Theo Op ’t Hoog: gezicht van SPM stapt uit de politiek Wie ben ik? E.H.B.O.-nieuws Société des Bières Spéciales 9de Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival Brief van Theo Raaijmakers Cor Baeten en Kees v. Beuningen exposeren in Oude Kerkje 22 november: Moergestel Muzikaal Menigeen in Moergestel zal zich het afgelopen weekend beziggehouden hebben met hèt politieke nieuws dat laatstleden donderdag officieel werd bekendgemaakt: het afscheid van Theo Op ’t Hoog als wethouder en raadslid. Hij zegde tevens het lidmaatschap van zijn partij, de Sociale Par tij Moergestel, op. Politieke loopbaan Opgestapt Thea Vermeulen-Peek Nieuwe periode PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 *4 'A Van harte aanbevolen: herhalingsles reanima tie Op donderdag 31 oktober zal in het Wit-Gele Kruisgebouw de herhalingsles reanimatie gege ven worden voor alle E.H.B.O.-leden die in het bezit zijn van het diploma. Er zal geoefend wor den op de computergestuurde reanima tiepop. Wij hopen veel leden op deze avond te mogen be groeten. Theo Raaijmakers Bolivia dat ook blijven. We hebben een politiek me ningsverschil’, aldus het slot van genoemd arti kel. Wie is deze jongedame? Aan de Oisterwijkseweg 44 woont Jan Ver- rnaire (getrouwd met Tonnie van Elderen). Hij was onze schooljongen van vorige week. Op zondag 10 november a.s. vindt in Moergestel het ’9de Midden-Brabantse Blaaskapellenfesti- val’ plaats, dat wederom georganiseerd wordt door carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’. Dit inmiddels traditionele muziekfeest is in 9 jaren uitgegroeid tot een van de grootste periodieke evenementen in Moergestel. Vorig jaar trok het concours een voor Moergestel- se begrippen ongekend groot aantal bezoekers. Voor het 9de festival in successie zijn weer alle voorwaarden geschapen om een geweldige ambi ance te verzekeren. Maar liefst 14 blaaskapellen komen naar Moergestel om daar met elkaar de notenstrijd om de wisselbeker en de overige prij zen aan te gaan. Hieronder bevinden zich enke le in het genre zeer bekende muziekgezelschap pen uit de streek, waaronder De Notenkrakers, De Buntstekers, De Naagers, De Kliekskes. De Strijpse Kraaiers uit Eindhoven hebben de zware taak de wisselbeker te verdedigen. De kapellen ’D’Ambiejans’ en ’Dinges’ spelen een thuiswedstrijd. Het 9de Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival vangt aan om 15.15 uur en speelt zich af in 7 gelegenheden in het centrum van Moergestel, te weten: Den Boogaard, Bre- da’s Welvaren, De Brouwer, ’t Centrum, De Klaore, De Schouw en De Veerkes. Een deskundige jury beoordeelt de muzikale prestaties van de deelnemende gezelschappen en zal omstreeks 20.30 uur in zaal ’De Brouwer’ de prijswinnaars bekend maken. Voor degene die op zondagmiddag 10 november Moergestel aandoen om zich in het muzikaal ge woel te storten, zal er veel te genieten zijn. Het Midden-Brabantse Blaaskapellenfestival, waar voor CV ’De Pierewaaiers’ tekent, wil zijn faam andermaal waarmaken. Cochabamba, 11-10’91 Beste mensen van Moergestel, Even een kort berichtje vanuit Bolivia. Allereerst om heel hartelijk te bedanken voor al jullie akti- viteiten voor de Derde Wereld in de afgelopen tijd! Ik schrijf maar een gezamenlijk bedankje, en ik wil niemand vergeten: daarom gewoon heel hartelijk dank aan iedereen die de Toer Mee en de Gildefeesten tot zo ’n sukses hebben gemaakt!! Heel veel dank uiteraard aan de mensen van de Werkgroep