I Pierevariété ’92 Mich van Hees verlaat het algemeen maatschappelijk werk Stichting Europa Kinderhulp vraagt gastouders Expositie en veiling Laurant BB (Bill Broeders) in Vlijmen Karnavals- optocht1992 Gedurende de komende zomermaanden worden weer kinderen uit ver schillende Europese landen door de Stichting Europa Kinderhulp uitge nodigd om in Nederland op verhaal te komen. Voor de regio Noord- Brabant komen zij uit Duitsland, Frankrijk, Engeland, Noord-Ierland en uit Nederland zelf. Officieel verlaat Mich van Hees per 1 maart aanstaande Het A.M.W., bureau Moergestel. Per dezelfde datum treedt hij als staffunktionaris in dienst bij het W.A.O.-Platform Midden-en Noord-Oost-Brabant. Tijdens het onlangs door C.V. ’De Pierewaaiers’ georganiseerde gezel lige Prinsenbal is Moergestel al volop in camavalssfeer gekomen. Dit ho pen wij vast te houden tot en met carnaval en als tussenschakel bieden wij u op zaterdag 15 februari a.s. om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ Pie revariété ’92. Dit carnavals- en amusementsspektakel mag u niet missen. Een keur van Moergestelse en Brabantse topartiesten verlenen hun me dewerking en zullen u met veel humor boeien. Kortom voorkom te leurstellingen en zorg dat u het Pierevariété ’92 zelf bijwoont. Veilingmeester TROS-programma Eenmaal Andermaal hanteert ha mer ten bate van Liliane Fonds Openingstijden Eenmaal Andermaal Ton Jacobs Cabaretgroep IEKUU Piet Grielis, alias Peer de kromploeger Duo Hermans-Janssen Vanessa van Oudheusden ■I Jt k Jubileumaktie Liliane Fonds ^6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 Mich heeft vanaf 1 april 1987 in Moergestel ge werkt en uit kontakten blijkt dat hij het A.M.W. hier een herkenbare plaats heeft gegeven en zich zelf als A.M.W.-maatschappelijk werker gepro fileerd heeft. Uitgangspunt is voor hem het A.M.W. als direkt toegankelijk eerste-lijns voor ziening voor de inwoners in Moergestel; evenals de samenwerking binnen de eerste-lijn. Kenmerkend van Mich is dat hij zowel in het uitvoerend maatschappelijk werk, in de samen werking, maar ook binnen het team zijn eigen visie en standpunt laat horen en daar ook voor staat; niet star, maar op een kritisch opbou wende manier. Binnen het regionaal A.M.W.-team is Mich dan ook altijd de ’bewaker’ van de A.M.W.-uitgangs punten en taken geweest. De collega’s in de werkeenheid Moergestel/Hilvarenbeek met na me, maar ook de collega’s in het regionale A.M.W.-team zien hem dan ook node als colle ga vertrekken; anderzijds is er begrip en respect Gedurende deze periode verblijven de kinderen bij hun gastouders die hen kost en inwoning ge ven. Het zijn overwegend kans-arme kinderen die door de stichting worden uitgenodigd. Aan dacht en geborgenheid zijn zaken die in hun eigen thuis-situatie nauwelijks aanwezig zijn en dat zijn de punten waarop nu juist de gastouders worden aangesproken. Niet een uitbundige va kantie of een rondrit langs alle pretparken van Nederland, maar wél speelgelegenheid, ruimt en vooral regelmaat. Zo kan een kind zichzelf zijn en begrip ontmoeten voor zijn eigen behoeften. Wanneer u deze zomer uw huis open wilt stel len voor een gastkind, dan willen wij u graag daarover nader informeren. Contact kunt u opnemen met: Lucy Kokke, Beekersberg 5, Moergestel Tel. 04243-3198; Joke Kuperus, Duinroosstraat 47, Bakel, Tel. 04924-3157. Voorts is zij bekend als een van de leading ladies van dansgroep ’Trend’ en uit vroeger tijden als prominent lid van de dansgarde van C.V. ’De Pierewaaiers’. Vanessa treedt regelamtig op als mannequin. Zij heeft dus een brok ervaring op de planken en zal presentator Ton op een zeer elegante en charmante wijze terzijde staan. Tij dens Pierevariété ’92 wordt de kleding van Va nessa verzorgd door Lea van de Ven van Stoer en Elegant Mode. U ziet het Pierevariété ’92 wordt een waar amu sementsspektakel. Het zien van de artiesten is een must. Iedere rechtgeaarde Moergestelse car navalsvierder en levensgenieter is dus 15 februari a.s. present bij het Pierevariété ’92. De toe gangskaarten kosten 8,- en zijn zolang de voor raad strekt in voorverkoop verkrijgbaar bij Spar- Mart H. Tromp, Rootven 41. Voor Pierevariété ’92 eerst naar SparMart H. Tromp! Zestig schilderijen en oilaquarellen van Laurant BB, oftewel Bill Broeders worden van 8 tot en met 29 februari