Nog even geduld a.u.b. 1 Ad de Beer bij afscheid koninklijk onderscheiden Eerste prijs voor kok Cees van Haaren CURSUS FRANS Aphrodite I Èi S] ■s S] Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Tijdens Horecava Amsterdam IVN dia-avond Chris van Raak MTV-Bingo i.s.m. S.V. Roef! ’De Tweede Jeugd’ speelt weer toneel 1 heropening 23 januari Inlichtingen: 04243-2942 in D’n Donk in Moergestel Bloemsierkunst Programma donderdag 16 januari 19.00 uur: DE WARME BAKKER JOHN MENSINK WOENSDAG 15 JANUAR11992 - 16e Jaargang - Nr. 698 Tijdens een bijeenkomst op maandag 6 januari jl. in het stadhuis van Eindhoven kreeg Ad de Beer, Griete Veldeke 27, een koninklijke onder scheiding opgespeld en werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In de belangrijkste wedstrijd op hun vakgebied won Cees van Haaren, De Stappert 79, de eerste prijs in de categorie ’Instellingenmaaltijd’. Cees, die eerste kok is in het St. Elisabethziekenhuis te Tilburg was daarmee voor de tweede keer in drie jaar succesvol. Verleden jaar werd hij vier de en ditmaal mocht hij de eerste prijs in ontvangst nemen. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 «Mi Moergestel t 4 L 12 Kerkstraat 16, Moergestel, Tel. 04243-3612 4 Een programma van Peter van de Wouw en Comé Schoenmaker. Deze avond de derde trekking met wederom voor 1.000,- aan prijzen. Deze uitzending staat in het teken van de afdeling korfbal. (alleen te ontvangen via het TV-kanaal van MTV). Ad wist echter niet beter dan dat hem een recep tie werd aangeboden naar aanleiding van zijn af scheid als beleidsmedewerker onderwijs bij de dienst Maatschappelijke en Culturele Zaken van de gemeente Eindhoven. Vanaf 1 februari 1968 was hij daar als zodanig werkzaam en o.a. belast met allerlei zaken op het gebied van onderwijs. Voorafgaand aan de TV-uitzending vanaf 18.00 uur: MTV-radio KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 x MOERGESTEL Z2T Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond kommerdressing, een groentecarroussel als vege tarisch hoofdgerecht en een piramidevormige ba varois met Italiaans schuim en frambozen. De wedstrijd betekent telkenjare een hoogtepunt voor de tweehonderdvijftig deelnemende koks. In het bijzijn van o.a. Willem Duys, Mies Bouw man en vele andere beroemdheden is de bekend making en uiteindelijke uitreiking een feestelijk gebeuren en beleven de deelnemers vele span nende uren tot de uitslag uiteindelijk wordt be kendgemaakt. In dezelfde categorie waarin Cees de eerste prijs won behaalde zijn collega Ger Rovers de derde prijs. Beiden lopen nog stage bij ’De Swaen’ in Oisterwijk onder het toeziend oog van chef-kok Cas Spijkers. Werkgever het St. Elisabethziekenhuis zal onge twijfeld tevreden zijn met het door hun koks be haalde resultaat en ook ’Den Boogaard’, waar Cees eveneens als kok in dienst is, zal uitermate content zijn met het door Cees behaalde resul taat. Hij mag ons tenminste gerust aan tafel vra gen Graag willen we hem van harte feliciteren met de ze prachtige prijs. Op zaterdag 4 januari was Ad officieel 40 jaar in overheidsdienst en ging hij gebruik maken van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding. Eindhovens burgemeester J. van Kemenade ging in zijn toespraak ook vooral in op de nevenacti viteiten van Ad. Ruim 110 boeken, waarvan er inmiddels in totaal meer dan één miljoen zijn verkocht, kwamen er ondertussen van zijn hand. Vanaf 1952 is hij be trokken bij het toneel, met name bij ’Die Naem- loose Speelers’. Aanvankelijk alleen als speler, la ter ook als schrijver. In 1986 schreef hij de revue ’Van Toeten en Blazen’ voor de 