Barak-weekend geslaagd! SparMart H. Tromp Katholieke Bond van Ouderen eni Full-time verkoopster Q GEALAN AUTOMOBIELBEDRIJF 40 jaar jong I Van den Meijdenberg H. TROMP Bevernieuws 5 DONKERS U kunt dit doen door ’n geschreven sollicitatie. Zaterdags gratis tweede kopje koffie SPAR M Volkswagen Groep BOUWBEDRIJF Natuurtheater Oisterwijk In de winter zaterdag en zondag open en op afspraak. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 Afgelopen dinsdag vierde de Kath. Bond van Ouderen, Diocees Den Bosch hun 40-jarig bestaansfeest. Dit gebeurde in kringverband t.w. de afdelingen Berkel-Enschot, Biezenmortel, Haaren, Moergestel, Oister wijk en Udenhout. Om 10 uur werd begonnen met een plechtige H. Mis in de parochiekerk te Moergestel, met als voorganger Deken H J. v.d. Broek en op een waar dige manier opgeluisterd door een uit de afdeling gevormd ouderenkoor van 60 deelnemers/sters onder leiding van mevr. Agnes v.d. Broek. Indien u het prettig vindt met mensen om te gaan, ze bij hun aankoop deskundig te adviseren en 'n enthousiaste bijdrage denkt te kunnen leveren aan ons team, neem dan kontakt met ons op. - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout zoekt voor haar slagerij-afdeling 'n enthousiaste Hild 20, Moergestel Tel. 04243-2172 (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Ook kunt u telefonisch inlichtingen inwinnen bij de heer H. Tromp. Pr Irenestraat 2, 5066 BD Moergestel Telefoon 04243 -1413 brengt kunststof in vorm PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 22 JANUARI 1992 A 4 Prijswinnaars Paul en Doortje Hobbelen, Cristien van Dijk en Edgard van Herck. boscafé 'De Rode Lelie’Gemullehoekenweg 147,5062 SB Oisterwijk, telefoon 04242-83225 of 84663 officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. Het nieuwe jaar begon voor de Bevers met een verrassing. We kregen onverwacht bezoek van Korting Melchior. Hij was in een zandstorm ver dwaald en was de andere twee kortingen kwijt ge raakt. Hij vroeg of de Bevers hem wilden helpen om zijn vrienden te zoeken. Na een lange ver moeiende zoektocht door de woestijn, vonden we ze dan toch. Vorige week had Lange Doener een tocht voor de Bevers uitgezet. Tijdens deze tocht moesten we spelletjes doen als kleuroverlopertje en de balon- nenrace. We hadden zelfs twee jarigen die dag, Kim en Ilse, die ons trakteerden op iets lekkers. Toen we terugkwamen op d’n Donk kregen we, om wat warm te worden, een lekker kopje thee. Wil jij ook spannende avonturen beleven met de Bevers? Kom gerust een keer langs. We begin nen elke zaterdag om elf uur tot half één. Groetjes van de Beverleiding Het op 10, 11 en 12 januari georganiseerde barak weekend mogen we beschouwen als een geslaagd evenement. Gezien de belangstelling is gebleken dat het vroeger zo populaire barakspel ook nu nog bij veel mensen aanspreekt. Nadat Maurice Ligtvoet vanaf vrijdagavond de eerste plaats met 95 punten bezette, is de beslis sing uiteindelijk op zondag avond pas gevallen. Dit gebeurde in eerste instantie door Marcel Oer- lemans met 99 punten, maar ook hij werd van de eerste plaats verdreven. Deze keer was het Paul Hebbellen met 107 punten die de eerste plaats bezette. Hiermee won hij de eerste prijs, een Bungalowvakantie in de Benelux, bij het barak ken. Naast het barakken kon men ook prijzen winnen met vogelpik. Ook dit was een spannende strijd waarbij Edgard van Herck zaterdagmiddag met 259 punten Nard v.d. Rijt van de eerste plaats verdreef. Met deze score, die niemand meer ver beteren kon, won Edgard de eerste prijs, wat bij het vogelpik een midi set met CD was. Naast de hoofdprijzen waren er ook nog extra prijzen voor de beste dames. Deze werden ge wonnen door Cristien van Dijk bij het barakken en door Doortje Hobbellen bij het vogelpik. Dit evenement had niet kunnen slagen zonder de medewerking van Café de Klaore, Quality Tra vel, Café ’t Centrum, Etb. Frans van Velthoven, Slijterij in den Korenmaaier, Boerenbond, Fami- lux, Jac Hermans en C. van Dijk tenten verhuur. Hiervoor zijn wij hen zeer dankbaar. Gezien het succes en de gezellige sfeer van deze dagen, hebben we besloten om het jaarlijks te or ganiseren. Hierover zullen we u ter zijnertijd in formeren. Ie zorg voor ouderen en het vrijwilligerswerk zal moeten groeien. De nieuwe generatie ouderen (zeker de jongeren) zullen hierbij hun inzet moe