Kerstmarkt o Wandelen in de natuur in Moergestel Kerstpakkettenactie voor Rusland Cursus ’Stoppen met roken moet kunnen’ Nog één bericht in 1991 Kerstconcert in Abdij Uitslag kinderkleurwedstrijd drogisterij Kemps Het oud papier wordt twee weken niet opgehaald Filmmiddag I Kruisverenigingen Berkel- Enschot en Oisterwijk Ook dit jaar houdt het Jongerenpasto raat in het kader van de kerstviering voor jongeren een actie om Kerstmis ook daadwerkelijk vorm te geven. On ze keuze is weer op Rusland gevallen: vorig jaar zijn de goederen zonder pro blemen op de plaats van bestemming aangekomen; we hebben zeer dankba re brieven gekregen en verzoeken om iet contact te behouden. Verder is de ^ituatie in de Sowjetrepublieken zoda nig verslechterd dat een gebaar van so- stel lidariteit wel op zijn plaats is. •vw Openbare besluitenlijst van de vergadering van het college van burgemeester en wethouders Verleende bouwvergunningen ’Stop met roken training’. De geitenmelker 50 S.V. Roef! Honk- soft- en peanutbal Vlooienmarktspullen Kalender Moergestel 1992 Openingstijden van de bibliotheek in de laatste decemberweken. Wat kunt u doen? Welke levensmiddelen zijn het geschiktst? Hinderwet Algemene en juridische zaken Raadsvergadering INA 26 IOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 PAGINA 27 teer. stel. igen e in- lest- e in be stel, Anton Smits ’De Heivelden’. r I g 22 men- sge- een- •Tij- anaf eek, iua- van De □on- ag 5 i ver- In de vergadering van het college van Burge meester en Wethouders van 2 december 1991 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bouwvergunning wordt verleend aan: - P.H-J.M. van Opbergen, Oostelvoortjes 20, voor het plaatsen van kap op garage en aan bouw. Guido Gezelle Omgeven door het levendige Kempische land- schap van bos en heide, wei- en akkerland ligt ten oosten van Tilburg de Abdij O.L.Vrouw van Koningshoeven. Daar zoeken de trappisten de eenzaamheid, het gebed, de geestelijke lezing en de arbeid voor het levensonderhoud. In deze ab dij wordt op zondag 22 december weer een sfeer vol kerstconcert gegeven. De medewerkenden zijn de zangeres José van Corven, het Abdijtrio, het Flaviol ensemble, het Leije-kwartet, de orga nist Henk de Glas en het Harmonie-orkest Oisterwijk. De aanvang is 16.00 uur en de Abdij kerk, Eindhovenseweg 3, is tijdens dit concert voor iedereen gratis toegankelijk. De organisatie is in handen van Muziekcentrum ’De Voorste Stroom’ te Oisterwijk. ’Hoe kan dat zijn: om niet en is gegeven; uit Uwe hand, het leefvermogen, dat mij zuchten doet, en zoeken, naar een leven, dat alle goed, in ’t zien van U, bevat!’ Prijs Ministeck: gewonnen door Carla Wouters, Dagmaet 3 Moergestel. Troostprijsjes gewonnen door: Johan van Esch, Rootven 24 Miriam van Gestel, de Stappen 38 Michiel van Gestel, de Stappert 38 Eric Heesbeen, Eysenbrand 19 Rogier Helmer, Oisterwijkseweg 52 Denise Helmer, Oisterwijkseweg 52 Natalie Ligtvoet, Industrieweg 21a Danny Mensink, Kerkstraat 17 Marike van de Sanden, Heuvelstraat 26a Annelies van de Sanden, Heuvelstraat 26a Carina van de Wouw, Oisterwijkseweg 37 Maria van de Wouw, Oisterwijkseweg 37 Wendy van der Zanden, Kriekenakker 44 Mike van der Zanden, Kriekenakker 44 De prijsjes kunnen worden afgehaald bij dro gisterij C. Kemps, Rootven 8 te Moergestel. De prijswinnaar van de D.A. kras/sportaktie is: M. Hoozemans, Molenstraat 3 Moergestel. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd? Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 10.30-11.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04^43-1235. