Scholen tevreden over schoolbegeleiding er G c Sj opening donderdag 26 december (2e kerstdag) 12.30 uur dagelijks geopend van 12.00-17.00 uur op zaterdag is de expositie gesloten! E Uit een onlangs gehouden enquête over het functioneren van de School begeleidingsdienst Tilburg blijkt dat de directeuren van de begeleide scholen voor basis- en speciaal onderwijs zeer tevreden zijn over de hulp en begeleiding, die zij van de dienst krijgen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 DECEMBER 199 i PAGINA 22 'OEI Pt» De Schoolbegeleidingsdienst Tilburg werkt voor 102 scholen in de gemeenten Tilburg, Goirle, Hilvarenbeek, Diessen, Oost- West- en Middel- beers, Moergestel, Berkel-Enschot en Alphen en Riel. Deze scholen ontvangen steun bij het bege leiden van leerlingen met leer- en gedragsproble men en bij de inhoudelijke vernieuwing van het Sr onderwijs. Daarnaast voert de Schoolbegeleid ingsdienst Tilburg taken uit in verband met on derwijsprojecten van de landelijke overheid. Eens in de vier jaar wordt door middel van een enquête bij de directeuren van de aangesloten scholen nagegaan welk oordeel men heeft over de begeleiding en welke effecten het werk van de Schoolbegeleidingsdienst Tilburg heeft ge had. Deze gegevens worden gebruikt om, in dien dat gewenst wordt geacht, het begelei- dingswerk op de scholen te wijzigen. Op de eerste plaats valt de zeer hoge respons op deze enquête op. Het totaal aantal scholen dat de enquête heeft toegestuurd bedroeg 98%. Een be langrijke conclusie is dat het gehele onderwijs po sitief is over het werk van de Schoolbegeleidings dienst Tilburg. Dit geldt voor vrijwel alle facet ten van het werk. Bij deze onderdelen van de en quête blijkt dat steeds meer dan 80% van alle ant woorden aan te duiden is als ’zeer positief of ’po sitief. Zo zijn de directeuren van de scholen van oordeel dat de begeleiders open staan voor de vra gen van de school, zich houden aan afspraken, deskundig zijn, ruimte geven aan de inbreng van de school en goed op de hoogte zijn van nieuwe ontwikkelingen. Een belangrijk deel van het werk van de Schoolbegeleidingsdienst Tilburg bestaat uit het doen van onderzoek van leerlingen en het geven van adviezen over de verdere opvang en begeleiding van die leerlingen. Jaarlijks worden bij de dienst ruim 600 leerlingen J j 1 ---9 aangemeld voor een dergelijk onderzoek. Doe; de directeuren wordt aangegevan dat er een bij? drage is geleverd aan de oplossing van het prof? bleem, dat de school het onderwijs voor de bete treffende leerling anders heeft ingericht, dat dfe problemen van de onderzochte leerlingen zij? verhelderd en dat men door zo’n onderzoek eeJ? beter zicht gekregen heeft op de aard en de oortf zaak van de problemen van de leerlingen.Naasu het onderzoek van leerlingen geeft de Schoolbel geleidingsdienst Tilburg ook begeleiding bij d? verdere vernieuwing en ontwikkeling van het onö derwijs. Onderwerpen, die daarbij aan de ordfe komen zijn onder andere de invoering van niet? we methoden en het tot stand brengen van eei? gerichte aanpak voor kinderen met leer- en get? dragsprob lemen. g De directeuren van de scholen voor basis- ei speciaal onderwijs geven ook hier aan dat d< begeleiding positieve effecten heeft gehad ei dat deze bijgedragen hebben aan een alge heli’ verbetering van de kwaliteit van het onderwijs^ Tot slot wordt door de directeuren aangegevetL dat zij ook in de komende jaren verwachten t? kunnen rekenen op begeleiding door de School», begeleidingsdienst Tilburg.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 22