Pierevariété ’92 Fam. de Laat wint 3e bingo Van de politie I 5 Splinternieuwe Stoomlocomotief ’Trijntje’ arriveert in de Efteling P.G.B. achterbanvergadering KPJ Nieuws T ’Pierevariété ’92’: zaterdag 15 februari a.s. is het weer zover. Na het suk- ses in 1991 is uiteraard gekozen voor voortzetting van de nieuwe formu le voor de sauwelavonden. Tijdens Pierevariété ’92 zal dus weer kunnen worden genoten van sauwelen, cabaret, dans, muziek, enz. in een schit terende carnavaleske ambiance. Een groot aantal topartiesten uit Moer gestel en de regio hebben medewerking toegezegd. Mondharmonicakwartet Fata Morgana Jan van Wiese Tont je de Sauwelèèr van ut Boerenverdriet Autokrakers aangehouden Uitritsituaties Gelegenheidsorkest ’De Blaoskaoken’ MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 22 JANUAR11992 PAGINA 7 De Moergestelse toppers Jan van Wiese en Jaon Spontaon nemen weer plaats in de ton. Na de succesvolle première van vorig jaar ontbreekt ca baretgroep ’IEKUU’ uiteraard niet. Dansgroep ’Trend’ is natuurlijk ook van de partij en Gele- genheidsorkest ’De Blaoskaoken’ o.l.v. Jacco Nefs zal de artiesten weer muzikaal ondersteu nen. De presentatie is in vertrouwde handen bij Ton Jacobs en hij wordt daarbij geassisteerd door Vanessa van Oudheusden. Verder treden op de sauwelaars Ton Brekelmans en Cees van de Nieuwehuizen, de van vorig jaar bekende trou badour Piet Grielis en mondharmonicakwartet Fata Morgana. De avond wordt muzikaal omlijst door amusementsorkest ’Moonlight’. Al deze namen staan borg voor een schitterend programma, waarvan met volle teugen genoten zal kunnen worden. In de komende weken stellen wij de aan het Pie revariété ’92 meewerkende artiesten nader aan u voor. Nu zijn dat: Dus voor toegangskaarten van het Pierevarié té ’92 naar SparMart H. Tromp! De familie de Laat uit de Pastoor Janssenstraat won afgelopen donderdag de derde bingo van S.V. Roef! Aan het eind van de rechtstreekse tv-uitzending kwam mevrouw de Laat haar prijs van 300,- ophalen in de studio van MTV. De prijs werd haar overhandigd door Ad Schoenmakers, voorzitter van de afdeling korfbal van S.V. Roef! Er volgt nu nog één bingo-uitzending en wel op donderdag 13 februari a.s. Kaarten daarvoor zijn verkrijgbaar bij Pryma Denissen, SparMart H. Tromp, Groen- tehal ’Crisje’, Slijterij Tn den Korenmaaier’ en Schoenwinkel Ligtvoet Nimco. voerd worden. Nadat zij officieel is goedgekeurd volgens alle Europese veiligheidsnormen, kan ’Trijntje’ nu liefdevol worden opgenomen in de Efteling Stoomtrein Maatschappij-familie. Een nieuw fa milielid voor ’Moortje’ (bouwjaar 1908), ’Aagje’ (1911) en ’Neefje’ (1914), drie oude getrouwen, die al jarenlang met hun vrolijk gefluit en gepuf het publiek vervoeren door een Wereld vol Won deren. Eén dag na aankomst al, heeft ’Trijntje’ met suc ces haar eerste rit op Hollandse bodem afgelegd. Zij heeft laten zien, dat ook stoomtreinen uit de 20e eeuw soepel en elegant elk traject aankunnen. De moeite waard dus om in het komende seizoen eens een extra ritje te maken. keerplaats van het sportcentrum aan de Moer- gestelseweg. In de nacht van 14 januari werd ingebroken in een bedrijf aan de Schijfstraat. Doordat het luid alarm plotseling af ging. Heten de daders de spul len die ze vast hadden