Turnvereniging Moergestel viert 10-jarig bestaan t i<w8 O J Audacia nieuws Internationale Masterclass door Jos van Immerseel van 100 leden iets teruggelopen. HM rni S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Toon en de Tontjes Klavierwerken van Joseph Haydn Het Brabants Conservatorium organiseert van 16 maart t/m 20 maart 1992 een Masterclass voor pi anisten en clavecinisten waarin de klavierwerken van Joseph Haydn als thema zijn gekozen. Het is alweer tien jaar geleden dat wij op de zaterdagochtend met een klein groepje kinderen begonnen met turnen. Dat was in december 1981. Nu dus tien jaar later zijn we uitgegroeid tot een ledenbestand van uitsluitend jeugdleden in de leeftijd van 4 tot 17 jaar. Op dit moment tellen we 85 leden. Na de wisseling van zaterdag naar woensdagmiddag zijn we S.V. Roef! Korfbal idle jongeren opgelet! AUDACIA JUNIOREN AUDACIA PUPILLEN Aspiranten B: Roef! 2 - D.D.W. Wie scoort, die wint Zaterdag 14 december!!! Zaterdag 14 december!!! 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 DECEMBER 1991 4 PAGINA 11 10 CS Aspiranten B: Hilko - Roef! rtierke aanwezig 10.45 aanwezig 10.45 Sarto C4 - Audacia C2 I 14.30 12.00 12.00 12.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 1- 7 2- 2 Senioren 1 zijn vrij Senioren 2 zijn vrij Recreanten zijn vrij. sluiten rond 24.00 uur. Er wordt op deze avond géén alcohol geschon ken! Dus neem je vriend(in) mee en kom gezel lig langs op vrijdag de 13e! 11-0 0-7 1-1 0-9 1-0 1-6 2-1 4-2 4-10 4-1 Uitslagen: JAB: White Demons - Roef!9-11 DAS: Roef! - DSC24-7 HES: Roef! 1 - Blauw Wit17-12 HES: Roef! 3 - Avanti 215-10 HES: Roef! 2 - Rhelico15-13 Een heel goede dag in Diessen voor Roef! Alle wedstrijden werden dit weekend begonnen en nog wel op een heel prettige wijze. Er werd leuk en fanatiek gespeeld. Er was veel publiek wat de stemming erg ten goede kwam. Hopelijk volgend weekend weer zo. Programma 14 december: MAB: Elshout - Roef! in Drunen Welpen: Roef! 2 - Roef! 1 in De Vonder 15 december: JAB 13.40: Taxandria - Roef! HES 13.20: White Demons 3 - Roef! 2 HES 14.40: Havedo - Roef! 3 17 december: HES: Bekerwedstrijd ODI - Roef! w i w jongerenwerk moergestel Op zaterdag 14 december organiseert O.J.J. 't Kwartierke te Moergestel weer en muziekoptre- den. Toon en de Tontjes is een Brabantse groep en speelt Eindhovenstalige muziek, van rock tot rap. Toon en de Tontjes bestaat uit bandleden die al lang hun sporen hebben verdiend bij Vitesse, Mark Foggo en Bertus Borgers. De band is van alle markten thuis en speelt ver zoeknummers van Herman tot en met Guns ’N Roses. De groep werd dit jaar derde in De Wraak van Brabant en bestaat uit: Toon van den Berg, Dick Tol en Paul Griede. Het optreden op het adres Kerkstraat 15 begint om 21.00 uur en de entreeprijs is 5,-. De voorlaatste kompetitieweek heeft maar een overwinning opgeleverd voor Moergestel. Het eerste team deed het weer prima. Nog steeds on geslagen. Piet Habraken tekende voor 3 overwin ningen, nog steeds 100%, Ron van Hees won twee maal en Sjonnie van Elderen 1 maal. Het tweede team voegde weer een nederlaag toe aan de andere nederlagen. Ook ditmaal lukte het niet een puntje binnen te halen. Een beetje meer geluk, dan had het anders gelopen. Berry van Oudheusden won 2 maal, Arie Vogels en Her man Reinders wonnen beiden 1 maal. Ook met het derde team vlotte het niet. Het ont kwam ook ditmaal niet aan een nederlaag. Bart de Cort en Theo Sprengers wonnen beiden 1 maal. René Oerlemans kon met 0 punten huis waarts keren. Uitslagen: SMB 3 - Moergestel 13-7 Tilbria 4 - Moergestel 26-4 tios ’67 - Moergestel 38-2 Programma deze week: Alle teams spelen thuis, donderdag 12 december, aanvang 20.30 uur. Moergestel 1 - Slagzin 6 Moergestel 2 - Interpolis 4 Moergestel 3 - Slagzin 9 Dit zijn de laatste wedstrijden van de herfst- kompetitie, maar niet de laatste speelavond, want u kunt iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur spelen in ’D’n Donk, Bosstraat. Interesse? Kom