PGB-SPM-VYD van start Let op onze advertentie van volgènde week! 'Picobello Nieuwe coalitie Aphrodite 3 0 0 0 0 ’Moergestel-Nieuws’ en Kerstmis Omwonenden niet blij met mogelijke uitbreiding Boerenbond 0 0 0 0 0 Winnaars 2e trekking St. Nicolaasactie 1991 Middenstand Moergestel Fotogroep 0 Léon Loosveld en Paul Gerlach wethouders Moergestel L ofïlo ÏÏSSSSSSSSSSS Huidverzorgingsinstituut 4A12 WOENSDAG 4 DECEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 694 De redaktie - Omdat we graag tijdig laten weten over hoe en wat met 'Moergestel- Nieuws' in die periode, het volgende: het Kerstnummer verschijnt op woensdag 18 december 1991. Dat wordt tevens 'n krant waarmee u het drie weken zult moeten doen, want daama zal 'Moergestel-Nieuws' op de woensdagen 25 december 1991 en 1 januari 1992 NIET verschijnen. We hopen dat u daarmee rekening houdt. Op 6 januari 1992 zijn we dan weer terug... De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Het ontwerp bestemmingsplan met de alleszeggende(?) titel ’Kom Moer gestel I, partiële herziening en correctieve herziening’, dat o.a. ’n mo gelijke uitbreiding bevat van de Boerenbond, is niet door iedereen even positief ontvangen. Het lijkt nog zo ver weg en tóch komt Ijet met rasse schreden dichterbij: Kerstmis 1991. Kadotip: Een kadobon voor de schoonheidsspecialist! De volgende (feestelijke) trekking vindt plaats op maandag 9 december in de zaal van Café ’t Draaiboompje. Nieuw SPM-raadslid DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Eet- en IJsssaloii Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Prijs ter waarde van 100,-: Prijs ter waarde van 50,-: Prijs ter waarde van 25,-: Uitslag wedstrijd foto-expositie 1991 Succes leden Fotogroep Schoolstraat 5, Moergestel Telefoon 04243 - 1474 Met de op voorhaand reeds te verwachten tegenstemmen van het CDA werden maandagavond in een extra raadsvergadering Léon Loosveld en Paul Gerlach tot nieuwe wethouders van de gemeente Moergestel geko zen. Voorgeschiedenis Ondemocratisch ’Blanco’ Loco-burgemeester te Suzanne Schonck, Duyvekotstraat 13, Moer gestel. J. Simons, St. Janshof 8, Moergestel. M. Schilders, Regenbeemdeke 3, Moergestel. A. van Elderen, Hogenackerstraat 6, Moer gestel. Van Heeswijk, Spoordijk 76b, Tilburg. Fr. van Gisbergen, Kerkstraat 20, Moergestel. Pijnenborg, Lage Raam 2, Haaren. A. Swinkels, Kloosterlaan 47, Moergestel. Heidi Rijnen, P. v/d Boogardstraat 43, Moer gestel. Sonja van Tuijl, Oisterwijkseweg 62a, Moer gestel. P. op ’t Hoog, De Stappert 50, Moergestel. H. Wolfs, Raamackerstraat 3, Moergestel. Th. den Otter, Oirschotseweg 57, Moergestel. De Laat, Schoolstraat 69, Moergestel. De prijswinnaars kunnen de waardebonnen afhalen bij ’Aphrodite', Schoolstraat 5, tel. 1474. Aan het begin van de vergadering werd er voor zien in de vacature die was ontstaan door het ver trek van Theo Op 't Hoog (SPM) als raadslid. Binnen de partij was Wil Oerlemans bereid de ze opengevallen plaats in te nemen. Na het op nieuw indelen van de zitplaatsen in de raadszaal kon vervolgens de raadsvergadering beginnen. M.O. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 x MOERGESTEL x; Oisterwijkseweg 9. Tel. 04243-4021 3 0 0 0 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond stank- en geluidsoverlast op dit moment al gere duceerd zouden moeten worden. De heer van Boxtel was zelfs gewapend met een cassetterecorder naar de raadszaal gekomen om de aanwezigen kennis te laten maken met een da gelijks rond zijn huis warend geluid. Hij eindigde zijn betoog met de veelzeggende woorden: ’De meesten van ons hebben het over hun buurman. Het moet nogal erg zijn wil je over je buurman gaan klagen’. De leden van de commissie Ruimtelijke Orde ning, Volkshuisvesting en Milieu aanhoorden de klachten en stelden op hun beurt vragen aan de woordvoerders. Met de opmerkingen zal de com missie zich de komende maanden over de be zwaarschriften buigen om vervolgens met een ad vies te komen richting gemeenteraad. Naar ver wacht wordt zal de gemeenteraad dienaangaan de pas in de eerste weken van 1992 een standpunt innemen. M. van Esch, Hopveld 3, Moergestel P. Jonkers, Vooskerbos 2, Moergestel. C. de Beer, Oisterwijkseweg 41, Moergestel. R. van den Fuhr, van Rijckevorsellaan 31, Moer gestel. J. de Kort, Postelstraat 23, Moergestel. Fam. Persoons, Industrieweg 24, Moergestel. E. van de Wouw, Burg. Maeyerstraat 17, Moergestel. B. van de Wouw, Kastanjelaan 14, Udenhout. Gebr. Ketelaars, Elsdijk 2, Moergestel. M. van Esch, Hopveld 3, Moergestel. A. van Oort, Klein Westerwijksestraat 13, Biest-Houtakker. R. Vugts, Pr. Irenestraat 5, Moergestel. J. Swinkels, Zelt 8, Moergestel. C. Boogaers, Oirschotseweg 37, Moergestel. Wolfs, Raadhuisstraat 29, Moergestel. J. Deenen, Calluna 58, Middelbeers. Inge Vugts, Oirschotseweg 70, Moergestel. Door