uit de handen vallen en ko zen zij het hazepad. In de nacht van 16 op 17 januari werd ingebro ken in een in aanbouw zijnde woning aan de Spreeuwenburgerweg. Bij die inbraak werd het volgende ontvreemd: een koelkast, een kook plaat, een telefoon en een mengkraan. Op 16 januari omstreeks 00.15 uur vond een zeer ernstig ongeval plaats op de Heusdensebaan. Een 44-jarige man uit Oisterwijk was frontaal tegen een boom gereden. Hij moest door de brandweer uit het wrak van zijn auto worden bevrijd. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Elisabeth-ziekenhuis vervoerd. Afgelopen vrijdag was er onze kaartavond com petitie, nadat er wat ingespeeld was, werd er voor de kaartwisseltrofee gekaart. De winnaar op de ze avond is niet bekend geworden, om dat er valsheid in geschriften was. Daardoor wordt de officiële kaartwisseltrofee op een ander tijdstip verkaart. De carnavalswagenbouwers. Deze jongeren willen nog steeds graag hulp om dat ze bang zijn dat ze de carnavalswagen niet klaar zullen krijgen. Info: A vd Sande tel. 1396. Hieronder volgt een lijst met de komende akti- viteiten Agenda 24 januari Midgetgolfen Hercules Diessen van 21.00-23.00 uur. Vertrek 20.30 uur bij D’n Tob. 31 januari Filmavond 21.00 uur. 7 februari Skieën Beekse Bergen. Kosten 10,- p.p. vrijskieën 16,- p.p. met leraar skieën van 21.30 -23.00 uur. Vóór 23 februari opgeven bij Aron, tel. 2575. 14 februari Kegelen Oirschot van 22.00-24.00 uur. Vertrek 21.30 bij D’n Tob. I.v.m. jeugdige deelnemers vertrek vanaf het KPJ gebouw i.v.m. centraal vervoer. Dus tot ziens op deze KPJ-aktiviteiten! Partij voor Gemeenschappeüjke Belangen houdt op maandag 27 januari a.s. haar achterbanverga dering in zaal: De Schouw. Aanvang 20.30 uur. Leden en P.G.B. sympathisanten zijn welkom. heeft diverse kampioenschappen in de wacht gesleept in D’n Haozenpot (Udenhout), West- Brabant en elders. Tijdens de Brabantse Kampi oenschappen is hij vaak doorgedrongen tot de fi nales en ook dit jaar viel hij weer in de prijzen. Met Tont je de Sauwelèèr van ut Boerenverdriet zal dus genoten kunnen worden van een van de Brabantse topsauwelaars. Dit kwartet is afkomstig uit Eindhoven en be hoort op haar gebied tot de top. In 1987, 1989 en 1991 werd Fata Morgana wereldkampioen. Het orkest treedt regelmatig op voor de radio en is en kele malen op de televisie te zien geweest. Fata Morgana brengt een gevarieerd repertoire en verzorgt zelf de arrangementen. Het kwartet is een graag geziene en gehoorde gast op feesten, concerten en festivals. Tijdens het optreden ont breekt de komische noot ook zeker niet. Op donderdag 16 januari jongstleden is de aller nieuwste aanwinst voor de Efteling Stoomtrein Maatschappij in het park gearriveerd: ’Trijntje’. ’Trijntje’ is een splinternieuwe stoomlocomotief, gemaakt door Alan Keef Ltd. uit het Engelse Lea Line near Ross-on-Wye. Ze is 3.90 m. lang en 1.52 m. breed en ze weegt ca. 7.000 kilo. Het bestellen van een nieuwe stoomlocomotief is absoluut uniek te noemen, want welke spoor wegmaatschappij laat anno 1992 nog een stoom trein bouwen? In het geval van ’Trijntje’ echter, koos de Efte ling voor een moderne ouderwetse aanvulling op het bestaande -bijna antiek te noemen- locomo tievenpark. De Efteling in Kaatsheuvel is overi gens