Eerste Kerstmarkt een succes Pierevariété met oppersauwelaars Oudcjaarsconcert als dankbetuiging Jeanne d’Arc and the Flames Zoekertjes... Bond van ouderen Ned. Vereniging Slechthorenden De Hulpcentrale/ SOS-dienst zoekt 11 januari banenmarkt in de Efteling Vereniging voor Bijenteelt ’St. Ambrosius’ Oisterwijk/Moergestel nieuwe telefoonvrijwilligers i t Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Ben jij iemand die kan luisteren als het nodig is? Hoe Zoekertjes insturen? Al vele jaren is het gebruikelijk dat harmonie ’Prinses Juliana’ het jaar uitluidt met een Oudejaarsconcert. Al even traditioneel is het gebruik dat door middel van dat concert de harmonie de Moergestelse bevolking wil bedanken voor de verkregen steun in het (bijna) afgelopen jaar. Jan van Wiese en Jaon Spontaon zijn samen met cabaretgroep IE- KUU op zaterdag 15 februari aan staande van de partij tijdens het Pierevariété ’92. Wegens succes ook in 1992: MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 JANUAR11992 PAGINA 7 M.O. Het Bestuur. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op donderdag 16 januari a.s. om 20.00 uur. Op de eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar houden we een kaan- en spelavond. De avond vindt plaats in de Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 te Tilburg. Voor nadere inlichtingen: tel. 04242-17447 (na 18.00 uur) of 04117-2304. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! barkruk te krijgen en iedereen in beweging te zet ten. Kortom: een ouderwets gezellig avondje Jeanne d’Arc and the Flames zijn: Sjef Engelbart - zang Hans Pulles - gitaar John Brouwers - drums Giel Wijgergangs - toetsen,gitaar Gerrie Stubbe - bas Het optreden vindt plaats in de zaal van Café Hans de Brouwer, Rootven 11 te Moergestel om 21.00 uur. De entree is f 7,50. De entourage is altijd heel gezellig en het concert straalt dan ook ’n kenmerkend feestelijke sfeer uit, niet in de laatste plaats door de aan het tijdstip aangepaste versiering van zaal en podium. Het toegestroomde publiek (ook nu weer was ’Den Boogaard’ tot en met de laatste plaats be zet) kruipt bij aanvang van het concert dan ook graag op het puntje van de stoel, benieuwd als het is naar het programma dat men voorgeschoteld krijgt. De traditonele, makkelijk in het gehoor liggen de, stukken ontbraken ook dit keer niet: ’Einzug der Gladiatoren’ aan het begin en ’Colonel Bo gey’ aan het eind van het programma. Met gevaar van ’dat kennen we wel’ geeft de dirigent het or kest echter de vrije teugel. Waar de harmonie er telkens weer in slaagt haar programma tot in de puntjes uit te werken kwamen hier nogal wat on effenheden boven water. Die teneur strekte zich echter o.a. ook uit over ’The Eighties’ en dat is bepaald jammer. De har monie heeft wat dat betreft een naam hoog te Uit Moergestel treden verder op dansgroep ’Trend’ en gelegenheidsorkest ’de Blaoskaoken’. Naast al deze plaatselijke coryfeeën zijn er optre dens van de regionale topsauwelaars Ton Brekel- mans en Cor van den Nieuwenhuizen, de vorig jaar succesvolle troubadour Piet Grielis en mond- harmonicaorkest ’Fata Morgana’. De anvond wordt muzikaal omlijst door amusementsorkest ’Moonlight’. Deze namen staan borg voor weer een boeiend programma en wij kunnen u verze keren dat genoten kan worden van amusement van hoog niveau tijdens Pierevariété *92. Wat u precies tijdens het Pierevariété ’92 te wachten staat weten wij nog niet. De Moergestel se coryfeeën wilden eigenlijk niets vertellen over hun optredens, maar hebben na enig aandringen toch een tipje van de sluier opgelicht. Zo heeft Jan van Wiese nogal het een en ander meege maakt en hij vindt het nodig daarover op het dorp te komen vertellen. Jaon Spontaon meldde het zijne links en rechts wel gezegd te hebben, maar hij moet toch ook nog een paar dingen recht zetten. FEKUU heeft het voorbije jaar met een kritisch oog rondgekeken in Moergestel en zal verslag