Donornieren doen leven Nier Stichting Nederland Audacia-nieuws L.R. F.E.V.I.O.R. Antieke brommers en motorfietsen twee dagen centraal in Autotron Biljarten Moergestelse competitie uitslagen ’TIDS’ Vraag een informatiefolder met donorcodicil aan bij de Postbus 2020 1400 DA Bussum Telefoon: 02159-15057 Voor algemene informatie over orgaan/weefseldonatie: 06-8212166 Korfbal: ’n te gekke sport voor meiden! ’Kunstkring op donderdag’ te Oisterwijk presenteert op donderdag 9 januari a.s. de maker van het ’krisiskabaret’ met het komisch theaterprogramma Mensen bedankt! AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Korfbal S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! jeugdschaatsertjes van ’De Vennen’ succesvol in eerste wedstrijd kleine banen-toernooi Clubs AUDACIA PUPILLEN 10 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 JANUAR11992 Moergestel, Aspiranten A: Zigo - Roef VANDALISME IS ZÓÓÓ KINDERACHTIG. ie us lik :n- ize ra- Programma 12 januari: Essche Boys 1 - Audacia 1 Bavel 4 - Audacia 3 Willem II 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Viola 5 Audacia 6 - BOAD 7 Audacia 7 - E.F.C. 8 Audacia 8 - R.K.D.S.V. 5.. Audacia 9 - V.O.A.B. 10 Velocitas ’31 7 - Audacia 10 -ij- is- lat ler :r- le- 9-1 10-9 9-1 h- jl- re- jr- n- if- in- at, vertrek 9.15, tijd 10.00 in ns len va- ui- or- lis ?e- Zo ar- in lie tig m- in- jn. di en nu iet le- ier rer er- in- ol- ig- en al. re- ?e- lot af- sr- bij en :r- it- ;e- m- le- in- n- en ra- et m de ir- ig ld o- ie o- et ns m te w et m o- is er te ;e- n, it- De Korenmaaier -’t Stokske 62,3 - 52.3 pnt. De Schouw - ’t Draaiboompje 64,3 - 54,7 pnt. De Klaore - ’t Centrum 55,0 - 66,1 pnt. ’t Draaiboompje - De Schouw 62,0 - 64,4 pnt. ’t Centrum - De Klaore 60,4 - 56,4 pnt. De stand 1. ’t Centrum 6 - 361,552 punten 2. De Klaore 6 - 360,746 punten 3. De Schouw 6 - 359,968 punten 4. ’t Draaiboompje 6 - 350,919 punten 5. De Korenmaaier 5 - 309,188 punten 6. ’t Stokske 5 - 283,262 punten De uitslag van de wedstrijd ’t Stokske - De Ko renmaaier, van 19 december, is nog niet binnen gekomen. Schaatsdub De Vennen.” Recreanten zijn vrij 14.30 uur 12.00 uur 12.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur Zolang er krisis is, is er ’Krisiskabaret’ was het motto van Roland van Rillaer. Dit uitgangspunt stelde hem in de gelegenheid drie versies van dit beruchte kabaret ten tonele te voeren. Dat Ro nald van Rillaer met het soloprogramma ’TIDS’ van deze formule afwijkt heeft als reden, dat de cabaretier zich ernstig zorgen maakt over een an der tijdsverschijnsel: de Televisieverslaving. Met zijn nieuwe soloprojekt zet Ronals van Rillaer een regelrechte parodie op rond aktuele verschijnse len in het media-landschap. Tegelijkertijd neemt hij oook de huidige leefstijl op de korrel. Het re sultaat is een sprankelende voorstelling waarin humor in alle maten en gewichten de boventoon voert. Van Rillaer heeft zijn programma gegoten in de vorm van een voorlichtingscampagne ter bestrijding van TIDS (Television Immune De- Ook dit jaar heeft de jeugd van S.V. Audacia weer bij u aangebeld voor het kopen van een kerststukje. Velen van u steunden onze pupillen die onder slechte weersomstandigheden de ron de moesten doen. U heeft met velen onze pupillen gesteund en daar is de jeugdcommissie van S.V. Audacia u heel erg dankbaar voor. Kopers bedankt! Ook vele mensen zijn nodig om dit allemaal te doen slagen. Daarom aan alle mensen die ons hebben geholpen op welke manier dan ook: heel hartelijk bedankt voor jullie medewerking. Programma zaterdag 11 januari: SSC ’55 Al - Audacia Al Audacia Bl - RKDVC B2 Were Di Cl - Audacia Cl In de afgelopen maand (december) vonden in Oirschot een tweetal selectiewedstrijden plaats, die de afvaardigingen naar het gewest N.C.B. moesten opleveren. Van onze vereniging waren daartoe uitgenodigd: Jan Burgers met Elenor (klasse Ml), Carolien van den Bosch met Goofy en Dries Roefs met Greg (beiden klasse LI), als mede Geertje Roefs met Grets (klasse B2). Geen van hen wist zich te plaatsen voor de N.C.B.