Driekoningenzingen 1992 en ZONDAG 2 DECEMBER START OR RUIMING Scouting-Judo-J ongerenkoor: zelfstandig verder F sn 354435 Dat is voor 1992 pas een goed begin! waaaw PARTY- EN VERGADERCENTRUM Reportage over hulpverlening Liliane Fonds in Zaïre ie I Zaterdags gratis tweede kopje koffie! ST. JANSPLEIN 5 MOERGESTEL TEL. 04243 1665 Natuurtheater Oisterwijk Moergestel Ligtvoet en Nimco Raadhuisstraat 15 - Tel.: 04243-1867 In de winter zaterdag en zondag open en op afspraak. Aan de vooravond van het nieuwe jaar zijn onze zalen gereed gekomen. en hopen u menigmaal in onze zalen te mogen begroeten. We kunnen u nu op een nóg betere manier van dienst zijn bij uw feest, bruiloft of bijeenkomst. In het jaar 1959 werd er een overkoepelend orgaan geïnstalleerd met als naam ’Stichting Jeugdbelangen St. Jan’. Nadat de statuten door de bis- schop van ’s-Hertogenbosch waren goedgekeurd kon de akte notarieel worden vastgelegd. Het doel van de stichting was om het jeugd- en jongerenwerk in Moer gestel te coördineren. Maandag 6 januari aanstaande komen de kinderen weer bij u langs om te zingen. Zoals gewoonlijk zullen zij ook weer collecteren voor een pro ject van Theo Raaymakers, die momenteel nog net in Bolicia zit alvorens hij naar Chili vertrekt. Theo heeft gevraagd of de financiële opbrengst bestemd kan worden voor het project in Cochabamba - Bolivia. Dit pro ject is wederom een tehuis voor dak- en thuisloze kinderen; evenals toen in India. 4 g. Wij wensen u een voorspoedig EO-Metterdaad voert aktie voor gehandicapte kinderen in ontwikkelingslanden Metterdaad Prijsvraag! Scouting op zoek 'NH'NC,'Kagen Zelfstandig Dank 5INA6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 i! k i5 i boscafé 'De Rode Lelie’, Gemullehoekenweg 147,5062 SB Oisterwijk, telefoon 04242-83225of 84663 V Das een heel andere (schoenen) zaak! HA! mN Op 24 december (Kerstavond) zendt EO- Metterdaad op Nederland 1 om 22.50 uur een re portage uit over het werk van het Liliane Fonds voor gehandicapte kinderen in Zaïre. Het Lilia- 1992 SCHOEN! B DIE Bl.I MENSEN 1 PASSEN l De kinderen die mee willen doen en voor Theo zingen, ontvangen op 6 januari op hun eigen ba sisschool de collectebussen. Op 6 januari worden dan de kinderen in ’Den Boogaard’ verwacht tus sen 18.30 en 19.30 uur uiterlijk om voor te zin gen. Elk kind krijgt een prijsje. Ook is er weer dan 16 jaar; DOE MEE, gebruik je fantasie, pak een potlood en ga aan de slag!Verzin een leuke strip, over ieder willekeurig onderwerp, en win die walkman. De reeds ingezonden strips worden in ieder geval al beloond met een aanmoedi gingsprijs (deze prijs is nog een verrassing) en dingen nog steeds mee naar de hoofdprijs. Nog een paar regels: - De strip mag niet groter zijn dan een A4 (nor maal briefpapier) - De strip moet in zwart/wit worden getekend (liefst met zwarte stiften of fineliners) - De winnende strip komt in ’Moergestel- Nieuws’ te staan. - De inzendingen, voorzien van een briefje met je naam, leeftijd en adres, moeten uiterlijk 27 december binnen zijn. - Gooi je strip in de bus of stuur hem op naar: Rijnen, Kloosterlaan 23, 5066 AL Moergestel. PS: Wil de tekenaar van de strip met de cowboy even zijn naam en adres doorgeven? PAGINA 7 ne Fonds werd in 1980 opgericht om gehandicap te kinderen in ontwikkelingslanden een kans op revalidatie te bieden. De oprichtster is Lieke Brekelmans-Gronert; haar volledige naam is Li liane. Zij zegt: ’Het Liliane Fonds geeft aandacht aan -juist dat ene kind- omdat ieder mens in de ze wereld de moeite waard is. Ieder is op zijn of haar plek waardevol en mag niet zomaar over geslagen worden.’ Een filmteam van EO-Metterdaad maakte een re portage in Zaïre om ’de verborgen ramp’ in beeld te brengen. Het team bezocht enkele mediators in de provincie Bas-Zaïre, waar vooral het aantal kinderen dat door polio gehandicapt raakt nog schrikbarend hoog is. Als een operatie noodzake lijk is gaan de mediators vaak met het kind naar het ziekenhuis in de stad Kimpese. Ook worden operaties verricht door de ’dokters zonder vakan tie’, een organisatie van Europese chirurgen die hun vakantie voor dit doel besteden. Voor de ver vaardiging van de nodige beugels en krukken wordt gebruik gemaakt van hout, betonijzer en autobanden. Het Liliane Fonds betaalt de kosten voor vervoer, medicijnen, opname en hulpmid delen. De kosten per kind variëren van 250 tot 900 