Vogelshow van j Vogelvereniging ’Moergestel’ Op 29 en 30 november en 1 december a.s. wordt door onze vereniging in Café-Restaurant ’t Stokske wederom haar jaarlijkse onderlinge ten toonstelling gehouden. Op sportieve wijze proberen tijdens deze dagen onze leden elkaar de loef af te steken door de door hen gekweekte vogels ten toon te stellen en te hopen dat de keurmeesters, die inmiddels hun PGB, SPM, VVD: Nieuwe coalitie l i ra h S S] 3 b s ia Léon Loosveld (PGB) en Paul Gerlach (VVD) kandidaat-wethouders Pensioenen Sparen Bibliotheek- nieuws voor kinderen U krijgt geen tweede kans!!! Een cursus ’ziekenverzorging thuis’ f a.s. Vrijdag, zaterdag en zondag Reünie oud-leden Trefsentrum Moergestel WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 693 werk hebben verricht, hen gunstig gezind waren. Koopsommen Loop uw pensioen niet voorbij!!! De kruisvereniging Moergestel organiseert Eerder stoppen met werken. Een leuk vooruitzicht. Maar is het inkomen dan toereikend? Bel even 1795 Gratis advies Schoolstraat 5, Moergestel Telefoon 04243 - 1474 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK ADVIESBURO A.J.M. van der SANDE ADMINISTRATIES - ASSURANTIËN Rootven 82 - 5066 AX Moergestel Zwarte pieten brengen bezoek aan de bibliotheek Kadotip: jJj Een kadobon voor de schoonheidsspecialist! Afgelopen zaterdag verscheen een persbericht naar aanleiding van een nieuw gevormde coalitie in onze plaatselijke politiek. Genoemd persbe richt, van de partijen PGB, SPM en WD, drukken we hierbij integraal af. Huidverzorgingsinstituut Aphrodite W .1 NA If este De beide kandidaat-wethouders: Léon Loosveld (links) en Paul Gerlach (rechts). ■1 L H.S. de bibliotheek stuurt. En omdat Sinterklaas vindt dat je niet zomaar een paar doodgewone pieten maar de bibliotheek kunt sturen, komen er een paar voorlees- en vertelpieten. Deze zwarte pieten komen op maandagavond 2 december tus sen zes en zeven uur. Nu hopen de medewerkers van de bibliotheek dat er op maandagavond 2 de cember tussen zes en zeven uur heel veel kinde ren in de bibliotheek zijn, zodat de pieten aan St. Nicolaas kunnen vertellen dat een bezoek aan de bibliotheek de moeite waard is. Oh ja! Sinterklaas vindt dat de medewerkers van de bibliotheek op Sinterklaasavond wel op tijd naar huis moeten gaan om het sinterklaasfeest te vieren. Daarom is de bibliotheek op donderdag 5 december om half vijf gesloten. Tot ziens in de bibliotheek (zeker op 2 dec). KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 s. MOERGESTEL Enige tijd geleden hebben de medewerkers van de bibliotheek een brief aan St. Nicolaas geschre ven. In die brief vertelden zij dat er op woensdag middag altijd veel kinderen in de bibliotheek zijn. Zou Sinterklaas misschien een bezoek kun nen komen brengen? Sinterklaas antwoordde dat hij door het drukke programma niet zelf kan ko men maar dat hij wel een paar zwarte pieten naar Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg43, 5066XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond tentoonstellen van vogels niet voor niets tot een der grootste hobby’s gerekend wordt. Een speciaal woord wil ik nog richten tot hen die wel vogels kweken, maar om de een of andere re den nog niet tot onze vereniging zijn toegetreden. Natuurlijk, het kweken alléén is al fantastisch, het ’africhten’ en tentoonstellen echter is een ver lengstuk waarmee u zich beslist eens bezig moet houden. Komt u dus eens langs, praat eens met een van de bestuursleden en laat u voorlichten