gaat weer van start St. Nicolaasaktie Middenstand uApli/iodite Kantoor Gebr. Janssen geopend Eet- en Ijssalon ’Picobello’ geopend Forse prijsstijging ^bekeuringen Winkeliers in Moergestel ’strooien weer met loten en prijzen... Verkoop Telebingo start volgende week Bond vati Ouderen V ogelvereniging ’Moergestel’ Buurtvereniging H.O.V. ■Geef je verstand eens voorrang! WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 690 4 Vanaf a.s. vrijdag 8 november begint weer de jaarlijkse St. Nicolaasak tie van de Moergestelse winkeliers. Men is echter van de verleden jaar gehanteerde formule (een in deze krant gepubliceerde prijsvraag) af gestapt en in grote lijnen teruggekeerd naar het systeem zoals dat enke le jaren geleden gebruikelijk was. De aktie loopt door tot en met donder dag 5 december. De prijzen Noteer alvast: de eerste Roef!-MTV- uitzending zal plaatsvinden op donder dag 21 november a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. De verkoop van de kaarten start in de loop van volgende week. Leden van Roef! zullen ze huis-aan-huis aanbie den. Deelname is zeer de moeite waard. Er is een prijzenpakket van 1.000,- per uitzending. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Loten Toon van de Langenberg behaalt kampioenschap in Berkel-Enschot Bowlen Drie trekkingen 5! iï; JA 16 este houd deze data vrij Huidverzorgjngsinstituut Foto Chris van de Bijgaart De prijzen in deze aktie worden uitgekeerd in de vorm van kadobonnen. Deze kadobonnen zijn te besteden bij de aan deze aktie deelnemende win keliers. Deze deelnemers zijn vermeld op de lo ten. De komende weken zullen via ’Moergestel- Nieuws’ de nodige publikaties verschijnen (zie deze week pagina 5 van deze krant) alsmede alle verdere gegevens met betrekking tot de laatste trekkingsavond in december. De aldus ingevulde loten kunnen bij elke deelne mende winkelier worden ingeleverd en dingen mee naar het prijzenpakket met ’n totale waarde van 5400,-. Ook wanneer u een extra korting krijgt hebt u recht op de voor deze aktie bestemde loten. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL, 04243-1259 X MOERGESTEL Donderdag 7 november a.s. organiseren wij ons eerste rik- en jokerconcours. Aanvang 13.30 uur in ’Den Boogaard. Inschrijfgeld 1,50 plus de behaalde punten. Voor iedere deelnemer een leuk prijsje. De volgende rik- en jokermiddag zal plaatsvin den op donderdag 14 november a.s. Alle ouderen zijn op deze middagen welkom, dus Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond De deelnemende winkeliers, die herkenbaar zijn aan een raambiljet, geven bij elke besteding van 5,- een lot. U dient daarop uw naam, adres en telefoonnummer in te vullen. Dat is alles, want zegeltjes zoals in het verleden, hoeven niet meer geplakt te worden. boetes op verkeersovertredingen duurder zijn ge worden. Voor sommige overtredingen is dat echt niet mis. Wat dat betreft is het ook heel raadzaam om je verstand te gebruiken want dat spaart geld uit. Enkele voorbeelden: Te hard rijden kost afhan kelijk van de snelheid minimaal 50,— tot 200,— gulden handje contantje te voldoen. Wacht u een schikking van de Officier van Justi tie af dan bent u nog meer kwijt. Geen helm dra gen 50,—. Geen autogordel om? Direct 50,— afrekenen. Fietsen op de stoep kost 40,— en parkeren op de stoep 50,—. Dubbel parkeren kost 100,—. Opvallend maar natuurlijk heel lo gisch is ook de bescherming van de zwakkeren in het verkeer. Onjuist gebruik van een invaliden parkeerplaats wordt bestraft met 100,— en het niet voor laten gaan van blinden, mensen die zich moeilijk bewegen of voetgangers die over (willen) steken komt op 200,— te staan. En zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan. Het is de bedoeling dat deze hoge boetes vol doende afschrikken. De politie hoopt ook van harte dat u uw verstand de voorrang gaat geven waardoor u aangenamere cultuur bevorderd in het verkeer. V'lT» Jan