75-jarige harmo nie, en in dezelfde periode was hij mede-auteur van het jubileumboek dat onder dezelfde titel verscheen. In 1989 leverde hij zijn schriftelijke en muzikale aandeel aan de muzikale komedie ’Ho tel Crescendo’ bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Zangvereniging ’Crescendo’, ’n Jaar later zag hij ’n droom werkelijkheid worden. Het door hem geschreven boek ’De zonen van Vrouw Zegers’ werd als speelfilm omgezet in ,’t Waai- ke’, en in 1991 nog pas was hij muzikaal betrok ken bij een kindermusical voor de Moergestelse scholen. ’Bovendien’, zo stelde burgemeester van Keme nade, ’stelt u zich graag regelmatig beschikbaar om bij feestelijke gelegenheden - met name ten behoeve van jeugd en bejaarden - piano te spe len’. Wie dacht dat Ad nu op zijn lauweren gaat rusten heeft het helemaal mis. Sterker nog: hij ziet de toekomst met genoegen tegemoet en bruist van energieke plannen. Zo ligt er alweer bijna ’n mu sical klaar, is hij nog druk met het schrijven van boeken en ’n kindertoneelstuk voor ’Die Naem- loose Speelers’. Plannen voor een nieuwe film zijn al vergevorderd en Ad is daarvoor stiekum al weer op zoek naar geschikte lokaties om er te filmen. Moergestel zal er op den duur ongetwijfeld bij ge baat zijn dat Ad de Beer is toegetreden tot de rij en der VUT-ers. De beschikking over zoveel ’eigen tijd’ zullen hem als schrijver en als akteur alleen maar gunstig stemmen en beïnvloeden. Graag willen we Ad en zijn echtgenote van har te feliciteren met deze koninklijke onderschei ding en wie weet vertrouwt hij zijn pennevruch- ten in de toekomst ook aan het ’Moergestel- Nieuws’-papier toe... Zoals we vorige week al vermeld hebben, zijn we ook dit jaar weer present om voor iedereen een gezellige middag of avond te verzorgen. Deze keer is het een klucht in vier bedrijven, getiteld: ’Hotel de Meerpaal’ en geschreven door Theo Akkermans. Er wordt onder de bekwame leiding van onze regisseuse Wilna Schut weer hard ge werkt. Het decor wordt ook dit jaar wederom verzorgd door Jan Weideveld. Dat het dan in goede handen is, weten we van vorige jaren. Met de grime is ook dit jaar Corry Slenders-van Opstal belast. Volgende week krijgt U al vast een korte beschrijving van het stuk, zodat U een klein beetje weet waar het over gaat. Op vrijdag 24 januari verwachten wij alle oude ren van Moergestel. Wij beginnen dan om 14.00 uur en de toegang is dan gratis. Op zaterdag 25 januari om 20.15 uur en op maandag 27 januari om 20.00 uur spelen wij voor iedereen die van toneel houdt. De entree is dan 5, Dus kom zeker kijken in ’Den Boogaard’ in Moergestel. De gezamenlijke spelers van ’De Tweede Jeugd’. Cees van Haaren met de door hem gewonnen wisseltrofee. donderdag 9 januari, de wedstrijddag, moest hij zijn menu afmaken in de Amsterdamse RAI, dat vervolgens koud werd gepresenteerd. hamtaartje, verse zalm in bladerdeeg met kom- De wedstrijd is verdeeld in zes categorieën en in de categorie waarin Cees deelnam waren 46 deel nemers. a Afgelopen dinsdag en woensdag werkte hij in de Zijn prijswinnende menu bestond uit: een lams- keuken van het ziekenhuis aan zijn creatie en 1 Op dinsdag 21 januari houdt het IVN, afdeling Oisterwijk, een dia-avond in ’Het Oude Nest’, J. Lenartzstraat 2 te Oisterwijk. Deze avond zal de heer Bart Horvers uit Tilburg ons meenemen naar het Oisterwijk van 100 jaar geleden en van nu. We maken aan de hand van zijn diareeks een tocht door de seizoenen in de bossen en rond de vennen van Oisterwijk. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Tel. 04243 - 1474»/

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1