geëxposeerd in de bibliotheek van Vlijmen. Bill Broeders, geboren op 20 sep tember 1924 in Oosterhout, behaalde al op jon ge leeftijd eerste en tweede prijzen met zijn schil derijen. Zijn sterk ontwikkelde gevoel voor mens en samenleving, zorg voor landschap en natuur worden weergegeven in zijn werk. Vorig jaar hoorde hij via de aktie ’Brabant brengt vriend schap’ van Omroep Brabant over het Liliane Fonds. Spontaan stelde hij een schilderij ter bes schikking voor de aktie. Ook met deze expositie wil Bill Broeders het Liliane Fonds steunen. De expositie wordt op zaterdag 8 februari om 16.00 uur geopend door de heer Ben Straatsma, burgemeester van Vlijmen in de Openbare Bi bliotheek van Vlijmen. Tot en met 28 februari zijn de werken van Bill Broeders te bezichtigen tijdens normale openingsuren van de bibliotheek (op maandag tot en met vrijdag van 14.30 tot 17.00 uur, op maandag- en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur). De Vlijmense bibliotheek is gevestigd aan de Burg. Zwaansweg nr. 2. Ter afsluiting van de expositie zal er in de biblio theek op 29 februari vanaf 11.00 een veiling plaatsvinden van een veertigtal werken. Van de opbrengst van de verkochte werken gaat een deel naar het Liliane Fonds ten bate van gehandicapte kinderen in ontwikkelingslanden. Veilingmeester is de heer Jan Pieter Gleerum, directeur van Gle- rum Kunst- en Antiekhandelveilingen B.V. in Den Haag, bekend als veilingmeester in het TROS-programma Eenmaal Andermaal. Uit toond, waarbij op bekwame wijze het publiek in de act wordt betrokken. Kortom een komisch spektakel en lachsuksessen verzekerd. Deze in Moergestel en ver daarbuiten overbeken de en fervente camavallist, entertainer, levensge nieter enz. presenteert het Pierevariété ’92. Met de op de vroegere sauwelavonden en tijdens al lerlei activiteiten opgedane ervaring en natuurlijk ook met de van Ton bekende humor is hem de- Op zondag 1 maart trekt door de straten van Moergestel weer de karnavalsoptocht. Hoe groot deze optocht zal zijn, wij als optochtcommissie hopen van heel groot. Daarom hebben wij voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar 2 categorieën gemaakt: Dl voor groepen met le en 2e prijs, D2 voor individuelen met le en 2e prijs. Voor deze categorieën kunt u inschrijfformulie ren op halen bij onderstaande adressen: J. van El- deren, Vooskerbos 23 en J. Robben, Korenstraat 1c. Dit geldt voor volwassenen die geen inschrijf formulier hebben ontvangen. Tevens kunt u voor meer informatie over de optocht bellen naar Jan van Elderen tel: 04243 - 1923; Anke Schoots tel: 013 - 426491. Nu maar vlug aan het bouwen, zodat we zondag 1 maart kunnen zeggen: ’DEES WORT IE’. De optochtcommissie. In 1991 zijn op deze wijze ruim 3300 kinderen in Nederland te gast geweest. Overwegend komen deze kinderen uit sociaalzwakke milieus. Afhan kelijk van het uitzendende land worden de kin deren uitgezocht door de sociale dienst, de scho len, het Leger des Heils of door een andere vrij willigers organisatie. De kinderen die voor het eerst komen, hebben een leeftijd die ligt vanaf 6 jaar tot 12 jaar. De verblijfsperiode van de kinderen is afhanke lijk van het uitzendende land en varieert van 2 tot 3 week. Voor 1992 zijn de verblijfsperioden als volgt: Berlijn/Hannover: 6 juli - 30 juli Engeland: 27 juli - 19 augustus Nederland: 25 juli - 15 augustus Frankrijk Secours Populaire: 22 juli - 12 augus tus Frankrijk Armee du Salut: 8 juli - 29 juli Deze uit vier personen bestaande groep trad voor het eerst op tijdens Pierevariété ’91 en kondigde zichzelf vorig jaar aan als een samenraapsel van de straat. Uit de naam en de schrijfwijze zouden de ver schillende niveaus van de uit Adrie Hoeven, Kees Bierkens, Frank van den Meijdenberg en Mar lies van Rijzingen bestaande groep kunnen wor den afgeleid. Tijdens Pierevariété ’91 is het gran dioze en hoogstaande peil overduidelijk geble ken. Het publiek waardeerde de humorvolle ca- baretact van eigen bodem en voor Piervariété ’92 zijn de verwachtingen hooggespannen. IEKUU pretendeert met een kritische blik op Moergestel en daardoor met de blik op oneindig het culturele niveau in ons dorp op te vijzelen. Dit doet IEKUU door gezellig bezig zijn, men sen vermaken en ’veul lol hebbe’. Reken maar dat dit alles lukt. Tijdens Pierevariété ’92 kunt