NU Assurantiekantoor Mart Raaimakers f 1 o STRAKS Eerst dit.... en nu weer dit.... Stamboomonderzoek in Noord-Brabant Vrouwen moeten meer ondernemen ïj Wanneer kienen? Bel of kom naar ons kantoor. GÉÉN BELASTING BETALEN. SPAREN MET EEN HOOG RENDEMENT. Wilt u weten hoe ook uw dubbeltjes kwartjes kunnen worden? Wij bekijken graag met u de mogelijk heden. Als u spaart, dan wilt u natuurlijk het hoogst mo gelijke rendement krijgen. Maar, daarnaast wilt u ook zo weinig mogelijk en liefst helemaal geen belasting be talen over die rente. U wilt straks immers volledig kun nen genieten van het geld dat u opzij heeft gelegd. Dat kan! Met de unieke AEGON Spaarpolis. Die zorgt er gegarandeerd voor, dat uw dubbeltjes uitgroei en tot kwartjes. Omdat uw geld wordt beheerd door professione le experts. En het eindbedrag krijgt u voor 100% in handen. Belastingvrij! Schoolstraat 11, Moergestel Telefoon 04243 - 2280, Fax 04243 - 2629 Informatiedag Vrouw en Eigen Bedrijf in Tilburg: VOORBEELD: Stel dat u per maand f 100,- spaart en dat gedu rende 15jaar. U heeft dan ingelegd f 18.000,-. Uitgaan de van 12% rente groeit uw spaargeld naar ongeveer f 33.600,-. orte i’ fte en rof "f en of icht if >or; r *»- 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 GINA! PAGINA 7 in. I hout, een van de organisatoren van de onder- meemstersdag in Tilburg. Om vrouwen te stimuleren een eigen bedrijf op te zetten, hebben verschillende organisaties de handen ineen geslagen. De Kamers van Koop handel in Noord-Brabant, het Instituut Midden- en Kleinbedrijf, de ondernemersorganisaties KNOV en NCOV en de AMRO/ABN hebben zich bij het initiatief van de vijf stichtingen Vrouw en Werk aangesloten. Tijdens de bedrijvendag voor potentiële onder neemsters zullen zij de ongeveer 350 verwachte bezoeksters van alle kanten van informatie voor zien. Tijdens het programma, dat om 12.30 uur in de Tilburgse Stadsschouwburg begint, zullen verschillende sprekers het woord voeren. Me vrouw B. Hovers, zakenvrouw van het jaar 1988, zal een inleiding houden over ’Het opstarten van een verkooporganisatie’. Namens de stichting Mentorscope, een landelijk netwerk van vrouwe lijke mentoren voor startende vrouwelijke onder nemers, vertelt directeur G. Stelpstra wat haar organisatie voor vrouwen kan doen. In vijf workshops zullen potentiële onder neemsters worden voorgelicht over zaken als commerciële bedrijfsvoering, financieel beheer en juridische aangelegenheden. Dankzij de financiële ondersteuning van de AMRO/ABN-bank, de Kamer van Koophandel Tilburg en het Koningin Juliana Fonds kunnen de kosten van deelname beperkt blijven tot 25 gulden per persoon. Nadere informatie is ver krijgbaar bij mevrouw I. Ikkersheim van de Stichting Vrouw en Werk te Breda, tel. 076-21.20.12. Daar kunnen belangstellenden zich ook aanmelden voor deelname. TILBURG - Vrouwen moeten meer onderne men. In Nederland is op dit moment nog maar een op de zes ondernemers vrouw. Met een in formatiedag Vrouw en Eigen Bedrijf op 28 okto ber in Tilburg willen de vijf stichtingen Vrouw en Werk iets aan die wanverhouding doen. De ’onderneemstersdag’ in Tilburg past in de campagnes die de overheid momenteel voert om enerzijds meer mensen voor een eigen bedrijf te laten kiezen (’Onderneem ’t maar!’) en ander zijds meer vrouwen aan het arbeidsproces te la ten deelnemen, opdat zij economisch zelfstandi