Gehandicapt en Wordt donateur VANDALISME IS ZOOO KINDERACHTIG joetrgewoon leven ook WJ1 Familie van de Wal wint 2e bingo □ÏJ I INTEGRATIE GEHANDICAPTEN 0 Beerse kunst in Oude Kerkje Stichting PET Udenhout presenteert... Schrijvers gezocht!!! KPJ-nieuws Bestuursvergadering Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel ff li !k A Clubkampioen- schappen op 400 m baan Ensemble Nicolae Pirvu S L w MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 JANUAR11992 PAGINA 9 8 .V V V ^O.P0^ Telefoon: (033) 75.33.44 Schaatsdub „De Vennen." In januari en februari organiseert de Stichting Het Oude Kerkje twee tentoonstellingen voor de plaatselijke creatieven. De eerste expositie is te zien in het weekend van 18 en 19 januari aan staande. Beerse kunst dus in de ruimste zin van het woord: met een kleine k en grote k maar ze ker ook creatief werk voortkomend uit de am bachtelijke sfeer of hobbies. Komend weekend komen maar liefst zeven exposanten aan bod. Helma Kaag presenteert keramiek, poppen en volksschilderkunst. Olieverven zijn er te bewon deren van Isedor van de Meerakker. Trees Leer- makers-Liebregts toont haar aquarellen van voor namelijk bloemen; voor het eerst te zien in haar geboortedorp Middelbeers. Woondecoratie in de meest brede zin is er te zien van Cisca Vennix. Diverse werkgroepen van de plaatselijke Heem kundekring exposeren weer stukjes Beerse ge schiedenis. Petra Spanjers en Gonny Smulders tenslotte tonen hun prachtige zelfgemaakte sie raden. Daarnaast wordt er door de Stichting Het Oude Kerkje een aantal kunstwerken tentoon gesteld die betrekking hebben op het Kerkje. Het Kerkje is zoals steeds op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Op zondag 19 januari 1992 in de raadszaal van het gemeentehuis, Slimstraat 2, Udenhout. Aan vang 12.00 uur. Nicolae Pirvu bespeelt de panfluit, hij wordt be geleidt door cymbaal, viool, contrabas en accor deon. Zij spelen Roemeense volksmuziek die zij nog rijker maken door ruimer gebruik van har monieën en ritmes. Koffie en entree zijn gratis maar... wij gaan met de PET rond! Carnaval is weer in aantocht. De redactie van het Pierewaaiersblaoike is alweer druk doende om de gebeurtenissen van het afgelopen jaar op een rijtje te zetten. En er is wat gebeurd! Belgische toestanden in onze goegemeente! Het jaar van vier wethouders, en ’n aantal hoogvliegers! Voor al dan niet geridderde, en desnoods ontredderde schrijvers een onuitputtelijke bron van inspira tie! Laat uw dorpsgenoten meegenieten van uw sprankelende visie. U mag schrijven in het Ges- sels, Nederlands, Vlaams, Turks, Algerijns, Pa- piaments, kortom in alle talen die in onze ge meenschap te beluisteren zijn. Laat er geen gras over groeien. Schrijf alle ergernissen, frustraties, miljeukingen, klikokingen van U af. Zo’n kans wordt U maar één keer per jaar geboden! Redactie-adres: Voorbrugstraat 3 Moergestel. Op zondag 8 maart aanstaande zullen op de 400 m baan van Eindhoven voor de tweede keer de clubkampioenschappen van Schaatsdub ’De Vennen’ worden georganiseerd. Samen met ’Ijsclub Tilburg’, ’Ballangrud’ uit Breda, en ’Ij sco’ uit Oosterhout is de ijsbaan op deze dag af gehuurd van 18.00 tot 21.30 uur. De wedstrijden zijn bedoeld voor alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden. Dus ook voor leden die nog nooit aan schaatswedstrijden hebben deelgenomen. Deze clubwedstrijden zijn name lijk een ideale mogelijkheid om eens te kijken hoe lang men nodig heeft voor het afleggen van bij voorbeeld een rit over 1500 m, zodat een verge lijking gemaakt kan worden met de tijden van echte schaatscracks als Leo Visser. Bovendien mogen de deelnemers warmrijden in de binnen ring van de wedstrijdbaan, zodat zij niet alleen voor het rijden van de wedstrijdritten naar Eind hoven hoeven te komen. Deelame aan de Club kampioenschappen is gratis. De wedstrijden zullen in 4 verschillende categro- rieën worden verreden: pupillen, junioren, da mes en heren-B, heren-A. De wedstrijden voor de pupillen zullen worden verreden over 100 m