Advies Monumentenlijst gepresenteerd VW Uittips 19e Internationale Oldtimerruilbeurs in Autotron Rosmalen Een cursus ’ziekenverzorging thuis’ Honk- en softbal voor bijna alle leeftijden Ski Aerobic De kruisvereniging Moergestel organiseert met gratis gipsgarantie! De unieke Ski Aerobic Gipsgarantie MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 MA 6 J. Foto Chris van de Bijgaart tenlij st gepresenteerd aan raadsleden en geno- detaillering en oudheidkundige waarde. (Wijzigingen voorbehouden) 7 Beursgebouw, achter de Bijenkorf, te Eindho ven. Aanvangstijden: 13,14 en 15 november om 20.00 uur; zaterdag 16 november om 14.00, 17.15 en 20.30 uur; zondag 17 nowember om 12.30 en 14.15 uur en maandag 18 november om 20.00 uur. De toegangsprijzen variëren van 15,- tot 40,-. Voor alle genoemde evenementen geldt: neem al tijd eerst kontakt op met de VW voordat u er op uit trekt! Waarom een cursus ziekenverzorging thuis? In het huidige volksgezondheidsbeleid staan twee overwegingen centraal: 1Mensen dienen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving thuis te kunnen blijven. 2. Mensen zijn in de eerste plaats zelf verant woordelijk voor de zorg voor de gezondheid van zichzelf en anderen. Deze uitgangspunten betekenen aksentverschui- vingen in de zorgverlening. Meer nadruk op de algemene thuiszorg (huisartsgeneeskunde, thuis verpleging, gezinsverzorging en algemeen maat schappelijk werk), maar ook het benadrukken van zelfzorg en mantelzorg (buren, familiehulp). Wat betreft de zorgverlening aan bejaarden - een belangrijke doelgroep van de kruisvereniging - geldt bovendien nog dat het aantal bejaarden, met name het aantal hoogbejaarden de komende jaren sterk zal toenemen. De kruisverenigingen achten het gezien de bovengenoemde ontwikke lingen daarom van belang de zelf- en mantelzorg met betrekking tot anderen te versterken. De kruisvereniging te Moergestel organiseert daar om de curcus ’ziekenverzorging thuis’, met als doel mensen beter in staat te stellen thuis een zie ke te verzorgen. In deze cursus komen onder an dere aan de orde: - de verzorging van een zieke thuis, - practische wenken voor: bed opmaken, was sen, tillen, enzovoorts, - gebruik van materialen bij de verzorging. Aanmelding dient te geschieden vóór 1 decem ber: er worden maximaal 2 cursussen gegeven A 10 personen. De cursus bestaat uit 5 avonden a 2 uur. De kosten van de cursus is voor leden gratis, en voor niet-leden 25,-. De cursus wordt gegeven onder begeleiding van Petra van Nuenen-Hoffmans (Mispelbos 6) en Marianne van den Meijdenberg-Holtmaat (Schoolstraat 22), beiden verpleegkundigen. Voor aanmeldingen en eventuele nadere inlich tingen kunt u zich wenden tot bovenstaande per sonen, tel. 3676 of 3790. Poolse muziek in Oude Kerkje, 10 november In het Oude Kerkje te Middelbeers concerteren a.s. zondag de Virgilius Cantorij en het Ensem ble Diapente uit Breda. Om u kennis te laten ma ken met de vocale muziek uit Polen is een pro gramma samengesteld rond twee belangrijke componisten uit de renaissance en barok. De aanvang is 12.15 uur en de entree bedraagt ƒ5,-' per persoon. Modelspoorbeurs, Helmond, 9 november De modelspoorclub ’Oost Brabant’ organiseert op zaterdag 9 november een modelspoorbeurs in het T.O.V.-gebouw, Azaleastraat 40 te Hel mond. De beurs is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. De toegangsprijs is 3,50 voor volwassenen en 0,50 voor kinderen (onder geleide). Poppenbeurs, Nuland, 10 november Op zondag 10 november wordt er in Motel ’Van der Valk’ te Nuland een grote poppenbeurs ge houden. Deze is georganiseerd door Atelier Nies je Wolters van Bemmel in Wissel. Vele honder den poppen kan men zien in allerlei uitvoeringen en materialen, zoals porcelein, fimi, papier- maché en klei. Open van 10.30 tot 16.