ger worden (’Een slimme meid is op haar toe komst voorbereid’). In tegenstelling tot de her en der verbreide vooroordelen doen vrouwen het in een eigen zaak even goed als mannen. Weliswaar hebben zij in het begin meer ondersteuning nodig dan mannen, maar in praktijk blijken ze daarna hun zaken zelfs beter voor elkaar te hebben dan hun mannelijke collega’s, zo blijkt uit verschillen de studies van zowel banken als onderzoek sinstituten. Het aantal vrouwen dat voor zichzelf begint ligt echter nog veel te laag. Van alle werkende men sen in loondienst is eenderde vrouw, van alle zelf standige ondernemers is slechts een op de zes vrouw. En zoals in het bedrijfsleven nog te wei nig vrouwen doordringen tot de hogere functies in de organisaties, blijken onderneemsters nog te veel te kiezen voor traditioneel ’vrouwelijke sec toren’, zegt mevrouw I. Ikkersheim van de Stich ting Vrouw en Werk in de regio Breda/Ooster- De vier Noord-Brabantse afdelingen van de Ne derlandse Genealogische vereniging organiseren dit jaar voor de 1 le keer een kontaktdag voor eenieder, die zich bezig houdt met stamboomon derzoek naar Brabantse families. Het is de opzet dat de deelnemers hun eigen ge gevens meebrengen en daarmee kontakt zoeken met anderen, die toevallig ook onderzoek plegen naar dezelfde families. Uiteraard zijn op deze kontaktdag verschillende instanties en verenigingen present om deelne mers te informeren over de verschillende facet ten van het onderzoek. Toegezegd hebben reeds de Computerdienst, de kontaktdienst en de infor matiedienst van de eigen vereniging, de N.G.V., alsmede de werkgroep Peelland, het Noord- Brabantse Rijksarchief, het genealogisch tijd schrift Oost-Brabant, de werkgroep van de heemkundekring Essen, terwijl ook andere in stanties zijn uitgenodigd. De kontaktdag, die in het verleden zoveel succes had wordt gehouden op zaterdag 26 oktober a.s. vanaf 10.00 uur (zaal dicht te 17.00 uur) in café- restaurant ’Boerke Mutsaerts’, Vijverlaan 2 (na bij station Tilburg-west van de N.S.) en is toe gankelijk voor leden en belangstellenden. Deel namekosten f 4,- bij de ingang te voldoen. Inlichtingen: P. Wuisman, Durendaaldreef 14 te Oisterwijk (04242-83422). w, De afgelopen week zijn er schijnbaar misverstan den ontstaan over te houden bingo-avonden en wanneer. Op een circulaire die buurtvereniging ’De Vur- haai’ onder haar leden heeft verspreid is abusie velijk een verkeerde datum opgenomen. Bij het vergunning geven voor een dergelijke avond (een vergunning moet via het gemeentehuis komen) wordt er nauwlettend op toegezien dat geen twee verenigingen tegelijk laten kienen. Voor de goede orde daarom het volgende: Vrijdag 15 november is het kienen met ’De Vurhaai’ in de kantine van ’De Bosfazant’ Vrijdag 22 november kunt u kienen met Vogel vereniging ’Moergestel’ in Café ’t Stokske. Op diverse data ervoor en erna kunt u kienen bij Audacia. Tevens wijzen wij u er nu al op dat de populaire televisie-bingo weer terugkeert. In de maanden I november, december, januari en februari worden deze uitzendingen weer verzorgd door uw eigen I, lokale omroep Moergestel TV. De vereniging die L de organisatie op zich heeft genomen (en waar- 1 voor dus ook de baten bestemd zijn) is de sport - I vereniging Roef! j Binnenkort hoort u ongetwijfeld meer hierover! ■Ws

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 7