en 300 m. Voor de junioren bestaan de wedstrijden uit een rit over 500 m en een rit over 1000 m. De dames en heren-B rijden twee ritten over 500 m. De heren-A rijden een rit over 500 m en een rit over 1500 m. Om ingedeeld te kunnen worden in de categorie heren-A dient men de 500 m binnen 60 seconden te kunnen rij den. Bij de planning van de wedstrijden zal er voor ge zorgd worden dat de wedstrijden voor de pupil len en voor de junioren om ongeveer 20.30 uur afgerond zijn. In de categorieën junioren en heren-A zal gestreden worden om de ’De Lind wisselbokalen’. Dit zijn 2 wisselbekers welke ge schonken zijn door onze clubsponsor Gerard Schonck van Makelaardij ’De Lind’. Van zelfsprekend zullen er ook in de andere catego rieën prijzen te verdienen zijn. Het bestuur van Schaatsdub ’De Vennen’ doet hierbij een oproep aan alle leden vanaf 10 jaar die op noren rijden zich aan te melden voor deze clubkampioenschappen op de 400 m baan. In verband met de organisatie samen met de ande re clubs dienen belangstellenden zich voor zon dag 2 februari 1992 aan te melden bij één van de volgende personen: Mathieu Bruurs, Bosstraat 15, Moergestel tel. 04243-1888 John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel tel. 04243-2027. Tot slot kunnen wij nu reeds mededelen dat ook de clubkampioenschappen voor alle jeugdleden tot 12 jaar (dus ook voor kinderen die niet op no ren rijden) dit jaar weer op de ijsbaan in het Bel gische Lomrnel gehouden zullen worden. Zoals belooft volgt hier een reactie, van de nieuw- jaarsreporter. Om 21.00 uur aankomende in d’n Tob moest ik achter een rij mensen aansluiten, die wel 10 meter lang was, op zich was dit hele maal niet zo’n slecht iets, maar ja als je dan ook nog buiten moet staan te wachten.Ik kreeg hier wel een beetje kommentaar op van onze burge meester, pastoor, en andere genodigden zoals de oud-wethouders. Jongens, volgende keer een zeiltje aan D’n Tob maken zodat ook wij lekker droog staan in de wachtrijMaar ik moet wel zeg gen het verteer was er uitstekend, prima voor mekaar, mijn complimenten. Op mijn schrijven van vorige week "(de info voor de carnavalswagen) zijn al enkele reacties binnen gekomen, maar deze mensen willen meer steun, want het motto luidt: Hoe meer zielen hoe meer vreugde. Dus jongelui kom naar de Carnavalswa gen. Info: A. v.d. Sande tel: 1396. Op 10 januari is er de jaarlijkse Kaartavondcom- petitie in ons clubgebouw D’n Tob, aanvang 21.00 uur. Agenda: 10 januari kaartavondcompetitie 21.00 uur; 14 februari kegelen 22.00 - 24.00 uur te Oirschot; Skieën: datum onbekend En als grandioze afsluiter van deze week: tuut, tuuuut, tuuuut de groetjes van de KPJ. De familie van de Wal uit de Korenstraat won de tweede bingo van de Sportvereniging Roef! die op MTV werd uitgezonden op donderdag 19 december jl. De zoon van de familie had de eer de 300,- te mogen ophalen in de studio van MTV aan de Industrieweg. Hij kreeg de prijs uit handen van Henk Rijnen die tijdens deze tweede uitzending de balletjes trok. a.s. Donderdag (morgen dus) vindt om 19.00 uur de derde trekking plaats. Loten voor deze uit zending zijn nog te verkrijgen bij Pryma Denissen, SparMart H. Tromp, Slijterij ’Inden Korenmaa ier’, Schoenwinkel Ligtvoet en Nimco en Groentehal Crisje. Voor slechts 2,50 hebt u ook kans op een van de geldprijzen met een totale waarde van 1.000,(foto Chris van de Bijgaart) Op maandag 20 januari 1992 vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel. Tijd: 20.00 uur; plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (10-12-1991). 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen van de bibliotheek. 5. Stand van zaken m.b.t. buitenverlichting. 6. Verslag over SIAS-systeem. 7. Contract automatisering. 8. Stand van zaken m.b.t. vacature. 9. Subsidie. 10. Cijfers 1991. 11. Vakantierooster 1992. 12. Criteria bij de collectievorming. 13. W.v.t.t.k. 14. Rondvraag en sluiting. De vergadering is openbaar. NaaiB I fKdtes-- nade<e 'ntotfl'at'e

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9