I Laatste ronde televisiebingo S.V. Roef! Zoekertjes... 'F' Ophalen oud papier Donderdag 13 februari Kunstfotografie en olieverfschilderijen W 1 - u Op donderdag 13 februari, om 19.00 uur, gaan de bingoballetjes weer rol len op onze plaatselijke Moergestel-TV. Evenals de vorige keren is er weer een prijzenbedrag te winnen van maar liefst 1000 gulden bij elkaar. Bovendien worden er door plaatselijke mid denstand weer een aantal cadeaubonnen toegewezen aan tijdens de uit zending getrokken lotnummers. Vals ‘250-je’ ‘Loze’ alarmeringen Fietsen Mist Hoe Zoekertjes insturen? Botbreuk bij schaatsen Vernielingen Snelkraak Inbraken Brand in bedrijf Cafésluiting Alkoholkontrole Afdeling handbal 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 JANUARI 1992 PAGINA 9 i 3. 7. Een vals bankbiljet werd ontdekt bij het opma ken van de kas in een winkel in Oisterwijk. In dit geval was het een fotocopie van een biljet van 250 gulden. Iedereen attenderen we daarom weer op dergelijke feiten. Let dus op! Deze week moesten we wederom 7 maal uitruk ken voor een inbraakalarmmelding. In alle geval len bleek er niets aan de hand. Deze week ontvingen we uit Oisterwijk 4 meldin gen van fietsdiefstal. In 1 geval kon een fiets aan de rechtmatige eigenaar worden terugbezorgd. Vanuit Moergestel, bereikten ons geen soortge lijke meldingen. Autorijden bij mist kan gevaarlijk zijn. Door te snel rijden en een te korte onderlinge afstand ont staan ernstige ongelukken. Bij slecht zicht is een aangepast rijgedrag beslist noodzakelijk. Zoals in het afgelopen weekeinde weer eens bleek kan Maar vergeet deze vierde ronde zeker niet, koop nog loten en stem op donderdag 13 fe bruari van 19.00 tot 20.00 uur af op het kanaal van Moergestel-TV. Gewoon: de tekst op een vel papier (cd op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! De praktijk heeft ons geleerd, dat de ophaalrou- tes nogal eens verwisseld worden. Het vervelende gevolg is dan, dat u het papier de volgende dag weer binnen moet zetten. Daarom leek het ons verstandig om de twee routes nog een keer te ver melden: ROUTE OOST: DE GEZWIENE WAAI Kloosterlaan ’t Vunderke Aanstede Industrieweg Boonhofstraat Voorbrugstraat Coolhof Nieuwenhoflaan Cruythof Herengoedstraat DE OOSTELVOORTJES Raadhuisstraat Postelstraat Bosstraat Past, de Louwstraat DE HEIDEVELDEN Schoolstraat Kerkstraat ROUTE WEST: Van Rijckevorsellaan Duyvekotstraat Bosbeemdstraat Storimanstraat Krijtenbogtstraat Hogendriesplein Kromweistraat Krijtestraat DE PRINSESSENBUURT Korenstraat Past. Janssenstraat Burg. Bardoelstraat Schout van de Wouwstraat Pater Helmerplein Burg, van Heeswijkstraat Past, van Doorenstraat Burg. Maeyerstraat Past, van den Boogaardstraat DE PAPENACKER De Hoefkens Tilburgseweg Oisterwijkseweg Rootven Wanneer welke route aan de beurt is kunt u al tijd onderaan de kolom van de rubriek INFO le zen. Let u echter wel goed op de datum die daar bij staat.We vermelden hieronder alvast enkele data voor u met de bijbehorende route: 29 januari: ROUTE OOST 5 februari: ROUTE WEST 12 februari: ROUTE OOST 19 februari: ROUTE WEST Zowel voor de dames als de heren zijn op dit mo ment teams in alle leeftijden. Kom gerust eens kijken en meedoen op de don derdag in Moergestel of op maandagavond in Diessen bij de trainingen. Onze thuiswedstrijden worden eveneens in Dies sen gespeeld, laat de afstand geen belemmering vormen. Ook bent u van harte welkom bij onze leden- en familietoemooien. Op ons sportkompleks aan het Stokeind is het heerlijk toeven tussen o.a. hand- balspelers en