Vuurwerkproject Buro Halt Tilburg e.o. 1991-1992 Kerstviering Kerstmenu’s Tienjarige turnvereniging a ICfic)zedwsy c]\,ehuvien Kindermenu’s Kerstmis in Breda’s Welvaren a f 62,50 a f 25- 4 GOM Schoonhouden BV MET LIVE MUZIEK! IF Hotel-Zalencentrum-Restaurant geen praktijk van 24 t/m 27 december geen praktijk van 30 dec. t/m 3 jan. belooft ook dit jaar weer ’n sfeervol feest te worden...! Part-time schoonmakers m/v P. Terwindt E. van Delft ■L Kerststukjes t.b.v. de jeugd J van S.V. ’Audacia’ Korfbal-instuif Op le Kerstdag zijn er nog plaatsen vrij! Wij wensen u Prettige Kerstdagen en ’n Gelukkig Nieuwjaar! Stichting Welzijn Ouderen ng en op aanvraag Wat is wel en niet toegestaan met vuurwerk? Op alle andere tijden is vuurwerk verboden! E. VAN DELFT voor alle ouderen vanaf 55 jaar De feestelijke periode rondom de kerstdagen en de jaarwisseling is voor velen helaas ook een tijd van irritatie en ergernis; vooral het veel te vroeg afsteken van vuurwerk, zodat al vanaf begin november op de meest on verwachte momenten geknal te horen is. Helaas blijft het vaak niet alleen bij irritatie en ergernis maar kunnen er door gevaarlijk vuurwerkgebruik bovendien slachtoffers vallen. Geen Halt, wat dan? Gewone Haltzaak Doelstellingen Duur Aanpak Programma Informatie: Tot ziens, je komt toch zeker ook? PAGINA 9 3INA 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 Vuurwerk mag worden verkocht op: maandag 30 december 1991 van 5.00 tot 18.00 uur; dinsdag 31 december 1991 van 5.00 tot 17.00 uur. Vuurwerk mag alleen voorhanden zijn of afgestoken worden: - maandag 30 december 1991 van 8.00 tot 20.00 uur; - dinsdag 31 december 1991 na 8.00 uur; - woensdag 1 januari 1992 vóór 02.00 uur. Natuurlijk is het binnen deze tijden verbo den om vuurwerk af te steken als er scha de of gevaar voor mens en dier optreedt. Op vrijdag 20 december 1991 zal in ’Den Boo gaard’ de traditionele Kerstviering gehouden worden. Alle ouderen van Moergestel zijn hierbij van har te uitgenodigd om deze viering bij te wonen. De toegang is gratis. We hebben getracht om u wederom een sfeervol le middag aan te bieden. Tilburgseweg 2, 5066 BV Moergestel Tel. 04243-1202 De werktijden zijn op maandag en dinsdag van 12.30 tot 14.00 uur en op donderdag van 12.30 tot 14.30 uur. Voor meer informatie en aanmeldingen kunt u kontakt opnemen tijdens kantooruren met ons vestigingskantoor te Eindhoven, telefoon 040-44.55.55. heeft in Moergestel plaats voor enige Waarneming: Oisterwijkseweg 67, Tel. 1424 HUISARTS HUISARTS Waarneming: P. TERWINDT Oirschotseweg 2, Tel. 1204 Ook dit jaar houden wij weer onze jaarlijkse ver koop van kerststukjes en wel op zaterdag 21 de cember. Onze E-pupillen komen dan bij u aan de deur voor het kopen van een kerststukje. De prijs is ƒ4,50. 341 Wanneer jongeren aan de politie te kennen geven niet aan de Halt-vuurwerkprocedure te willen meewerken of als de zaak bij Halt fout loopt, wordt het mini-proces-verbaal opgestuurd naar Justitie. De jongeren krijgen dan een fors verhoogde boe te door het Openbaar Ministerie aangeboden. De boete is voor jongeren onder de 16 jaar 60,- en voor jongeren van 16 jaar en ouder 100,-. Wanneer jongeren vuurwerk afsteken waardoor schade wordt veroorzaakt of gevaar voor anderen ontstaat, is dit een gewone Halt-zaak. Dit bete kent dat deze jongeren tweemaal op gesprek ko men en daarna tussen de 4 en 25 uren gaan wer ken en de eventuele schade moeten vergoeden. Afgezien van de vuurwerkprocedure kunnen jon geren die zich schuldig hebben gemaakt aan veel voorkomende kriminaliteit door de politie verwe zen worden naar Halt. Enkele voorbeelden hier van zijn: vandalisme, vernieling, graffiti, (win keldiefstal en eenvoudige mishandeling. Programma: 13.30-14.00 uur: Ontvangst met koffie en kerst brood 14.00-14.05 uur: Opening door de heer A. Smits, voorzitter Raad Wel zijn Ouderen 14.05-14.15 uur: Optreden Ouderenkoor ’Echo’ 14.15-14.40 uur: Kerstviering 14.40- 15.00 uur: Declamatie. Mevr. Ketelaars en Mevr. Nouwens 15.00-15.40 uur: Pauze. Met aanbieding van een konsumptie koffie en worste- brood 15.40- 15.55 uur: Optreden van mevr. A. de Kort (sopraan) en de heer J. Habraken (bas). Aan de piano mevr. M. Brinkman 15.55-16.40 uur: Kerstmusical ’Drie rovers en de ster’ door leerlingen van de Boszichtschool 16.40- 16.50 uur: Declamatie. Mevr. Ketelaars 16.50-17.00 uur: Samenzang met Ouderenkoor ’Echo’: Stille Nacht, Heilige Nacht. 