TIEN JAAR MA AR! 20% KORTING - VOOR HEM EN HAAR TIEN JAAR! Tel VERVOLG SPM op ALLE knipbehandelingen. 1 afspraak bij Schoolstraat 2A, Moergestel, Tel. 04243-3162 7. VOLKSGEZONDHEID 6. SOCIALE VOORZIENINGEN EN MAATSCHAPPELIJK WERK 8/9. RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING, FINANCIERING EN ALGEMENE DEKKINGSMIDDELEN November is een bijzondere maand bij ’t Kapperke, want ’t Kapperke bestaat dan 4 Daarom krijgt u zomaar Maak snel een Dus ook als het knippen onderdeel is van een kleur- of permanentbehandeling loopt u mooi voordelig de herfst door. Voor alle kinderen hebben we bovendien een leuke verrassing. - J computers consultancy training Voor GRATIS informatiemap deze bon sturen aan: SENYX, Postbus 89, 5000 AB Tilburg 04243 - 3290 01608 - 37030 Plaats: I Interesse in de cursus: Naam: I Adres: Postcode: IA 12-moERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 1991 PAGINA 13 Wij zouden het college willen verzoeken om met het Kwartierke nog eens verder te praten over het jeugd- en jongerenwerk. Wij hebben niet de indruk dat de beleidsdoelstellingen op dit punt zijn gerealiseerd. Ook hiervoor zal voorals nog financiële herschikking van middelen nodig zijn. De SPM is tevreden met het voorstel om 6000 gulden voor ontwikkelingssamenwerking te re serveren. In eerste instantie stellen wij voor om dit geld te besteden aan concrete hulp in een van de armste landen. Betere ideeën zien wij graag tegemoet. .«S’1 het totaal zien van de ammoniakemissie o.b.v. de afgegeven vergunningen. De gegevens lijken ons van belang bij de discussie over het milieu- uitvoeringsplan en dieren dan ook voor deze dis cussie voorhanden te zijn. Wat de algemene financiële situatie van de ge meente betreft, bljiven wij van mening dat er geen sprake is van een gezonde financiële posi tie. Het driesporenbeleid is vooralsnog mislukt: de bezuinigingen zijn vooruitgeschoven. De be groting sluit, maar slechts dankzij - goedkope financier (woningbedrijf) - afzien van echt nieuw beleid. Frans Goris SPM Op dit moment heeft het woningbedrijf voor 2.500.000 gulden hypotheken met een rente van 9% en hoger. Daarvan heeft 1.800.000 gulden een hypotheekrente van maar liefst 12.25%. Het beleggen van gelden voor 6% en aanhouden van schulden voor 12.25% lijkt ons niet goed voor de exploitatie. Met name de panden van na 1970 drukken daardoor het exploitatieresultaat. Gemiddeld brengen deze woningen slechts 350 gulden per jaar op. De woningen van voor 1970: 1780 gulden. Naar ons inzicht kunnen deze oudere woningen worden verbeterd zonder dat het exploitatieresulatat negatief wordt, een voor waarde om de huren van deze woningen laag te houden. Een andere voorwaarde is dat het totaal van de exploitatie van het woningbedrijf positief blijft. Dat kan, zoals vermeld, door de rente lasten van de latere woningen te verlagen. Wij betreuren het dat de begroting van het wo ningbedrijf op geen enkele wijze iets van de bo venvermelde problematiek beschrijft: geen ana lyses, geen plannen. Ver onder de maat. U zult begrijpen dat wij dit jaar geen genoegen meer nemen met dit soort toezeggingen. Wij weigeren de begroting van het woningbedrijf goed te keuren. Wij stellen voor 500.000 gulden van de algemene reserves (WB) niet bij de ge meente te beleggen. Deze reserves krijgen de bestemming: a. onderzoek naar de staat van onderhoud b. uitvoering van groot onderhoud en woning verbetering c. opzetten van huurdersoverleg d. budget voor inschakeling van deskundige on derhandelaars bij de privatiseringsbesprekingen, c.q. fusie. Tussentijds kunnen de gelden van deze bestem- mingsreserve belegd worden tegen depositoren- te. Het woningbedrijf De SPM heeft bij de vorige beschouwingen twee eisen op tafel gelegd m.b.t. de goedkeuring van de begroting. De eerste eis was: verhoging van de rentevergoeding aan het woningbedrijf, stap voor stap naar het niveau van de marktrente. De ze eis is gedeeltelijk ingewilligd. De andere eis was: inventarissen van de staat van onderhoud en o.b.v. de inventarisatie gelden ter beschikking stellen uit de algemene reserves van het woning bedrijf voor de noodzakelijke investeringen. Hiervan is niets terecht gekomen. Voor het jaar 1993 stellen wij voor de Algeme ne reserves tevens te gebruiken ter verbetering van het exploitatieresultaat. Wij denken daarbij aan het vervroegd aflossen van hypotheken met hoge rentepercentages, bijv, hoger dan 9%. milieu-uitvoeringsplan/kaderplan, zodat beoor deeld kan worden of de gereserveerde gelden (55000) voldoende zijn voor de uitvoering van het beleid. Wij zouden graag weten of de extra- inkomsten door verhoging van de legesgelden voor hinderwetvergunningen los staan van de vermelde 55.000 gulden. Over de aanpak van het h<?ndepoepprobleem verwachten wij in het milieuplan een gericht voorstel. Als de kosten van dit voorstel duidelijk zijn, hebben wij geen principiële bezwaren te gen invoering