over onze verenigings-aktiviteiten. De opening van onze tentoonstelling voor on ze leden vindt plaats op vrijdag 29 november a.s., waarna voor u op zaterdag 30 november van 13.00 tot 22.00 uur en zondag 1 december van 10.00 tot 17.00 uur de gelegenheid bestaat, onze vogels te bewonderen. Mogen wij u begroeten? U bent in ieder geval van harte welkom. Tot ziens dus! tende coalitie CDA-SPM met de VVD. Ook an dere coalitiemogelijkheden zijn in deze weken tussen partijen aan de orde geweest. Deze pogin gen hebben niet tot resultaat geleid. Twee ontwikkelingen zijn vervolgens van grote invloed geweest. In de eerste plaats het aange- kondigde terugtreden, twee weken geleden, van CDA-wethouder Van den Meijdenberg. Dit zou Bij deze worden alle oud-leden en bestuursleden uitgenodigd voor een reünie die zal plaatsvinden op zaterdag 30 november in ons oude vertrouw de gebouw: het tref. Tussen de oprichting van het Trefsentrum in 1974 en de opheffing ervan in 1984 is veel ge beurd op sociaal-kultureel gebied in Moergestel. Het Trefsentrum was voor veel mensen de ont moetingsplaats bij uitstek waar op geheel eigen wijze vorm werd gegeven aan een eigen huis met daarbij horende aktiviteiten. Vooral op gebied van muziek, politiek en sport en ontspanning maakten de mensen van het tref duidelijk dat door het verkrijgen van een eigen ruimte, een scala van aktiviteiten kon worden georganiseerd. Veel van de oud-leden uit deze toch bijzondere tijd hopen wij a.s. zaterdag te kunnen begroeten. Vanaf 15.00 uur is het tref geopend. De middag zal vooral in het teken staan van her inneringen ophalen aan de hand van trefgazets en foto’s. Dit alles onder het genot van muziek uit die tijd. ’s Avonds organiseert ,’t Kwartierke’ een optre den van een swingende funkband ’The Dukes’ waar wij uitdrukkelijk voor uitgenodigd zijn. De bedoeling is om er weer een ouderwets feest van te maken, dus zorg dat je erbij bent! betekenen dat een compleet nieuw college ge vormd moest worden, in de tweede plaats is, gaandeweg het gevoerde overleg, door de SPM schriftelijk meegedeeld niet langer vertrouwen te hebben in een voortzetting van een coalitie CDA- SPM. Vanuit deze situatie werd duidelijk dat het initia tief tot de vorming van een nieuwe coalitie steeds meer kwam te liggen bij de oppositiepartijen. Hierin is meteen heel duidelijk door deze partij en, WD en PGB, er voor gekozen om gezamen lijk te blijven optrekken. Als gevolg hiervan werd het aantal coalitiemoge lijkheden beperkt tot slechts twee. In de afgelopen week is tussen partijen uitvoerig overlegd om deze twee opties nader te onderzoe ken. Hierbij stond de programmatische vergelij king van de opvattingen van de respectievelijke partijen centraal. Bovendien is hierbij nadrukke lijk gekeken naar de beschikbaarheid van kandi daat-wethouders. Nadat de partijen PGB en WD op woensdag laatstleden met de SPM overleg hebben gevoerd, vond vrijdag jongstleden een soortgelijk overleg plaats met het CDA Vervolgens zijn de uitgangspunten en bevindin gen die in deze twee laatste gesprekken naar vo ren zijn gekomen met elkaar vergeleken. Ook zijn de naar voren geschoven kandidaat-wethou ders gewogen. Na raadpleging van de achterban werd op zaterdag 23 november 1991 gekozen voor de vorming van een coalitie bestaande uit PGB, SPM en VVD. Kandidaat-wethouders hierbij zijn de heer Léon Loosveld (PGB) en de heer Paul Gerlach (WD). De nieuwe coalitiepartijen zijn van mening dat deze combinatie goede kans van slagen heeft voor de resterende raadsperiode en de beste garantie biedt om Moergestel de bestuurskracht te geven die op dit moment zo dringend nodig is. Tot zover de tekst van het persbericht. 