het uitzoeken van de mooiste foto’s tijdens onze foto-expositie in het weekend van 22 tot 24 november, werden alle bezoekers in de gelegen heid gesteld om deel te nemen aan een prijsvraag. Aan deze prijsvraag werd door 283 bezoekers deelgenomen. Als winnende foto is gekozen de foto met de titel ’Busselaar’ van Co mei. Onder degenen die deze winnende foto hebben gekozen, is een mooie attentie verloot. De gelukkige is: D. De Boo, De Schelf 29 uit Oisterwijk. De attentie zal bij hem bezorgd worden. Jaarlijks wordt er door het rayon Brabant-West en de Antwerpse Verbroedering van Fotokringen een expositie georganiseerd. Het afgelopen jaar is deze expositie gehouden in Kasteel ’Rivieren hof in Deurne, vlak bij Antwerpen. Alle fotogra fen, aangesloten bij de fotoclubs van bovenge noemde rayons, konden hieraan deelnemen. Bij de categorie ’kleur’, waarin 35 foto’s zijn geëxposeerd, waren er 5 foto’s van Fotogroep Moergestel. Dit waren 3 foto’s van Piet van de Schoot en 2 foto’s van Jan Geerts. Zeer zeker een goed resultaat als men ook nog weet dat deze foto’s weer te zien zijn in de foyer en de overige ruimtes van het Centrum voor Amateurkunst te Tilburg, Ringbaan-Oost 8. Het is zeer zeker de moeite waard om daar eens bin nen te lopen. Het bouwplan omvat o.a. realisering van een bouwblok in oostelijke richting, met de afmetin gen van 20 meter diep, ’n verruiming van de bouwhoogte tot 28 meter en ’n breedte van 25 meter. Woensdag Tl november vond een hoorzitting plaats naar aanleiding van de ingediende be zwaarschriften tegen het plan. Van de mogelijk heid om hun bezwaren toe te Echten werd door ’n viertal personen c.q. groeperingen gebruik ge maakt. Achtereenvolgens waren dat J.M. Weken uit de Bosstraat, bijgestaan door SRK-medewerker Marcussen, mevr. Janssen uit de Scheerman (die er op het laatste moment van afzag om haar be zwaarschrift toe te lichten), de familie Willems- de Kort uit de Schoolstraat, de famüie Van Velt- hoven-Van Elderan, eveneens uit de Schoolstraat en tenslotte de heer A. van Boxtel uit de Schout van de Wouwstraat die het woord voerde namens 67 mede-ondertekenaars van het bezwaarschrift. Vrijwel allen Heten in hun betoog dezelfde teneur horen: bezwaar tegen uitbreiding vanwege ver wachte overlast in de-vorm van stank, lawaai en stof. Op eventuele varianten in extra te treffen voorzieningen reageerden de woordvoerders heel terughoudend, omdat, zoals een van hen zei, ’n Aantal weken geleden trok wethouder Theo Op ’t Hoog (SPM) zich als zodanig terug en ver- Het hij ook de gemeenteraad. Zijn college-collega Ad van den Meijdenberg (CDA) volgde hem spoedig en dat resulteerde vervolgens in een koortsachtig overleg tussen de verschillende par tijen om uit de ontstane politieke impasse te ge raken. Verleden week ontstond zo de nieuwe coalitie PGB-SPM-WD en werd het CDA (met vijf ze tels toch de grootste partij in de gemeenteraad) op een zijspoor gedirigeerd. CDA-fraktieleider Mark van Velthoven noemde het op z’n minst ondemocratisch zoals de nieu we coalitie tot stand was gekomen. Hij herinner de daarbij Paul Gerlach nog eens aan zijn bewe ringen dat de WD nooit in ’n coalitie zou gaan zitten zonder het CDA. Nadat de wethouderskandidaten waren bekend gemaakt konden de stembriefjes werden rondge deeld. Bij telling daarvan stonden bij voorbaat de 5 tegenstemmen van het CDA op de kandidatu ren vast. Op Paul Gerlach werden zes stemmen uitgebracht en stemden 5 personen blanco. De stemming voor Léon Loosveld leverde eveneens zes stemmen vóór op en drie stemmen blanco. Twee briefjes waren voorzien van het woordje ’blanco’ en werden door burgemeester ter Veer dan ook aangemerkt als ongeldig. Na een schorsing van de vergadering kwam het nieuwbakken college terug en meldde de aanstel- Hng van Léon Loosveld tot loco-burgemeester. De heren Loosveld en Gerlach kregen daama het woord en hoopte op een constructieve samenwer king voor de toekomst. ’Het wordt de hoogste tijd’, aldus Loosveld, ’dat we het vastgelopen tra ject zo snel mogelijk gezamenlijk los trekken’. Zijn nieuwe collega Gerlach sloot zich vervolgens bij deze woorden aan. Hierna ontstond er wat gekrakeel rond de benoe ming van een lid voor het Samenwerkingsver band Midden-Brabant. Doordat Ad van den Meijdenberg nog steeds lid was van de gemeen teraad bleef het CDA zijn plaats binnen het SMB claimen. Volgens voorzitter ter Veer kon men daar echter geen aanspraak op laten gelden, om dat de gemeenteraad te allen tijde benoemingen dienaangaande kan herzien. UiteindeHjk ging het CDA, na een aangevraagde schorsing, ermee ak koord en trok het vervolgens Ad van den Meij denberg als SMB-Hd terug. De daarna volgende stemming rond het herbe- rnannen binnen de diverse commissies was toen nog slechts een formaliteit.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1