van hondenbelasting. Verder zou den wij willen pleiten dat bij de herziening van bestemmingsplannen, met name ook voor het buitengebied, wordt geanticipeerd op zowel lan delijk als provinciaal beleid (streekplan). De SPM zou van het college graag een overzicht hebben van alle hinderwetvergunningen die door dit college zijn afgegeven, c.q. geweigerd. In dit overzicht zouden wij ook graag zien aan gegeven wat het oorspronkelijke en definitieve ambtelijk advies was. Tot slot zouden we graag ngen t Au- nclu-^0^ ^eze week was l*el eerste team weer onver slaanbaar. Het toch wel sterk spelende Hita 2 4 om mOeSt ^Ulgen voor Moergestel. Ofschoon de uit- slag doet denken aan een eenzijdige wedstrijd, was het tegendeel waar, want van de 10 partijen >roenwercjen er 5 pas -n jercje game beslist. Piet “digeHabraken. Ron van Hees en Sjonnie van Elderen ekenden allen voor 3 overwinningen. Het tweede team was de nederlaag van de vori- ;e week blijkbaar nog niet vergeten. Het spel was if en toe onzeker. Op de helft van de wedstrijd stond Moergestel al met 1-4 achter. Drie partij- :n verder was die stand al uitgelopen naar 2-6. 3e 2 nog volgende partijen werden door Moer gestel gewonnen. Herman Reinders won 3 maal, 3erry van Oudheusden 1 maal en Arie Vogels noest het zonder overwinning doen. Dok bij het derde team lukte het niet, ofschoon ia vier partijen de stand nog in evenwicht was: 1-2. Doch van de resterende 6 partijen kon er naar 1 door Moergestel in winst worden omge- let. Met wat meer geluk en minder pech, had er och een gelijk spel in gezeten. Bart de Cort, Re- lé Oerlemans en Theo Sprengers wonnen elk 1 naai. Jitslagen: Moergestel 1 - Hita 210-0 Moergestel 2 - Takttiek 34-6 Moergestel 3 - Spido 43-7 ‘rogramma deze week (donderdag 31 oktober): Moergestel 1 - S.B.M. 3 Moergestel 2 - Tilbria 4 Moergestel 3 - Tios ’67 ianvang wedstrijden: 20.30 uur in D’n Donk, 'ubliek is welkom. edere maandagavond gelegenheid tot spelen van ■0.00-22.00 uur. Heeft u interesse, kom dan eens ijken. Wilt u eerst inlichtingen, bel dan 3365. Het verlies van werk bij het onderhoud van de velden kan o.i. van het klein wegenonderhoud in eigen beheer. Over dit voorstel hebben wij overigens van het college nooit een fatsoenlijke reactie mogen ontvangen (beschouwingen 1991). Uiteraard zal de gemeente jaarlijks haar bijdra ge blijven betalen in het onderhoud van de vel den. Óp termijn denken wij daarbij aan 90% van de gebruikelijke kosten 9000 gulden per veld. Het lijkt ons verstandig als op korte termijn dui- 5 delijkheid komt over de financiële verwachtin gen van het vrouwenberaad enerzijds en de mo gelijkheden van de gemeente anderzijds. Verde- I re herschikking van de gelden in deze, en wel- licht ook in andere functies zou noodzakelijk - kunnen blijken. Concreet betekent dat naast de „Sbezuinigingsdoelstelling ook een herschikkings- sSi doelstelling. ;D;Uiteraard zijn wede leden van het vrouwenbe- De SPM ziet met belangstelling uit naar het raad nu al dankbaar voor hun vrijwillige en gratis bijdrage aan het gemeentebeleid. Hopelijk werkt le.e.a. op termijn ook uit in een verdere deelna- jOris me van vrouwen aan politieke partijen, commis sies en gemeenteraad. Wat ons betreft zou er op korte termijn aan iede- ciert, re commissie een vrouw kunnen worden toege- situa- voegd die als extern adviseur door het vrouwen goed beraad wordt voorgedragen. De adviesfunctie osten zou wat ons betreft niet beperkt moeten blijven jnbe- tot 'vrouwenzaken', leden De SPM is ook blij met de monumentencommis- er om sie die eveneens voor een gering bedrag een niet istijds geringe bijdrage levert aan het beleid van de ge- Het meente. Wij hopen dat in de adviezen van de- jaren ze commissie het historische belang van de pan- -ntiesden zwaar weegt. De SPM stelt voor om De waar- Kerkeindse Heide (93 ha) op korte termijn over -t be-te dragen aan bijv. Natuurmonumenten, om zo merde doende dit belangrijk natuurgebied veilig te stel len. inder Handboogvereniging S’t Stokske iloita- :e ini-Het seizoen 1990-1991 zit er weer op. >sten- Na een spannende kompetitie wist onze koning Het is Peter Sebregts de le prijs te behalen met een ge- orzie- middelde van 227 punten; 2e werd J. v. Rooy nste|.met 224 pnt., direct gevolgd door H. Derksen ■jnan.met 223 pnt. Verdere uitslagen: 4e F. v.d. San- e be.de 225 p.; 5e J. v. Elderen 218 p.; 6e A. Rijnen on.212 p.; 7e T. v. Deursen 208 p.; 8e R. Voets 207 p.; 9e F. Derksen 204 p.; 10e F. v.d. Sande jr. 200 p.; 11e Riki Voets 185 p.; 12e M. Musters l 8184 p.; 13e E. Mutsaers 177 p.; 14e Lia v. Deur- -k ^sen 167 p. ““Koment weekend worden weer de jaarlijkse '■y Koning- en Prinsverschietingen gehouden het- colle-geen weer behoorlijk spannend behoeft te wor den daar de top vijf uit onze kompetitie behoor lijk dicht bij elkaar staan. ?nbe- sope- bur- ■ogb- tuini- \_l I o I o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 13