Lex over het DFN en suikerziekte Judo vereniging St. Jan Audacia-nieuws vieren 10 JAAR GIRO 5766 t.n.v. DFN, AMERSFOORT Jarig maar (nog) niets te K.V.O. Moergestel >41 VERVOLG VVD bb Het DFN is jarig. Maar 300.000 diabeten in Nederland - en een half miljoen over tien jaar als we niets doen - is geen reden voor een feestje. Die onrust barende toename moeten we stoppen. Dat kan alleen door onderzoek. Daar willen we het Diabetes Fonds Nederland toch wel bij helpen? AUDACIA PUPILLEN Wilskracht is een uitstekend wapen U. S.V. Roef! Korfbal SV Roef! Handbal AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Honk-, Soft- en Peanutbal PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 NA 8 lach Moergestel, 23-10-1991 aan vang 19.00 van van g van aan- voor- ebied n dus SS op st be- sffen- j hier t laat voor- Uitslagen Willem II 1-Audacia 1:. WVO 2-Audacia 2: Audacia 3-Taxandria 4: Audacia 4-Sarto 7: WSJ 4-Audacia 5: Audacia 6-Oisterwijk 4: Audacia 7 vrij ZSC 3-Audacia 8: Audacia 9-Zouavia 6: SVSOS 5-Audacia 10: 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 11.30 uur 10.00 uur 11.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 12.00 uur 10.00 uur 4-0 2-6 1-7 3-3 0-13 1- 2 0-7 4-3 3-2 2- 2 2-5 Hebben wij tot nu toe een aantal van de in uw aanbiedingsnota behandelde beleidsdoelstellin gen aangestipt, in het navolgende willen wij graag ingaan op doelstellingen die wij gemist hebben en die wij niettemin van groot belang achten. - De WD is voorstander van de inmiddels door gevoerde structurele verhoging van de salaris sen van het personeel in de peuterspeelzalen conform de CAO Welzijn. - De voorgenomen geringe verhoging van de eigen bijdrage voor de Maaltijdvoorziening Ouderen kunnen wij billijken. - Wij missen smartelijk een krachtig beleid, een reeks van inspanningen, om een groter contin gent woningen voor Moergestel binnen te ha len voor de komende jaren. Wij hebben u reeds herhaaldelijk gewezen op de ons inziens desastreus nadelige effecten die van de huidige standstill-situatie uitgaan. - Evenzo verwachten wij van uw College in het komend jaar concrete voorstellen voor nieuw uit te geven industrieterrein, ofwel op daarvoor nieuw in ontwikkeling te brengen gronden, of wel door verschuiving en wijziging van be staande bestemmingen. Het is een absolute noodzaak voor een blijvende vitaliteit en ver nieuwing van ons dorp dat wij ook op beschei den schaal uitbreiding van industriële bedrij vigheid hebben. Met vriendelijke groeten, Jo Hermus, seer. K.V.O. Ie plaats 2e plaats 2e plaats 3e plaats 3e plaats chtig igen. aan- zeg- tr de- rij de i aan- dacia u dan tellen door ening nigin- s een innen ten in arlijks nt de voor- is er loge- hool- uctie slijke seen ciële n dat - wel- ijn in kbaar ngen Pel ij- 4-3 6-0 1-5 3- 9 10-0 4- 1 9-0 en op igstel- at het chten alvast n. 1 O' 2-1 4-1 4-0 9-3 - Tot nu toe hebben wij slechts zijdelings ge sproken over de samenwerking met Oister- wijk. De WD is er vast van overtuigd, dat bei de gemeenten vanuit de positieve startpositie ook tot concrete samenwerkingsresultaten zul len kunnen komen. Of we daarmee weerbaar der worden voor de grootschaligheidsontwik- kelingen die op ons afkomen, is zeer de vraag, maar in dit proces staat voorop dat de burger en het voorzieningenniveau hiermee gebaat dienen te zijn. De WD heeft overigens met in stemming in de Raad mogen vernemen dat al le partijen ten aanzien van toekomstige struc turen op hetzelfde standpunt staan en in de zelfde richting denken. Naar onze opvatting zal deze eensgezindheid een belangrijke ba sis zijn voor discussie en besluitvorming over de nieuwe toekomstige structuur, hoe deze ook moge zijn. - Tot slot wijzen wij erop dat wij bij onze vori ge algemene beschouwingen een pleidooi ge houden hebben voor het structureel en funda menteel doorlichten van de eigen gemeente lijke organisatie, van het takenpakket en van eventuele mogelijkheden om daarbij taken af te stoten dan wel uit te besteden. Daarbij had den wij niet alleen het oog op het daardoor be reiken van bezuinigingen besparing, maar ook op het verhogen, waar mogelijk, van doelma tigheid en doelgerichtheid. Hoewel wij er be- Beste leden, Donderdag 31 oktober excursie naar het P.S.V.