Heropening Chris van Raak bloemsierkunst s 1 Jaimy Zoontjens: kegelkampioene CURSUS FRANS Aphrodite Concert door de leerlingenorkesten van ’Prinses Juliana’ en ’Sint-Gregorius’ uit Haaren s. Bh Tot ziens Herhaling film Moergestel in 1962 Praatjes over huis in de Schoolstraat... donderdag 23 januari Biljarten 7e ’Januari Driebandentoernooi a.s. Vrijdag, zaterdag en maandag in ’Den Boogaard’ ’De Tweede Jeugd’ speelt ’Hotel de Meerpaal’ 2ï] giBSSSSSSSSiitff 5 I i WOENSDAG 22 JANUAR11992 - 16e Jaargang - Nr. 699 1 Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Kerkstraat 16, Moergestel, Telefoon 04243 - 3612 Inlichtingen: 04243-2942 in D’n Donk in Moergestel na veel breken en bouwen zijn we er in geslaagd om onze winkel betoverend te maken loop gerust eens vrijblijvend binnen! donderdag, vrijdag en zaterdag: voor elke klant een geurend presentje, voor de kinderen een grabbelton. Programma ZONDAG 26 januari 13.00 uur: JOHN MENSINK a.s. Zondag 26 januari geven de leerlingenorkesten van muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en ’Sint-Gregorius’ gezamenlijk een concert. Het con cert vindt plaats in ’Den Boogaard’ en begint om 20.00 uur. Moergestel’s muzikaal verleden Ouderentoneelgroep ’De Tweede Jeugd’ speelt vrijdagmiddag, zaterdag en maandagavond het toneelstuk ’Hotel de Meerpaal’ dat werd geschre ven door Theo Akkermans. Zoals vorige week beloofd geven we ’n stukje van het verhaal prijs... Een stukje geschiedenis uit Haaren i Tot vorig jaar maart was muziekvereniging ’Sint- j Gregorius’ altijd fanfare ’Sint-Gregorius’ ge- i weest. Echter besloten zij over te schakelen van i een fanfare (bestaande uit alleen koperblazers en saxofoons) naar een harmonie. Er moesten dus klarinetten, fluiten, hobo’s en fagotten bij ko men. In september ’91 vond de eerste repetitie van het ’grote’ orkest als een harmonie plaats. Helaas was de bezetting van de klarinetten en fluiten nog maar mager. Daarom werd de aktie ’Klarinet’ in het leven geroepen met als voor naamste doel de aanschaf van een behoorlijk aan tal nieuwe klarinetten. De aktie bleek een dave rend succes te zijn. Zo ook was de ledenwerving- saktie die in die tijd plaatsvond. Deze aktie lever de 40 leerlingen op. Zodoende kon op 17 sep tember 1991 ook de eerste repetitie van het leer lingenorkest plaatsvinden. Het leerlingenorkest staat onder leiding van Peter-Paul van Esch en onder hem gaf het leerlingenorkest haar eerste concert op 12 januari j.l. In vier maanden tijd heeft Peter-Paul van Esch het orkest op een ge weldige manier muzikaal gevormd wat wel uit het concert bleek. De leerlingen krijgen naast les sen op de Streekmuziekschool ook nog les van Huidverzorgingsinstituut (ïwV A ’n Herhaling van de film zoals die eerder werd uitgezonden op Eerste Kerstdag. De gezamenlijke spelers van ouderentoneelclub ’De Tweede Jeugd’ Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 -14741 DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 x MOERGESTEL z Op zaterdag 25 januari om 20.15 uur en op maandag 27 januari om 20.00 uur spelen wij voor iedereen, die van toneel houdt. Wij spe len graag voor een volle zaal. De toegang is 5,00. Kaartjes zijn voor de aanvang verkrijgbaar aan de zaal, tot dan! