ruime keus in: - Fantasie-kielen - Blauwe kielen - Bartjes kielen - Dorustruitjes - Witte en rode overalls - Witte kliederjassen - Bedrukte carnavalsshirts - Zorro’s, Cowboys - Clowns - Baseball-pakken Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243-1110 Hachee kant en klaar 100 gram Petten, bretels, panty’s, baseball petten, bolhoedjes, enz. enz. enz. Gebr. kippeham Disco-avond Informatie Wat wij bieden: Selektie Heerlijk gekruide verse worst 500 gram MODEHUIS Runder rookvlees 100 gram Eddy Hurkmans Trio Plesant Op het Carnavalsconcert van donderdag 27 februari aanstaande in Den Boogaard, het vierde in successie, wordt de hoofdrol onmiskenbaar ver tolkt door onze eigen Harmonie ’Prinses Juliana’, immers de voortref felijke reputatie van dit orkest is destijds de inspiratiebron geweest om Wat wij vragen: Natuur en milieu De Evening Star 53 Door de sterke toename van het aantal hulpvragen wordt het projekt Slachtofferhulp omgevormd tot een buro Slachtofferhulp, waarbij de eer ste opvang geschiedt door vrijwilligers. Vandaar deze oproep. Bil? ^2 PAGINA 3 zal met aangepaste teksten verbindingen leggen 'I I officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. op 100 gram Voor wie niet achter het net wil vissen zijn kaar ten ad. 7,50 in voorverkoop bij de Rabobank, Groentehal ’Crisje’, Slijterij Tn den Korenmaai er’ en C. van Dijk Marktkramenverhuur aan het Rootven. Vrijdag 14 februari organiseert ’t Kwartierke een swingende disco-avond! Deze is speciaal bedoeld voor de jeugd vanaf 12 jaar. Dit alles is te doen in de kantine van ROEF! Het begint om 20.00 uur en zal rond 24.00 uur afgelopen zijn. Er wordt ook tijdens deze avond geen alcohol ge schonken. Het wordt vast heel gezellig, dus kom zeker langs. Tot 14 februari! Informatie over het bovenstaande kunt U telefo nisch inwinnen bij de coördinator Jan Libotté, tel. 04242-19035 of de trainster Henriet de Leeuw, tel. 04160-40319. een basistraining van 8 dagdelen werkbegeleiding deskundigheidsbevordering een vergoeding van gemaakte kosten een prettige werksfeer De basistraining is voor beide partijen een mid del ter selektie. Zowel de kandidaat medewerker als het buro Slachtofferhulp zullen na afloop van de basistraining een keuze maken. het lan an- aat •t 2 t in lan ten m- 33- m- ÏU- :en ige >or ie- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 FEBRUARI 1992 met Johan van Oosterhoud Eddy Hurkmans heeft de regie van de avond en De kursus vindt plaats in Oisterwijk en kost to taal 50,-. Aanvang 19.30 uur. Voor informatie en opgave kunt u (tijdens kan tooruren) bellen met de administratie van Sonne- vanck: 04242-82491. Uiteraard is ervoor gezorgd dat na afloop van het concert nog enkele gezellige uurtjes in ’Den Boo gaard’ kunnen worden doorgebracht. Hiervoor is het trio Plesant uit Bladel gevraagd. Een vol gende keer zal dit gezelschap nader aan u worden voorgesteld. Op dinsdag 18 februari houdt de stichting VI DO, vrouwen in de overgangsjaren, een inloop- middag, van 2 tot 4 uur. De inloopmiddag is be doeld voor vrouwen die eens vrijblijvend willen praten over hun overgangsjaren. Élke vrouw, met welke klacht dan ook is van harte welkom. Wilt U meer informatie, kom dan op 18 februa ri naar het wijkcentrum Loven-Besterd, Koestraat 164, ingang park Horion, zaal 2. Infor matie: 013-681105 of 013-554312. ive- op- 1 en /al- een is en- dd, >ok fel- Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 tussen de diverse programma-onderdelen. Eddy is al eens ton-praoter geweest en op regie-gebied heeft hij een ruime ervaring, zodat aangenomen kan worden dat dit in goede handen is. De vrijwillige medewerkers krijgen voordat ze in gezet worden een basistraining, welke begin maart zal starten. Het buro Slachtofferhulp biedt hulp aan mensen die het slachtoffer zijn gewor den van een misdrijf (bv. mishandeling of in braak) of een verkeersongeval. De hulp kan be staan uit emotionele ondersteuning, maar ook uit praktische hulp. De emotionele ondersteuning bestaat met name uit het bieden van een luiste rend oor. Bij praktische hulp kan gedacht