Duo ’SIMPEL’ I s Enkele weekjes rust... 4 NIEUWJAARSDAG ft Bond van Ouderen X’ I 1 Januari: van 17.00-21.00 uur Zv Zandstraat 1Moergestel Wim Willems Dit is de laatste ’Moergestel-Nieuws' van dit jaai. In dit nummer is alle belangrijke informatie voor de komende drie weken bijeengebracht. Op de woensdagen 25 december 1991 en 1 januari 1992 zal dit week blad niet verschijnen. U mag ons op woensdag 8 januari weer terugverwachten. Kopij voor dat nummer moet worden ingeleverd in het weekend van 5 januari (tekst moet uiterlijk zaterdag 4 januari om 12.00 uur! in ons bezit zijn). We wensen u fijne feestdagen en 'n goed begin van 't nieuwe jaar! DE REDAKTTE Diana Beitzel Annemiek van Seters Johan Vermeer Tosca van Waelsden Frans Hurkmans Aktiviteiten in de maand januari: Nellie van Heeswijk en Annemie Oerlemans Wilhelmien Dirkx in Café ’t Stokske Jos van den Heuvel NA 10 -MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 PAGINA 11 Y In mijn werkstukken ziet u twee technieken toe gepast: handvorm en draaiwerk. Handvorm: de naam zegt het al: het werkstuk wordt met de hand gevormd. Dit kan o.a. door Ongeveer een half jaar geleden is Diana Beitzel begonnen met een creatieve hobby: het maken van olieverfschilderijen. Inspiratie voor de afbeel dingen haalt ze uit mythen en saga’s. Het resul taat zijn naïeve composities met zware kontouren gemaakt met onverdunde verf. Diana ervaart het gewoon als een stuk geluk om bezig te zijn met het materiaal. een bol te maken en er daarna door blaastechnie- ken toe te passen een vorm in te maken, b.v. een egel of een vogel. Je kunt ook ’n grote pot maken door repen klei op te bouwen. Draaiwerk: het werkstuk wordt op ’n draaischijf gemaakt. De draaischijf wordt aangedreven door ’schoppen’ met de voet. De klei op de schijf wordt met de handen bewerkt tot ’n pot, schaal, vaas of kandelaar. Na het vormen moet het werkstuk gebakken worden. Na de eerste keer bakken wordt het ’bi scuit’ geglazuurd. Daar wordt het nog 1 x gebak ken op phn. lOOOgr.C om het glazuur te laten smelten. Door al deze verschillende manieren om klei te bewerken en ook door het glazuren ont staat er een grote verscheidenheid in deze hobby. Evenals vorig jaar doet Annemiek van Seters ook dit jaar weer mee. Ruim vier jaar woont ze nu in Moergestel en deze expositie zal haar tweede zijn. Het tekenen/schilderen is een van de vele hobbies van Annemiek. In haar werk probeert ze zoveel mogelijk verschillende technieken te hantefen, voorzover de thema’s dit toelaten. Liet ze ons tijdens de vorige Moergestel Kreatief potlood- en pentekeningen zien, dit keer worden aquarel- en olieverfwerken geëxposeerd. Anne miek van Seters heeft een duidelijke voorkeur voor aquarellen, voornamelijk vanwege de enor me mogelijkheden die deze techniek biedt. Uitgangspunt in veel van haar werk is het ’teke nen en schilderen naar de waarheid’. In veel van de geëxposeerde werkstukken zult u dit kunnen herkennen. Waarom zoek je een hobby? Je vindt dit in het glas in lood bewerken. Toen ik deze hobby 3 jaar geleden ben gestart, was deze ’ambacht’ mij wel bekend, erover gelezen, maar ’hoe en wat’ was mij onbekend. Via ’De Hilverbode’ werd ik hier op attent gemaakt. Ik heb mij bij de Werckwin- kel te Hilvarenbeek in laten schrijven, en de cur sus in 1988 gestart. De eerste glassnede op een ’stuk glas’ was het prille begin van deze hobby. Naargelang je met ’glas’ gaat werken, hoe meer je van jezelf gaat eisen. Je wilt dan het glas in be paalde figuren snijden en in een later stadium gaan ’brandschilderen’. Je bent steeds bezig om de hobby beter onder de knie te krijgen, zoals het maken van tekeningen c.q. ontwerpen, sjablonen knippen met een speciale schaar, dan het snijden van het glas, eventueel schilderen en het branden van de verf op het glas, het ’glas in lood’ zetten, solderen, afkitten en het schoonmaken met hout zaagsel. Het is een bele bewerking, maar een boeiende hobby. Wel moet je deze hobby via een cursus beoefenen. In de Werckwinkel te Hilva renbeek kan dat. Onze docente is Sybille Gielen en ze woont in de Gasstraat 30 te Tilburg. Ik kan deze hobby van harte aanbevelen. ’Ik schilder graag’, zegt ze zelf. ’Pastelkrijt is voor mij het meest geëigende medium om mezelf uit te drukken: het is sober en direct en heeft toch iets voornaams. De mens, de dieren en de natuur heeft mijn speciale belangstelling. Ik stel wel één voorwaarde aan mijn werk: de on derwerpen moeten ’echt’ zijn!’ ’n Trouwe deelnemer aan Moergeste-Kreatief is ook dit jaar weer vertegenwoordigd met ’n aan tal olieverven. Niet vastgeroest in ’n bepaalde stijl schildert hij deze keer landschappen, waar bij het verrassend heldere, frisse kleurgebruik meteen opvalt en ’n ’zuidelijke sfeer’ kreëert. van Gameren ben ik nu weer terug bij ’De Kre- kul’. Hoewel ik nog weinig tijd kan vinden om thuis te schilderen heb ik toch enkele schilderstukken om te exposeren. Het meeste wat ik schilder is aquarel met drie kleuren, gemengd. Ik vind het een heel leuke bezigheid en daarom wil ik een bij drage leveren aan Moergestel Kreatief. Donderdag 9 en 23 januari organiseren wij een rikconcours om 13.30 uur in ’Den Boogaard’. In schrijfgeld bedraagt ƒ1,- plus de behaalde pun ten. Iedere deelnemer(ster) krijgt een leuke prijs. Donderdag 16 januari voorlichtingsmiddag. Aanvang om 14.00 uur in’ ’Den Boogaard’. Het onderwerp is’ ’Veilig op leeftijd’, te behandelen door de heer de Vries uit Berkel-Enschot. Dit thema blijkt voor vele ouderen een zeer be langrijk onderwerp te zijn: wat kunnen we zelf doen om ongelukken thuis of elders te voorko men? De heer de Vries zal ons hierover het no dige en meest belangrijke mededelen. 24, 25 en 27 januari toneeluitvoeringen. Het bestuur Ook dit jaar zal de burgerzaal van het ge meentehuis weer open zijn voor mensen die willen genieten van wat anderen in hun vrije tijd hebben gemaakt. Van donderdag 26 december tot en met dinsdag 7 januari wordt in deze mooie zaal weer de jaarlijkse expositie Moergestel Kreatief gehouden. Er zijn dit jaar tien deelnemers, en zij tonen u: aquarellen, olieverfschilderijen, tekeningen, pastelwerk, decoupagewerk, glas in lood, koper- draaiwerk en aardewerk handvorm. U zult werk kunnen zien van Jos van den Heu vel, Diana Beitzel, Wim Willems, Tosca van Waelsden, Johan Vermeer, Frans Hurkmans, Wilhelmien Dirkx, Annemiek van Seters, Anne- mie Oerlemans en Nelly van Heeswijk. Het is wellicht een goed idee om de huiselijke haard eens een ogenblikje te verlaten om een kijkje te gaan nemen op deze interessante expo sitie. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 12.00 tot 17.00 uur (behalve zaterdag, want dan is het gesloten). De opening zal op Tweede Kerstdag om 12.30 uur worden verricht door Jan Dijker. Hieronder vindt u een beschrijving van de deel nemers en hun werk: mooie, exclusieve sier- en gebruiksvoorwerpen te vervaardigen. Ieder voorwerp is zodoende uniek en geen ander is precies hetzelfde. Graag neem ik dan ook deze gelegenheid te baat om u en alle belangstellenden kennis te laten ma ken met mijn hobby en ik ben gaarne bereid u hierover alles te vertellen. Tot ziens in de burger zaal! doen voor de eerste keer mee met Moergestel Kreatief, en wel met Anton Pieck decoupage werk. Het is ’n heel secuur werk, maar het werkt tevens heel ontspannend. Uit zes of zeven kaarten van dezelfde afbeelding worden verschillende details uitgesneden. Laten worden de kaarten op elkaar bevestigd. Tussen de kaarten onderling wordt wat ruimte gelaten en door het geheel in te lijsten ontstaat er een diepte-effect met soms een verbluffend resul taat. We zijn nog niet zo lang op cursus, maar vinden het toch leuk en de moeite waard om deze krea- tiviteit eens te tonen op Moergestel Kreatief. ’Om ontspanning te zoeken ben ik gaan schilde ren. Na 2 jaar geschilderd te hebben bij De Kre- kul in Oisterwijk en 1 jaar in Moergestel bij Cees Hoe ik ben gekomen tot het vervaardigen van ko peren (messing) voorwerpen: kennelijk heb ik ’n goed oog voor mooie, duurzame en exclusieve voorwerpen, want bij Philips, waar ik werkzaam was, kreeg ik vaak de opdracht op voor een ju bileum of afscheid een waardevol aandenken te maken. Deze voorwerpen maakte ik met de hand met be hulp van een draaibank en gebruikte daarvoor messing omdat dit eerlijk en dankbaar materiaal is wat bij goed gebruik en weinig onderhoud een blijvende schoonheid uitstraalt. Nu ik, vanwege reorganisatie bij Philips, voort- aan hele dagen thuis ben, heb ik van dit werk mijn hobby gemaakt en ervaar dagelijks de uit daging om steeds iets nieuws te ontwerpen om I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11