- kampioenschappen, maar hun optreden op de Kringselectie is zeker al vermeldenswaard. Verder vonden in december o.m. 3 spring- wedstijden plaats, waarvan de navolgenden van onze vereniging in de prijzen vielen. Oirschot: Dennis van Mensvoort met Kasper (progr. spr.) Ie prijs; Debbie Donkers met Eric (klasse M) 4e prijs; Jac. Donkers met Fantastic (klasse L) 5e prijs; Dennis van Mensvoort met Kasper (klasse B) 5e Prijs; Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (klasse B) 6e prijs; Esbeek: Dennis van Mensvoort met Kasper (klasse B) 5e prijs; Diessen: Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (klasse B) 7e prijs. De bouw van onze oefenhal aan de Heiligenboom verloopt vlot; eindelijk lijkt een F.E.V.I.O.R.- droom om een eigen moderne overdekte oefenac commodatie te bezitten waarheid te worden. Maar: aan die oefenhal hangt natuurlijk wel een ’prijskaartje’. Zo zal ter financiering van een en ander aan onze rijdende leden een hogere contri butie worden gevraagd en verder zal worden ge poogd de oud-ijzer-opbrengsten te vergroten. Het verzoek is dan ook aan eenieder overtollig oud-ijzer op te sparen en aan de Rijvereniging en Ponyclub ter beschikking te stellen. Verzamel punt van het oud-ijzer is P. Ketelaars, Heiligen boom 8, alhier, telefoon 1698. fience Syndrome) een vernietigend virus dat via het medium televisie de menselijke geest onder mijnt en vervolgens leidt tot de totale aftakeling. Vooral in de Verenigde Staten, de televisie-natie bij uitstek, richt het virus rampzalige ravages aan. Van Rillaer voert een TIDS-leiden op, die alle symptonen vertoont van deze eigentijdse epi demie. Vervolgens belicht hij in zijn eigen be proefde stijl het fenomeen commerciële televisie, met alles erop en eraan. Het probleem van de ob- jektiviteit, de sponsoring, het kulturele niveau, de filmprogrammatie, het wordt allemaal spits en zonder schroom uit doeken gedaan en vooral uit voerig gedemonstreerd. Zoals steeds bekijkt Van Rillaer de zaak breed en kreatief. Met TIDS, een anderhalf uur durende ludieke- en kunsthappe- ning waarin hij verschillende artistieke discipli nes bundelt, bevestigd Ronald Van Rillaer zijn vakmanschap, dat zowel in Nederland als in Bel gië erkenning vindt. Donderdag 9 januari aanstaande 20.15 uur in sociaal-kultureel centrum De Kunstkring, Sta tionsstraat 3 te Oisterwijk. Toegangsbewijzen a 7,50 zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij het VW aan de Lind en in De Kunstkring, Stationsstraat 3. Op de avond van de voorstelling is de kassa van De Kunstk ring vanaf 19.00 uur geopend. Uitslagen: Senioren: Zigo - Roef! Senioren 1: Roef! - D.S.V Recreanten: D.S.V. - Roef!.... Wedstrijden 11 en 12 januari: Mono’s zijn vrij Pupillen: Roef. - Tuldania Uitslagen: DAS: Roef! - Elshout 211-4 HES: Roef! - HVT 236-9 HES: Roef! 3 - Were Di 318-12 MAB: Taxandria - Roef! 7-3 We wensen iedereen nog een gezond en sportief 1992! Sportief zijn de MAB begonnen met hun wed strijd tegen Taxandria. Het was een mooie wed strijd om naar te kijken en ze deden hun uiterste best. Jammer genoeg waren er bij de tegenstan ders 2 speelsters die groot waren en bovendien een hard schot hadden. Wij konden ook nog 3 x scoren en de rode hoofd- jes spraken voor zich. Een fijne wedstrijd. Programma: 11 januari: MAB 10.00: Roef! - White Demons in Diessen JAB 10.45: Roef! - GHV in Diessen Welpen 12.00: Odi - Roef! in Haaren 12 januari: Welpen 13.00: Taxandria - Roef! in Oisterwijk DAS 14.10: Blauw Wit 2 - Roef! in den Bosch HES 15.20: Were Di 2 - Roef! 2 in Tilburg HES 16.00: EBHV 3 - Roef! 3 in Breda aanvang 14.30 aanvang 14.30 aan vang 13.00; aanwezig 11.45 Audacia C2 - Gloria UC C2.... aanvang 13.00; aanwezig 12.30 Op zaterdag 14 december j.l. is in de Pellikaan- hal