i E 5 5] 511 B B B B Aphrodite Expositie Fotogroep Moergestel I L. VAN DAM ADVIESBUREAU B B 51 B B B la I MTV op bezoek bij St. Nicolaas Winnaars le trekking St. Nicolaasaktie le Bingo S.V. Roef! 5] 5] Hij komt... hij komt... die goede Sint A 16 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 692 Extra uitzending vrijdag 22 november 19.00 uur: Uitzending donderdag 21 november 19.00 uur: LidNVAK accountancy - automatisering - fiscale zaken bedrijfseconomische advisering is vanaf 15 november 1991 gevestigd op het adres: TILBURGSEWEG 42 5066 BV MOERGESTEL Tel. 04243-3219 Fax 04243 - 3856 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Schoolstraat 5, Moergestel Telefoon 04243 -1474 Kadotip: Een kadobon voor de schoonheidsspecialist! Huidverzorgingsinstituut Prijs ter waarde van 100,-: Prijs ter waarde van 50,-: Prijs ter waarde van 25,-: Wij als Sint Nicolaas-comité hebben goed nieuws voor alle Moergestel- naren, want de Sint heeft het ons definitief bevestigd. Met de voorbereidingen in verband met zijn komst zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Moergestelse kinderen kan beginnen. In vervolg op onze aankondiging van afgelopen week hier wat meer nieuws over de expositie van FoMo. te ■4 11 Café de Brouwer, Rootven 11, Moergestel. M. van Esch-van Laarhoven, Sch. v/d Wouw straat 3, Moergestel. De prijzen worden uitgekeerd in waardebonnen welke af te halen zijn bij ’Aphrodite', School straat 5, Moergestel, tel. 04243-1475. Deze waardebonnen zijn te besteden bij de deelnemende winkeliers. Hans Bolscher, een goede bekende in de wereld van de fotografie, zal op vrijdag 22 noember om 20.00 uur de expositie ope nen. Hij houdt een inleiding over 'Ar tiesten en Techneuten in één fotogroep’. Op deze avond is de expositie open tot 22.00 uur. Verder kunt u voor een bezoek aan de foto-expositie terecht in de Burger zaal van het gemeentehuis op zaterdag 23 november en zondag 24 november van 12.00 tot 17.00 uur. Welkom tijdens de expositie...! de blauwe kaartjes de gele kaartjes met maar liefst 1.000,- aan prijzen! KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 x MOERGESTEL zz L. Welten, Krijtestraat 33, Moergestel. M. Oude-Zultikhuis, Duyvekotstraat 4, Moer gestel. A. van Bommel, De Hoefkens 46, Moergestel. W. Prinsen, Hogendriesplein 2, Moergestel. J. van Pelt, Burg, van Heeswijkstraat 8, Moer gestel. Fam. van Beers, Past. Janssenstraat 13, Moer gestel. B. W., Bosstraat 2, Moergestel. C. van den Aker, Rootven 22, Moergestel. C. Boogaers, Oirschotseweg 37, Moergestel. J. Hoozemans, Molenstraat 3, Moergestel. L. Broeders, Eindhovenseweg 10, Berkel- Enschot. Rommen, Vinkenberg 11, Moergestel. M. Prinsen, Hogendriesplein 2, Moergestel. A. op 't Hoog, Schoolstraat 53, Moergestel. B. Burgers, Klein Locht 7, Moergestel. F. Grimminck, Duyvekotstraat 10, Moergestel. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Voorafgaand aan de uitzending op donderdag is er om 18.00 uur MTV- radio, ’n programma van Peter van de Wouw en Conté Schoenmaker. 1 heeft er ook toe geleid, dat enkele nieuwe leden bij de groep zijn gekomen. Op dit moment telt de groep 16 leden; hiervan exposeren er 14. De ze 14 leden zorgen voor een mooie expositie met ongeveer 100 foto’s. U kunt zien dat ieder kijkt op zijn/haar eigen wij ze. Ieder heeft zijn specifieke belangstelling. De leden zijn op de expositie graag bereid u daarover te vertellen. Ondanks de eigen kijk kunt u ook zien, dat er parallellen lopen, leden beïnvloeden elkaar. Voorts zult u kunnen zien dat niet ieder een hetzelfde niveau bereikt heeft. Binnen de groep zijn leden die al heel wat jaren met de ca mera op stap gaan, maar ook beginners. Een korte impressie van de mensen en hun werk in alfabatische volgorde: Kees Aerts uit Diessen; een jaar lid van onze groep, is zich aan het bekwamen in het werken in de kleurendoka. Bertus van Berkel is voor Moergestel een beken de op fotogebied. Hij is verder gegaan op het pad van het experiment. Jeanne de Bont uit Tilburg; maakt de letterlij ke betekenis van fotografie waar door de zorgvul dige manier waarop ze het licht in haar foto’s laat spelen. Ton van Elsdingen heeft een goed oog om foto’s te zien om zich heen in allerlei vaak kleine din gen. Kleuren spelen hierbij een grote rol. ’Etagepoes’ van Jan Geerts. Jan Geerts heeft een voorkeur voor structuren en details rond gebouwen en details uit de natuur, meestal gefotografeerd in kleur. Jeu Houben werkt in eigen kleurendoka aan de beelden die hij heeft geschoten op zijn tocht