M.O. V. en aan de Gilden!! Die men sen hebben ’t hardst moeten werken om de Toer Mee en de Gildefeesten te organiseren. Maar uiteraard ook iedereen die op wat voor manier dan ook heeft deelgenomen aan de festiviteiten! Zoals ik al zei, ik kan er geen individuen uitlich ten, want dan zou ik mensen vergeten, en dat wil ik niet; maar één uitzondering wil ik wel maken: a.s. Zaterdag 1 en zondag 2 november exposeren Cor Baeten en Kees v. Beuningen, beide afkom stig uit Valkenswaard in het Oude Kerkje te Middelbeers hun olieverven en aquarellen. De tentoongestelde werken omvatten landschap pen, stillevens en bloemen en zijn geschilderd in een realistische tot impressionistische stijl. De beide kunstenaars behoren tot het schilders- collectief ’Painting Unit The Rainbow’ dat elke week samenkomt om te werken aan nieuwe ideeën en mekaar te inspireren. Cor Baeten schildert al ruim 14 jaar, gestart als autodidact heeft hij zich via cursussen (o.a. bij Kees Boot uit Temeuzen, Vrije academie te Val kenswaard, Kamerling uit Kerkhoven) verder ontwikkeld. Kees van Beuningen is zo’n 10 jaar geleden even eens begonnen als autodidact en heeft zich via het schilderscollectief de techniek en inzichten eigen gemaakt. Beide schilders exposeren sinds 1981 jaarlijks in Dommelen en Valkenswaard te samen met col lega’s van het schilderscollectief. Op zaterdag is het Kerkje geopend van 13.00 tot 17.00 uur, op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De intree van ƒ1,— p.p. is bestemd voor het on derhoud en de instandhouding van het Oude Kerkje. In 1978 komt Theo in de gemeenteraad voor de PGB (Partij Gemeenschappelijke Belangen). In 1980 verlaat hij die partij en zit vervolgens de raadsperiode tot 1982 uit onder eigen naam. In 1985 is Theo een van de mede-oprichters van de huidige SPM. Van 1986 tot 1990 vergetenwoor- digt Theo de SPM in de gemeenteraad. In 1990 (vorig jaar mei) lukt het de SPM zelfs twee raads- zetels te vergaren en wordt Theo Op ’t Hoog, die liefst 421 van de 598 op de SPM uitgebrachte stemmen op zijn naam krijgt, wethouder. Zich niet meer geruggesteund voelend door zijn partij besluit hij vorige week op te stappen. Een gewraakte zin in de Algemene Beschouwingen van de SPM deed voor hem de deur dicht. Een zin die overigens niet meer voorkomt in de ver sie zoals die nu in deze krant staat gepubliceerd, want die is bij aanbieding aan het college ge schrapt. Theo beschouwde dat als ’n motie van wantrouwen en hield de eer aan zichzelf, aldus zijn verklaring afgelopen zaterdag in een artikel in ’Het Nieuwsblad’. Verderop in het artikel verklaart Theo echter niet haatdragend te zijn. ’De SPM-leden waren alle maal mijn vrienden en wat mij betreft zullen ze uit Nederland en België brachten hun eigen bieren onder de aandacht van de bezoekers. En met veel succes, zo bleek na afloop. Het hele evenement compleet met blind- proefstand, een muziekkapel, speciale glazen, en een speciaal samengesteld programmaboek je wordt helemaal door de leden van de Socié té zelf georganiseerd. Ten koste van menig uurtje en nog meer zweet druppeltjes, maar dat hebben de clubleden graag over voor hun liefhebberij, de binnen- en buiten landse speciaalbieren ook onder de aandacht van een veel groter publiek brengen, een publiek dat behalve pils en een Trappist meestal absoluut niet beseft dat er vele honderden verschillende bieren zijn. Inmiddels is het nieuwe seizoen weer van start gegaan. En hebben enkele leden