ten geven en zelfwerkzaamheid zal nodig zijn. De stelselherziening van o.a. volksgezondheid zal ook voor de ouderen veel veranderen. Het zal meer ’zorg op maat’ gaan worden. De aanvrager bepaalt wat hij/zij nodig heeft. Om dit alles in goede banen te leiden zal inspraak en medewer king van uw bond nodig en wenselijk zijn. Na de sprekersrij tijd om de benen te strekken en mogelijkheid tot bezichtiging van een uiterst goed verzorgde tentoonstelling verzorgd door de deelnemende afdelingen. Daarna tijd voor een zeer goed verzorgde koffie tafel met alles erop en eraan. Deze 450 aanwezi gen laten eten in een uur tijd, was een welgeslaag de ’test case’ in de nieuwe zalen van ’Den Boo gaard’ en hun personeel. Iedereen was uiterma te tevreden over inhoud en verzorging. In het namiddaggedeelte in hoofdzaak een ont- spanningsprogramma verzorgd door het gezel schap ’Brabants Volk’ uit Kaatsheuvel. Zij pre senteerden op humoristische wijze nostalgisch getinte liedjes en voordrachtjes uit en over het verleden Brabant. Zij wisten op voortreffelijke wijze de zaal op hun hand te krijgen. Het meezingen en klappen door het publiek be paalde de juiste sfeer. Het aanbieden van een paar comsumpties kon alleen de goede sfeer nog maar verhogen. Aan het eind van de dag constateerde de voorzit ter, dat deze dag beslist aan het gestelde doel had beantwoord. Onder de begeesterende leiding van de ceremoniemeester werd het gehele dagpro gramma precies op schema afgewerkt. (Hoe kreeg hij het voor elkaar!) Alle medewerkers, commissieleden en verzorgers werden onder luid applaus en een staande ovatie bedankt voor hun werk en zorgen voor zo’n geslaagde dag! Deken v.d. Broek wees in zijn felicitatiewoord onder meer op de bewustwording van de eigen waarde der ouderen, de ontwikkeling van deze waarden in verenigingsverband. 40 jaar is een bij zonder getal in de Bijbel. Het geeft aan ’vol groeid’ te zijn. Na dit waardevolle begin begaven 450 ouderen en enkele genodigden zich naar de uitgebreide en vernieuwde ’Boogaard’ waar het organiserend co mi tee voor een goed programma had gezorgd. Na ontvangst met koffie en cake, opende de kringvoorzitter C.J. Pijnenburg met een wel- komswoord aan de leden en genodigden. Hij was zeer tevreden over de overweldigende deelname, ondanks de financiële bijdrage. Hij vertrouwde erop dat het een mooi feest van ’volgroeide’ men sen zou worden. Bondsvoorzitter W. J. Vos sprak in zijn felicita tiewoord over de belangrijkheid van het goed ge organiseerd zijn van ouderen. Over 40 jaar zal het aantal ouderen verdubbeld zijn en zal op vele plaatsen een derde deel uitmaken van de bevol king. Er is dus voor ons als Bond nog veel zorg en werk aan de winkel. De externe zorg zal een voorname peiler worden voor de ouderen die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven. De fi nancieringsstroom van de overheid wordt in hoofdzaak in handen gelegd van de pl. gemeen ten, zodat we attent zullen moeten zijn op een rechtvaardige verdeling. 40% van de ouderen moet nog steeds rond zien te komen met uitslui tend de AOW. Wij zullen dus moeten participe ren en zien mee te beslissen daar waar dit wen selijk en nodig is. Het Kader en Vormingswerk zal in onze Bond een ruime plaats dienen te krij gen. In aansluiting hierop kwam mevrouw Els Joosten als lid van de Prov. Staten aan het woord, die nog nader inging op de speciale problemen voor onze provincie. In Brabant kunnen we nl. spreken van een dubbele vergrijzing. De integra- Namens CV de Dorst vlegels de commissie Wie poseert hier voor de fotograaf? De zusjes van vorige week waren Willy en Anny Spitlers, destqds wonende in de Burg. Bardoelstraat 30. De gastoudercentrale van Humanitas is nog steeds op zoek naar gastouders. Doordat zich steeds nieuwe mensen bij ons laten inschrijven hebben wij ook steeds nieuwe gastou ders nodig. Mocht u belangstelling hebben om een of meerdere kinderen gedurende een aantal uren per week op te vangen informeer dan eens naar de mogelijkheid van gastouder zijn. Ook vraagouders (mensen die opvang zoeken voor hun kind(eren) kunnen bij ons informeren of zich laten inschrijven. Kindercentrum Okido, Hoogstraat 24, 5061 EV Oisterwijk. Tel. spreekuur maandag en donderdag van 9.00 uur tot 11.00 uur 04242-86452. Gastouderconsulente, Lisette Rooymans.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5