supporters. Een 75-jarige inwoner van Oisterwijk schaatste op het Staalbergven. Hij kwam ten val en brak zijn heup, waarna hij met de ambulance afge voerd moest worden. De politie werd de afgelo pen week overstelpt met telefoontjes of zij het ijs al had goedgekeurd. Wij moesten iedereen mee delen dat de politie geen ijs keurt en derhalve ook niet verantwoordelijk is voor eventuele kalami- teiten bij de ijspret. Voor alle duidelijkheid wordt nogmaals gesteld dat het betreden van bevroren wateren in onze omgeving een zaak is van eigen verantwoording Bedenk dat slechts enkele nach ten matige vorst in kombinatie met de voorbije milde periode niet zomaar overal betrouwbaar ijs geeft. De enige redelijke zekerheid geeft een ge meentelijke openstelling van het Staalbergven, maar zover was het nog lang niet. Onbekende vandalen hadden het gemunt op een 10-tal fietsen die in de onbewaakte NS-stalling stonden. De banden waren kapotgesneden. Wel konden er 2 15-jarige vandalen uit Oisterwijk ter verantwoording worden geroepen voor vernieling van een boom bij de Coppele. De boom hadden ze uit de grond gehaald en in de stroom gewor pen. Daarnaar gevraagd konden ze het nut ervan niet aangeven. Het Halt projekt zal de beide jon gens sanctioneren. Op 21 januari jongstleden pleegden onbekende dieven een snelkraak in een sportartikelenzaak in het centrum van Oisterwijk. De dieven namen, terwijl het alarm loeide, zoveel mogelijk kleding mee in zeer korte tijd. Zij verdwenen spoorslags in een auto, waarop mogelijk een vals kenteken was gemonteerd. Autoperikelen In dezelfde nacht als voorgaand bericht werd op de Oirschotsebaan een Mercedes 300D wegge haald. Hij was voorzien van het Belgische kente ken KAH-372. Uit een auto aan de Apollolaan werd benzine geheveld. Op de parkeerplaats Kerkeind te Moergestel werd een dag later een vrachtautobus teruggevonden, die tevoren in Gil- ze voor de 2e maal deze week daar was wegge haald. De auto kon (wederom) aan de eigenaar worden teruggeven. Afgelopen donderdag en za terdag werd respectievelijk aan de Vloeiweg en langs het Rootven te MOergestel in een 3-tal auto’s ingebroken. De radioapparatuur werd er uit ontvreemd. Uit een bestelbus werd een com pressor weggehaald. Dit geschiedde in de Lind- berghlaan te Oisterwijk. 26 Januari verbrak men aan de Moergestelseweg van een auto een auto ruit en daarna stal men de radio. Dat daarbij het luide autoalarm afging, scheen de dader(s) niet te storen. Van 25 januari tot en met 16 februari aanstaan de is in het heemcentrum ’In de Drye Swaent- jes’ te Oisterwijk een expositie te zien van het fotografisch werk van Ans van Belkom en van olieverfschilderijen van Kees Horvers en Joest van Belkom. Ans van Belkom fotografeert al zo’n 18 jaar. Ze is begonnen met zwart-wit fotografie maar is zich in de loop van de tijd steeds meer gaan toeleggen op kleurenfotografie. Kleuren fascineren haar. In plaats van schreeuweige contrasten is zij altijd op zoek naar nuances binnen een bepaalde kleur; toonverschillen. Het belangrijkste daarbij is dat je open stat voor licht. Het is prachtig wat het licht kan doen. Ze houdt van het natuurlijke licht en probeert flitsen te vermijden. Door het oog van de camera laat zij ons kennismaken met on verwachte en verrassende opnames van doodge wone dingen zoals deuren, ijskristallen of het schilderspalet "van haar man Joest van Belkom. Juist door die niet vanzelfsprekende opnames is haar werk fascinerend en draagt het vaak een schijnbaar abstract karakter. De Oisterwijkse is docent aan het