de Société moe ten verlaten door onder meer drukke werkzaam heden en dus tijdgebrek. En dat betekent dat en kele nieuwe leden van harte welkom zijn. Voor zitter Rinus Snoeren van de Société en uitbater van Grand Café La Belle Epoque is altijd bereid om geïnteresseerden meer informatie te geven. En natuurlijk kan dan ook een afspraak gemaakt worden om helemaal vrijblijvend een clubavond te bezoeken. Want een nieuw lid moet natuurlijk wel net zo goed bij de club passen als de club bij het nieuwe lid. Maar in de praktijk van de afgelopen jaren is toch steeds gebleken dat mannen en vrouwen, jong of oud, die meer over speciale bieren wil len weten én daarnaast van gezelligheid hou den, zich heel goed thuisvoelen bij Société des Bières Speciales. En voorzitter Rinus Snoeren is altijd wel te bereiken bij Grand Café La Belle Epoque, de Lind 71 in Oisterwijk, telefoon 04242-84850 om alle mogelijke vragen te beant woorden. Aan de uitnodiging om deel te nemen aan een nieuwe formule, die in de plaats komt van de tra ditionele Korenavond, is ruim voldoende gehoor gegeven. In ’Den Boogaard’ kan de organisatie een geva rieerd aanbod brengen van de diverse Moer- gestelse muziekbeoefenaars. Zo zullen er optre dens worden verzorgd door ’Drumfanfare Moer gestel’, Jeugdharmonie ’Prinses Juliana’, kerk koor ’Cantate Domino’, Jongerenkoor Moer gestel, Gemengde Zangvereniging ’Crescendo’ en ouderenkoor ’De Echo’. Zeer vereerd is men met de medewerking van de bij ons woonachtige sopraan Thea Vermeulen- Peek. Samen met klarinettist Jacco Nefs van de harmonie zal zij ’Hirt auf dem Felsen’ van Franz Schubert ten gehore brengen. Voor Jacco Nefs is op deze avond toch al een zware taak weggelegd. Zo zal hij de Jeugdharmo nie dirigeren en de leiding hebben bij de slotapo theose, waarbij de gezamenlijke koren optreden met harmoniebegeleiding. Over programma en medewerking komen wij in volgende edities van ’Moergestel-Nieuws’ nog te rug. Om de twee weken verzamelt zich op maanda gavond een groep enthousiaste bierliefhebbers, leden van de Société des Bières Spéciales, in het eigen stamlokaal, Grand Café La Belle Epoque aan de Lind in Oisterwijk. Zo’n twee uur lang wordt er dan gesproken óver en ge proefd van speciaalbieren. Het vergroten van de eigen kennis over bieren van hoge, lage en spontane gisting staat voorop, het drinken van zoveel mogelijk bier absoluut niet. Maar de gezelligheid binnen de club volgt natuurlijk wel op de tweede plaats, direkt na het echte doel van de Société; ’Het vergroten van de eigen kennis over speciaalbieren en het promo ten van deze bieren bij het pilsdrinkende pu bliek’. De Société des Bières Spéciales bestaat inmiddels al ruim 5 jaar. In Grand Café La Belle Epoque aan de Oisterwijkse Lind besloten destijds enkele liefhebbers van speciale bieren dat het zowel be ter als gezelliger zou zijn om in clubverband de ze hobby te beoefenen. Niet dat het een hele gro te club zou moeten worden, zo’n 15 leden zijn en waren voldoende. De belangstelling was in eerste instantie wel heel erg groot, maar velen haakten snel af toen bleek dat het niet om de kwantiteit maar juist om de kwaliteit van speciaalbieren ging. In de loop van de afgelopen vijf jaar ontstond daar door een hecht clubje met steeds tussen de 10 en 20 leden. Om de twee weken verzamelt iedereen zich op maandagavond in het eigen stamlokaal om te pra ten over onderwerpen als Duitse, Britse en spon taan gistende bieren. Maar ook