uitbrengen van wat zoal werd gezien. Wilt u weten wat Jan van Wiese, Jaon Sponta on, IEKUU en de andere toppers te melden heb ben, kom dan zaterdag 15 februari aanstaande naar Dan Boogaard voor Pierevariété ’92. No teer de datum samen met 25 januari 1992 in uw agenda. Op de laatst genoemde dag gaat de voor verkoop van toegangskaarten van start bij SPAR- MART H. TROMP. Dit afgelopen jaar werd op 14 december jongst leden afgesloten met de jaarlijkse viering van het Ambrosiusfeest. Een zeer geslaagde avond in de kantine van camping ’De Boskant’ waar ook de uitslag van de bedrijfswedstrijd ’90/’91 bekend werd gemaakt. Een competitie in verenigingsver band waarbij alles wat er zoal komt kijken bij het houden van bijen onder de loep werd genomen door een keuringscommissie, samengesteld uit le den van de vereniging uit Haaren. Een 10-tal keuringsonderdelen gaf uiteindelijk duidelijkheid over de stand van zaken. Op de eerste plaats ein digde de heer W. Hendriks uit Moergestel. Hij mocht voor het tweede jaar de wisselbokaal mee naar huis nemen. Op de tweede plaats de heer D. Mulders uit Moergestel en de derde plaats werd ingenomen door mevr. Rijnen uit Oisterwijk. Verder voor alle deelnemers aan deze bedrijfs wedstrijd nog een aandenken, beschikbaar gesteld door pottenbakkerij Potters, die hen en hopelijk ook de andere leden van de vereniging zal aansporen om ook het komende seizoen mee te dingen naar een vermelding van ’succesvol im ker’ en wellicht een kampioenstitel. Al met al een gezellige afsluiting van het seizoen met een lek ker etentje, een bijenbingo en een loterij met voor iedereen een leuke attentie. Een bedankje nog voor het feestcommite en uiteraard het bestuur voor alle goede zorgen het afgelopen jaar. Ruim 500 sollicitatieformulieren Wegens succes nu ook in 1992: de Banenmarkt in de Efteling. In januari 1991 werd de Banen markt in de Efteling geïntroduceerd en het resul taat was overweldigend! Ruim 500 sollicitatiefor mulieren konden worden uitgegeven aan geïnte resseerden die op die dag de Efteling-presentatie bezochten. Informatie Dus ook dit jaar gaat de Efteling deze succesvolle actie in gang zetten. Op 11 januari aanstaande tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen geïnteresseer den in het Café Restaurant ’de Cameleon’ in de Efteling terecht. Er zal informatie gegeven wor den over de mogelijkheden van seizoen-, vakantie- en invalswerk bij de dieverse afdelin gen van de Efteling: horeca, verkoop, bediening van attracties en entertainment. Werkgever voor nu en in de toekomst De Efteling zal zich presenteren als werkgever die voor nu en in de toekomst veel werkgelegen heid te bieden heeft. De uitbreidingen die in de komende jaren zullen plaatsvinden, hebben na voltooiing, vooral in de horeca, nieuwe ar beidsplaatsen in het verschiet. De Efteling is voor het komende seizoen vooral op zoek naar horeca- personeel met enige ervaring, met name op sei- zoenbasis of als invalskracht. Óit laatste vooral in verband met de vele partijen en feesten die de Ef teling meestal in de avonduren verzorgt, waar voor eveneens personeel gezocht wordt. Voor mensen die wèl willen werken, maar niet het hele seizoen en niet op van te voren vastgestelde tij den, bestaat de mogelijkheid zicht op de Banen markt als invalskracht te laten noteren. De hele dag zullen videofilms getoond worden over het werken in het prachtige familie-attractiepark en er zal voldoende informatie aanwezig zijn over de inhoud van de beschikbare banen. Ook zullen een aantal medewerkers van verschillende afde lingen beschikbaar zijn om uw eventuele vragen te beantwoorden. De minimum leeftijd voor sei- zoenmedewerk(st)ers is 18 jaar, die van vakantie- werkers is 16 jaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Efteling, afdeling Per soneel Organisatie, Postbus 86, 5170 AB Kaatsheuvel, telefoon: 04167-88305. houden. De kwaliteit en deskundigheid daarvoor zijn veelvuldig