17.00 uur: Sluiting door burgemeester J.B.S. ter Veer. Wij vertrouwen er op, dat weer velen deze vie ring zullen bijwonen. Namens de Aktiviteitencommissie Afgelopen zaterdag vierde Turnvereniging ’Moergestel’ haar tienjarig bestaan met o.a. een demonstra tie turnen in sportzaal ’De Vonder’. Bijgaande aktiefoto werd er gemaakt, ’s Avonds konden de le den dansen tijdens een disco die werd gehouden in het clubhuis van de S.V. Roef! Disc-jockey Sjef Schilders maakte er met de kinderen een onvergetelijk feest van. (Foto Chris van de Bijgaart) Stuur deze jonge voetballertjes niet zo maar door. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze jonge voetballers. Beste mensen, alvast bedankt voor uw steun! De Jeugdcommissie Aangezien er onder de jongeren nu alweer volop vuurwerk voorhanden is, hebben de afdeling Jeugdzaken van de gemeentepolitie Tilburg en Buro Halt Tilburg e.o., evenals voorgaande ja- ren, weer een speciaal voorlichtingsprojekt over vuurwerk opgezet. Een bijdrage leveren aan: - het terugdringen van overlast veroorzaakt door vuurwerk; - jongeren bewust maken van de consequenties van onjuist vuurwerkgebruik; - het lik-op-stuk beleid. Ook dit jaar doen alle gemeenten die aangesloten zijn bij Buro Halt weer mee. Te weten: Tilburg, Alphen en Riel, Berkel-Enschot, Diessen, Don gen, Drunen, Gilze en Rijen, Goirle, ’s Graven moer, Heusden, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Mierde, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Moer gestel, Óisterwijk, Oost-, West- en Middelbeers, Udenhout en Waalwijk. Jongeren kunnen vanaf 18 november 1991 tot 18 januari 1992 door de politie naar het vuurwerk project worden verwezen. Jongeren van 12 tot 18 jaar, die vuurwerk voor handen hebben of afsteken buiten de toegestane tijden, krijgen een mini-proces-verbaal en wor den naar Halt verwezen. Halt hanteert een versnelde procedure. De pro cedure bestaat hieruit dat de jongeren, als ver vanging van een boete door Justitie, 1 uur een edukatief programma van Halt moeten volgen en 3 uren moeten gaan werken. Het edukatieve pro gramma bestaat o.a. uit het kijken naar een vide ofilm over de eventuele gevolgen van gevaarlijk vuurwerkgebruik. Daarnaast moeten er enkele opdrachten worden gemaakt door de jongeren. De werkzaamheden zullen veelal bestaan uit opruim- en schoonmaakwerkzaamheden en het wordt uitgevoerd in de betreffende gemeente waar de jongere het mini-proces-verbaal heeft ge had. Als deze procedure door de jongere goed is afge rond, is het mini-proces-verbaal ’goedgemaakt’ /en komt het niet meer bij politie of justitie. Op maandag 30 december a.s. zal door de Neder landse Dameskorfbalbond, in samenwerking met de verenigingen uit de regio, voor de 2e maal een korfbal-instuif worden georganiseerd voor alle meisjes van de basisschool. Deze instuif zal werderom worden gehouden in sporthal ’Hercules’ te Diessen en wel van 14.00 tot 16.00 uur. De deelname is gratis. Onder deskundige leiding leert men (onbekende) sportvormen kennen en ervaren. Zo staan o.a. op het programma: - dobbelbal - plussen en minnen - spiraaldoelen - stoepranden - letterdoelen - hoepelrace - raak de bal - stuit blik gooien - pijpleiding bouwen - skippyballen enz. enz Het gaat veel meer om het plezier van het mee doen dan om het resultaat. Het programma is zo samengesteld dat zowel de meer geoefende sporter als de beginner er met plezier aan kan deelnemen. Dus ook de niet- korfbalsters zijn van harte welkom. Dit jaar zal vooral het samen spelen centraal staan. In tegenstelling tot vorig jaar zullen diverse op drachten dan ook in teamverband moeten wor den uitgevoerd. Bij de samenstelling van de teams zal het lot een belangrijke rol spelen. Op het einde van de middag om ongeveer 16.00 uur zal er voor elke deelneemster een leuke her innering zijn. De organisatie hoopt velen een leuke onderbre king van de kerstvakantie te kunnen aanbieden. Zoals reeds vermeld: alle meisjes van de basis school zijn van harte welkom. Zorg wel dat je op tijd aanwezig bent, want vol is vol! (Vergeet je sportschoenen niet). Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met: Mevrouw Corrie Schilders, Kruysac- kerstraat 22, tel. 04243-2326. j,'

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9