Mols Droogbloemen 1.60 9.95 1.35 I Bedankt... Slagerij Ketelaars BV I I De ambachtelijke slager! C? 2.85 I Gilde St. Joris I KPJ Nieuws Heerlijke T KIJK HOE MOOI LEER KAN ZIJN 250 gram en 500 gram eigen gemaakte Zult Een bericht van Een computer als mensvriendelijk hulpmiddel V oorlichtingsmiddag Thema Dementie... wat is dat? I I i L i I De Son man 15,5066 GJ Moergestel ii Ronder rookvlees 100gram ad Malse runderlappen of braadvlees Blinde vinken I Gekookte schouderham 100 gram I Stichting Welzijn Ouderen Moergestel ^mnnnnnmwnnnfflmnnnnmnnnnnnfflnnnn^^ Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 JAN MICHIELS 1 COMPLETE WONINGINRICHTER Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 3INA! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 5 1" tel De overweldigende publieke belangstelling bij gelegenheid van onze Open Dag heeft ons zéér verrast. Daarom ook aan allen die kwamen kijken en ons hun felicitaties deden toekomen: van harte bedankt... 19 en 20 oktober 1991 zullen door ons 20 gauw niet meer worden vergeten... Graag willen we iedereen die op welke wijze dan ook een bijdrage heeft geleverd aan de officiële opening van ons bedrijf van harte bedanken. Speciaal 'n woord van dank aan burgemeester ter Veer voor het verrichten van de openingshandeling. am lat 1. ré. k. :j aan goede machines’. Specifieke programma’s en daarop afgestemde cursussen op ’maat’ leveren voor bedrijfsleven is ook een onderdeel binnen het werk van Senyx. i 500 gram per stuk Ter introductie biedt Senyx de basiscursus (voor beginners) in Moergestel aan voor 175,—. In deze cursus krijgt u zes avonden lang drie uur les. De Senyx-cursussen worden in principe verzorgd in ’Den Donk’ te Moer gestel. Voor meer informatie kan men bellen: 013-440232 (tijdens kantooruren), of 04243-3290/01608-37030. leerkrachten bij ons zijn afkomstig uit het onder wijs en weten dus wat lesgeven inhoudt’ bena drukt van Seters, ’we ontwikkelen dan ook zelf alle lespakketten. Er is namelijk veel korern tus sen het kaf en wij weten dat veel cursussen beter kunnen. We staan dan ook volledig achter onze produkten, we bieden iets waar we verstand van hebben’. Senyx werkt met AT-machines. Van Seters: ’De ze zijn groot, snel, dus korte wachttijden voor de cursist. Immers een goede cursus wordt niet al leen gevormd door een goed pakket en een goe de leerkracht, maar zeker ook door het werken Ook deze week werden weer een vijftal auto- inbraken gepleegd. De buit bestond zoals ge woonlijk uit geluidsapparatuur en autopapieren. Verschillende van deze auto’s werden bovendien flink beschadigd. In het bosgebied werd driemaal ingebroken in een caravan. Daarbij werden ont vreemd twee fietsen, een kleuren TV, een radio- cassetterecorder, tinnen maatbekers en huishou delijk gereedschap. In Moergestel werd ingebroken in een woning aan de Schoolstraat. Gestolen werden twee video- rekorders en een aantal sieraden. Uit het vogel park aan de Gemullehoekenweg werden vier klei ne Meijer papegaaien gestolen. In de nacht van 19 op 20 oktober werd een witte Duitse Merce des 230E gestolen welke in de Telstarlaan gepar keerd stond. Vanaf een woning aan de Oliviers- Iweg werd een schotelantenne ontvreemd. Op 16 oktober werd in het centrum van Oisterwijk uit een babyartikelenwinkel een wit teddyjasje gestolen door een ongeveer 18-jarige vrouw met kastanjebruin haar, die een 1 2 ja rig kind bij zich had. Zij pleegde de diefstal ter wijl de verkoopster werd afgeleid door een vrouw van ongeveer 23-jarige leeftijd met donker lang haar en een donker gekleurde man van 25 a 30 ja rige leeftijd. Mocht u dit drietal signaleren dan ontvangen wij graag een telefoontje van u. -Pech hadden twee trimfietsers uit Den Bosch die zondagmiddag met