a Magnetron Kienen met Audacia GE ALAN Gilde St. Sebastiaan en Barbara VOCHT BEL 040-117893 of 120213 Van den Meijdenberg - w/ ft KPJ-nieuws HOOFDPRIJS: Vrijdag 7 februari 20.30 uur in de kantine aan de Molenstraat ’Kelderkunst’ - omroep brabant Bureau Beheer Landbouwgronden i $1 ’n Heerlijk kopje koffie staat weer Met speciaal procédé. 5 Jaar garantie! Voor vrijblijvende informatie en/of prijsopgave (ook 's avonds): BOUWBEDRIJF - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout voor het waterdicht maken van kelders en muren, ook van binnen uit. Hild 20, Moergestel Tel. 04243-2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) ’Kunstkring op donderdag’ presenteert (band/dia-spektakel) I brengt kunststof in vorm 111 seconden gratis zendtijd voor Middenbrabantse carnavalsvereni gingen bij Omroep Brabant r,-,. 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 PAGINA 5 postbus 108 - 5600 ac eindhoven Uw aanmeldingen dienen binnen 14 dagen na het ver schijnen van dit blad te zijn ontvangen door het Hoofd Beheer Landbouwgronden, ir. W.W. van Zandbrink, Postbus 1180, 5004 BD Tilburg. (foto Helmie van der Sande) Op de jaarlijkse statiedag van Gilde St. Sebastiaan en Barbara werden voor hun 25-jarig lidmaatschap vier gildebroeders onderscheiden met de zilveren St. Sebastiaan: Frans van der Sande, Sjef Wolfs, Harrie Smolders en Jos van der Sande. Op 6 februari aanstaande vindt in sociaal- cultureel centrum ’De Kunstkring’ in Oister- wijk, in het kader van de serie ’kunstkring op donderdag’ het audio-visuele spektakel ’Kelder kunst’ plaats. ’Kelderkunst’ is een projekt van een aantal stu denten van de Koninklijke Academie van Beel dende Kunsten uit Den Haag. In opdracht van docent audio-visuele technieken Charles Lange- veld werkten 14 jonge mensen een vrije opdracht uit, wat evenzoveel fraaie, en zeer uiteenlopen de produkties opleverde. ’Meesterstukjes!!’, prees het bald ’Diatoon’ het werk van de toen malige tweedejaars studenten. De verschillende produkties zijn verwerkt tot een avondvullend spektqakel, waarin beeld en geluid via een computer-gestuurd programma tot een harmonieus geheel komen. Op een beeldscherm van 2x9 meter, soms gedeeltelijk geveld door middel van twee, soms geheel gevuld door mid del van maar liefst twaalf projektoren, wisselen de verschillende onderwerpen elkaar af. ’Kelderkunst’ genoemd naar de kelder waarin Charles Langeveld zijn band/dia-lessen geeft, kunt u aanschouwen in sociaal-cultureel centrum ’De Kunstkring’, Stationsstraat 3 in Oisterwijk, op donderdag 6 februari aanstaande. Aanvang van de voorstelling is 20.15 uur. Entreebewijzen a 7,50 kunt u in de voorverkoop verkrijgen bij het VW-kantoor aan De Lind in Oisterwijk of in ’De Kunstkring’. Op de avond van de voor stelling is de kassa vanaf 19.00 uur geopend. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij: Sociaal-cultureel centrum ’De Kunstkring’ de heer J. Rijnen, tel. 04242 -17220. Bij opschuiving moet het landinrichtingsbelang gediend worden. Daarom vindt bij de keuze uit de kandidaten overleg plaats met de landinrichtingscommissie. Afgelopen vrijdag was er onze kaartavond- competitie. Nadat er wat ingespeeld was werd er voor de kaart-wisseltrofee gespeeld. De winnaar op deze avond is niet bekend geworden, omdat er valsheid in geschrifte was gepleegd. Daardoor wordt de officiële kaart-wisseltrofee op een ander tijdstip uitgereikt. Carnavalswagenbouwers: Deze jongeren willen nog steeds graag hulp hebben omdat ze bang zijn dat ze de carnavalswagen niet klaar zullen krij gen. Info: A. van der Sande, telefoon 1396. Hieronder volgt een lijst met de komende activi teiten: over optochten, tonpraoters etc. wil de regiona le omroep in totaal 11 Middenbrabantse carna valsverenigingen zelf in de gelegenheid stellen om hun activiteiten onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Omroep Brabant stelt maar enkele eisen aan de wijze waarop de carnavalsverenigingen ’hun’ zendtijd invullen. Er mogen geen commercië le zaken aangeprezen worden (de Mediawet verbiedt dit), er mogen geen kwetsende of be ledigende uitlatingen gedaan worden en met de carnavalsverenigingen moeten met minimaal elf vertegenwoordigers (maar met meer mag natuurlijk ook) in de studio aan de Enschot- sestraat 244 in Tilburg aanwezig zijn tijdens het uur dat hun bijdrage rechtstreeks de ether in gaat. Verder kan er hard of