2.95 1.00 1.10 Opruiminssfinale halve prijs! halve prijs! halve prijs! halve prijs! KRENTENBOLLEN itainer huur APPELPUNTEN ZEEUWSE KOEK 075 Slagerij Ketelaars BV s 600 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG n De ambachtelijke slager! V 2.85 5 STUKS VOOR Heerlijke rookworst Bouwmaterialen - 1 Rek herenkleding - 1 Rek kinderkleding Folk in ’t Tref te Hilvarenbeek - 2 Rekken uni damesblouses Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur! - Alle damesrokken 5* Hoevenseweg 55 Telefoon 013-424177 per stuk Uit eigen keuken: LET OP: slechts 4 dagen, dus tot en met zaterdag! OP OP!!! 150 gram 250 gram 350 gram Roads vergadering vervolg van voorpagina y 3 Naïef Kogelbiefstuk Hamburgers Gekookte worst 1112 maten 38-40,42 en 44 (ook marine en zwarte rokken) Een beestje met een sabel 52 Worstebrood nni( 6 stuksJAJU r Ronder rookvlees 100 gram Alcohol Ja-stemmen Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 MODEHUIS stuks voor V j .1 1 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 FEBRUARI 1992 <2 PAGINA 3 RAABKARCHER 'I' 4?° met Johan van Oosterhoud waar ergens kun je dat beter, nietwaar? TT I Er is de bewoners nooit iets beloofd, benadrukte hij. Gerlach leg de uit dat er van de zijde van de gemeente slechts een bescheiden bijdrage te verwachten is, en dat omdat met het opruimen van olie tanks een milieubelang in het geding is. Maar de grote hap zullen de mensen zelf moeten dokken. En dan, als laatste punt van het collegeprogram: het politiek draagvlak. We nemen die passage in tegraal over. (Voor de niet-ingewijden: het CDA 100 gram per stuk 100 gram ch- *en Tz. Tz. Tz. Tz. taal Pa ten za- o. ats en □f- er- de lat eft de 11- iag ri- La ten :lo- •’n Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon: 013-354435 is als enige met vijf van de elf zetels in de oppo sitie gedrongen) ’Het college is zich er van be wust dat ten gevolge van de samenstelling van de huidige coalitie de betrokkenheid van een der grote partijen in onze gemeente in het gedrang kan komen. Teneinde dit te voorkomen en te vermijden dat aldus een belangrijk deel van de opvattingen binnen onze gemeente, mogelijk tot en met de herindeling, niet of onvoldoende tot hun recht zouden komen, is het college voorne mens om zoveel mogelijk nieuw beleid te bespre ken in de commissies alvorens intern tot beleids vorming en behandelingsvoorbereiding over te gaan. (Dit waren welgeteld twee zinnen, dus dat kan nog leuk worden met de vertaling van die perscommuniqués) Het klinkt allemaal mooi, vond Mark van Velthoven, maar veel hadden ze er bij het CDA nog niet van gemerkt. Ja luister eens, vond Loosveld, we zijn pas net begonnen. Hij zou het in ieder geval al heel erg op prijs stel len wanneer het CDA ook het collegeprogram zou willen onderschrijven. Men vond daar toch ook dat het beleid niet wezenlijk veranderde? Dat kan wel zo zijn, formuleerde Van Velthoven na een kleine denkpauze, maar we nemen het toch liever ter kennisgeving aan. Loosveld reageerde danig teleurgesteld over het niet doorgaan van zijn harmoniemodel, maar zal in het diepst zijner gedachten toch heus niet zo naïef geweest zijn. - Reorganisatie secretarie. Het college wil de omvorming van vijf naar drie secretarie-afde- lingen doorvoeren. En wie gaat dat betalen, zo wilde Mark van Velthoven weten. Gerlach be greep - willens en wetens weliswaar - het reto risch gehalte van die vraag niet zo best, en kaatste gevat terug dat het college niet van zins is voor de verbouwing te gaan collecteren. MARK VAN VELTHOVEN (CDA): Wie zal dat betalen...? Ik citeer uit een artikel over Marjolein Bastin is een van onze dagbladen: ’De gemiddelde wande laar kijkt recht vooruit en vergeet, dat een groot deel van het leven op de grond en in de bomen afspeelt’. Heel juist gezegd. Kijk om je heen en je ziet en geniet, al wandelend in de natuur, zoveel. Een voorbeeld: Toen ik, op een mooie zomerdag, sa men met Kees Roosen, terugkwam van De Mor telen (een landschap-reservaat bij Oirschot, eigendom van Brabants Landschap) zag ik langs de wegkant een grote sprinkhaan. De naam van dat insekt wist ik niet. Wat doe je dan? Juist: aan tekeningen maken en thuis in de boeken nagaan wat de naam van dat beestje is. Dat snuffelen in de literatuur is al zo’n fijne bezigheid! ’t Bleek de Groen Sabelsprinkhaan te zijn, die tot een van de grootste in ons land levende insekten behoort. De tsjirpende zang, die deze sprinkhaan met een groot uithoudingsvermogen aan één stuk laat horen, kunt u al van verre waarnemen, ’t Is het mannetje, dat kan zingen. Het vrouwtje is zwijgzaam. Zijn leefgebied is niet tussen het gras, zoals bij zijn kleinere soortgenoten, maar tussen struiken of op een boomblad laag bij de grond. De sabel, en daaraan heeft deze sprinkhaan zijn naam te danken, komt alleen bijhet vrouwtje voor. Het is een legboor waarmee de eitjes in de grond of op plantenstengels en bladeren worden gelegd. Er is voer de Groene Sabelsprinkhaan nog veel meer te vertellen. Ik verwijs naar augustus nummer 484 van ’Grasduinen’ en de pagina’s 