aanwezig. Terug nu naar het concert. De compilatie uit de musical ’Les Misérables’ was voor mij het hoog tepunt van de avond. Prachtige muziek in ’n al even schitterend arrangement, en met veel gevoel uitgevoerd. De drumband nam het eerste gedeelte na de pau ze voor haar rekening en slaagt er telkens weer in het massaal aanwezige publiek van de eerste tot en met de laatste maat te boeien. Het solistisch optreden van de vier slagwerkleer- lingen droeg hier ook zeker aan bij. Dat na afloop het publiek ook nog eens veelvul dig gebruik maakte van de dansvloer deed de stemming alleen maar stijgen. ’Wortel 9’ was wat dat betreft ’n waardig slot aan ’n feestelijk muzikale avond. We zullen er wat het Oudejaarsconcert betreft weer ’n jaar op moe ten teren. Mogen wij U uitnodigen op ons 3e te organise ren rik- en jokerconcours? Dit wordt gehouden op 9 januari aanstaande in ’Den Boogaard’. Aan vang 13.30 uur. Voor iedere deelnemer een leu ke prijs. Ontvangst en in de pauze gratis koffie. Deze middag is toegankelijk voor alle ouderen. P.S: In de eerste weken van januari zal de con tributie a 20, per persoon opgehaald worden. Het volgende rik- en jokerconcours zal plaatsvin den op 23 januari aanstaande. Voor onze imkers en hun bijen een bloeiend sei zoen ’91/’92, en voor alle leden, sympathiserende leden, donateurs en vrienden van de vriendenk ring ’De Biehal’ nog een bedankje voor de steun die wij als vereniging het afgelopen jaar weer mochten genieten. De Hulpcentrale/SOS-dienst is een plek waar mensen anoniem terecht kunnen om over aller lei vragen, plrblemen, angsten, zorgen of verdriet te praten. Ook is het mogelijk om er informatie in te winnen of advies te vragen. Verder kan men er terecht voor vragen om praktische hulp. Op de Hulpcentrale zijn altijd vrijwilligers aanwezig die de tijd nemen voor een gesprek door de telefoon of in de spreekkamer, die luisteren, informatie opzoeken of bemiddelen bij het inschakelen van passende vrijwilligers bij aan vragen om prakti sche hulp. De telefoonvrijwilligers hebbben heir geen speciale opleiding voor geolgd. Ze staan wel open voor problemen die medemensen hebben en ze willen er zijn als anderen iemand nodig hebben. Vóór vrijwilligers beginnen met werken bij de Hulpcentrale, krijgen ze een paar cursus sen met onder andere richtlijnen voor de prak tijk. In het begin werken ze steeds met dezelfde vrijwilliger samen, later met wisselende collega’s. Binnen het boeiende en afwisselende werk kom je met mensen en problemen in aanraking, waar je anders niet zo snel mee te maken krijgt. Daar naast werk je met veel verschillende vrijwilligers samen die er allemaal hun eigen plek hebben. De Hulpcentrale is 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar. De telefoonvrijwilligers draaien dan ook dag-, avond, nacht- en weekend diensten. Per week vraagt dit werk gemiddeld 6 uur. Lijkt dit werk je wel wat? Bel dan voor meer in formatie naar de Hulpcentrale: 013- 433584. We beginnen binnenkort weer met een nieuwe inwerking. Zondag 22 december vond op het St. Jansplein de allerleerste Kerstmarkt plaats. Ondanks de min der gunstige weersomstandigheden was organisator Kees van Dijk niet ontevreden over het resul taat van zijn inspanningen. Ongetwijfeld zal deze markt ook in 1992 weer op de aktiviteitenkalen- der van Moergestel terugkeren. (Foto Chris van de Bijgaart) Op zaterdag 11 januari organiseert O.J.J. ’t Kwartierke te Moergestel een optreden van JEANNE D’ARC AND THE FLAMES. Dit optreden zal plaatsvinden in café Hans de Brouwer. Het plaatselijke open jeugd- en jongerenwerk zal in het seizoen 1992 elke maand een muziekoptre- den organiseren waarbij 3 café’s om beurten als gastheer zal optreden. Het repertoire van JEANNE D’ARC AND THE FLAMES bestaat grotendeels uit covers, die doorgaans erg bekend in de oren klinken. De ze groep staat erom bekend het publiek van de 6

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7