3 Maar liefst 219 vogels zijn ingeschreven en vrij- wel allen kunnen gerangschikt worden onder de noemer ’eigen kweek’. Wanneer u (en dat hopen wij uiteraard van har te) onze tentoonstelling met een bezoek vereert, zult u kennis kunnen maken met 15 verschillen de kleuren kanaries, een grote verscheidenheid aan kleuren in de zebravinken en een nog grote re verscheidenheid en kleuren in de Australische en Afrikaanse Prachtvinken. Gouldamandines b.v. zijn gewoon juweeltjes en ook deze zijn op onze tentoonstelling in diverse kleuren te bewon deren. Natuurlijk ontbreken ook de wildzangvogels zo als sijzen en vinken niet en zijn er bovendien een paar aparte kwartels, z.g. boomkwartels, te be wonderen. Jammer eigenlijk dat de grotere vo gels zoals diverse soorten lijsters en rode kardi nalen (dit jaar) nog ontbreken. Wat echter niet is, kan nog komen. Misschien volgend jaar al. Al met al reden genoeg voor u om eens langs te komen en te aanschouwen dat het kweken en Waarom een cursus ziekenverzorging thuis? In het huidige volksgezondheidsbeleid staan twee overwegingen centraal: 1Mensen dienen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving thuis te kunnen blijven. 2. Mensen zijn in de eerste plaats zelf verant woordelijk voor de zorg voor de gezondheid van zichzelf en anderen. Deze uitgangspunten betekenen aksentverschui- vingen in de zorgverlening. Meer nadruk op de algemene thuiszorg (huisartsgeneeskunde, thuis verpleging, gezinsverzorging en algemeen maat schappelijk werk), maar ook het benadrukken van zelfzorg en mantelzorg (buren, familiehulp). Wat betreft de zorgverlening aan bejaarden- een belangrijke doelgroep van de kruisvereniging- geldt bovendien nog dat het aantal bejaarden, met name het aantal hoogbejaarden de komende jaren sterk zal toenemen. De kruisverenigingen achten het gezien de bovengenoemde ontwikke lingen daarom van belang de zelf- en mantelzorg met betrekking tot anderen te versterken. De kruisvereniging te Moergestel organiseert daar om de curcus ’ziekenverzorging thuis’, met als doel mensen beter in staat te stellen thuis een zie ke te verzorgen. In deze cursus komen onder an dere aan de orde: - de verzorging van een zieke thuis, - practische wenken voor: bed opmaken, was sen, tillen, enzovoorts, - gebruik van materialen bij de verzorging. Aanmelding dient te geschieden vóór 15 decem ber: er worden maximaal 2 cursussen gegeven a 10 personen. De cursus bestaat uit 5 avonden a 2 uur. De kosten van de cursus is voor leden gra tis, en voor niet-leden 25,-. De cursus wordt ge geven onder begeleiding van Petra van Nuenen- Hoffmans (Mispelbos 6) en Marianne van den Meijdenberg-Holtmaat (Schoolstraat 22), beiden verpleegkundigen. De cursussen starten in fe bruari en maart 1992. Voor aanmeldingen en eventuele nadere inlich tingen kunt u zich wenden tot bovenstaande per sonen, tel. 3676 of 3790. Vier weken geleden werd Moergestel verrast door het opstappen van de heer Op ’t Hoog als wet houder van de gemeente Moergestel. ,pi In de pers is hierover uitvoerig geschreven. Vanaf WJ dat moment zijn er gesprekken gevoerd door al- le partijen over en weer om tot een oplossing te y komen. In eerste instantie werd gehoopt een - oplossing te vinden via een uitbreiding van de zit- 4^^-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1