I Juffrouw Pieterse 25 jaar op Graaf van Urselschool Chris van Raak bloemsierkunst Valentijndag Nu of nooit fietspaden tussen Oisterwijk- Oirschot (Spoordonk)-Moergestel? 2 la CURSUS FRANS Aphrodite V 1 Sr Éi Él laat je hart spreken. ’Boeiend vak dat veel aandacht vergt’ MTV-Bingo i.s.m. S.V. Roef! MTV-radio Vrijdag 14 februari ifcrkiluifel Hl w WOENSDAG 12 FEBRUAR11992 - 16e Jaargang - Nr. 702 Kerkstraat 16, Moergestel, Telefoon 04243 - 3612 Inlichtingen: 04243-2942 in D n Donk in Moergestel Programma donderdag 13 februari 19.00 uur: DE WARME BAKKER JOHN MENSINK TOCMFUNHE.... DATZEEERSTONS BELLEN... Het feest met de hele school dat afgelopen vrijdagmiddag werd gevierd vanwege dat ze 25 jaar verbonden was aan de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan was wat haar betreft het hoogtepunt van de feestelijk heden. Ze was er nog van onder de indruk toen wij met haar aan het eind van de middag ons gesprekje voerden... De 14e februari a.s. wordt een belangrijke dag voor de bevolking en werk groep O.O.M. Dan valt de definitieve beslissing over het al dan niet door gaan van de ambitieuze plannen van de provincie en de gemeenten Oister- wijk, Oirschot en Moergestel. Het kost even tijd... 12 ¥2 Jaar Groep 3 Thuis en toch op school Fijne school Huidverzorgingsinstituut A M.O. bestellingen plaatsen vóór vrijdag 14.00 uur Deze avond de vierde trekking met wederom voor 1.000,- aan prijzen. Deze uitzending staat in het teken van de afdeling handbal. juffrouw (voor vrienden Els) Pieterse in 1967 naar ’n vrijkomende funktie op de Maria Goret- tischool. Van het toenmalige schoolbestuur kreeg Voorafgaand aan de TV-uitzending vanaf 18.00 uur: Een programma van Peter van de Wouw en Comé Schoenmaker. (alleen te ontvangen via het TV-kanaal van MTV). ^JERKGR. 00.M. j KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL Él Él lm Juffrouw Pieterse temidden van 'haar' kinderen... Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Na vele jaren praten is iedereen het er over eens, dat de bedoelde fietspaden er moeten komen. Er zijn twee onderzoeken geweest, die de noodzaak ervan hebben aangetoond. De werkgroep O.O.M. organiseerde in samenwerking met de ENFB een demonstratieve fietstocht vanuit de 3 betrokken gemeenten, waaraan intensief is deel genomen. Kortom, de aanleg van de fietspaden leeft onder de mensen om een grotere veiligheid (vooral voor schoolgaande kinderen en ouderen) en betere mogelijkheden voor het rekreatieve veilige fietsvoorzieningen in het bestaande we gennet bittere noodzaak. - Ook het milieu is met minder resp. selectiever autoverkeer gediend. Mogelijk is samenwer king met groeperingen, die zich daarvoor in zetten te realiseren en kan samen met hen tot akties worden besloten. Werkgroep O.O.M. Mevr. W. van den Heuvel tel. 04243-1161. Nadat ze o.a. op het Theresia-lyceum haar oplei ding had genoten werd de parochieschool van ’Fatima’te Tilburg haar eerste werkgever. Na’n jaar daar werkzaam te zijn geweest solliciteerde I ZÜ n vaste aanstelling en kwam zij de plaats in- fietsverkeer te bereiken. Steeds meer mensen, ge zinnen, clubs, groepen toerfietsers besteden een deel van hun vrije tijd aan het fietsen in deze mooie omgeving. Maar, zoals zo veel in dit land, draait alles om het geld. Minister May-Weggen heeft met haar Mas terplan Fiets voor breed gedragen projekten be langrijke subsidies (tot 80%) in het vooruitzicht gesteld. Maar de praktijk moet uitwijzen, of de verantwoordelijke instantie - Rijkswaterstaat - nu over de brug komt. Volgens een recent krante nartikel zou het Rijk ruim 60% van de kosten van het projekt willen bijdragen. De Werkgroep O.O.M. maakt zich vooral zorgen over de gemeente Moergestel. Zelfs nu volgens hetzelfde krantenartikel de provincie extra steun aan deze gemeente heeft toegezegd. De voorkeur van het nieuwe College gaat kennelijk meer de kant op van vernieuwingen in de dorpskern. Uit spraken, dat er geen geld uitgetrokken zal wor den voor het buitengebied - dus voor fietspaden - passen niet in het unieke samenwerkingsver band, dat tussen de drie gemeenten en de provin cie is aangegaan. Wij houden het erop dat de gemeente Moergestel het zich niet kan veroorloven af te haken of alleen het fietspad Moergestel-Tilburg mede te finan cieren, als de plannen doorgaan. Of moet er eerst weer een dodelijk verkeersongeval plaatsvinden? De werkgroep O.O.M. wil het er in elk geval, bij verder uitstel of afstel van de plannen, niet bij la- ten zitten. l - Ze gaat de bewoners oproepen om alle onge- WIEI» lukken en ook de bijna ongelukken bij de J werkgroep te melden. VY, - Ze blijft nauw samenwerken met de ENFB die een frontale aanval op sluiproutes in Noord- Brabant heeft aangekondigd. Als er niet bin nen afzienbare tijd fietspaden komen, dan zijn om een keus te maken uit de vele modellen bankjes en fauteuils, te stofferen met uw keuze uit de honderden stoffen. Wij hebben die tijd voor u. nemen van Riet van der Zanden die vanwege haar huwelijk het onderwijs moest verlaten. Zo ging dat Tegenwoordig is dat allemaal wel wat veranderd, want ondertussen is juffrouw Pieterse ook al ’n hele tijd getrouwd en woont ze samen met haar man en drie kinderen (2 zonen, 1 dochter) in Goirle. Tijd voor thuis Rootven 35 - Moergestel Open: 12.00-18.00 uur ’s Zaterdags: 10.00-16.00 uur ’s Maandags gesloten Haar 25-jarige verbintenis aan de Graaf is op te splitsen in twee gelijke delen: de eerste koperen termijn was ’n volledige baan, de tweede 12 'Z- jaar werkt ze nog ’slechts’ part time en op dit moment is dat één dag per week. Zij vult op die manier de ADV-dagen van haar collega’s in. Ze vervult haar taak met veel plezier en enthou siasme. Als ze vrijdags op school moet staan komt ze daags tevoren al om het een en ander door te praten met de collega van wie ze de klas die dae daarna ovemeemt. Sinds twee jaar is dat groep drie van Mansueta van Hest. Na jarenlang voor de hogere klassen gestaan te hebben doet het haar enorm deugd, dat kleine grut. De dagen dat ze thuis is volgt ze het doen en la ten van haar eigen kinderen heel bewust. Ze voelt steeds weer de plicht om met volle aandacht de interesses van kinderen te volgen omdat het zo mooi past in haar, zoals ze het zelf zegt, boeien de beroep. Dat betekent o.a. dagelijks ook ’Klokhuis’ kijken en daarnaast zet ze zich ook nog in als knutsel- en leesmoeder op de school van haar eigen kinderen. Op de Graaf voelt ze zich bijzonder thuis. Ze noemt het ’n heel fijne school waar ze fijne col lega’s om zich heen weet waarmee ze graag sa menwerkt. Tijdens ons gesprek zitten die collega’s samen met genodigde oud-collega’s en vrienden aan ’n drankje in de aula van de school. Geen officiële receptie maar gewoon ’n gezellig samenzijn. Het feest met de kinderen overdag was tenslotte het hoogtepunt van de dag. Ze geniet er nog zichtbaar van als we haar de hand drukken Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243- 1474,?*^ F 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1