kreatief en kultureel centrum De Krekul in Oisterwijk en heeft ook al enkele solo- exposities op haar naam staan. In 1988 won zij een vijfde prijs in de Camera Award. Wie de fo tografie als kunstvorm wil ontmoeten moet zeker naar haar werk gaan kijken. De neven Joest van Belkom en Kees Horvers zijn ook gegrepen door de werking van licht. Alleen leggen zij hun impressies vast in olieverfschilde rijen. Zij schilderen in de open lucht en gaan bijn altijd met z’n tweeën op pad. Prachtige bossen, typische dorpjes en de vergezichten en sfeervol le hoekjes in hun favoriete stad Antwerpen vor men steeds opnieuw weer een bron van inspira tie. De Belgische havenstad langs de Schelde heeft een grote aantrekkingskracht op beide schilders, maar steeds vaker zijn zij ook in het prachtige landschap van Noord-Frankrijk te vin den met name in Beaulieu en omstreken. De groepstentoonstelling ’Foto’s en olieverven’ is te bezoeken van 25 januari tot en met 16 fe bruari aanstaande in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’, de Lind 42 te Oisterwijk op donderdag, bvrijdag, zaterdag en zondag ’s- middags van 13.00 tot 17.00 uur. de toegang be draagt 1,50. Kinderen tot twaalf jaar hebben onder geleide gratis toegang. derom in Oisterwijk en Moergestel twee alkohol- kontroles gehouden. Daarbij konstateerde de surveillance dat geen van de gekontroleerde au tobestuurders te veel had gedronken. Wel moest op 24 januari om ongeveer 06.00 uur de surveil lance naar een ongeval waarbij de bestuurder met zijn auto tegen een boom was gereden. Behou dens wat kneuzingen bleek hij niet gewond te zijn. Echter moesten we konstateren dat de man veel te veel aan Bacchus had geofferd. Derhalve werd hij meegenomen naar het buro. Daar wei gerde de man medewerking te verlenen aan een blaastest, wat op zich al een strafbaar feit is. Een (dubbel) proces verbaal volgt. De afgelopen week werd ingebroken in de NS- stations te Rijen, Tilburg en Oisterwijk, alwaar onder meer treinkaarten werden gestolen. In een yverkplaats aan de Zelt te Moergestel werd tijdens een inbraak gereedschap buitgemaakt. Videoap paratuur en sieraden stal het dievengilde bij een woning aan de Gr. Bokhovenstraat. Vanuit een schaftkeet aan de Pijnendijk te Moergestel werd snoeimateriaal weggenomen. Bij een gieterij op het industrieterrein te Oister wijk was door onbekende oorzaak bij een gietma- chine olie in brand geraakt. Door snel optreden van personeel kon een grote brand worden voor komen. Onze Oisterwijkse brandweer moest eveneens uitrukken. Schade bleef redelijk be- prerkt. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op 25 januari was er rond kwart voor 4 ’s-nachts toch nog een café geopend in het centrum te Oisterwijk. Men dient ingevolge de plaatselijke verordeningen om 02.00 uur te sluiten. Derhal ve kreeg de uitbater een proces-verbaal van de surveillance. Zoals ondertussen een gewoonte is geworden bij ons Korps, werden ook in de afgelopen week we- sen Diessen, Hilvarenbeek en Moergestel. De handbalsport kent een binnen (zaal) en een buiten (veld) competitie, zowel voor dames als heren danwel senioren en junioren. De leeftijds grenzen liggen bij ongeveer 6 a 7 jaar en 50 a 55 jaar. Het huidige ledental voor handbal is 85. Eenzelf de aantal mag daar gerust bijkomen. Een nog steeds verschrikkelijk nadeel is het feit dat in Moergestel geen sporthal aan de vereiste wedstrijdmaten voldoet. De groei van het aantal leden wordt daardoor zeker beperkt. Jammer, want duidelijk is de steeds grotere interesse voor handbal te