door de natuur of langs een beekje. Margo van de Loo is nog maar kort bij de groep. Maar het mag duidelijk zijn dat ze oog heeft voor compositie en detail. Co Mei uit Oisterwijk maakt mede door zijn an dere hobby, het IVN, vaak natuur-opnamen. Een pittig zwart-wit landschap hoort bij hem. Martin Prumpeler eveneens uit Oisterwijk, houdt ervan om te experimenteren. Bij de groep hoopt hij steun te vinden. Leo Roosen kennen we van zijn historische en rustieke beelden, hoewel ook structuren hem niet vreemd zijn. Piet van de Schoot zorgt naast foto’s met oog voor detail, voor mooie speelse beelden van zijn kinderen. Riet Vugs uit Oisterwijk wil zich de grondbegin selen van de fotografie eigen maken en daarnaast de fotogroep als steun hebben. Gijs Vugts uit Haaren fotografeert al jaren zeer verschillende onderwerpen en heeft onze foto groep als thuishaven gevonden. Piet Zoutendijk eveneens uit Haaren is op weg om vanuit een totaalbeeld ook oog voor detail te krijgen. De le trekking van de St. Nicolaasaktie van de Moergestelse winkeliers, welke werd verricht on der het toeziend oog van de politie, heeft de vol gende prijzen en winnaars opgeleverd: M. Mallens, Driehuizerweg 13, Diessen. Ank Zuman, Kriekenakker 28, Moergestel. W. Prinsen, Hogendriesplein 2, Moergestel. J. Deenen, Calluna 58, Middelbeers. P. Fonken. Past, v/d Boogaardstraat 42, Moer- gestel. A. Nouwens, Kloosterlaan 13, Moergestel. A. v/d Hout, Kruysackerplein 9, Moergestel. A. van Velthoven, Schoolstraat 1, Moergestel. Zr. Eugenia, Raadhuisstraat 32, Moergestel. W. de Jong, Krijtestraat 31, Moergestel. J. Hoozemans, Molenstraat 3, Moergestel. B. Smolders, Oisterwijkseweg 20, Moergestel. Hüfken, Krijtestraat 42, Moergestel. Voor de goede orde geven wij u hierbij de volgen de mededelingen c.q. aanwijzingen: De intocht van Sint Nicolaas is op zaterdag 23 novermber om 14.00 uur vanaf de Oisterwijk seweg. De te volgen route is: start hoek Oisterwijkse- weg/Industrieweg, Oisterwijkseweg, Tilburgse- weg, Krijtenbogtstraat, Kromweistraat, Krij testraat, Burg. Maeyerstraat, Pastoor van den Boogaardstraat, Pastoor Janssenstraat, Prinses Margrietstraat, Rootven, Raadhuisstraat, Ge meentehuis. Om ongeveer 14.45 uur wordt het Spaanse gezel schap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoming door de burgemeester. Hierna zal St. Nicolaas de kinderen toespreken. Na deze officiële ceremonie gaan de Sint en zijn Pieten naar ’Den Boogaard’ alwaar zij beginnen met de persoonlijke begroeting van de Moer gestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar, die dan een verrassing krijgen aangeboden. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven, waarop DATUM en UUR staan aangegeven, wanneer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te leveren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. HOUDT U ZICH WEL AAN DE TIJD EN KLEUR!!! De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 23 november 15.30 uur 17.00 uur Zondag 24 november 13.30 uurde witte kaartjes 15.30 uurde groene kaartjes Indien u kinderen hebt van 2 tot en met 8 jaar die dus in aanmerking komen voor een verrassing, maar wegens ziekte niet naar de bezoeken kun nen komen, of mocht u niet in het bezit zijn van kaartjes, omdat u bijvoorbeeld niet thuis was tij dens de collecte, dan kunt u alsnog kontakt op nemen c.q. kaartjes afhalen bij de heer G. van de Wouw, Burg. Bardoelstraat 5, tel. 2128, alwaar u eventueel dan ook uw envelop nog kunt inle veren. Op de avond van de 23e november zal in ’Den Boogaard’ om 20.30 uur ’n groots St. Nicolaas- bal plaatsvinden. Daar kunnen de ouderen onder ons dus ook de Sint van dichtbij meemaken, en dat het St. Nicolaasbal ’n gezellige avond is dat hebben ze ons de voorgaande jaren bewezen. Houdt dat gezellige avondje nu reeds vrij st. Nicolaas-comité Moergestel U kunt onze derde expositie gaan zien in het achtjarig bestaan van FoMo. We willen voortaan jaarlijks exposeren. In de afgelopen twee jaar heeft onze fotogroep zich ontwikkeld tot een groep op goed niveau in de regio. Voor wie ’Moergestel-Nieuws’ regelmatig leest en daarin het nieuws over FoMo volgt, zal het bekend zijn, dat we regelmatig scoren bij inzendingen naar fo towedstrijden. Zowel op clubniveau als indivi dueel zijn prima resultaten behaald. En dat sti- initieert de groep. Door de vorige exposities hebben we heel wat yg reakties gekregen en zijn als groep wat bekend geworden in de wereld van de fotografie. Dit - l 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1