Mols Droogbloemen opent nieuw pand Setterlaine brengt kleur 7.00 1.60 Poirters 11 I I I I 1 I f I I I I I I I I Slagerij Ketelaars BV ♦Sm De ambachtelijke slager! G 2.85 1 I i Zondag a.s. Open Dag KIJK HOE MOOI LEER KAN ZIJN Vanwege vakbeurs zijn wij dinsdag 22 oktober de Kinderboekenweek 2-12 oktober 1991 1 I I 1 Extra bijdrage Nierstichting I I gehele dag gesloten! T droogbloemen zoal doet... Gebraden gehakt 1 IR Bibliotheeknieuws voor kinderen Kent u onze ’Zerres’ pantalons al? MODEHUIS Varkenslappen Biefstuk tartaar 4» 1 3 3 1 1 1 Opening en Open Dag I Mols Driedflowers, of liever in het Nederlands gezegd: Mols Droogbloe men, heeft een nieuw pand betrokken aan De Sonman. Zaterdag a.s. vindt de officiële opening plaats en zondag, 20 oktober, stelt eigenaar Huub Mols zijn bedrijf graag open voor iedereen die wil weten wat hij met De geschiedenis 3 Worstebrood o nni 6 stuksU.UU T7 Runden rookvlees WO gram COMPLETE WONINGINRICHTER JAN MICHIELS 1 Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 \2 X I. bent oem Dus- M.O. pullover Mireille f 149,- 100 gramI.lvl Maten 40 t/m 50, met een zeer goede pasvorm, die beroemd is in heel Europa... Kom passen! oem ook 500 gram per stuk 1 UiHv’* intrek nemen in het nieuwe gebouw aan De Sonman 15. Inmiddels werd de naam, uit internationaal oog punt, omgedoopt tot Mols Driedflowers. Door de betere faciliteiten kreeg Huub de gele genheid zijn werkzaamheden uit te breiden met het zelf drogen van Hollandse bloemen. De eer ste ’droogcel’ is daarvoor al in gebruik en de tweede cel zal spoedig volgen. Naar verwachting zal Mols Driedflowers het komende jaar alleen al zo’n anderhalf miljoen rozen zelf drogen voor de export. Al met al redenen genoeg om de opening van het pand en de voorspoedige gang van zaken te vie ren en de bevolking van Moergestel de gelegen heid te geven kennis te laten maken met het mooie nieuwe bedrijf. Zaterdag 19 oktober zal het pand officieel wor den geopend door burgemeester ter Veer. Hier na is er een feest voor personeel en genodigden. Zondag 20 oktober is er van 11.00 tot 17.00 uur Open Dag. U kunt dan met eigen ogen zien wat Mols Driedflowers zoal doet. Het maken van bloemstukjes zal gedemonstreerd worden waar bij u de gelegenheid wordt geboden zo’n stukje te bestellen wat vervolgens bij u thuis zal worden afgeleverd. Ook zal men uitleg geven over het drogen van de bloemen en wegwijs maken in de benamingen en herkomst van de bloemen. Huub heeft voor deze dag ook aan de kinderen gedacht. Vanaf 12.00 uur zullen clowns optre den, er is ’n springkussen, ’n suikerspinkraam en ’n ranjastand. U ziet het, onder het genot van een kopje koffie of versnapering kunt u zondag 20 oktober op uw gemak kennismaken met Mols Driedflowers. U bent er van harte welkom! Jongens en meisjes, de Kinderboekenweek is weer achter de rug! Het is een echt feest geweest! Alle Moergestelse kleuters kwamen op bezoek in de bibliotheek. Wat kunnen die kleuters goed to neelspelen, zingen en dansen! Iedere kleuter groep had op school een toneelstukje, dansje en/of liedje ingestudeerd. De uitvoering vond plaats in de bieb, met kinderen van een andere school al publiek. Er is voorgelezen uit bekroon de prentenboeken en natuurlijk moesten alle op school gemaakte huisjes en huizen ook bekeken worden. Het waren hele gezellige ochtenden. Woensdagmiddag 2 oktober vond de uitvoering plaats van toneel, muziek en’dans van oude basis schoolkinderen. De middag begon met een optreden van de Bie- nekebolders, naar aanleiding van het boek ’Bo ris’ van Jaap Ter Haar. De ellende van de oorlog, maar ook de blijdschap na de bevrijding werden goed uitgebeeld. Leerlingen van de Hertog Jan voerden een ’ro- verstoneelstukje’ op. Spannend en goed gespeeld. Het publiek luisterde aandachtig. De Graaf van Ursel zong het lied Tn Holland staat een huis’ en danste om een zelfgemaakt huis heen. Een blokfluitgroepje zorgde voor een mooie begeleiding. Tot slot voerden kinderen van de Boszicht een toneelstukje op, over een slak die ook wel eens in de stad wilde wonen in een flatgebouw. Zijn huis had hij niet meer nodig en hij gaf het aan een naaktslak. Iedere dag is er voorgelezen uit bekroonde kin derboeken. Kinderen die graag knutselen kon den huizen maken in de bibliotheek. Al met al is het een zeer geslaagde week geweest! Zoals ook in voorgaande jaren werd er op 12 ok tober j.l. wederom een ’Bokken Toernooi’ geor ganiseerd door M.T.V. Moergestel. Het ’Bokken Toernooi’ is meestal als afsluiting van het seizoen op de buitenbanen. Na een gehele dag tennissen wordt er ’s avonds een bok bij opbod verkocht. De opbrengst hier van komt ten goede van de Nierstichting. Dit jaar bracht deze bok een bedrag op van ƒ780,-. Namens de Nierstichting erg veel dank aan de or ganisatoren en de leden van M.T.V. voor het bij een brengen van dit bedrag. Nierstichting afd. Moergestel Ton Hoffmans. H:: meer ruimte nodig had, kreeg hij ’n prachtig stukje industrieterrein aan de Sonman in het vi zier. Hier wilde hij een nieuw, modem pand bou wen! Hij kwam in kontakt met architect Marinus Wolfs, die hij de opdracht toevertrouwde met simpel materiaalgebruik een goed gebouw te ontwerpen, en aannemersbedrijf Op 't Hoog die de bouw zou moeten verwezenlijken. Ze hebben Huub’s vertrouwen niet beschaamd, en op 1 januari 1991 kon Mols Droogbloemen zijn Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Huub Mols begon in 1980 te Oisterwijk met het op kleine schaal vervaardigen van arrangementen van droogbloemen voor particulieren en detail listen. Het pand aan de Baerdijk werd al spoedig te klein en in 1984 verhuisde Huub met zijn be drijf naar het Industrieterrein aan de Gast huisstraat. Door de enorme vraag naar goede arrangemen ten en de toename van belangstelling voor losse droogbloemen breidden de werkzaamheden snel uit en ging Huub naast het importeren van bloe men uit Brazilië en Australië nu ook zijn droog bloemen exporteren naar o.a. Engeland, Zwitser land, België, Frankrijk en Italië. In 1990 (Huub was toen al ’n tijdje woonachtig in Moergestel aan de Oisterwijkseweg 50), toen duidelijk werd dat hij voor zijn aktiviteiten wéér MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 3