en Marian Walhout hebben maandag jl. hun Eet- en Ijssalon ’Picobello’ aan de Oisterwijkse weg geopend. Het nog jonge echtpaar heeft de zaak van binnen een ander aanzien gegeven en hoopt met haar opzet van eetsalon net dit beetje meer te bieden dan ’n gewoon cafetaria. Naast kwaliteits pers gebakken) friet kan men er ook terecht voor allerlei soorten stokbroodjes en hors d’oeuvres. Voor feesten en partijen kan men diverse buffetten bestellen. Deze openingsweek krijgt men bij aan koop van 10,- een gratis ijstaart mee naar huis. Graag wensen we Jan en Marian van harte sukses! Foto Chris van de Bijgaart ’Unnen kampioen kweken in de zebravinken, dès toch nie zo moeilijk. Gu gaot gewoon naor het Vogelhuukske, koopt daor un paor zebravin ken vur un paor centen en klaor is Kees. De na tuur doe de rest’. Met ongeveer deze woorden maakte Toon van de Langenberg, tijdens een receptie in Berkel- Enschot, ons deelgenoot van zijn geheimen, kampioenen te kweken voor Bijzondere Ten toonstellingen zoals in Berkel-Enschot op 25 ok tober 1991. Natuurlijk was hij trots op deze pres tatie en er werden ook zeker enkele glaasjes ge nuttigd, maar om nou te zeggen dat hij een gat in de lucht sprong van blijdschap, zou overdre ven zijn geweest. Misschien houdt hij zich ge deisd en denkt hij aan de toekomst. Uiteindelijk zal hij, wanneer wij op 29 en 30 november en 1 december aanstaande onze onderlinge tentoon stelling houden, moeten kampen met de grote jongens onder de zebravinken en tropenkwekers en vreest hij een figuurlijk pak slaag. Want dat die Grote Jongens met hun goede vogels er ko men, is nu reeds duidelijk. Ze worden gespaard voor onze tentoonstelling en zullen dan zeker ho ge ogen gaan gooien. De koude, maar sportieve oorlog, is reeds in volle gang en zal zijn hoogte punt bereiken op vrijdag 29 november aanstaan de wanneer de uitslagen bekend worden ge maakt, de opening van de tentoonstelling wordt verricht en onder het genot van een glaasje fris, het afgelopen kweekseizoen wordt geannaliseerd. Dit resultaat echter Toon, nemen ze je niet meer af. Van harte proficiat daarmee. Zaterdag 16 november aanstaande gaan we bij Bowlingcentrum ’Duinven’ te Oisterwijk een ge zellige avond doorbrengen. Aan vang 20.30 uur Duinvenweg 1 Oisterwijk Het bestuur H.O.V. Op 1 november 1991 is het nieuwe Regle ment verkeersregels en verkeerstekens (RW) van kracht geworden. Een nieuw verkeersreglement waarbij het accent vooral ligt op de eigen verantwoordelijkheid van de weggebruiker. WHet motto is dan ook: In dit artikeltje kunt u de belangrijkste wijzigin gen lezen. Ook vermeldenswaardig is dat per 1 november de In totaal organiseert men drie trekkingen. Loten die bij de eerste trekking in de bus zitten doen automatisch ook de beide volgende trekkingen nog mee, dus hoe eerder u loten inlevert, hoe meer kansen op ’n prijs. De eerste twee trekkingen worden binnenska mers afgewerkt, maar de laatste ’feestelijke’ trek kingsavond vindt plaats in de zaal van ,’t Draai- boompje’ op maandag 9 december. Iedereen is op deze slotavond van harte welkom. De uitslag van de eerste twee avonden wordt de zelfde week van de trekking nog in ’Moergestel- Nieuws’ bekendgemaakt. Zondagmorgen vond onder belangstelling van genodigden en personeel van Aannemersbedrijf Gebr. lC Janssen de officiële opening plaats van hun nieuwe kantoorpand aan de Oisterwijkseweg. De ope- ningshandeling werd verricht door Goris Janssen Sr. Na de middag was er een gezellig feest voor o.a. J de zakenrelaties in een feestelijk aangeklede tent achter het kantoor. Bij de gelegenheid kregen de K Gebr. Janssen o.a. ’n kunstwerkje aangeboden door Cees van Opstal, voorstellende en als titel dra- gende: ’4 Zonen’. Op de foto de overhandiging daarvan aan de vier gebroeders, met v.l.n.r.: Ad, Jan, Christ, Cees van Opstal en (op de rug gezien) Jos Janssen. T 1^1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1