Ontslag Theo Op ’t Hoog maakt raad uApli/iodite bestuurlijk vleugellam Frans van Velthoven hield open huis I I St. Nicolaasaktie 1991 Middenstand Moergestel Nog enkele kramen vrij op Najaarsmarkt! Raadsvergadering donderdag 24 oktober 1991 Verkoop Telebingo start eerste week november Handwerkexpositie te Moergestel 20e Prinsenbal CV ’De Dorstvlegels’ Oproep aan de Moergestelse middenstand ’Zon in de schoorsteen’ Aktie WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 689 snasn Avondopenstelling gemeentehuis: Zonnebloem afd. Moergestel organiseert: Vrijdag 8 november start de St. Nicolaasaktie van de Moergestelse Middenstand. Lees volgende week meer hierover in deze krant. In dit nummer: Algemene Beschouwingen 1992 CDA - PGB - WD - SPM Vanaf maandag 21 oktober tot en met maandag 9 december ELKE MAANDAGAVOND van 18.30 tot 19.30 uur. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK sentieel is bij het funktioneren als wethouder en als lid van de gemeen teraad. Vleugellam Voor velen als een donderslag bij heldere hemel opende burgemeester J. ter Veer de raadsvergadering met het voorlezen van de brief van wet houder Theo Op ’t Hoog, waarin hij ontslag nam als wethouder en lid van de gemeenteraad. Reden hiervoor is, dat hij zich niet langer gerug- gesteund voelt door de Sociale Partij Moergestel, hetgeen voor hem es- Vanwege haar 35-jarig bestaan en de uitbreiding onlangs van de winkel hield de firma Frans van Velt- Huidverzorgingsinstituut Noteer alvast: de eerste Roef!-MTV- uitzending zal plaatsvinden op donder dag 21 november a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. De verkoop van de kaarten start in de eerste week van november. Leden van Roef! zullen ze huis-aan-huis aanbie den. Deelname is zeer de moeite waard. Er is een prijzenpakket van 1.000,- per uitzending. Zoals u vorige week hebt kunnen lezen organise ren ’Drumfanfare Moergestel’ en Cees van Dijk Marktkramen op 17 november samen een Na jaarsmarkt op en rond het St. Jansplein. Ongeveer 100 inschrijvingen zijn op dit moment reeds binnen. Voor Moergestelse bedrijven die interesse heb ben om die dag hun waren aan de man te bren gen, zijn nog kramen beschikbaar. Geïnteresseer den kunnen kontakt opnemen met Cees van Dijk, telefoon 2414. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 MOERGESTEL z2 Zaterdag 2 november a.s. organiseren CV De Dorstvlegels hun 20e Prinsenbal, een jaarlijks te rugkomend feit dat elk jaar opnieuw bruist van gezelligheid en sfeer. Tijdens deze avond nemen wij afscheid van on ze Prins Nillus, om om 11 minuten over 11 de nieuwe Prins en hofhouding van CV ’De Dorst vlegels’ voor te stellen aan het Moergestelse pu bliek. Van harte nodigen wij u uit op deze avond om sa men met onze bevriende verenigingen het glas te kunnen heffen op het komende kamavalsseizoen. Plaats van handeling is onze Residentie ’t Cen trum. Aanvang 20.30 uur. CV ’De Dorstvlegels’ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Het is nu aan de SPM om een nieuw raadslid te leveren, waartoe de voorzitter van het stembu reau eerst Marion Wesel-Jansen uitnodigt om van haar rechten gebruik te maken. Het verloop van de raadsvergadering gaf al aan hoe diepgaand de gevolgen kunnen zijn van het vertrek van Theo. Vertegenwoordigers van Au- dacia en Roef! op de publieke tribune konden bijvoorbeeld onverrichterzake naar huis, omdat na een schorsing op verzoek van de WD de frak- tievoorzitters overeen kwamen om het agenda punt privatisering kantine en kleedkamers van de agenda te schrappen. Blijkbaar komen de politieke verhoudingen en verantwoordelijkheden nu danig anders te lig gen, zodat de raad op het voorstel van B&W nu geen