- stadion. Daarna gaan we winkelen in het cen trum of iets anders? We vertrekken om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein met de bus. Er kunnen nog ’n paar mensen bij P.S. Bij de opgavestrookjes waren er twee niet voorzien van naam. Als u twijfelt, belt u dan even! Ter afsluiting van onze algemene beschouwin gen willen wij benadrukken dat de WD-fractie in Raad en commissies zoals tot nu toe zich constructief en actief zal betonen bij het beoor delen van het beleid respectievelijk bij het aan dragen van ideeën voor nieuw beleid. De WD spreekt daarbij de hoop uit dat ook de andere fracties in de Raad zich tot het uiterste actief zullen betonen in de komende jaren, die, zoals wij betoogd hebben, uiterst cruciaal zullen blij ken te zijn voor Moergestel, onze burgers, on ze infrastructuur, ons voorzieningenniveau. hij het uitstekend deed was Frans Tekath net niet gelukkig bij de afwerking van de kansen. Programma 3 november Audacia 1-SV BLC 1 Audacia 2- Madese Boys 2 SVSSS 3-Audacia 3 Oisterwijk 3-Audacia 4 Audacia 5-SPCL ’t Zand 5 Sarto 9-Audacia 6 Marvilde 9-Audacia 7 Audacia 8-De Weebosch 2 SVSOS 5-Audacia 9 Audacia 10-Zouavia 7 De zoveelste aankondiging rond activiteiten en investeringen rond de sportzaal hebben wij met de nodige terughoudendheid gelezen. Naar on ze opvatting lijkt het verstandig om eerst een fi naal besluit te nemen omtrent continuering van exploitatie in gemeentelijk regiem en pas daar na omtrent het uitvoeren van noodzakelijk on derhoud. De WD voelt er niets voor om twee ton te gaan investeren uit gemeentelijke midde len om daarmee de overdracht in particuliere handen aantrekkelijker te maken. Uitslagen: Velocitas 1 - Audacia Dl Audacia El - Willem II El SVG E2 - Audacia E2 Broekhoven F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Sarto F4 Programma zaterdag 2 november: Audacia Dl - Riel 1aanwezig 9.30 snel hernieuwd vast te stellen. Tevens nodigen wij uw College uit aan te geven op welke pun ten andere bestemmingsplannen geheel of ge deeltelijk herziening of aanpassing behoeven. Beerse Boys El - Audacia Elaanwezig 9.15 Audacia E2 - Nemelaer E2 aanwezig 10.45 Audacia F1 - Ons Vios F1 11.00 Beerse Boys F2 - Audacia F2 aanwezig 10.00 Opgeven nieuwe jeugdleden Nog steeds is de jeugdafdeling van Audacia op zoek naar nieuwe voetballers. Heb je zin om te gaan voetballen en ben je 6 jaar, dan mag je al lid worden. Voor inlichtingen op voor opgeven kunt u terecht bij N. Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283. Uw aankondiging van een eventueel mogelijke privatisering van het woningbedrijf koppelt u aan elementen als huurdersoverleg en planmatig on derhoud. Naar de opvatting van de WD hebben deze elementen op zich niet met de beheers vorm van doen en zouden zondermeer aange pakt en gerealiseerd moeten worden. De priva tisering zelf kan eerst goed worden beoordeeld op basis van een onderbouwd voorstel waarin wordt ingegaan op voor- en nadelen, kosten, ba ten en andere consequenties. klasse van de KNVB een weinig gelukkige start. Zij degradeerde naar de eerste klasse van de af deling, waarin zij in de klasse van Audacia te recht kwam. Een vergissing vond men bij Willem II, daarbij gesteund door een koppositie in de huidige competitie. Audacia kende een minder florisante start van de competitie en liet zich in het eerste kwartier van de wedstrijd imponeren door haar tegenstander. Een fraai schot van Bas de Jong in de zevende minuut van de wedstrijd de thuisclub op 1-0 en een nieuwe afgang voor Audacia werd gevreesd. Maar het liep gelukkig anders. Audacia kromde de ruggen en vocht voor erkenning van de eigen mogelijkheden. Eenzaam in de spits lonkte Frans Tekath naar iedere kans en liep op zelfs de ónmogelijkste ballen. In de achttiende minuut had hij daarbij succes. Bij schijnbaar rustig uitverdedigen van de Willem II- achterhoede onderschepte hij een bal en uit de daaruit volgende aanval had hij persoonlijk het genoegen om met een fraai schot via