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur, advertenties tot en met zondagavond Ons leerlingenorkest is al een geruime tijd langer bezig en staat dus onder leiding van Jacco Nefs. Al meer dan twee jaar proberen we het orkest steeds naar een optimale bezetting te krijgen, wat ons tot op heden nog goed gelukt is. Echter het leerlingenorkest kent natuurlijk ook haar eigen problemen. Een probleem waar alle leerlingenor kesten mee kampen is het tekort aan zwaar- koperblazers. Dit wordt dan wel tijdelijk opge vangen door leden van het ’grote’ orkest, maar dat is uiteraard niet de oplossing. Het is goed te begrijpen dat kinderen tussen de 8 en de 12 niet gaan sjouwen met een instrument als een bas of trombone. We denken echter dat men één ding uit het oog verliest, namelijk in een leerlingenor- kest zitten niet alleen jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot 16, maar ook volwassenen die op latere leeftijd nog muziek willen beoefenen. We denken dan ook dat er in Moergestel nog heel wat verborgen talent onder de volwassenen zit. Heeft u zin om opnieuw muziek te gaan maken of met muziek te beginnen, kom dan gerust eens langs tijdens onze repetitie op zaterdagmiddag van 16.45-18.00 uur of tijdens de repetitie van het ’grote’ orkest op dinsdagavond van 20.00-22.00 uur, beide in ’Den Boogaard’. Maar kom al eerst eens luisteren naar de leerling- enorkesten van harmonie ’Prinses Juliana’ en van ’Sint-Gregorius’ komende zondag in ’Den Boo gaard’ om 12.00 uur. Tot zondag! De halve finales finale worden gespeeld in Café ’De Klaore’ op vrijdag 24 januari. De halve finales worden gespeeld om 20.00 uur en 21.00 uur. De finale begint om 22.00 uur. De wedstrijden worden gespeeld over 25 caram boles. In de eerste halve finale spelen G. v. Gisbergen en M. v.d. Aker. In de tweede halve finale spe len L. v. Gisbergen en T. Schilders. Al sinds geruime tijd doen sterke geruchten de ronde als zou in het pand Schoolstraat 67 (naast de molen) een soort ’sexhuis’ geves tigd worden. De toekomstige bewoner van dit pand wil deze roddelpraatjes met klem ontkennen en vindt het zeer vervelend dat zijn toekom stige woning een dergelijke titel heeft mee gekregen. De eigenaar hoopt door deze bekendmaking de ontstane praatjes de wereld uit te hebben geholpen Daar de eigenaren van Hotel de Meerpaal van plan zijn om voor een goede prijs hun hotel te verkopen, blijven ze deze winter open om zo doende de omzet te vergroten. Met z’n drieën, de hoteleigenaar, z’n vrouw en schoonzus denken ze dat wel klaar te spelen. Als eersten melden zich een paar oude dametjes aan, ’n tweeling, maar wel heel verschillend, die de wintermaanden in het hotel willen doorbren gen. Maar als er dan een baron en barones en hun huisdame ook willen komen overwinteren, dan moet er natuurlijk personeel bijkomen en liefst geen dure krachten. De hoteleigenaar vindt de oplossing in de persoon van de werkster en nog een buurman. De brigadier belooft dan deze winter het hotel ex tra in de gaten te houden. Maar dan wordt er in de stad een bank beroofd en de brigadier krijgt de opdracht dit op te lossen. Hij wil daarmee pro motie maken. Als hij dan in het hotel lastige vra gen komt stellen, begrijpt niemand er iets van, of toch? Hoe dit allemaal op een kluchtige manier ver loopt kun je komen bekijken in ’Den Boogaard’, St. Jansplein 5 te Moergestel op vrijdag 24 janua ri om 14.00 uur, speciaal voor alle ouderen, toe gang is gratis. eigen leraren, waaronder de dirigent van ons leer lingenorkest Jacco Nefs. Janny Zoontjens, Vooskerbos 4, is het afgelopen weekend dameskampioene geworden van de Til- burgse Kegelbond. Het kampioenschap bestaat uit 4 wedstrijden waarin in totaal 160 ballen moe ten worden gegooid. Van de 75 deelneemsters bleek Janny na afloop de sterkste en lukte het haar voor het eerst in haar 20-jarige sportieve carrière de felbegeerde titel binnen te halen. Tijdens de prijs uitreiking mocht zij dan ook de Gouden Kegel in ontvangst nemen (’n kostbaar kleinood dat om haar hals hangt). Janny, (zij is de vrouw van Jan Zoontjens, red.) die uitkomt in de hoogste klasse, mag door deze prestatie uitkomen op de Nederlandse Kampioenschappen die op 25 april in Alkmaar wor den gehouden. Onze hartelijke felicitaties!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1