het enige attractiepark in Europa waar de bezoekers met authentieke stoomtreintjes ver- Jan van Wiese behoeft in Moergestel nauwelijks introductie. Onder deze naam heeft Jan Burgers tijdens de vroegere sauwelavonden vanuit de ton steeds weer op sublieme wijze de verschillende typetjes voor het voetlicht gebracht. Jan van Wie se werd diverse malen oppersauwelaar van Moer gestel en hij wist ook vaak de pubHeksprijs in de wacht te slepen. Jan van Wiese kan dus gerekend worden tot de topsauwelaars van Moergestel en wij zijn dan ook zeer verheugd tijdens het Piere variété ’92 weer van hem te kunnen genieten. Hij heeft ons verzekerd dat hij zijn ’fans’ weer het een en ander heeft te melden. Meer wil hij niet kwijt over zijn sauwel. Wilt u weten wat Jan van Wiese zoal heeft meegemaakt dan zult u tijdens Pierevariété ’92 van de partij moeten zijn. Onder deze naam treedt Ton Brekelmans uit Udenhout al ruim 10 jaar op als sauwelaar. Be kende creaties van Tont je zijn de melkboer, de schoorsteenveger, de verkenner, de brandweer man, de vogelverschrikker, d’n eeuwige vrijge zel en de zoon van de veedierendokter. Tontje Afgelopen weekend werden door ons twee au tokrakers aangehouden die de afgelopen tijd o.a. aktief waren in Oisterwijk, maar meer nog in Til burg. De jongens, 17 en 19 jaar oud, zijn afkom stig uit Tilburg. Dankzij de oplettendheid bij de signalering van ’verdachte personen’ werd door een voorbijganger het verzekeringsplaatje van de bromfiets genoteerd, waarop de ’verdachte’ per sonen zich verplaatsten. Hun namen waren eer der in de week toevallig door ons genoteerd, om dat zij zich toen ook al verdacht gedroegen. Nu vielen zij dus door de mand. Zij bekenden inbra ken in auto’s bij ’De Swaen’ in het begin van de week, inbraak auto bij ’De Jonge Hertog’ op vrij dagavond en diefstal van een B.M.W. 520 I vanaf het terrein van de woninginrichter in de Past. v. Beugenstraat. Met de aanhouding van de daders is de B.M.W. overigens nog niet terecht. De jon gens zijn inmiddels voorgeleid bij de officier van justitie in Breda. De oudste werd inmiddels in bewaring gesteld. Het blijkt dus weer, dat je met wat oplettendheid en een gezonde dosis wantrou wen inbrekers kunt pakken! Dat we met de aanhouding van die gasten niet alles op kunnen lossen mag wel duidelijk zijn. Af gelopen week werd ook nog ingebroken in auto’s op de Nijverheidsweg, en Gasthuisstraat waarbij in beide gevallen de auto-radio-cassetterecorder c.d. speler werd ontvreemd. Bij een inbraak in een bestelauto in de Schout Coomanstraat werd elektrisch gereedschap buit gemaakt. Vrij dagavond of nacht werden verder nog ruiten van auto’s vernield in de Van Sasse van IJsselstraat, de Van Rijckevorsellaan, en de Pannenschuur- laan. Tegelijkertijd werd ook een glas in lood ruit vernield van een woning in de Hert. Janlaan. Op 14 januari werd tussen 17.30 en 19.00 uur een blauwe Mercedes ontvreemd, voorzien van het kenteken XY-24-NK. De auto stond op de par- Sinds in de Beukendreef de trottoirs verhoogd werden doorgetrokken ter hoogte van de Kap. Huyberslaan en de Prunusstraat, met de bedoe ling een gemakkelijke route te creëren voor ge handicapten van west naar oost en omgekeerd, werd ons al vele malen de vraag gesteld, wie nu ter hooge van de