I j w I CURSUS FRANS Pierewaaiersrijk opent weer zijn poorten Aphrodite 1 Bloemsierkunst Chris van Raak heropend E i a i I -tfw! Bond van Ouderen Ontmoetingsgroep voor ouderen Graaf van Ursel 3de in Willem II Penalty- bokaal I VN-wandeling .0 4 Inlichtingen: 04243-2942 in D’n Donk in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK WOENSDAG 29 JANUAR11992 - 16e Jaargang - Nr. 700 Huidverzorgingsinstituut Prinsenbal op 1 februari a.s. L A*. 12 Marieke Aarts Bedankt Willem II. Op zaterdag 18 januari om ongeveer half 7 ver trok de bus bij de Graaf van Ursel naar de wed strijd Willem II - F.C. Utrecht. De heenreis ver liep goed. Daar aangekomen werden de kaartjes gecontroleerd en we gingen naar vak K. Daar za ten we met wel 400 kinderen en ouders uit Moer gestel. In de eerste helft speelde Utrecht aan onze Donderdag 6 februari a.s. is er om 13.30 uur in ’Den Boogaard’ weer een bingomiddag voor ouderen. We spelen 8 ronden voor 6,- met 24 mooie prij zen. Bij ontvangst en in de pauze gratis koffie. Donderdag 13 februari Rik- en jokerconcours. Aanvang 13.30 uur in ’Den Boogaard’. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 Is. MOERGESTEL Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond Schoolstraat 5 Jg Moergestel "‘jA Tel. 04243 - 1474^ ’Na maanden breken en bouwen’ stond op de uitnodiging die Chris en Carla van Raak verstuurden naar aanleiding van de op handen zijnde opening van hun winkel aan de Kerkstraat. Vorige week woensdagavond was het zover dat Chris rond de klok van acht uur de winkeldeur kon openen en de gasten als eerste ’n kijkje kon gunnen in de ’nieuwe’ winkel. ’n Winkel die ’n flinke gedaanteverandering onderging en door ’n fikse uitbreiding de mogelijkheid geeft de kopers optimaal van dienst te kunnen zijn, ’n Winkel ook waarin men al het denkbare op bloemengebied dan ook kan vinden. Van simpele decoratieve aardigheidjes tot werkelijk prachtig opgebouwde stukken. De computer deed er onlangs al zijn intrede en ’n bloemengroet waar dan ook naar toe is in ’geen tijd’ geregeld. Dat genodigden en klanten enthousiast reageren stemt Chris eri Carla van Raak uitermate tevreden. En terecht, want men mag trots zijn op het bereikte resultaat. ’Moergestel-Nieuws’ voegt er graag zijn complimenten en felicitaties aan toe! (foto Chris van de Bijgaart) Nogmaals willen wij U informeren over de mo- gelijheid om deel te nemen aan de groep, bedoeld voor Ouderen, die niet meer of moeizaam aan de'gewone’ activiteiten in bijvoorbeeld vereni- gingsbebouw of ’Den Boogaard’ kunnen deelne men. Elke dinsdag van half 11 tot half 4 is deze ‘ont- spanningsdag’ gepland. We willen de nadruk ook leggen op ‘ontspanning’; U vult Uw eigen be hoeften in onder het motto ‘niets moet, alles mag’. Om u toch wat voorbeelden van activiteiten te noemen: de krant, samen met anderen of alleen, doorne men; gezelschapsspelen; kaarten; knutselen; een uitstapje; ’n wandeling maken; bewegingsthera pie. Als u zegt; liever enkele uurtjes, dan is dat ook geen probleem. ’n Kopje koffie en de warme maaltijd gebruiken en daarna weer naar huis; ’t behoort tot de mo gelijkheden. Voor de onkosten hoeft u het niet te laten. Wij vragen van u een bijdrage van 6,- per dag (in clusief koffie/thee, warme maaltijd). Meer informatie kunt u elke dinsdag van 10.30-15.30 uur verkrijgen bij Mariëtte van Tuijn. Zij is activiteitenbegeleidster en is steeds bij de groep aanwezig. Telefoon 2222. Op de andere dagen kunt u eveneens meer infor matie verkrijgen. Vraagt u dan naar H. van Kol lenburg. U bent van harte welkom! Wie denkt dat het toch wel erg rustig is en blijft rond ’De Pierewaaiers’ sedert het carnaval 1991 heeft het lelijk mis. Toegegeven, naar buiten toe is de laatste maanden weinig activiteit getoond, maar intern, achter de schermen dus, hebben ’De Pierewaaiers’ in verenigingsverband het no dige gedaan aan het verbeteren van hun organi satie en de voorbereiding voor het carnaval 1992. Er zijn intussen heel wat belangrijke zaken goed geregeld. Op het punt van de samenstelling