bespeuren. Uit voornoemde blijkt ook een stuk karakter wat bij de handbalsport hoort, n.l.: niet te veel zeu ren, hard werken en nooit opgeven. Tijdens de uitzending kunt u met deze sport na der kennismaken, zien hoe het spel wordt ge speeld en wat proeven van de gezellige sfeer in deze levenslustige afdeling. Dat kan natuurlijk ook door eens een kijkje te komen nemen bij een van de wedstrijden. Deze ziet u elke week in dit blad aangekondigd onder het kopje ’S.V. Roef! - Handbal’. dichte tot zeer dichte mist gauw ontstaan. Zeer dichte mist betekent een zicht van 50 meter of minder. Daarom enkele ‘misttips’: 1Let op verkeersinformatie, u aangedragen door de diverse mediakanalen. 2. Ga niet zomaar op weg. Beslis of u, als ver antwoordelijke chauffeur, wel of niet aan de rit begint. U kunt uw rit, of zelfs uw dag- planning aanpassen aan de verkregen ver keersinformatie. Rijden in de mist is vermoeiend en vereist nog meer inspanning en concentratie. Neetïi juist daarom regelmatig een pauze en rust op tijd. Beter een ‘gedwongen’ rust dan een ‘eeuwige’ rust. 4. Het zicht bepaalt uw snelheid. Hanteer daar om de volgende vuistregels: Bij 100 meter zicht niet harder dan 80 km/uur. Bij 50 meter zicht niet harder dan 60 km/üur. 5. Matige snelheid en voldoende afstand tot uw voorganger maakt rijden alleen maar veili ger. Bij mist is het wegdek meestal nat. Op- vriezing van natte weggedeeltes is dan uiterst gevaarlijk. De remweg wordt hierdoor aan zienlijk groter dan op een droog weggdek. Houdt daarom de volgende onderlinge af stand aan: Bij 80 km/uur minimaal 100 meter afstand tot uw voorganger. Bij 60 km/uur minimaal 50 meter afstand tot uw voorganger. 6. Schatten van de afstand kan met behulp van de groene hectometerpaaltjes (100 meter on derlinge afstand) en middels reflektorpaaltjes (40 meter onderlinge afstand). Zorg dat u gezien wordt. Ontsteek bij mist altijd het dimlicht. Bij zeer dicht mist (min der dan 50 meter zicht) ook het mistachter- licht (2 mistachterlichten lijken op remlich ten!) Vergeet ook niet te denken aan schone ramen, (achter)lichtglazen en reflektoren. 8. Voeg bij mist niet te vlot in voor een vrach tauto. Zijn remweg kan een stuk langer zijn. 9. Houdt op ‘80 km-wegen’ bij mist extra re kening met langzaam verkeer zoals land bouwvoertuigen, fietsen en brommers. 10. Bij een ongeval of pech onderweg: schakel de alarmlichten in, verlaat onmiddellijk uw auto en ga achter de vangrail of zover mogelijk in de berm staan. Verstandig rijgedrag houdt in: Uw snelheid zó kiezen dat u in staat bent uw (vracht)auto tot stilstand te brengen binnen de afstand waarover u de weg kunt overzien en waarover deze vrij is. (bron: ANWB ‘slagen in het verkeer’). Alle reden dus om om 19.00 uur achter uw toe stel te kruipen en weer gezellig nummertjes door te strepen op uw lot(en). Hou uw telefoon maar onder handbereik! Als u nog geen (gele) loten heeft voor deze der de ronde, dan kunt u deze nog a 2,50 kopen bij: - Pryma Supermarkt Denissen - Groentehal ’Crisje’ - Slijterij ’In den Korenmaaier’ - SparMart H. Tromp - Schoenwinkel Ligtvoet Nimco. Deze keer is het de beurt aan de afdeling hand bal, in 1975 in Moergestel opgericht door een aantal enthousiaste K.P.J.-jongeren o.a. uit Dies sen. ’n Paar van hen waren n.l. verliefd geworden op Moergestelse meisjes en die hadden wellicht ook iets te zeggen. Hoe dan ook, ze sloten zich aan bij S.V. Roef! en de handbalsport was geboren. De eerste teams bestonden uit leden uit de plaat-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9