Kap. Huyberslaan voorrang had. Velen dachten, dat aldaar een uitritsituatie geschapen was met het gevolg, dat men, rijdend op de Beukendreef, altijd voorrang zou hebben op het verkeer dat uit de Kap. Huyberslaan kwam. Bestuurders die uit een uitrit komen, mo gen immers het overige verkeer niet hinderen. Omdat wij ook niet altijd op dezelfde lijn zaten, werd de afgelopen week de visie van de verkeers schout gevraagd, die werkzaam is in het arrondis sement Breda. Een verkeersschout is een soort van officier van justitie, die speciaal is belast met verkeerszaken. Hij kwam tot de volgende conclu sie: Het verhoogde trottoir aan het einde in de Kap. Huyberslaan, ter hoogte van de Beuken dreef, is GEEN uitrit. Er is ter plaatse sprake van een drempel. Die drempel Ugt toevallig dicht te gen de kruising, maar dit verandert niets aan de voorrangsregeling. Op deze gelijkwaardige krui sing blijft dus verkeer van rechts voorrang hou den. Hetzelfde was het geval met de drempel in de pas gereconstrueerde Nic. van Eschstraat, ter hoogte van de Canisiusstraat en de Gr. Meegenstraat. Deze zijn zeer recent zodanig aangepast, dat we hier wel kunnen spreken van uitritten. Komt men uit zo’n uitrit (in dit geval dus vanuit de Nic. v. Eschstraat), mag men het overige verkeer niet hinderen. M.a.w., moet men voorrang ver lenen. Houdt er dus rekening mee! Denk niet te snel dat je voorrang hebt. Een kruising moet je zowiezo voorzichtig naderen! Houdt er altijd re kening mee, dat iemand anders ook eens een foutje kan maken. Je bent pas een goed chauffeur als je die foutjes van anderen kunt corrigeren. Geef je verstand voorrang! Overigens is bij de aansluiting van de Prunusstraat op de Beuken dreef ook wel sprake van een uitrit! In de nacht van 14 januari omstreeks 01.15 uur reed een 48-jarige Moergestelnaar op de Hei- ligenboom frontaal tegen een muurtje. Het muurtje werd hierbij totaal vernield. Omdat het vermoeden bestond dat de bestuurder te veel ge dronken had, werd in het ziekenhuis een bloed proef van hem genomen. In de nacht van 17 januari omstreeks 01.45 uur werd geprobeerd op de Kriekenakker een witte Opel Corsa weg te halen. Dit lukte niet, omdat de eigenaar wakker werd en de daders verjoeg. Bij de schoenfabriek aan de Oisterwijkseweg, werd uit een tas geld gestolen. De benadeelde is hierdoor toch flmk gedupeerd. Dit uit harmonie Prinses Juliana voortgekomen orkest heeft tijdens Pierevariété ’91 de artiesten op een uitstekende wijze ondersteund en de avond muzikaal opgeluisterd. Dit jaar mochten deze muzikanten dus zeker niet ontbreken. Moest in 1991 nog veel geïmproviseerd worden in verband met de korte voorbereidingstijd, naar het Pierevariété ’92 leeft men per dag toe. Er mo gen van het orkest dan ook diverse carnavaleske muzikale hoogstandjes worden verwacht. Bij de ze rasmuzikanten, met ervaring in carnavalsor- kestjes zoals o.a. ’De Belleblaozers’, is de muzi kale omlijsting van het Pierevariété ’92 in goede handen. Tijdens Pierevariété ’92 op zaterdag 15 februari a.s. zal dus weer topamusement worden gebo den. Voorkom teleurstellingen en zorg voor toe gangskaarten. Deze zijn vanaf zaterdag 25 januari a.s. voor 8,- verkrijgbaar bij SparMart H. Tromp, Rootven 41.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7