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 -17.00 uur. PREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur. wen t, in n te t* Voor de inwoners van Berkel-Enchot, Oisterwijk en omgeving organiseren bovenstaande vereni gingen in samenwerking met de G.G.D. Midden- Brabant in januari een: Het is ons allen bekend, hoe moeilijk het is de rookgewoonte te stoppen. Met behulp van deze cursus zal het u misschien lukken. De trainingsleider, de heer M. Steegh van de G.G.D. geeft aan, dat gemiddeld 80% van de deelnemers na 6 weken van de cursus nog niet heeft gerookt. Wij vragen u, kom vrijblijvend naar de informa- tie-avond op dinsdag 7 januari om 19.30 uur. Lokatie: ’De Druiventros’, Bosscheweg 11, Berkel-Enschot. Op deze avond wordt u geïnformeerd over het aantal trainingsavonden, de kosten en werkwij ze van de cursus. Wij hopen, dat u met dit goed voornemen het nieuwe jaar ingaat. Als u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer M. Steegh, G.G.D. Tilburg, tel. 013-643911. Tot ziens 7 januari 19.30 uur in ’De Druiven tros’. met Johan van Oosterhoud Laten we hem liever maar bij z’n officiële naam noemen: de nachtzwaluw. In de volksmond wordt hij wel eens geitenmelker genoemd omdat hij ’geiten zou melken’. Laten we dat maar naar het rijk der fabelen verwijzen. Ik loop nog wel eens in het landgoed ’De Utrecht’. In de heel late avond kun je in het voor jaar en in de zomer nog wel eens de steeds zeld zamer wordende nachtzwaluw zien en horen. Dan maak je wel onvergetelijke momenten mee. De nachtzwaluw heeft heel grote ogen waardoor hij in het donker uitstekend kan zien. Hij jaagt op insekten, vooral nachtvlinders. Hierbij maakt de nachtzwaluw gebruik van zijn bijzonder gro te mondholte. De nachtzwaluw, die de winter in het warme Afrika doorbrengt, heeft een perfek- te schutkleur. Hoe komt het dat de nachtzwaluw zo’n zeldza me vogel is geworden, ook in de wijde omgeving van Moergestel? De oorzaken van de achteruitgang zijn de ontgin ningen, bebossing van heideveleden, zand verstuivingen, de intensieve landbouw, bestrij dingsmiddelen en de onrust als gevolg van re- kreatie. Het aanbod van voedsel is minder en er is nauwelijks een geschikt leefgebied voor hem. Nachtzwaluwen zijn, wat het zingen betreft, heel aktief. U kunt ze vanaf medio mei tot begin augustus bij goed weer duidelijk horen. De nach telijke zang is een snorrend en ratelend geluid, dat hij vanaf een vaste zijtak van een den of berk laat horen. Zo’n boom moet dan wel aan de rand van een open plek staan, zoals dat in ’De Utrecht’ het geval is. U behoeft zich niet te ver stoppen om de nachtzwaluw te kunnen observe ren. Hij is niet schuw en zal niet wegvliegen wan neer hij u ziet. Wie meer over de nachtzwaluw wil weten, leze het boek ’Vogels in Midden-Brabant’, dat u in de Moergestelse bibliotheek kunt vinden. Op 3 januari wordt er door de honk- en softbal een introduktiedag gehouden in de Vonder. Je kunt dan gratis kennis komen maken met deze sport en wel op de volgende tijden: 10.00 - 12.00 uur voor groep 3, 4 en 5 12.30 - 14.30 uur voor groep 6, 7 en 8 15.00 - 17.00 uur voor de middelbare school. Als je interesse hebt kom dan gerust eens kijken en meedoen. Annie Hekker 04243 - 2932. Op de woensdagen 25 december en 1 januari wordt er GEEN oud papier opgehaald. Wij ver zoeken u vriendelijk het papier gdurende deze korte periode te bewaren en het bij de eerstvol gende beurt van uw wijk aan de straat te zetten. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewer king. Op woensdag 8 januari wordt er dan weer voor het eerst oud papier ogehaald en wel aan ROUTE WEST. Ook met uw vlooienmarktspullen kunt u nog steeds bij ons terecht. U kunt hiervoor bellen met Th. van Nuenen, tel: 1713 of G. Antonis, tel: 1114. Zij maken dan een afspraak met u, wan neer de spullen opgehaald zullen worden. Onze leden zijn de afgelopen twee weken met de kalenders bij u langs de deur geweest om deze ter verkoop aan te bieden. Het kan toch zijn dat u ons en wij u zijn misgelopen, doordat u niet thuis was of misschien hoorde u de bel niet. Echter niet getreurd, we hebben nog exemplaren over. U kunt die kopen bij fotograaf Chris van den Bij gaart of bij Mevr. C. Smits, Kruysackerstraat 20. Wees er echter wel snel bij, want er resten niet veel kalenders meer en de oplage is maar beperkt. .s. Zondag 22 december zal er op het St. ansplein voor de eerste keer een Kerst markt gehouden worden. Vp deze dag zullen ook diverse winkeliers un deuren open zetten voor het winkelend •ubliek. )p de kraampjes zullen diverse kerstartike- pn te koop worden aangeboden zodat u al ..et nodige nog aan kunt vullen voor de ko mende feestda^i. De markt is van 11.00 tot 17.00 uur en de MÉntree is gratis! Tijdens de laatste weken van 1991 zijn de ope ningstijden van de bibliotheek als volgt gewij zigd: - Woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 de cember is de bibliotheek de gehele dag geslo ten. - Op dinsdag 24 en dinsdag 31 december is de bibliotheek slechts tot 16.30 uur open. - Woensdag 1 januari is de bibliotheek eveneens gesloten. Alle andere dagen is de bibliotheek normaal ge opend. Daar wij beseffen dat niet iedereen in de gelegenheid is om tijdens deze beperkte ope ningstijden boeken om te komen ruilen, mag u in deze periode 2 romans of 2 leesboeken extra meenemen. Tot ziens in de bibliotheek! Op maandag 23 december staan jongeren bij de supermarkten Spar en Pryma Denissen tussen 13.30 en 16.30 uur. Zij zorgen er zelf wel voor dat u hen opmerkt. Indien u dan boodschappen doet bij de supermarkten, zullen de jongeren de ze kerstactie onder uw aandacht brengen en vra gen of u mee wilt doen met het bijeenbrengen van levensmiddelen. Het staat u uiteraard geheel /rij en van opdringerigheid is dan ook geen spra- <e. U kunt uw bijdrage op verschillende manie ën leveren: u koopt levensmiddelen in de win tel en geeft deze weer aan de jongeren; U geeft :en geldelijke bijdrage in de collectebus of u le gert de lege flessen in bij onze jongeren. Omdat ie pakketten per post verzonden worden, kun- len we geldelijke bijdragen goed gebruiken om le porti te bekostigen. Vij hebben natuurlijk het liefst levensmiddelen i^^vaarvan wij weten dat er groot gebrek aan is en ■Kvaar we een Russisch gezin een gnxit plezier mee ^■locn. Tevens moeten de artikelen rendabel ver bond611 kunnen worden en niet aan bederf onder- levig zijn. Erg welkom zijn b.v.: koffie, thee los verpakt), cacao, bouillonblokken (of poe ier), PAKJES soep, zeep, chocola, gedroogde vorstjes e.d. ■Jaast deze inzameling zullen jongeren de Moer- ;estelse winkeliers langsgaan met de vraag of ook ij een verzendbare bijdrage willen leveren. Tij- lens de kerstviering voor jongeren die ’s avonds un 19.00 uur begint in het parochiecentrum, /orden de kerstpakketten samengesteld en ver- ;ezeld van de nodige wensen en correspondentie erzendklaar gemaakt. Via het Apostolaat voor le Oosterse Kerken krijgen wij ongeveer 40 dressen van noodlijdende gezinnen en parochies 'oornamelijk in Rusland en Oekraïne. De jongens en meisjes die maandagmiddag nee willen doen met het inzamelen moeten :ich vóór donderdag 19 december opgeven op le pastorie. Op de kerstviering maandagavond :ijn ALLE jongeren welkom. De Werkgroep Jongerenpastoraat heeft er ook dit aar vertrouwen in, dat u deze Kerstactie zult leunen. Tenslotte vieren we met kerstmis de menswor- ling van God. En wat heeft de menswording van jod te betekenen als we niet tevens geloven in de nenswording van onszelf. Mensworden is mede- nens worden, zelf de naaste worden. Deze rerstactie wil van de levenshouding een uitdruk- dng zijn. Uien een goed kerstfeest! Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt verleend aan: - Maatschap Swinkels, Zelt 5, voor een varkens- fok- en mesterij en kuikenmesterij annex mest- opslag; - Maatschap Gebr. van de Wouw, Heuvelstraat 28, tot het wijzigen van een rundveehouderij, vleesstierenmesterij, varkensfok- en mesterij annex mestopslag; - Maatschap Hoeven, Oisterwijkseweg 9, tot het uitbreiden en wijzigen van een varkensfok- en mesterij annex mestopslag aan de Hild 16a. Een brief van Wild Beheereenheid wordt voor kennisgeving aangenomen. Het onderwerp stortplaatsenbeleidsplan wordt voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt een reactie naar de provincie te sturen met betrekking tot het ontwerp streek plan Noord-Brabant. De ontwerp-verordening bedrijfsafvalstoffen- plan Noord-Braban 1991-1994 wordt voor kennisgeving aangenomen. Vrijdag 3 januari organiseert buurtvereniging De Heivelden’ in samenwerking met ’Den Boo gaard’ een filmmiddag voor de jeugd van Moer gestel. Om 13.30 uur is er een tekenfilm voor de kinderen tot en met groep 6. De tekenfilm is Ne derlands gesproken. Vanaf 16.00 uur is er een ac tiefilm. Deze spannende film is voor de jeugd ranaf groep 7 tot en met 16 jaar. De entree is paar 1,-. We hopen net als de vorige jaren op ■en grote opkomst. Donderdag 19 december a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 24 oktober 1991 en 21 no vember 1991. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot het aangaan van een convenant tot samenwerking met de gemeente Oister wijk. 6. Voorstel tot machtiging van met name ge noemde personen ten behoeve van het optre den tijdens procedures bij de voorzitters van, alsmede de afdelingen Rechtspraak en Ge schillen van Bestuur van de Raad van State, alsmede het college van Gedeputerde Staten van Noord-Brabant. 7. Voorstel tot het voeren van verweer terzake het door Bertens Autobedrijven B.V. te Moergestel bij de Raad van State ingesteld beroep op grond van de Wet AROB. 8. Voorstel tot het voeren van verweer terzake een namens C.A.P. van Opstal te Moergestel bij de Raad van State ingesteld beroep op grond van de Wet AROB. 9. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van een gedeelte van de Kom. 10. Voorstel tot weigering herziening bestem mingsplan perceel Tilburgseweg 7 ten be hoeve van woningbouw. 11. Voorstel tot verkoop van een vrije sector bouwperceel in het bestemmingsplan Papen- acker. 12. Voorstel tot verkoop strook grond gelegen in Oisterwijk aan de heer J.A.M. van Dijk als mede de heer A.H.J. Timmermans. 13. Aanvullend voorstel met betrekking tot maatschappelijk en sociaal-cultureel welzijn 1992. 14. Voorstel tot het afsluiten van een convenant Sociale Vernieuwing. 15. Voorstel inzake toetreding tot Stichting Ba- nenpool/JWG. 16. Voorstel tot het aangaan van de ’regeling Bestuursacademie Zuid-Nederland’. 17. Voorstel tot instemming met het decentraal arbeidsvoorwaardenoverleg overheidsperso neel en de VNG daartoe mandaat te verle nen. 18. Voorstel tot vaststelling van een tijdelijke vergoedingsregeling voor de conciërges op de basisscholen. 19. Voorstel tot wijziging van de ’commissie- verordening’, alsmede tot het ontslag en be noemen van commissie-leden. 20. Voorstel tot aanbieding coalitie-programma. 21. Sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 27