78/80 van het boek ’Zwerftocht door het Insek tenrijk’. We gaan gezellig door: - de Bokkenhoek. ’Een grootwinkelbedrijf be hoort tot de mogelijkheden op die ruimte’, zo maakte Gerlach een opening aldaar voor een naaldboom die niet Den heet. - Bertens. Nog zo’n toeristische trekpleister in het Moergestel van 1992. Naar aanleiding van een PGB-vraag, schotelde Gerlach het publiek wederom een cryptogram voor. ’In het bancai re circuit blijkt belangstelling voor deze loka- tie te bestaan’, glunderde hij, trots over zulk een formuleringsvermogen. Welk bankje zou Tenslotte de Boerenbond. Een heuse affaire die ons terugbrengt tót 1986, toen de raad met één stem verschil uitbreiding van de Boerenbond wegstemde. De agrarische gemeenschap liet het daar niet bij zitten, en haalde voorwaar nog - ten dele - zijn gelijk ook bij de Raad van State. ’Enige uitbreiding’ moet de gemeente van dit staatscol lege toestaan. Het duurde lang maar nu zijn de partijen in Moergestel er toch uit hoe die mystie ke omschrijving zich het beste kan laten interpre teren. Een bouwblok van tien meter diep en ach tentwintig meter hoog, namelijk. Enkele weken geleden nog had dit college een twee keer zo groot bouwblok op tafel gelegd, maar kreeg toen alle drie de coalitiepartijen over zich heen. Enkel het CDA - de wereld op z’n kop! - steunde het college. Het halve bouwblok kreeg nu dus wel de ja-stemmen van alle elf de raadsleden, dus ook die van het CDA. De drie coalitiepartijen eisten wel van Gerlach dat hij de hinderoverlast nu eens goed aan zou pakken in het kader van de nieuw te verlenen Hinderwetvergunning. Dat beloofde hij plechtig. Wat deze bestemmingsplanherzie- ning betreft, het is maar zeer de vraag of én de Boerenbond én de omwonenden met dit compro mis uit de voeten kunnen. De politiek riep de buurt op om zich niet verder in kampen te laten indelen: voor of tegen de Boerenbond. Toch zal het wel degelijk ’kampen’ worden. De bezwaar- makende omwonenden hebben al aangekondigd dit raadsbesluit in hogere instantie aan te vech ten. En het is niet ondenkbaar dat ook de Boe renbond daartoe overgaat, want van hun aanvan kelijke bouwplannen is maar een relatief klein perceel overgebleven. ’Wordt vervolgd’ plaatste Het Nieuwsblad onderaan zijn Boerenbond- bericht, en dat leek Moergestel Nieuws ook nog niet z’n gek idee. Op zijn toernee door Nederland doet de Schot se Folk-Band RINGWORM ook Hilvarenbeek aan. Voor de liefhebbers van Folk, en die zijn er nog veel een buitenkansje. RINGWORM is een formatie die bij voorkeur covers speelt met akoestische instrumenten. Het optreden vindt plaats op zondag 9 februari, ’s middags om 4 uur, in ’t TREF, Holstraat 4 in Hilvarenbeek. De tent gaat om 3 uur open en de entree is hele maal gratis voor niks. Poirters De bouw van het politiebureau aan de Burge meester Verwielstraat gaat deze week de laatste fase in. Aan het eind van de week wordt het nieu we gedeelte betrokken en zal de bestaande bouw onder handen genomen worden door aannemer Janssen. Dat betekent voor bezoekers van het bureau dat de ingang vanaf zaterdag aan de voorzijde van het gebouw is gesitueerd in het midden van het ge bouw. Woensdag en donderdag zullen er werkzaamhe den aan de telefoon plaatsvinden waardoor het bureau mogelijk enige tijd niet te bereiken is. U wordt dan automatisch doorverbonden naar de meldkamer van het distrikt in Breda. U kunt natuurlijk ook altijd 06-11 bellen voor brand, ongeval of ambulance. Tot ongeveer mid den maart zal het toch nog wat improviseren zijn. Wij vragen uw begrip hiervoor. Met het gereedkomen van de nieuwbouw te Oisterwijk komt er ook een eind aan het politie bureau in Moergestel. Dat bureau wordt geslo ten als het bureau in Oisterwijk klaar is. De be volking in Moergestel zal dan gebruik moeten gaan maken van het politiebureau in Oisterwijk. In feite is dat nu ook al het geval. De inwoners van Moergestel ontvangen hierover in de maand maart nog nader bericht. dat toch in hemelsnaam kunnen zijn? - Alcoholmatigingsbeleid. Het college gaat als gastvrouw ’uiterst terughoudend’ alcohol schenken. Wat ons noopt tot de vraag wie er nu eigenlijk wel en wie niet ladderzat het ge meentehuis mag verlaten? Maar goed, deze vraag werd helaas niet gesteld. Wel wilde Frans Goris weten of het college nog andere ideeen heeft want dit was toch wel een beetje minnetjes. Jawel, antwoordde burgemeester Ter Veer, er wordt contact opgenomen met de niet bepaald uiterst terughoudende horeca en kantines. En bovendien gaat het college de mo gelijkheid van discovervoer bekijken. (Als die bus toch gaat rijden, kan ie zo af en toe dan ook niet even De Klaore aandoen? Fijn, dank u wel heren bestuuders!) - Jeugd Werk Garantie. Gaat de gemeente zelf ook in haar personeelsformatie ruimte vrij ma ken voor een jeugdige werkloze, informeerde Frans Goris. Leon Loosveld antwoordde be vestigend. Eén JWG-kracht zal binnenkort in de gelegenheid gesteld worden werkervaring bij de gemeente Moergestel op te doen. En ‘t 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3