A. OP T HOOG ƒ298j" (353,13 inkl. BTW) Snoerloze boor-schroefmachine vanaf vrijdag zijn we er weer!!! Uit BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL DE BAKKER UIT SPAKENBURG De Bakker op de markt is wegens ziekte 2 weken niet geweest, maar Alle soorten brood 10 Reuze gevulde koeken f 1,85 f 5,50 Voorkom vakantieproblemen 9 ft Gemeenteraadsvergadering I 1 1 1 2 Doe-Het-Zelf Centrum Verlopen paspoort Wanneer aanvragen Jongeren tot 16 jaar De Paspoort-voorschriften gewijzigd Vanaf 1 april 1992 mag met een ver lopen paspoort NIET meer gereisd worden. Paspoorten Toeristenkaart PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 29 JANUARI 1992 J 700-1 700-2 k 700-3 Moergestel, 29 januari 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Moergestel, 29 januari 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Informeer ook naar andere aanbiedingen in ons Hitachi- assortiment Donderdag 30 januari is er om 19.30 uur weer ’n gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. i i i i i t i i i i i L l 2 g I 1 7 GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 10.30-11.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur. 1 l g 1 X c t X t Industrieweg 15, Moergestel, Telefoon 04243 - 3615 Maandag gesloten Aktieprijs: Bijna iedereen weet wel dat je met een paspoort, dat nog geen 5 jaar is verlopen, nog naar een aan tal landen kunt reizen. Met ingang van 1 april 1992 komt deze mogelijkheid te vervallen. Voor het reizen naar het buitenland is dan ALTIJD een geldig reisdocument nodig. Een paspoort kan voortaan ook niet meer worden verlengd. Vele honderden Moergestelnaren worden dit jaar geconfronteerd met de gevolgen van de gewijzig de Paspoortwet. Op het gemeentehuis wordt dan ook rekening gehouden met een grote toeloop van vakantiegangers, die een nieuw reisdocument zullen komen aanvragen. Op dit moment kan de secretarie binnen 2 weken een nieuw paspoort of nieuwe toeristenkaart af geven. Wanneer het aantal aanvragen voor een nieuw reisdocument tegen de vakantieperiode gaat stijgen dan moet men er op rekenen dat de wachttijd langer wordt. Als u van plan bent dit jaar naar het buitenland te gaan doet u er goed aan nu reeds een nieuw paspoort of nieuwe toeristenkaart aan te vragen. Wanneer uw reisdocument pas later dit jaar ver loopt raad ik u aan niet later dan 1 maand vóór de afloopdatum een nieuwe aanvraag in te dienen. Het aanvragen van een nieuw reisdocument kan geschieden van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. U hoeft dat niet persoonlijk te doen. Het afhalen van paspoort of toeristenkaart dient wel persoonlijk te geschieden. Als u tijdens kan tooruren bent verhinderd bestaat de mogelijk heid om een voor u passende afspraak te maken. Mocht u vragen hebben dan kunt u deze stellen op de afdeling burgerzaken, telefonisch bereik baar onder nummer 1235. Rest mij nog u veel vakantieplezier toe te wensen. Jongeren tot 16 jaar kunnen voortaan op het paspoort of de toeristenkaart van BEIDE ouders worden bijgeschreven. Zij hoeven dus geen eigen reisdocument te hebben: dat kan natuurlijk wel. Het is dan wel de bedoeling dat de jongere met zijn/haar ouders met één van hen meereist. Reist de jongere zelfstandig of met iemand anders mee dan heeft hij/zij een eigen reisdocument nodig. Als de bijschrijving in het paspoort van de ouders gebeurt bij de afgifte van een nieuw paspoort dan is het kosteloos. Als het paspoort eenmaal is af gegeven bestaat toch nog de mogelijkheid om de De datum 1 januari is in veel opzichten een bij zondere. Mensen wensen elkaar voor het pas be gonnen nieuwe jaar veel gezondheid en geluk toe en vaak worden er op die dag ook allerlei goede voornemens gemaakt. Ook zie je nog al eens dat 1 januari de ingangs datum is voor nieuwe wetten of voor wijzigingen in regelvorming. Het zou niet de eerste keer zijn dat je iets later in het nieuwe jaar wordt gecon fronteerd met bepaalde veranderingen; soms een aangename maar meestal een minder aangename verrassing. Een van de regelingen die per 1 januari j.l. is ge wijzigd is de Paspoortwet. Dat betekent voor de burger nog al wat. Op het gemeentehuis heeft men kunnen vaststel len dat er dit jaar veel mensen zijn die met deze veranderingen zullen worden geconfronteerd. Van ongeveer 2000 Moergestelnaren is het paspoort of de toeristenkaart reeds verlopen of verloopt dit jaar. En dat kan problemen gaan opleveren wanneer men naar het buitenland wil. kinderen bij te schrijven. De kosten bedragen dan 7,-. De bijschrijving in het reisdocument van de ouders komt automatisch te vervallen wanneer de leeftijd van 16 jaar wordt bereikt. Voor jongeren tot 16 jaar bestaat de mogelijkheid een toeristenkaart te verkrijgen tegen het speciale jeugd-tarief. De toeristenkaart kost voor hen dan 28,50. Bij de aanvraag dient men mee te bren gen: twee zwart-wit pasfoto’s, de toestemming van de beide ouders of de voogd. Speciale formu lieren hiervoor zijn op het gemeentehuis verkrijg baar. Onder het motto ’voorkomen is beter dan gene zen’ wil ik u in dit artikel wijzen op de belang rijkste veranderingen in de paspoortvoorschrif- ten. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van de door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant afgegeven algemene verklaring van geen bezwaar vergunning te verlenen aan: - J.E.M.J. Kerkhof, Krijtestraat 3 te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie A nummer 2970, plaatselijk bekend Krijtestraat 3 een carport te bouwen. Het bouwplan ligt vanaf 30 januari 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afde ling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen ge noemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn te verlenen aan: 1G. van de Wouw, Masperstraatje 2 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het wijzigen van een melkrundvee- en jongveehouderij en pluimveefokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan het Masperstraatje 2; 2. A.A.N. Helmer, Vossenhoorn 5 te Moergestel, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een edelpelsdierenfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting ge legen aan de Vossenhoorn 5. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder het stellen van de voor dergelij ke inrichtingen gebruikelijke voorwaarden. De ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 14 da gen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, iedere werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Bovendien liggen bedoelde stukken gedurende deze termijn ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager alsmede degene die bezwaar heeft ingé bracht en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, gemotiveer de bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarcshrift dient gericht te zijn aan en ingediend te worden bij ons College. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Moergestel, 29 januari 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. DRC-10 (2 snelheden) instelbare slipkoppeling rechts en links draaiend twee snelheden, mechanisch korte oplaadtijd (max. 1 uur) batterij separaat oplaadbaar met universele oplader Bruto richtprijs f 500,- i De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 19 december 1991. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Aanbieding van het collegeprogramma 1992-1994. 6. Voorstel tot het vaststellen van het reglement van orde voor de vergadering van de raad der gemeente Moergestel. 7. Voorstel tot aanschaf van 3 werkstations t.b.v. tekstverwerking. 8. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet Ruim telijke Ordening ten behoeve van twee ge deelten van het bestemmingsplan Papenac- ker, Burg. Poortstraat 14 en 21. 9. Voorstel inzake afwikkeling verrekening over- en ondermaat bouwkavels bestem mingsplan Oistelvoirt. 10. Voorstel tot het geven van machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1992. 11. Voorstel tot vaststelling van het bestem mingsplan Kom Moergestel I correctieve herziening en partiële herziening. 12. Sluiting. Een paspoort is gedurende 5 jaren geldig voor alle landen ter wereld. Bij de aanvraag voor een nieuw paspoort dient men mee te brengen: a. het oude reisdocument (paspoort of toeristen kaart) b. twee zwart-wit pasfoto’s; c. 77,- aan leges; d. voor minderjarigen (jonger dan 18 jaar) ook de toestemming van beide ouders of van de voogd. In veruit de meeste Europese landen kan men te recht met een toeristenkaart. Deze kaart is 2 ja ren geldig voor onder ander België, Luxemburg, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en alle Scan dinavische landen. Bij de aanvrage van de toeristenkaart dient men mee te brengen: a. het oude reisdocument (paspoort of toeristen kaart); b. twee kwart-wit pasfoto’s. c. 39,25 aan leges; d. voor minderjarigen (jonger dan 18 jaar) ook de toestemming van beide ouders of van de voogd. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen zijn ingekomen aanvragen om hinderwetvergunning van: 1. H. van Roessel, Heuvelstraat 24 te Moergestel, voor een melkrundvee- en jongveehouderij en varkensfok- en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan de Heuvelstraat 24; 2. Maatschap J.-H.-J. Burgers, Heuvelstraat 30 te Moergestel, voor een vleesstierenmesterij en jong veehouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan de Heuvelstraat 31; 3. P M. Ketelaars, Heiligenboom 8 te Moergestel, voor een varkensfok- en mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan de Heiligenboom 8. De aanvragen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bi bliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons College worden in gediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 18 februari 1992, om 09.00 uur (van Roessel), 09.30 uur (Burgers) en 10.00 uur (Ketelaars) in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het be voegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degene die bezwaren hebben ingebracht op bovenomschreven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 10