van de nieuwe Raad van Elf bijvoorbeeld. Ook is het enthousiasme door allerlei positieve ontwikkelin gen sterk aangewakkerd. De prinsencommissie heeft in het diepste geheim het nodige gedaan om de geschikte persoon te vinden voor het bekleden van de allerhoogste post in het Pierwaaiers- Zondag 2 februari kunt u wandelen met natuur- gidsen van het IVN Oisterwijk. Er wordt gestart om 14.00 uur vanaf het café ’Boshuis Venkraai’, Bosweg 162 te Oisterwijk (links langs ’Kleyn Speyk’, einde verharde weg). Venkraai was vroeger een boerderij op de plaats waar nu een bruine schuur staat. De boerin had in de huiskamer een cafeetje. Pas in 1914 in de huidige Venkraai gebouwd als boswachterswo- ning annex café. De naam venkraai is brabants voor zwarte stern, een vogel die veel voorkwam op de vennen. Sinds 1950 is die vogel daar ver dwenen. Door verandering van de waterkwaliteit groeit er geen krabbescheer meer. Op deze drij vende waterplant bouwde de stern bij voorkeur zijn nest. De bossen en vennen rondom ’Venkraai’ zijn in 1912 al gekocht door Natuurmonumenten en be hoed gebleven voor de opdringende woning bouw. Wandelt u mee en geniet van dit prachtige gebied en de uitleg van uw gids! kant, in de tweede helft Willem II. In de eerste helft maakte Utrecht een doelpunt: 1-0. En zo bleef het de hele wedstrijd. We hadden ook een spandoek gemaakt. Aan de ene kant stond: ’Willem II, hup ermee’, en aan de andere kant: ’Geerd, Job en Tim, schiet hem erin!’. In de rust hebben ze penalty’s geschoten. Er gingen er zes in. De Graaf van Ursel staat nu op de derde plaats. Toen de wedstrijd was afgelopen, liepen we naar de bus. De terugreis verliep ook goed. Op school aangekomen ging iedereen naar huis. Het was een heel gezellige avond. Dus: bedankt Willem II! rijkde Prins. De prins die in het carnavals seizoen 1992 het pierewaaiersvolk moet leiden en begeesteren en tijdens de zotste dagen van het jaar in feite de scepter zwaait over Moergestel. Iedereen in ons dorp kan gerust zijn. Op een ge geven moment kwam er witte rook uit de schoor steen van de residentie der Pierewaaiers. Prins Carnaval 1992 van ’t Pierewaaiersrijk, alias de stadsprins van Moergestel, hij was gevonden. Hij is bekend, echter aan niet meer dan twee tot drie personen binnen de vereniging. En dat zal zo blij ven tot op de avond van 1 februari a.s. Samengevat, ’De Pierewaaiers’ zijn klaar voor het Carnaval 1992 en staan te trappelen van on geduld en verlangen om de trossen los te gooien, daarbij heel Moergestel met zich meeslepend. Op zaterdagavond 1 februari vindt de grandioze opening plaats met het traditionele Prinsenbal in Café-Restaurant en zaal de Brouwer. Om 20.30 uur wordt daar de eerste aanzet gegeven van wat een daverend carnavalsfeest moet worden en bij het vorderen van de avond zal in de ongetwijfeld bomvolle residentie de spanning tot het kook punt stijgen. Welke illustere figuur zal om pre cies elf minuten over elf op spectaculaire wijze aan het volk worden gepresenteerd? Er wordt in het dorp gegist bij het leven. Iedereen weet dat het niet wéér Zijne Dorstlustige Hoogheid Hans d’n Urste zal zijn want deze heeft vorig jaar te verstaan gegeven dat hij het hoge en zware ambt slechts voor één jaar wilde bekleden. Prins Hans d’n Urste treedt in de vooravond officieel af in het gemeentehuis en wordt ingelijfd in de Eregar- de. Zijn voortreffelijke adjudant Jan Smits keert terug tot de gelederen van de ’gewone’ hofhou ding en verliest daarmee zijn bijzondere status. Wie gaat het worden? Moergestel wacht af. Maar liefst zes bevriende carnavalsverenigingen uit de regio met heel hun hebben en houwen, waaron der Prinsen, hofhoudingen en hofkapellen zullen acte de présence geven en het Prinsenbal luister bijzetten, het is zeker ’Deez wordt ie!’. En nadat ie 't geworden is houdt hij een receptie en gaat het feest rond zijn persoon tot in de kleine uurt jes door. Het Moergestel’s carnaval is weer springlevend. Dat belooft wat! 4fc 'fa.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1