beslissing wenst te nemen. In deze ge dachte doorgaand kwam de raad tot de conclu sie dat dan ook het vaststellen van het program ma maatschappelijk en sociaal-cultureel welzijn 1992, waarin onder andere de subsidies worden verdeeld, naar een volgende vergadering moet worden verschoven. Anders lag het met het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een rioolbeheers- plan. Hierop kon geen besluit genomen worden omdat de overige leden van het college niet in staat waren om de (vaak technische) vragen van raadsleden te beantwoorden. Alleen wethouder Op ’t Hoog had zich in die materie verdiept Om die reden moest het agendapunt ook ver schoven worden. Met deze consequenties voor ogen zal het voor de raad zaak zijn om zo snel mogelijk in de la cune te voorzien, immers een raad die geen besluiten kan nemen mist haar bestaansrecht. AvdW Omdat de verrassing te groot was, waren de frak- tievoorzitters van de partijen nog erg voorzichtig in hun reakties en konden gevolgen en achter gronden nog niet inschatten. De burgemeester uitte zijn bewondering voor de mens Op ’t Hoog, voor wiens inzet voor en de kennis van de Moer gestelse gemeenschap hij diep respekt heeft. De Zonnebloem roept mensen op een Sinter klaassurprise te maken voor zieke, gehandicap te of hulpbehoevende ouderen. Dit in het kader van de aktie ’Zon in de schoorsteen’. De vereniging wil langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen, met deze aktie uit hun isolement halen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ieder jaar ongemerkt voor bij. Bedoeling van ’Zon in de schoorsteen’ is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om aardige, nuttige attenties, feestelijk verpakt en zo moge lijk met een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat dit jaar veel mensen een Sinterklaaspakje willen maken. Iedereen, on geacht zijn of haar levensbeschouwing, kan aan de aktie deelnemen. Als u een zieke of gehandiapte wilt verrassen met een pakje vol ’zon en vriendelijkheid’ dan kunt u kontakt opnemen met: Corrie van de Loo, tel. 1492; Joke van Beers, tel. 2368; Jet van der Dussen, tel. 2207 of Jo Beerens, tel. 2376. Graag voor 1 november a.s. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Op zondag 3 november 1991 zal in de Burgerzaal van het Gemeentehuis een handwerkexpositie ge houden worden. Het handwerken is een van de vele aktiviteiten, die door de Ouderen van Moergestel worden be oefend. Tweemaal in de week wordt er onder deskundi ge leiding de handwerkcursus gevolgd. Deze werkstukken zijn op deze expositie te be zichtigen. Ook zullen er tegen een redelijke prijs werkstukken te koop worden aangeboden. De expositie is voor iedereen gratis toegankelijk en zal geopend zijn van 10.30 tot 16.00 uur. Gezien wat er zoal geboden wordt is een gang naar het Gemeentehuis zeker de moeite waard. hoven afgelopen vrijdag en zaterdag open huis. Naast ’n demonstratie van de nieuwe Philips keu kenmachine was er de breedbeeldtelevisie (waarmee experimentele uitzendingen plaatsvinden van af de komende Olympische Zomerspelen in Barcelona) en de 100Hz televisie (rechts op de foto). De open dagen werden druk bezocht en velen drukten Frans (hij werd daarbij ook nog 65 jaar), Riet, Jack en Brigitte van Velthoven de hand met het bereiken van het jubileum. Voor de kinderen werd een kleurwedstrijd georganiseerd waarvan over enkele weken de uitslag wordt bekendgemaakt. Ko pers tijdens deze dagen konden met het rad van avontuur speciale kortingen bij elkaar draaien. On ze hartelijke felicitaties gaan hierbij naar de firma van Velthoven. (foto Chris van de Bijgaart). 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1