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 4,50 voor volwasse nen en 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Holiday on Ice, Eindhoven, 13 t/m 18 novem ber ’Reis door de tijd’ is de titel van de nieuwe ijss- how, waarmee Holiday on Ice de komende maan den naar Nederland komt: een boeiend verhaal van een reis door verleden en toekomst vol afwis seling, romantiek en humor. Van woensdag 13 t/m maandag 18 november te bezoeken in het een kans om 2 partijen te winnen. Arie Vogels en Herman Reinders wonnen elk 1 maal. Berry van Oudheusden bleef op 0 staan. Het derde team moest aantreden met een invaller, wegens ziek te van een van de vaste spelers. Het werd een enerverende en lange strijd. Van de 10 partijen werden er 7 pas in de 3e game beslist en dan viel die beslissing ook nog in het nadeel van Moer gestel. Met wat meer geluk had het een gelijk spel moeten worden. Theo Sprengers tekende voor 2 overwinningen en René Oerlemans en invaller Wil Steenbakker wonnen beide 1 maal. Uitslagen: Moergestel 1 - S.B.M. 310 - 0 Moergestel 2 - Tilbria 42-8 Moergestel 3 - Tios’67 84-6 Programma: Alle teams spelen deze en volgen de week uitwedstrijden. 6 november: Interpolis 4 - Moergestel 2 7 november: Slagzin 6 - Moergestel 1 7 november: Slagzin 9 - Moergestel 3 12 november: Swan 1 - Moergestel 1 12 november: Swan 2 - Moergestel 2 15 november: Taktiek 5 - Moergestel 3 l!Sr Moergestel blijft op de ingeslagen weg doorgaan, dat wü zeggen team 1 blijft winnen en beide an dere teams blijven verliezen. De tegenstander van het eerste team werd gewoon van de tafel gespeeld. Ze hadden niets in te brengen, Piet Ha- braken, Ron van Hees en Sjonnie van Elderen wonnen ieder 3 partijen. Bij het tweede team was de gang van zaken juist andersom. Hier werd Moergestel van de tafel gespeeld. Alleen op het einde van de wedstrijd zag Moergestel toch nog PAGINA 7 De Monumentenlijst is vastgelegd in een advies van de Monumentencommissie die op 13 decem- ber 1990 werd benoemd. In totaal is deze commissie daarvoor in 1991 acht keer bij elkaar geweest. Om te beginnen werd een eerste selectie gemaakt uit de ruim honderd panden dié in 1990 door historicus drs F. Haans van het Monumenten Adviesbureau zij A geïnven tariseerd. Deze pandsen werden door de commis sie ter plaatse bekeken om vervolgens hun be stemming te vinden in de Monumentenlijst. Deze lijst beoogt slechts het begin te zijn van een ruimtere inventarisatie. Een advies daarover zal mettertijd nog volgen, evenals ’n inventarisering van waardevolle groenelementen zoals vennen en bomen. De commissie bestond uit: Voorzitter J. ter Veer, burgemeester; Secretaris C. Kolen, medewerkster afdeling Wel zijn gemeente Moergestel; en de leden: drs. C. Coenen-Schilte, lid Heemkundekring de Kleine Meijerij, historica; A. Drijvers, restauratie-architect; C. Hagenaars, oud-districtshoofd Staatsbosbe heer; mr. R. Severijns, lid heemkundekring de Klei ne Meijerij, gemeente-secretaris te Hilvaren- beek; G. Valk, restauratie-architect. In totaal 42 panden werden door hen voorgedra gen voor plaatsing op de gemeentelijke Monu mentenlijst. Het betreft de volgende panden: Broekzijde 14 - 15 - 21 en 23; Donkhorst 2 en 4; Heikant 8 en 10; Heuvelstraat 3IA; Hild 3 en 19; Kerkstraat 13; Oirschotseweg 9 - 12 - 17 - 40 en 44; Oisterwijkseweg 75 en 86; Postelstraat 1 - 6 - 8 en 20; Raadhuisstraat (dorpspomp); Rootven 17 - 29 - 44 - 46 - 48 - 50 - 52 - 54 en 56; Schoolstraat 4 - 21 en 23; St. Jansplein 1; Stokske 3 en 13; Vinkenberg 8 en 14; Zelt 10. De objecten, waarvan de eigenaars inmiddels over de plaatsing ook op de hoogte zijn gebracht, worden in het verschenen advies uitvoerig be schreven. Deze winter vertrekken weer ruim 1 miljoen win tersporters naar Oostenrijk, Frankrijk, Zwitser land of zelfs naar de Rocky Mountains in Ame rika om daar te genieten van een aktieve win tersportvakantie. Duizenden mensen komen jaarlijks terug met gebroken benen en andere blessures. Ski Aerobic voorkomt deze ellende en biedt bovendien de unieke gipsgarantie! Ski Aerobic is een uitgebalanceerd en energiek trainingsprogramma waarin uithoudingsvermo gen en lenigheid vergroot worden aan de hand van de skibewegingen die straks in de sneeuw worden gemaakt. Speciaal voor de