wor den aan informatie of hulp bij schadevergoe- dingsregelingen en het vergezellen van het slacht offer naar de rechtbank. De direkte hulp wordt door vrijwilligers geboden. Enthousiaste mensen die slachtoffers een luiste rend oor willen bieden en die bereid zijn zich tij dens de kursussen te verdiepen in de beginselen van schadevergoedingsregelingen. De kursus Natuur en Milieu behelst een groot aantal onderwerpen, achtereenvolgens komen aan bod: - vogels in de buurt - natuur in de omgeving - zwerfvuil en vervuiling van de natuur - voedselkringloop - beslissen over de buurt - zure regen - milieubewust consumeren. In maart 1992 start Sonnevanck met een kursus Natuur en Milieu. Deze bestaat uit 12 bijeen komsten op donderdagavond. De kursus wordt verzorgd door Frans Kapteijns, de beheerder van het bezoekerscentrum van Na tuurmonumenten te Oisterwijk. Frans Kapteijns is tevens bekend van het radio programma ’Sprokkels’ van Omroep Brabant, te beluisteren op maandagmiddag vanaf ongeveer 12.30 uur. Hier volgt een krantenbericht van de plaatselij ke redacteur van de KPJ. KPJ Moergestel heeft weer een hoop activiteiten achter de rug, die zeer goed geslaagd waren. Zo hadden we bowlen, skieën etc. De ski-avond was zeer goed geslaagd. Aan de reacties te horen was deze avond zeker voor her haling vatbaar. Carnavalsbal: en wel vrijdag Hengstenbal. Kaar tjes voor leden voor 14 februari verkrijgbaar bij Wim op ’t Hoog, telefoon 3938 (gratis). Niet-leden kunnen na 14 februari met Wim op ’t Hoog contact opnemen of er nog kaartjes over zijn a 7,50 per persoon. Aan alle KPJ camavalswagenbouwers wil ik van uit de redactie mijn dank uitbrengen voor hun grote inzet voor het welslagen van de carnavals wagen. Bedankt jongens en meisjes. Agenda: 14 februari: Kegelen in Oirschot van 22.00-24.00 uur. Vertrek om 21.30 uur bij D’n Tob. 29 februari: Hengstenbal in ’Den Boogaard’. Tot bij de KPJ. Niet alleen is zij in staat om op een perfekte wij ze partituren tot uitvoering te brengen, doch in huis heeft zij muzikale talenten, die ook variaties kunnen aanbrengen in die partituren en aange paste begeleidingen kunnen schrijven bij de vo cale prestaties van Gemengde Zangvereniging ’Crescendo’ en de sopraan Thea Vermeulen- Peek, waaraan we de volgende week aandacht besteden. Het vermogen is dus volop aanwezig om naast de serieuze aspekten ook ruimschoots carnavaleske accenten aan te brengen. Voor een eigen optreden van de Drumband van de harmo nie is plaats in het programma toebedacht. Het programma van een Carnavalsconcert moet een verrassing zijn, doch een klein stukje van de sluier oplichten kan geen kwaad: een selectie uit ’Les Misérables’. kwarti^te jongerenwerk moergestel Zo noemen de Britten hem: avondster, omdat de bloemen pas tegen de avond opengaan. De Mid delste Teunisbloem bedoel ik. Hij is een nacht- bloeier en verspreidt een zoete geur, die nacht vlinders aantrekt. Onder de steelvormige kelk- buis bevindt zich de nectar. Die nectar is alleen bereikbaar voor vlinders die een lange tong heb ben, zoals de Windepijlstaart. Geen probleem voor deze vlinder want hij heeft een tong, die op gerold kan worden. Ja, de natuur zit prachtig in elkaar! De Middelste Teunisbloem (andere soorten zijn de Grote en Kleine Teunisbloem) komt oor spronkelijk uit Virginia en ’emigreerde’ in de 17e eeuw naar Europa. De bloemen zijn bleekgeel en de bloei begint medio juni en duurt tot de vorst begint. Hij voelt zich prima thuis in de duinen, langs zanderige spoorbermen, op bouwterreinen. Ik zag ze prachtig bloeiend, o.a. bij de leemkui len. Tegenwoordig wordt hier en daar de Teunis bloem verbouwd, zoals in Zeeuws-Vlaanderen. Uit het zaad wordt olie gewonnen, die in de ge- [g neeskunde wordt gebruikt. De eetbare wortel heeft een zoete smaak. II De teunisbloem is genoemd naar de heilige An- ill tonius. Zoals bij veel planten het geval is kennen I' we ook hier streeknamen: nachtkaars, nachtpit- I je, nachtbloem. Die namen hebben betrekking 1 op de nachtelijke bloei van de Teunisbloem. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3