u daar getuige van zijn. Deze oer-brabander is opgegroeid met toneel, zang en spel. Piet Grielis heeft een elfjarige erva ring als tonpraoter en is vele jaren lid en presen tator geweest van de volkse muziekgroep de Ploe- gadoers. Met deze groep heeft hij twintig jaar op een humoristische en kolderieke wijze het bra- bantse land bezongen. Nu trekt hij door de provincie als verteller of buurtende liedjeszanger. In deze laatste hoeda nigheid vermaakt hij mensen, jong en oud, op de brabantse toer. Hij heeft opgetreden onder de naam De Man met de Trekzak en is misschien nog beter bekend als ’t Liemsboerke. Deze trou- badoer is een muzikant, verteller en lolbroek en bij zijn optredens maakt hij gebruik van brabant se anekdotes en begeleidt hij zichzelf met trekzak of gitaar. Tijdens Pierevariété ’91 wist deze rasartiest als geen ander het publiek te vermaken. Na het suc cesvolle optreden had Piet Grielis niet lang be denktijd nodig om in te gaan op de uitnodiging voor Pierevariété ’92. Peer de Kromploeger is dus weer van de partij en zal u zeer zeker laten genieten van gezellige brabantse klets, muziek en liedjes. Dit duo treedt al vele jaren op en heeft vele feesten en partijen opgeluisterd. Hermans en Janssen zijn vooral bekend in de Kempen. Met veel enthousiasme weet men ieder optreden weer tot een feest voor het publiek te maken. Tijdens Pierevariété ’92 verzorgt het duo ’ene klets’ met aansluitend een bandparodie, waarbij men laat zien en horen hoe een gewone mens carnaval kan vieren. Ieder optreden weet men steeds weer een uniek tintje te geven. Met behulp van diverse at tributen worden vele kolderieke kunsten ver- ze funktie als het ware op het lijf geschreven. Hij zal de verschillende onderdelen op een uitmun tende wijze aan elkaar praten en als een voortref felijke steun voor de artiesten fungeren. Bij de presentatie van het Pierevariété ’92 wordt Ton Jacobs geassisteerd door Vanessa. Zij is bij wijze van spreken in camavalssferen opgegroeid. voor zijn keuze voor deze meuwe baan met een hernieuwde uitdaging en die recht doet aan de wens en de kwaliteiten van Mich. Voor wat betreft de slachtofferhulpverlening blijft Mich nog een aantal maanden in de regio werkzaam en zullen wij hem dus voorlopig nog wel eens in zijn Peugeot door de regio zien rijden. Voor wat betreft het A.M.W.-Moergestel zal Riet Schouten Mich opvolgen. Met haar is het A.M.W. in Moergestel gewaarborgd, omdat Riet een jarenlange A.M.W.-ervaring in Hilvarenbeek heeft en ook in Moergestel geen onbekende is. Mich, bedankt voor 5 jaren uitvoering van het Algemeen Maatschappelijk Werk, voor de sa menwerking in Moergestel en last but not least voor het collega-zijn. Voor de komende tijd: een goede start in de nieuwe baan. Namens de werkeenheid Moergestel/Hilvaren beek en het regionale A.M.W.-team Jan Libotté (teamcoördinator A.M.W.) waardering voor het werk van het Liliane Fonds zet hij zich belangeloos in. Deze expositie is tevens het startsein van de ju bileumaktie Tn vriendschap verbonden...’ die gevoerd wordt in hel kader van het 12-jarig be staan van het Liliane Fonds. Deze aktie wil men sen in vriendschap verbinden met het gehandi capte kind in ontwikkelinglanden. Het Liliane Fonds werkt vanuit de motivatie dat ieder mens in onze wereld op zijn of haar plek waardevol is en niet zomaar overgslagen mag worden. Bill Broeders zet zich gedurig in voor anderen, dicht bij en ver weg. Ook Bill Broeders voelt zich in vriendschap verbonden met het gehandicapte kind in ontwikkelingslanden en wil op deze ma nier een bijdrage leveren voor hun welzijn. Voor meer informatie kunt u schrijven of bellen naar: Stichting Liliane Fonds, ST. Cathari- nastraat 1, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen, tele foon: 04108 - 19029. GIRO 66.77.67. In vorige edities van ’Moergestel-Nieuws’ stelden wij als meewerkende artiesten aan u voor: Jan van Wiese (Jan Burgers), Jaon Spontaon (Ad Nouwens), Tont je de Sauwelèr van ut Boe- renvdrdriet (Ton Brkelmans), Toontje Laoger ’de Straotmuzikant’ (Cor van de Nieuwenhuij- zen), dansgroep ’Trend’, gelegenheidsorkest ’De Blaoskaoken’, mondharmonicakwartet ’Fata Morgana’ en amusementsorkest ’Moonlight’. Deze week zijn als laatsten aan de beurt om voor gesteld te worden:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7