eens een kijkje nemen. Inlichtingen? Bel dan 3365. D.D.W. op dit moment niet gelijk maakte, want dat is meestal het gevolg als het aanvalsvak niet in staat is de bale nige tijd in het eigen vak te hou den. De verdediging komt dan voortdurend on der druk te staan. De aanval is in dit geval de bes te verdediging. Gelukkig voor Roef! wist ook D.D.W. de geboden kansen niet in doelpunten om te zetten en daar gaat het toch allemaal om. Kortom het was een leuke wedstrijd welke ver trouwen geeft voor de toekomst. Zeker als de aanvalspatronen nog wat beter uit de verf gaan komen. Dat is zoals reeds opgemerkt enkel een kwestie van veel trainen en geduld. Een toeschouwer wedstrijd niet in staat. Programma zondag 15 december: Nieuwkuyk 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Virtus 2 Audacia 3 - Nevelo 3 Audacia 4 - Taxandria 7 Taxandria 8 - Audacia 5 Audacia 6 - Jong Brabant 10 Oirschot Vooruit 9 - Audacia 7 Reusel Sport 7 - Audacia 8 G.S.B.W. 9 - Audacia 9 Audacia 10 is vrij 0-2 1-1 1-2 0-1 4-4 2-2 4-0 1-2 1-4 De Masterclass wordt geleid door een van de grootste specialisten op het gebied van authentie ke uitvoeringspraktijk: Jos van Immerseel. De authentieke uitvoeringspraktijk die in deze eeuw zo’n grote belangstelling mag verheugen is niet alleen van belang voor musici die zich spe cialiseren in een bepaald deel van de muzieklite ratuur. Verdieping in authentieke uitvoe ringspraktijken kan heel inspirerend werken voor musici die meer geschoold zijn in het repertoire na 1750. Het bijzondere van deze Masterclass is dat pia nisten en clavecinisten samen kunnen werken aan repertoire dat voor beide instrumenten geschikt is. De muzikale rijkdom van de klaviersonaten van Haydn is bij uitstek geschikt om kennis te maken met de mogelijkheden die de authentie ke beweging hen biedt. Jos van Immerseel (geboren 1945, Antwerpen) is niet alleen vermaard vanwege zijn uitvoeringen als dirigent en zijn optredens als pianist en cla- vecinist. Hij is vooral ook een boeiend docent die een universele taal spreekt. Door middel van openbare lessen, maar zeker ook door uitdieping van zijn opvattingen over retoriek, kunnen pia nisten en clavecinisten kennis maken met de ver rijking die onafscheidelijk is verbonden met ver dieping in authentieke uitvoeringspraktijk. Het programma omvat openbare lessen, lezin gen, excursies en concerten. Deelnemers aan de Masterclass kunnen de gehele week werken op de instrumenten van het Brabants Conservatorium. Het slotconcert wordt verzorgd door Jos van Im merseel. Hij zal daarbij verschillende instrumen ten bespelen, waaronder de pianoforte. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met het Brabants Conservatorium, tel. 013-368458. Iedere dinsdag- en woensdagmiddag staat de sporthal vol met toestellen en matten etc. om in een uur tijd zo intensief mogelijk bezig te zijn met bewegen op, aan, over al het materiaal. De toestellen zijn in de loop der jaren ook ver nieuwd en voldoen aan de wedstrijdeisen, hoewel wij nooit in competitieverband aan wedstrijden hebben meegedaan. Dit heeft de volgende reden. Een recreatief ingestelde vereniging heeft name lijk een lage drempel, ieder kind kan bij ons te recht en wordt aangesproken op zijn eigen ni veau. Nadeel hiervan is dat een getalenteerd kind dat verder wil en op wedstrijdniveau wil turnen buiten ons dorp een andere club moet zoeken. Wat in ieder geval voorop staat is dat kinderen onder deskundige leiding van klein tot groot al le grondvormen van bewegen kunnen leren in een ontspannen sfeer. Nu na tien jaar willen we de banden met de Oisterwijkse Turnvereniging ’Taxandria’ ver sterken. Om te bginnen komt een groep een de monstratie geven, zowel wedstrijdturners alsook Uitslagen: Pupillen: DSV - Roef! Aspiranten A: Roef! - Zigo Aspiranten B: Zigo - Roef! Senioren 2: Sp. Girls - Roef! Senioren 1: Tuldania - Roef! Recreanten: Zigo 2 - Roef! Wedstrijden 14 en 15 december: Pupillen zijn vrij Aspiranten AKlimroos - Roef! vertrek 14.15; tijd 15.15 vertrek 9.15; tijd 10.00 Op vrijdag 13 december organiseert ’t Kwartier- ke’ weer een open avond. Deze is toegankelijk voor iedereen vanaf 12 jaar. Tijdens deze avond kunnen jullie darten, ping pongen, sjoelen, enz. enz. Dit alles vindt plaats in het Roef!