5.50 1.65 UITVERKOOP kortingen Slagen] Ketelaars BV 1.75 i I I :l I I De ambachtelijke slager! 2.85 worst of balkenbrij V ogelvereniging Moergestel bestaat 25 jaar ii heerlijke bloed- i Nieuwe Hoofdman bij Gilde St. Joris COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS 1 Modehuis C.V. ’De Dorstvlegels’ organiseert groots barak-weekend I I 1 Bingo I -Telefoon 04117-1217 Haaren Kerkstraat 18- Rootven 36 tot Dit heuglijke feit kunnen wij uiter aard niet ongemerkt voorbij laten gaan en zullen wij dan ook op ge paste wijze gaan vieren. Een recep tie, waarbij U nu reeds wordt uitge nodigd, is gepland op 1 februari aanstaande van 18.30 uur tot 20.00 uur, terwijl in oktober een bijzon dere tentoonstelling zal worden ge houden. Halskoteletten Brusselse kip Sauds i 4 Orientatiekursus ’op weg naar werk’ Georganiseerd door ’Vrouw en Werk’ en Sonnevanck. i 1 1 1 I f Raadhuisstraat 17 Moergestel Op de leden-vergadering van 18 de cember j.l. is met de grote meer derheid P. Kouwenberg, Hild 22, gekozen tot Hoofdman van Gilde St. Joris. Ronder rookvlees 100 gram ii - Moergestel - Telefoon 04243-1234 voor alle ouderen vanaf 55 jaar i MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 JANUARI 199? PAGINA 3 2 i Namens de Aktiviteitenkommissie 50% 500 gram 100 gram 100 gram Poirtefs C.V. ’De Dorstvlegels’ heeft besloten om het vroeger zo populaire barakspel weer te gaan or ganiseren. Dit zal plaatsvinden in Café ’,t Centrum’ op 10, 11 en 12 januari. Naast het barakken is er ook nog de mogelijkheid om prijzen te winnen met vogelpik. Naast dagprijzen heeft u ook de kans om een van de hoofdprijzen te winnen zoals een midiset met CD-speler. Iedereen is van harte welkom op vrijdag 10 ja nuari 19.30-01.00 uur; zaterdag 11 januari van 14.00-01.00 uur en zondag 12 januari van 11.00-21.00 uur. De prijsuitreiking zal zondag om 22.00 uur plaatsvinden. Kijken en kiezen Als u er langere tijd uit bent geweest, valt het niet mee de draad van het beroepsleven weer op te pakken. Toen de kinderen grootgebracht wer den, u werkloos was of om andere redenen niet aan het arbeidsproces deelnam, heeft de arbeids markt een ander gezicht gekregen. Uw vroegere opleiding is verouderd, oude banen zijn verdwe nen, nieuwe zijn erbij gekomen of misschien... wilt u gewoon wel eens iets anders. Om met kans op succes een baan buitenshuis te vinden is het daarom goed u daarom eerst te oriënteren op de mogelijkheden. De oriëntatie kursus ’op weg naar werk’ is daarvoor een goede weg. De kur sus wordt gegeven door de Stichting Vrouw en Werk in samenwerking met Sonnevanck. In de kursus zoeken we antwoorden op de veel gestel de vragen: -wat wil ik? -wat kan ik? -wat zijn mijn opleiding en ervaring waard? -welk beroep of welke opleiding past bij mij? -part-time of full time werken en hoe organiseer ik dat thuis? Op deze manier krijgt u geleidelijk een beeld van P. Kouwenberg volgt Chr. Hoeven op, die op medisch advies zijn funktie neer moest leggen. Christ heeft zeer veel voor Gilde St. Joris gedaan, (en nog), maar het werd toch teveel voor hem. Met veel spijt heeft hij zijn funktie neergelegd, die hij 2 jaar vervuld heeft. Wij danken Christ nogmaals voor zijn diensten en wensen hem nog vele goede jaren, samen met zijn vrouw bij het gilde. Voor Piet Kouwenberg is nu de zware taak weg gelegd om de volgende 3 jaar deze funktie in te vullen. Maar we zijn er van overtuigd dat Piet de ze funktie met volle overtuiging en in goede sa menwerking met de bestuursleden het gilde in goede banen zal leiden. Wij wensen Piet veel suc ces in zijn nieuwe funktie. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 wat u wilt en hoe dat te bereiken is. Soms bete kent dat ’terug naar de schoolbanken’; anderen besluiten gericht op zoek te gaan naar een baan. Als de keuze gemaakt is, gaan we voor ieder een persoonlijk ’stappenplan’ maken, dat als stimu lans dient om op de ingeslagen weg door te gaan. Naast het zoeken naar de mogelijkheden voor scholing en/of werk biedt de kursus verder infor matie over: - beroepen, bijscholings- en opleidingsmogelijk heden - de werkwijze van het Arbeidsbureau - regeling voor studiekosten (her)intredende vrouwen - sollicitatieprocedures; de brief, het gesprek. U wordt geholpen durf en zelfvertrouwen te ont wikkelen, om zelf achter informatie aan te gaan, te solliciteren en uw keuze te verwezenlijken. De kursus blijkt een goede opstap te zijn naar een baan of verdere studie. Kortom, alle vrouwn die de kursus ’op weg naar werk’ volgden, blijken beter dan voorheen toegerust om zelfstandig en doeltreffend aan hun toekomst te werken. De kursus bestaat uit 12 ochtenden. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Er zijn geen leeftijds- en opleidingseisen. Kosten zijn totaal: 30, Als u wilt deelnemen aan de kursus die gehouden wordt in Oisterwijk of Goirle, geef u dan zo snel mogelijk op bij de administratie van Sonnevanck: 04242-82491. Dinsdag 14 januari aanstaande is er een voorlich tingsbijeenkomst in Oisterwijk over de kursus. Donderdag 6 februari aanstaande in Goirle. Ook wanneer je hieraan wilt deelnemen, graag even een berichtje. Waar, wanneer en waarom werd eigenlijk tot oprichting overgaan? De eerste gesprekken vonden plaats aan de ’tap’ bij de Klaore, waar, onder het genot van grote hoeveelheden gerste-nat geklaagd werd over het feit dat wel vogels werden gekweekt, maar dat men niet in staat was, deze aan anderen te tonen. Besloten werd dan ook, contact op te nemen met andere vogelliefhebbers en te peilen of zij in wa ren, voor de oprichting van vereniging. Dit lukte wonderwel en op 9 januari 1967 werden door 9 personen bij Joanneke van de Wouw de eerste oriënterende gesprekken gevoerd. Besloten werd een voorlopig bestuur samen te stellen bestaan de uit Louis van Boxtel als voorzitter, Tinus Schilders als penningmeester en Harrie Smetsers als sekretaris. De werkelijke oprichting vond dan plaats op 1 februari 1967 in Café ’t Stokske, waarbij de vereniging officieel de naam ’Vogel vereniging Moergestel’ kreeg toebedeeld. In de loop der jaren hebben ook wij onze ups en downs gekend, het bestaansrecht echter is nooit in twijfel getrokken. Van een ledental van 9 in de beginperiode zijn we nu uitgegroeid tot een bloei ende vereniging van 45 leden, die in de loop der jaren kans hebben gezien, de aantallen en soor ten vogels flink uit te breiden, wat onder ande re te zien zal zijn op onze bijzondere tentoonstel ling in oktober, waarmede wij dan tevens ons ju bileumjaar afsluiten. Over deze bijzondere ten toonstelling wordt U te zijnder tijd nog nader geïnformeerd. ii Op woensdag 15 januari 1992 zal in de Reuselhof de maandelijkse Bingo-avond gehouden worden. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een lage in- 11 zet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen ill te verdienen. Een kop koffie staat er voor U II klaar. Wij hopen op deze eerste bingoavond van I het nieuwe jaar wederom weer velen te kunnen I begroeten. 3 ii: ii:

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3