te Tilburg de eerste wedstrijd van het zoge naamde ’kleine banen toernooi’ verreden. Dit toernooi is een cyclus van 4 wedstrijden voor jeugdschaatsertjes uit geheel Zuid-Nederland. De deelnemertjes rijden allemaal op noorse schaatsen, en dienen over een goede schaatstech- niek te beschikken. In verband met de hoge snel heden die deze schaatsertjes ontwikkelen, is het dragen van een valhelm verplicht. Van de 140 deelnemertjes aan de eerste wedstrijd in Tilburg, waren de 9 deelnemertjes van Schaatsdub ’De Vennen’ zeer succesvol. Vooral de eerste plaats van Eefje van de Meijdenberg bij de meisjes C was erg mooi. Van de 26 deelnemertjes in deze categorie reed zij in beide ritten de snelste tijd. Hieronder volgen de klasseringen van alle deel nemertjes van ’De Vennen’; Meisjes B: 3. Monique Arts; Jongens B: 4. Rob van de Meijdenberg; Meisjes C: 1. Eefje van de Meijdenberg; 10. Jan- neke Burgers; 11. Marjolein Salvetti; 18. Claire van Berkel; Jongens C: 17. Luuk van de Meijdenberg: 25. Maarten Terwindt; Meisjes D: 7. Elvira Koenraadt. Lilian Strik kon wegens ziekte helaas niet deel nemen. Het bestuur van Schaatsdub ’De Ven nen’ feliciteert alle deelnemertjes met hun presta ties, en wenst ze succes bij de volgende wedstrij den in Den Bosch, Geleen en Eindhoven. Vonder 14.30, tijd 15.00 vertrek 14.00, tijd 15.00 Aspiranten B: Tuldania - Roef! vertrek 11.45, tijd 12.30 Senioren 2 zijn vrij Senioren 1: Roef! - Tuldania ROSMALEN - Staat het grootste gedeelte van het jaar in Autotron Rosmalen de historische au tomobiel centraal, buiten het museumseizoen wordt de schijnwerper met vaste regelmaat op menig evenement op allerlei gebied gericht. Za terdag 18 en zondag 19 januari heeft de antieke brommer en motorfiets het in Rosmalen voor het zeggen. Met name de motorfiets mag zich de laatste jaren in een enorme populariteit verheugen. Vele be zitters halen het ’trouwe ros’ uit de garage wan neer de r uit de maand is verdwenen of hebben er één aangeschaft voor dagelijks gebruik. Het is overigens niet allleen de moderne motorfiets waarnaar de interesse uit gaat, ook het aantal lief hebbers en bezitters van klassieke motoren groeit nog altijd gestaag. Twaalf jaar geleden werd door Autotron de aanzet gegeven voor wat inmiddels is uitgegroeid tot een internationale markt voor PAGINA 11 antieke brommers en motoren. Het zijn met na me (klassieke) Europese en Amerikaanse merken die de dienst op de markt uitmaken. Japan, an- ders dan tegenwoordig, had enkele decennia ge leden nog slechts een heel klein rolletje in motor land. In het weekeinde van 18 en 19 januari is de grote hal tot de nok gevuld met: Harley David son’s, Indians, FN’s, Rudges, Ariëls, BSA’s, Triumps, Matchless’, Nortons, NSU’s, BMW’s, Adlers en Eysinks. Ook voor de liefhebbers van antieke brommers valt er heel wat te genieten. Roemruchte merken als Solex. Kreidler, Sparta, Tomos, DKW en Puch zijn van de partij. Op de markt zijn schitterende modellen van ve le tientallen merken brommers en motorfietsen te koop. Ook de onderdelenstands vormen een belangrijk onderdeel van de markt. Er hebben zich standhouders uit Nederland, België, Duits land en Engeland aangemeld. Bovendien geven elk jaar tussen vijftien en twintig brommer- en motorenclubs acte de présence in Rosmalen. De marktorganisatie schrijft elk jaar een wedstrijd uit voor de beste standpresentatie en de mooiste collectie. De antieke brommer- en motorenmarkt is zaterdag 18 en zondag 19 januari open van 10 tot 18 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,50. Kinderen van vier tot twaalf betalen 7,50. Programma zaterdag 11 januari: Audacia Dl - RKDSV 1aanwezig 9.30 Audacia El - Nevelo 2aanwezig 10.45 Audacia E2 - Taxandria 3aanwezig 10.45 Beerse Boys F1 - Audacia F1 aanwezig 10.15 Hilvaria F3 - Audacia F2aanwezig 8.45 Audacia F3 - Were Di F3aanwezig 11.00 M

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11