binnenkant paal te scoren: 1-1Dat was een opsteker en Au dacia ging steeds zelfbewuster voetballen. Zelf vertrouwen is zeker nodig om een vrije trap te ne men, zoals Mare Derksen dat deed in de veer tigste minuut van de wedstrijd. Precies zoals hij bedoeld had krulde de bal over de muur in de kruising: 1-2. In de tweede helft was dus een aan vallend Willem II te verwachten en dat was ook zo. Spanning bleef tot het einde, maar echte kan sen gaf Audacia niet meer weg. De rotsen in de branding Peter van Kerkoerle en Eric Denissen hielden Willem II voldoende van het doel en ver der was er een voortreffelijke doelman Hans Fey, die een goede regie voerde over zijn achterhoede. De counters van Audacia waren eerder aanleiding voor een grotere zege dan een gelijkspel. Hoewel Uitslagen 26, 27 oktober Pup. Zigo-Roefl: Asp. B Zigo-Roef!: Asp. A Zigo-Roef!: Sen. 2 Tuldania-Roef!: Wedstrijden 2, 3 november Mono’s Roef!-Hilko veld 10.00 tijd 10.30 Pup. Roefl-Tuldania veld 11.00 tijd 11.30 Asp. B Roef!-DDW veld 14.00 tijd 14.30 Asp. A Roefl-Tuldania veld 12.30 tijd 13.00 Sen. 2 Roef!-Deuteren veld 10.00 tijd 10.30 Sen. 1 Concordia-Roef! vertrek Recr. vrij Korfbal ’n te gekke sport voor meiden! Uitslagen JAB Roefl-HVO:20-8 MAB Roef-GHV:6-7 HES Taxandria-Roef 1:11-29 De eerste wedstrijden van de jeugd zijn heel leuk verlopen. De meisjes moesten tegen GHV en dat ging heel gelijk op. Juist in de allerlaatste secon den maakte GHV nog een doelpunt zodat we net verloren. De jongens behaalden de eerste 2 pun ten tegen HVO. Vooral door goed keeperswerk van Dirk was de'uitslag 20-8 voor Roef! Let op: 11 november géén training in Diessen. Programma 2 november MAB 12.05 Blauw Wit-Roef in Den Bosch Welp. 14.00 Roef 1-Wh. Demons in de Vonder Welp. 14.45 Roef 2-GHV in de Vonder Programma 3 november JAB 13.20 GHV-Roef in Goirle HES 14.10 Desk-Roef 1 in Kaatsheuvel HES 16.45 Odi 2-Roef 2 in Haaren Recreanten: 11 november 21.15 uur in Diessen: Roef-Elshout Binnen leuk, buiten leuk. Handbal is altijd leuk! grip voor hebben, dan ten gevolge van de komst van de nieuwe secretaris hierin enige vertraging is opgetreden, zijn wij toch van oor deel dat hieraan een zodanig hoge prioriteit moet worden toegekend, dat de aangekondig- de plannen in het eerste kwartaal van 1992 op tafel dienen te liggen, zowel in het belang van het personeel als in dat van organisatie en bestuur. Het bewerken van taken- en uitgaven patroon met een stofkam kan naar ons oordeel ook zeer heilzaam en profijtelijk uitwerken. Ook dit proces zou naar onze opvatting ruim vóór de begroting voor 1993 moeten zijn af gerond. Uitslagen: Audacia Al - RWB Al Zigo BI - Audacia BI Audacia Cl - Sarto C2 Gudok Cl - Audacia C2 Programma zaterdag 2 november: Audacia Al - Sarto Alaanvang 14.30 Audacia BI - Nemelaer BIaanvang 14.30 Audacia Cl - Gilze Cl aanvang 13.00; aanwezig 1245 11.45~” Woensdag 6 november: Audacia Al - SVSSS A2 Zondag 27 oktober behaalde St. Jan op de Inter- scholaire Judokampieonschappen vier stan daards. Bart de Laat Sr Geesje van lersel Dennie van Helden Reinier van Gils Jan Roozen Het zomerseizoen is afgelopeen en na een voor bereiding van de trainers in oktober gaan we in november weer van start met de binnentraining. Op vrijdag trainen: 17.00-18.00: honkbal aspiranten, jongens van 12-13 jaar 18.00-19.00: softbal aspiranten, meisjes van 11- 15 jaar 18.00-19.00: ^anuts, jongens en meisjes van 19.00-20.00: pitcher catcher-training 20.00-21.00: softbal junioren, meisjes van 15-18 jaar 21.00-22.00: softbal senioren Op zaterdag trainen: 11.00-12.00: honkbal pupillen, jongens 10-12 jaar 16.00-17.00: honkbal junioren, jongens 15-18 jaar 17.00-18.00: honkbal apsiranten, jongens van 12- 15 jaar 18.00-19.00: honkbal senioren Ben je zoekende naar een leuke sport die bij je past, kom dan gerust eens kijken en meedoen. Je mag gerust een paar keer meedoen voordat je de finitief beslist of je er bij komt. Vooral onze peanuts (jongens en meisjes van 5-10 jaar) en onze softbal aspiranten (meisjes van 11-15 jaar) kunnen nog versterking gebruiken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 9