wintersporter die meer kracht in z’n skieën gebruikt (reuzesla- lom en afdaling) is het Ski Aerobic Fitness pro gramma ontwikkeld. De essentie van het Ski Aerobic programma komt voort uit een anatomische ontleding van al le ski-technieken en -bewegingen die door bewe- gingsopvoeder Paul Lammers zijn vertaald in aerobic-oefeningen. Waarom aerobic-oefenin gen? Omdat aerobic bijzonder geschikt is om uit houdingsvermogen en kracht te trainen, en om dat een skiër die vloeiend de berg afkomt gevoel voor ritme moet ontwikkelen. De praktijk wijst uit dat de kans op een been breuk na het volgen van een Ski Aerobic nage noeg nihil is. Ski Aerobic is zo overtuigd van de kwaliteit van haar trainingsprogramma dat zij iedere wintersporter die minimaal 12 lessen Ski Aerobic heeft gevolgd en onverhoopt toch zijn been breekt zijn cursusgeld terugbetaalt. Voor meer informatie: Sport- en Gezondheids centrum ’Physique’, Postelstraat 17, tel. 04243-2672 of 3459. Rosmalen - De Internationale Oldtimer-ruil- beurs in Autotron Rosmalen brengt vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 november een onge kend aantal historische automobielen op één locatie bijeen. De belangstelling voor dit eve nement is enorm: ver voor de uiterste inschrijf- datum was alle beschikbare standruimte volge boekt. De belangstelling voor de ruilbeurs heeft de laat ste jaren zo’n vlucht genomen dat besloten is de beurs geopend te houden van 14 tot 21 uur. Op zaterdag 9 en zondag 10 november zijn be langstellenden tussen 10 en 18 uur van harte wel kom. De toegangsprijs bedraagt 12,50 voor vol wassenen en 7,50 voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De collectie van Autotron houdt een winterslaap tot 18 april volgend jaar. Al ruim 35 jaar wordt er bij S.V. Roef! honk- en softbal gespeeld. Vanaf 1982 heeft de HSP (Honk-, soft- en peanutbal) van S.V. Roef! een gestage groei meegemaakt van toen 30 leden naar nu ruim 120 leden, waarvan ongeveer 70 jeugd leden. Deze jeugdleden spelen in 7 teams gerang schikt naar leeftijd en vaardigheid. Om de teams op pijl te houden is het noodzakelijk om verder te zoeken naar nieuwe leden. De sport kan beoe fend worden in de volgende katagorieën: Peanuts: jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar. Peanut is een vereenvoudigde vorm van honk- en softbal, maar die wel alle facetten heeft van de ze sport. Er wordt ook gespeeld met een echte honkbalhandschoen, en echte knuppels. Om het wat eenvoudig te houden wordt er van een paaltje geslaan en niet op een aangegooide bal. Pupillen: jongens en meisjes van 10 tot 13 jaar. Vanaf deze leeftijsgroep spelen de jongens honkbal en de meisjes softbal. In deze leef tijdsgroep wordt de echte sport gespeeld met enkele kleine aangepaste regels. Aspiranten: jongens en meisjes van 13 tot 16 jaar. Op de honkafstanden na is er geen verschil meer met de oudere katagorieën. Junioren: jongens en meisjes van 16 tot 19 jaar. Dit is de springplank naar de senioren teams. Afgelopen jaar zijn de honkbal senioren gepro moveerd, en de softbal senioren spelen al gerui- ~~~J me tijd in de hoogste klasse van het district. Eind september is het buitenseizoen afgesloten en na voorbereiding van de trainers in oktober beginnen de trainingen weer in november in de zaal. Dit is het juiste moment om met deze sport te beginnen, omdat in de zaal de meeste aandacht wordt besteed aan de basistechnieken. Een goe de voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Voor trainingstijden en meer informatie kun je altijd terecht bij Annie Hekker tel. 04243-2932. De langgevel boerderij Heuvelstraat 31a die ook op de Monumentenlijst werd geplaatst. De com- Vorige week dinsdag werd in de Burgerzaal van missie schrijft in haar advies o.a.de boerderij is van belang vanwege zijn gaafheid in vormgeving, het gemeentehuis de Gemeentelijke Monumen- detaillering en oudheidkundige waarde. Foto Chris van de Bijgaart tenlijst gepresenteerd aan raadsleden en geno digden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7