Dit jaar weer TV-bingo Najaarsmarkt op 17 november Abl/ihodltC-i I Reammatiecursus brandweervereniging Mols Droogbloemen feestelijk geopend Nieuw voor Moergestel Zes Naemloose Speelers zetten toneelstuk knap neer WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 688 k Avondopenstelling gemeentehuis: In november en december 1991 en ook nog in januari en februari 1992 kan er via Moergestel-TV weer bingo gespeeld worden. Dit keer is het de sportvereniging Roef! dat haar 35-jarig bestaan gaat afsluiten met deze televisiebingo. Houd de publikaties over de precieze tijdstippen in de ga ten. Het prijzenpakket maakt het ook dit keer zeer de moeite waard om mee te spelen. De uitzendingen zijn steeds op donderdagavond. Vanaf maandag 21 oktober tot en met maandag 9 december ELKE MAANDAGAVOND van 18.30 tot 19.30 uur. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK IA 12 Brandweervereniging Moergestel had voor de echtgenotes en kinderen van de brandweerlieden de Directeur Huub Mols tijdens zijn toespraak na de officiële opening van het gebouw. TT De kinderen werden ook niet vergeten. Naast een springkussen was er 'n tweetal clowns. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond den maar zes spelers op de planken, met geen overdreven lange voorbereiding achter de rug, en dan mag het een prestatie heten om het publiek van A tot Z te boeien. Onmisbare bijdrage daar in: kleding en decor waar Marijke van den Hurk het overgrote aandeel in had. Het feilloze, audi ovisueel debuut kwam op naam van Gerard Oer- lemans. Doortje Ketelaars en Frans de Bresser souffleerden weinig maar adequaat. Eindbeoor deling dus: petje af. Of liever, kroontje. Evenals in het voorjaar is ook deze markt de eer ste uit een reeks van meerdere in de omgeving. De eerste keer zal de markt wat minder groot van opzet zijn als we van de voorjaarsmarkt gewend zijn, maar als de weergoden een beetje willen meewerken zal de sfeer er zeker niet voor onder doen. Het dweilorkest ’Dinges’ heeft reeds haar spon tane medewerking toegezegd en een groot gedeel te van de Moergestelse middenstand zal die dag geopend zijn. Dus hou vrij die dag!... 17 november van 11.00 tot 18.00 uur. Op zondag 17 november heeft Moergestel er weer een nieuw jaarlijks terugkerend evenement I bi'- Op initiatief van Drumfanfare Moergestel en in samenwerking met Kees van Dijk Marktkramen, wordt er op die dag een najaarsmarkt georgani seerd op en rond het St. Jansplein. Ongeveer 100 Kooplieden hebben zich op dit moment reeds aangemeld om op die dag, sfeer vol hun waren aan de man te brengen. Bij diverse andere gemeentes in de omgeving blijkt een najaarsmarkt reeds zeer succesvol te zijn. afgelopen maanden een reanimatiecursus georganiseerd. Afgelopen donderdag vonden de examens plaats in de brandweerkazerne aan de Kloosterlaan. Onder deskundige leiding van de heer Bootsma slaagden alle deelnemers voor deze cursus en kon hij vervolgens de diploma’s uitreiken aan: Lies de Laat, Karin van Esch, Natascha Pellis, Chantal Pellis, Rina Pellis, Corry Mallens, Cockie van El- deren, Thea Fonken, Carola Mallens, Pieter-Jan Fonken, Ankie van Elderen, Diny van Elderen, Riet van Elderen, Karin Roosen en Toos Roosen. (foto Chris van de Bijgaart) Afgelopen zaterdag vond de officiële opening plaats van Mols Driedflowers aan De Sonman 15. Het nieuwe pand werd om 18.00 uur geopend door burgemeester ter Veer, samen met het dochtertje van Huub en Franka Mols, Hanneke. De openingshandeling bestond uit het onthullen van een plaquette gemaakt door Hans van Brunschot en aangeboden door Aannemersbedrijf A. op ’t Hoog. Deze pla quette heeft een ereplaatsje gekregen in de receptie van het gebouw. Aansluitend vond die avond een receptie plaats, gevolgd door een gezellige feestavond voor vrienden en genodigden. Zondag was er een open dag. Meer dan 4.000(1) bezoekers hebben gebruik gemaakt van de gelegen heid om het bedrijf te komen bekijken. ’Een overweldigende aanloop’, aldus directeur Huub Mols. 'We zijn al jaren bezig een eerlijk produkt te leveren, en dan is zo’n fantastische dag de kroon op je werk!’. (foto’s Chris van de Bijgaart) ’Van de koning en de clown’, zo heette het to neelstuk voor de jeugd dat ’Die Naemloose Speelers’ afgelopen vrijdag en zaterdag in Den Boogaard brachten. Al snel bleek dat in de ko ning (Ad de Beer) een heuse clown schuil ging. Maar 's mans nicht Eulalia (bitsig neergezet door Corry Op ’t Hoog) poogde daar de nodi ge stokjes voor te steken. Eulalia’s euvele strijd was echter onbegonnen werk. Want de koning vond onder meer zijn dochter (Mien van den Boogaart) en de minister (Paul Jaszewski) aan zijn zijde. En ook het cir- cuspersoneel in de personen van de directeur (het toneeltalent van Moergestel: Erik Boogaers) en zijn hulpje (Joke de Laat) wilde maar al te graag de koning in hun artiestenbestand opnemen. Het stuk sloeg zeer zeker aan bij het jeugdig pu bliek. Vooral de eerste avond kwam veel respons uit de zaal. Op de zaterdag daarentegen leken de jongens en meisjes bevangen door de spanning. Bewijs eens te meer dat een publiek niet anoniem is, maar naar aard sterk kan variëren. Van een massale opkomst van Moergestels jeugd was ove rigens geen sprake. Redelijk, zo liet het aantal be zoekers zich schetsen. Ligt hier een taak van ouders, om de algemene ontwikkeling van hun kinderen boven video-clip en mini-playbackshow uit te doen stijgen? Koffie is niet alleen voor de tillevizie te verkrijgen! ’Die Naemloose Speelers’ haalden alles uit het stuk van Wim Burkunk wat erin zat. Het moet echter gezegd dat een knap plot en spectaculai re scènes in het verhaal ontbraken. De finale (let terlijke ontploffing van Eulalia) mocht er wezen en had een erg sterk komisch effect, maar werd te weinig voorafgegaan door halve en kwartfina les. De ervaring leert nu eenmaal dat uitmunten de kindertoneelstukken niet bepaald voor het oprapen liggen. Bovendien zijn er beperkingen, zoals het aantal spelers waarop regisseur Jan van den Hurk een beroep kon doen. Deze keer ston- U JW Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1