meerdere wielrenners op de Oirschotseweg in Moergestel reden. Een van -'hen raakte even in de berm. Toen hij dit corri geerde raakte hij een andere renner. Hierop kwa men beiden ten val waardoor de een een ernsti ge hoofdwond en de ander een sleutelbeenfrac- tuur opliep. Beiden weden per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Bij de overige aanrijdin gen, 2 in Moergestel en 10 in Oisterwijk, vielen geen gewonden. Op zondag 27 oktober a.s. organiseert gilde St. Joris wederom een Wildconcours op het schiet- terrein, gelegen achter Café 't Draaiboompje aan de Oirschotseweg. Hier zullen weer vele schutters en schutstere van diverse gilden uit de omgeving aan meedoen, om wild of een andere prijs in de wacht te kunnen slepen. Dus mensen van Moergestel en omgeving, kom zondag 27 oktober a.s. naar de Oirschotseweg en breng een bezoek aan ons wildconcours op het schietterrein. Tot ziens op 27 oktober a.s.! Binnenkort start Senyx ook in Moergestel met een aantal basiscursussen computergebruik. Nu zijn de oprichters R. van Seters en T. Nij- huis al 3 jaar bezig met dergelijke trainingen in Gilze, Breda en Tilburg en zien in het succes van hun aanpak voldoende aanleiding om ook in Moergestel te beginnen. Senyx geeft deskundig computeradvies en ver zorgt (basis)cursussen. ’Vooral in het begin ligt de nadruk op het in de praktijk werken met de computer’, zegt van Seters, ’slechts 30% van een basiscursus bestaat uit theorie. Jezelf oriënteren op datgene wat een computer kan doen of voor je kan betekenen, geeft de computergebruiker een vertrouwd gevoel. Als je dit eenmaal door hebt zal het vervolg minder moeizaam gaan. In het cursusaanbod zitten naast de al eerder ge noemde basiscursus, Lotus, dBase, MS-DOS 1 en 2, en de voor particulieren maar zeker voor bedrijfsleven interessante programma’s Word- perfect 5.1 en Desk Top Publishing (DTP), waarin we werken met Ventura en het zeer ge avanceerde tekenprogramma Corel Draw’. De kracht van Senyx ligt in het gegeven dat voor elk lespakket een speciale leerkracht beschikbaar - is en dat men werkt met kleine groepen. ’Alle Op donderdag 24 oktober 1991 zal in ’Den Boo gaard’ een voorlichtingsmiddag gehouden wor den over bovengenoemd onderwerp. Aanvang 14.00 uur (twee uur). Dementie is een onderwerp, dat de laatste tijd zeer in de belangstelling staat. Het woord demen tie is voor vele mensen een verwarrend en beang stigend begrip. Vragen zoals: Is er bij vergeetachtigheid op latere leeftijd sprake van dementie? Hoe kan men ’n partner of iemand uit de naaste omgeving verzor- gen/ondersteunen in de thuissituatie? Is er aan dementie iets te doen? Al deze vragen zijn in het j programma opgenomen. Heeft u vragen of adviezen... kom er mee voor de dag. Den heer T. van Hastenberg consulent van het RIAGG (Regionaal Instituut voor Geestelijke Ge zondheid) zal de voorlichting verzorgen. Voorlichting van helpen óm te gaan dementie. Iedereen wordt hierbij uitgenodigd om deze mid dag bij te wonen. Ook niet ouderen maar wel geïnteresseerden zijn van harte welkom. Maar ook mensen van buiten de gilde kunnen hun geluk beproeven, door met een kruisboog op een geluksboom te schieten. Tevens is er gelegenheid om te kunnen genieten van zelf gemaakte erwtensoep, koffie, frisdran ken en een biertje. Hier volgt een bericht van de KPJTot onze spijt hadden wij vorige week vakantie, en was on ze redacteur in Frankrijk om hier kontakten te leggen met Franse en andere Europese KPJ lan den, maar hier hoort u tezijnertijd in het frans wel iets meer over. Au revoir (als ik dit maar goed uitspreek). Houdoe, dit is makkelijker. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 PAGINA 3 E jjj j jj 3 I s I s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3