de gevaren van al coholgebruik in het verkeer kwamen aan de or de toen een Oisterwijkse politieman te gast was bij de Société. Terwijl een andere keer het alco holvrije bier als onderwerp werd gekozen. En ook die werden met behulp van het door de club zelf ontworpen degustatieformulier uitgebreid onderzocht, gekeurd en geproefd. Maar ook de bekende en onbekende Trappistenbieren zijn aan bod gekozen, net als het hopplantje zelf. Terwijl seizoensbieren zoals de bockbieren en nieuwe regionale bieren zoals de Qaudrupel van de Schaapskooi niet vergeten worden. Sjef Groot huis, brouwer in Kaatsheuvel, kwam een lezing houden, net als zijn collega van de Maasland- brouwerij in Oss, terwijl nieuwe bierboeken uit gebreid besproken zijn. En een bekende auteur als Dave Vlam daarvoor speciaal naar Oisterwijk afreisde. Kontakten met andere bierclubs in bij voorbeeld Baarle-Nassau en met een belangenve reniging als PINT Midden-Brabant zijn er na tuurlijk ook met grote regelmaat. En op z’n tijd maakt de Société excursies naar brouwerijen, waarna zelfs het eten in het teken van de speciaalbieren staat. Naar buiten toe treedt de Société maar één keer per jaar, maar dan gebeurt dat wel meteen op hele grote schaal. De eerste zondag in juli wordt de Lind omgeto verd in een groot feestterrein, want dan is het weer tijd voor het Speciaalbiermatinee. Afgelo pen zomer bezochten duizenden grote (maar ook kleine) bierliefhebbers dit inmiddels wijd en zijd bekende evenement. Tientallen kleine en middelgrote brouwerijen Voor Theo breekt desondanks een nieuwe perio de aan. Het heel veel aandacht en tijd vergende wethouderstijdperk slokte hem volledig op. ’Nu moet ik eerst even mezelf bij elkaar rapen’, geeft hij volmondig toe. Het zal hem echter op den duur ongetwijfeld luk ken de ontstane leegte zin vol invulling te geven. M.O. voor de prijswinnaars van de Toer Mee: Marloes Verheyen, Marieke van Riel en Lenneke Kete laars: heel erg veel dank aan jullie drieën! Uiter aard ben ik heel erg blij met de opbrengst van de Toer Mee en die van de Gildefeesten, en ik zal zorgen dat ’t goed terechtkomt bij de jeugd van India - ik weet hoe hard ’t daar nodig is, en ik ben blij dat de mensen van Moergestel zo aktief zijn voor hun medemensen die ’t niet zo goed hebben. Intussen ben ik al weer ruim drie maanden in Bo- -| livia, en ’t begint hier alweer goed te wennen. Ik ben hier vooral om Spaans te studeren, en dat gaat prima tot nu toe. Ik verwacht niet dat ik 't in december - wanneer ik naar Chili zal doorrei zen - perfekt zal kunnen spreken, maar ik kan me al aardig redden. Zo ben ik bv. al sinds augustus bezig met Eucharistievieringen en preken (kort!) in ’t Spaans. Dat kost nog wel veel voorberei ding, maar ’t lukt. Er is hier ook behoorlijk wat armoede, niet zo erg als in India, maar toch veel ellende. Veel mensen ook die op straat wonen, veel problemen met drugs, veel mensen die heel weinig hebben. Hoe het straks in Chili zal zijn is nog even afwachten natuurlijk, maar ik heb al wel gehoord dat er volop werk zal zijn. Vóór ’t nieuwe jaar ben ik in elk geval daar. Beste mensen, het is maar ’n kort berichtje, maar méér volgt later. Nu wilde ik alleen maar even hartelijk bedanken, iedereen die, op wat voor manier dan ook, helpt!! En ook gewoon even ’n kon berichtje om te laten weten dat alles hier goed is. Heel veel groeten en de allerbeste wen sen!! Tot schrijfs!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 5