gulden. Een van de belangrijkste aandacht punten is de betrokkenheid van de familileden bij de revalidatie. Zij leveren naar vermogen een fi nanciële bijdrage en verzorgen het kind tijdens het verblijf in het ziekenhuis. Ook leren zij te oefenen met het kind, zodat ze daar thuis mee door kunnen gaan. De mediator houdt kontakt met het kind en het gezin zolang er nazorg nodig is. Door de gezamenlijke inspanning van medi- ators, chirurgen, fysiotherapeuten, ouders en vooral ook het kind zelf, gebeuren steeds op nieuw kleine wonderen. De steun in de rug die het Liliane Fonds hierbij kan bieden dankzij gif ten van donateurs in Nederland is echter onmis baar. Voor meer informatie: STICHTING LILIA NE FONDS, St. Catharinastraat 1, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen. Telefoon: 04108 -19029. Bij dragen voor de hulpverlening zijn van harte welkom op GIRO 66.77.67. Voor alle banken rekeningnummer 70.70.70.198. Twee weken geleden hadden we een prijsvraag in ’Moergestel-Nieuws’ staan. Het ging om het te kenen van een stripverhaal waarbij de winnaar een SONY WALKMAN ter waarde van 100,- krijgt. Omdat we vrij weinig inzendingen bin nenkregen hebben we besloten de wedstrijd met twee weken te verlengen. Als je niet ouder bent Stichting Jeugdbelangen St. Jan Ton Hoffmans, voorzitter Marian van der Werf, secretaris Frans Poppelaars, penningmeester Gerrie van Gisbergen, commissielid chocolademelk en een eierkoek (met öf zonder boon erin!). Om 19.30 uur worden de prijzen uit gereikt aan de winnaars. Wij hopen dat een groot aantal kinderen zal meedoen, en door u hartelijk zal worden verwelkomd. Tevens hopen wij dat velen naar ’Den Boogaard’ zullen komen om te kijken en te luisteren naar de koninkjes. Werkgroep M.O.V. - Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) De Scouting was de eerste die zich aansloot bij de stichting en werd gevolgd door de judo en later het jongerenkoor. Het stichtingsbestuur heeft in al die jaren tot nu toe, steeds zorggedragen voor een goede sturing binnen de afdelingen. Dit bracht uiteraard nog al eens problemen met zich mee, maar ook moet gezegd worden dat de ontstane problemen meestal in alle redelijkheid konden worden op gelost. Al de bestuursleden die ooit deel hebben uitgemaakt of nog maken hebben een zware last op hun schouders. Samen met de leiding van de diverse groepen moesten er oplossingen gezocht worden, en men kwam hier meestal wel uit. Er zijn de laatste jaren echter wel degelijk veran deringen gekomen. Als men ziet hoe de scouting floreert, het ledenbestand groeit uit zijn voegen, zo is dit ook bij de judo en het jongerenkoor. De steeds attente werking van een grote groep vrij willigers is hier debet aan. Sinds enkele jaren zijn ze gehuisvest in een nieuw onderkomen, ’D’n Donk’ genaamd. Helaas is dit onderkomen niet wat het zou moeten zijn voor de scouting, wel voor judo en jongerenkoor. Scouting heeft geen eigen identiteit in ’D’n Donk’ en is nog steeds op zoek naar een alternatief. Na jaren van samenwerking tussen stichting en afdelingen gaat per 1 januari 1992 iedereen zijn eigen weg, met eigen verantwoordelijkheid naar eigen inzicht, dus geheel zelfstandig. Dit besluit is echt niet over een nacht ijs gegaan. Er zijn di verse gesprekken aan voorafgegaan. De begrip pen waren wederzijds, dus men kon besturen gaan vormen binnen de diverse groepen en de no dige maatregelen gaan nemen en informatie in winnen. Wij wensen de nieuwe verenigingen heel veel succes in hun nieuwe toekomst. Graag wil het stichtingsbestuur heel veel dank uitbrengen aan de gemeentebesturen in al die ja ren voor hun bereidwilligheid om steeds mee te helpen en te denken waar nodig. Ook willen wij veel dank uitbrengen aan al die vrijwilligers en sponsors die Stichting Jeugdbe langen St. Jan een warm hart hebben toegedra gen. Bedankt allemaal voor uw vertrouwen. De stichting houdt vanaf dit moment op te be staan. Asetre uit Zaïre is door polio gehandicapt. Tot haar vijftiende jaar kon ze niet lopen. Er kwam hulp voor haar via een kontaktpersoon van het Liliane Fonds in haar dorp Muanda. Ze werd geopereerd en lag maan denlang in het ziekenhuis. Nu oefent ze thuis tussen de speciale brug die haar vader voor haar maakte. Voor het eerst in haar leven staat Asetre rechtop. De kosten waren 572 gulden. w J jongerenwerk moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7