-gebouw aan 't Stokeind. Het gebouw is open v.a. 20.00 uur en we willen Uitslagen: Beerse Boys Al - Audacia Al Audacia BI - Viola BI JPS Cl - Audacia Cl Audacia C2 - Were Di Cl Programma zaterdag 14 december: Audacia Al - Spoord. Boys Al aanvang 14.30 Audacia Bl - Hieronymus BIaanvang 14.30 Audacia Cl - SVG Claanvang 13.00; aanwezig 12.00 aanvang 13.15; aanwezig 12.15 Uitslagen: Jong Brabant F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Jong Brabant F2 Programma zaterdag 14 december: RKC Dl - Audacia Dlaanwezig 10.00 Audacia E1 is vrij Audacia E2 -RKCE2.... Audacia F1 is vrij Audacia F2 - Audacia F3 o Audacia F3 zijn jongens en meisjes die alleen nog maar trainen. Voor aspiranten B was dit de eerste wedstrijd in de zaalcompetitie 91/92. De verwachtingen wa ren hooggespannen. Immers in de veldcompeti- tie was maar net van deze tegenstander gewon nen. Roef! begon sterk aan de wedstrijd. In het verdedigingsvak werd door de coach snel de taak verdeling aangepast. Immers iemand die goed kan verdedigen behoort niet de zwakste aan- valster tegenover zich te krijgen, het le aanvals vak liet prima korfbal zien. De looplijnen van het 4-0 patroon (bij de speelsters beter bekend als het rondspelen) waren zo nu en dan goed zichtbaar. De inspanningen op de trainingen beginnen dus resultaat op te leveren. Het kon niet uitblijven of dit aanvalsspel moest een doelpunt opleveren en zo gebeurde. Het doelpunt kwam op naam van M. Timmermans. Een prima doelpunt! De bal ging door de korf zonder de mand te raken. De le aanval kreeg daarna nog enkele mooie kansen, maar doelpunten beleven uit. Dit is echter nog een kwestie van veel trainen, geduld en vertrou wen. Na de vakwisseling nam het aanvalsspel van Roef! enigszins af. Er werd wel vaak op de korf geschoten maar zonder resultaat. Het ging alle maal te snel en zonder overleg. De aanvalspatro nen waren zoek. Het geleerde op de training was vergeten. Men mag van geluk spreken dat Uitslagen: Audacia 1 - Berkdijk 1 Longa 3 - Audacia 2 Sarto 4 - Audacia 3 NOAD 6 - Audacia 4 Audacia 5 - Audacia 7 S.V.G. 8 - Audacia 6 Audacia 8 - Terlo 4 Audacia 9 - Gloria U.C. 4 Hilvaria 6 - Audacia 10 Audacia - Berkdijk0-2 Tot aan de vijfentwintigste minuut van de tweede helft was het nog volkomen onduidelijk wie de wedstrijd zou winnen. Het leek erop dat een 0-0 gelijkspel een rechtvaardige uitslag zou zijn. Om beurten hadden beide ploegen een overwicht en juist in een Audacia-periode sloegen de gasten toe. Met een uitstekende kopbal wist Sjaak van Hout in die minuut van de tweede helft Berkdijk op voorsprong te brengen. De ploeg die in deze wedstrijd het vermogen had om te scoren zou winnen. Natuurlijk deed Audacia er alles aan om een beter resultaat te bereiken. Een counter vijf minuten na het eerste doelpunt bracht Berkdijk door een doelpunt van René van Engelen echter al op 0-2, zodat het voor Audacia vechten tegen de bierkaai werd. Inzet was er voldoende, doch kansen creëren, daartoe was de ploeg in deze recreanten. Dat gebeurt zaterdagmiddag in spor thal ’De Vonder’ vanaf 16.00 uur. Na de demonstratie krijgt een klein groepje van onze eigen club de gelegenheid om een kort lu diek nummer te brengen. Iedereen, ouders, kinderen en alle andere be langstellenden zijn van harte welkom in sporthal ’De Vonder’ vanaf 16.00 uur. Het programma duurt ongeveer tot 17.30 uur. Disco voor de jeugd vanaf 19.30-22.30 uur in het clubgebouw van Roef! Sjef Schilders draait de plaatjes die jullie zelf aanvragen. Cola en chips in overvloed!!! Deze disco geldt natuurlijk alleen voor onze eigen jeugdleden! Tot zaterdag 14 december! Jaap de Groot en Bestuur Turnvereniging

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11