zacht gesproken, gezon gen, geroepen, voorgelezen of juist geïmprovi seerd worden. Omroep Brabant zal met een spe ciale tune elk blokje van 111 seconden aankon digen. En na precies 111 seconden zullen de mi crofoons onverbiddelijk dichtgaan. Per uur zul len steeds drie blokjes te horen zijn, alleen tus sen 17.00 en 18.00 uur zijn er in verband met het ’gewone’ Middenbrabantse nieuws tussen 17.00 en 17.20 uur maar twee blokjes. Uiteraard zal de omroep ervoor zorgen dat al- Gegadigden voor dit bedrijf dienen bij voorkeur een overeenkomstige oppervlakte grond, gelegen in de ruil verkaveling de Hilver aan het BBL over te dragen. Ten opzichte van een eerdere aanbieding zijn de inleve- ringsvoorwaarden van de huidige bedrijfsgebouwen als volgt gewijzigd: De huidige gebouwen hoeven door de kandidaat niet ingeleverd te worden bij het BBL. Voorwaarde is dat er geen toedeling van grond bij deze gebouwen via de ruil verkaveling wordt geëist. Een deel van dit bedrijf, de gebouwen met aangrenzend gelegen grond, wordt beschikbaar gesteld voor bedrijfsopschuiving. Bij aanmelding moeten de volgende gegevens meege stuurd worden: - naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnum mer - leeftijd en opvolgingssituatie - oppervlakte in eigendom over te dragen grond en de ligging daarvan op een kaartje aangegeven Het BBL heeft de beschikking gekregen over een wei- debedrijf gelegen aan de Voerdijk 1 te Diessen. 7 Februari: Skieën in de Beekse Bergen. 14 Februari: Kegelen in Oirschot van 22.00 tot 24.00 uur. Vertrek om 21.30 uur bij D’n Tob. De afgelopen activiteiten waren weer druk be zocht. Het bowlen was weer een groot succes en waren er enkele uitblinkers met 200 punten. De filmavond was ook goed bezocht. Het clubge bouw trilde soms van spanning zo spannend was de film. Als er leden zijn die interesse hebben voor het jaarlijks Hengstenbal, dan kunnen zij gratis kaartjes verkrijgen voor 14 februari bij Wim (tel. 3938). Na deze datum kunnen niet-leden bij Wim kaartjes kopen voor 7,50 per stuk. I.v.m. jeugdige deelnemers vertrek vanaf het KPJ-gebouw, i.v.m. centraal vervoer. ie kelen flink gesmeerd kunnen worden, het bier (met of zonder alcohol) staat klaar in de Tilburgse studio van Omroep Brabant aan de Enschotsestraat 244. Belangstellende carnavalsverenigingen, stichtin gen of groepen kunnen een briefje sturen naar Omroep Brabant, postbus 4005000 AK in Til burg met vermelding van TH seconden’. Zij die nen daarbij hun voorkeursuren aan te geven (dus van 14.00 tot 15.00 uur, van 15.00 tot 16.00 uur, van 16.00 tot 17.00 of van 17.00 tot 18.00 uur), en eventueel een korte omschrijving van de in houd van hun presentatie (optocht, kindercarna val, gala-avond, andere activiteiten) ^bor de Om roep Brabant-microfoon. Bovendien is het van groot belang voor de pro- grammatechnici van Omroep Brabant om te ver melden of er ook muziekinstrumenten gebruikt zullen worden. Uiteraard is vermelding van de naam van de vereniging (groep, stichting etc.) en het adres van de kontaktpersoon ook van groot belang. Omroep Brabant zal voor de leukste, origi neelste of gekste presentatie een prijsje ter be schikking stellen. Dit wordt uiteraard pas na het carnaval bekendgemaakt. Omdat het aantal deelnemers beperkt is tot maxi maal 11 (en vol is vol) verdient het de voorkeur om snel te reageren om in aanmerking te komen. Diegenen die in aanmerking komen voor de gra tis zendtijd krijgen zo snel mogelijk bericht van Omroep Brabaqnt, zodat zij zich zo goed moge lijk kunnen voorbereiden om zo maximaal moge lijk gebruik te maken van deze gratis zendtijd. Deze week een (bijna) hele familie. Vijf zusjes in totaal en ook nu weer de vraag: wie zijn het? De afgelopen week was het de al bijna 49 jaar in Maastricht wonende Jo Persoons, getrouwd met Annie Nouwens. Vroeger woonde Jo op de Vinkenberg. 20 Januari jl. werd hij zestig jaar en is Jo in de VUT gegaan.Tot dan was hij ais conducteur werkzaam bij de N.S. Middenbrabantse carnavalsverenigingen, groe pen, stichtingen, groot of klein, oud of jong, met een lange of een korte geschiedenis, kunnen vrij dagmiddag 28 februari precies 111 seconden gra tis zendtijd krijgen bij Omroep Brabant. In een speciaal camavalsprogramma tussen 14.00 en 18.00 uur met veel muziek, interviews, live optredens van dweilorkesten, agendaberichten ra»»» i I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5