uApfi/ioditej^ Zilveren onderwijsjubileum Speelers’ CDA-Achterban A ’Die Naemloose Foto’s voor kalender Moergestel 1992 ’Van de koning en de clown’ ’Begroting in één oogopslag’ WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 687 r i 4 l l!:::»»il»!li:a Avondopenstelling gemeentehuis: Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Schaatsclub ’De Vennen’ Nieuws Donderdag 17 oktober 19.00 uur: vrijdag 18 oktober 19.00 uur en zaterdag 19 oktober 18.15 uur Toegangsprijs 2,50 inclusief limonade. Vanaf maandag 21 oktober tot en met maandag 9 december ELKE MAANDAGAVOND van 18.30 tot 19.30 uur. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Meedoen aan de Elfsteden tocht? Volgende week bij deze krant 12e Nationale Jeugdschaats- kamp te Assen este (ïwV Moergestel, - Film Moergestel in 1976 Huidverzorgingsinstituut 2g brengen in samenwerking met ’Den Boogaard’ een fantastische vakantie-voorstelling voor de jeugd getiteld: Schaatsclub „De Vennen.” Maandag 21 oktober houden we weer een achter- banbijeenkomst voor al onze leden en belangstel lenden. Deze vergadering zal dit keer gehouden wprden in Café-Restaurant ’t Draaiboompje. Aanvang 20.30 uur. De agende van de raadsvergadering wordt hier in besproken en verder alles wat U van belang vindt. Mogen wij op uw komst rekenen? Raadsfraktie C.D.A.: A. v.d. Meijdenberg M. v. Velthoven, K. Kouwenberg B. Denissen, W. Mees bosspelen, disco, zwembad, sporthalaktiviteiten, etc. Iedereen in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar mag aan het schaatskamp deelnemen. Er is echter een li miet gesteld van 100 kinderen. Alleen de eerste 100 aanmelders/sters zullen worden ingeschreven als deelnemer/ster aan het schaatskamp. De schaatsaktiviteiten van het kamp spelen zich of op en in de omgeving van het ’Ijsstadion Drenthe’ te Assen. De huisvesting vindt plaats in de luxe kampeerboerderij ’De Alinghoek’ te Drouwen. De kosten van het kamp bedragen 115,-. Betaling hoeft pas plaats te vinden als de plaat sing definitief is. Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met dhr. R.Meijers, tel. 05921-42066. Inschrijfformulieren kunnen worden opgehaald bij de secretaris van Schaatsclub ’De Vennen’: John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel, tel. 04243-2027. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL - Jeugd vakantie week - Sport: Komtoer 1991 - Jubileum visclub - Liefdadigheidsfestijn Gilden Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In het kader van kalender Moergestel 1992 zijn we op zoek naar foto’s uit het verleden van Moer gestel. Wat voor foto’s bedoelen we nu precies? Dat is gemakkelijk uit te leggen. Iedereen kent waarschijnlijk de kalender Moergestel van voor bije jaren, de rubrieken ’Uit Moergestel’s Verle den’ en ’Wie Ben Ik’ uit deze krant. Zulke nostalgische foto’s van personen, bezienswaar digheden of gewoon een straat of een stuk natuur van het oude Moergestel zouden wij graag ont vangen om in onze kalender te zetten. Tot nu toe hebben we nog maar één geschikte foto en daar om is het dan ook van groot belang dat we op korte termijn meer foto’s krijgen, wil de maak van de kalender Moergestel 1992 niet in gevaar komen. Bij wie kunt u met uw foto’s terecht? U kunt, liefst zo snel mogelijk, uw foto’s bren gen naar Klaas Smits, Kruysackerstraat 20. Hij zal dan de verdere afwerking met u bespreken. Natuurlijk krijgt u uw foto’s altijd terug. Is u nog iets onduidelijk of heeft u misschien nog vragen, dan kunt u daarmee ook altijd terecht bij Klaas Smits, tel. 1198. Wij rekenen op uw medewer king! ’Juffrouw’ van Hest-Hoondert vierde afgelopen vrijdag haar zilveren onderwijsjubileum in de aula van de Graaf van Urselschool. Op deze school heeft ze trouwens ook die 25 jaar volgemaakt. Een dub bel jubileum derhalve. Op de drukbezochte receptie troffen we veel oud-leerlingen, kinderen uit de huidige klas vergezeld van hun ouders en vele vrienden en kennissen van het echtpaar van Hest, waar van de man trouwens ook geen onbekende is in ons dorp. Hij geeft les op de Hertog Janschool. (foto Chris van de Bijgaart) Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 U bent een goed schaatser. U bent 18 jaar of ouder. U hebt afgelopen ijswinter tochten van 80 km. of meer met gemak meegereden. Uw condi tie houdt u regelmatig op peil. U droomt dus van deelname aan de Elfstedentocht. Helaas er zijn nog vele wachtende voor u. Dat is het gevolg van een stroom aanmeldingen van nieuwe leden vlak voor de Elfstedentocht van 1985. Alleen leden van de Vereniging ’De Frie- sche Elf Steden’ hebben immers recht op deelname. De Vereniging ’De Friesche Elf Steden’ wil zo veel mogelijk geoefende schaatsers de gelegen heid geven, aan de tocht der tochten mee te doen. U kunt daar misschien bij horen, als u zich nu aanmeldt als ’potentieel deelnemer’. U wordt dan voor 5 jaar opgenomen in het Elfstedenbestand, en maakt daarmee kans op een startplaats. Bij re gistratie wordt u GEEN lid, u wordt ingeschre ven als potentieel deelnemer’. Jaarlijks betaalt u 5,- administratiekosten. Voor; elke winter wor den enkele duizenden startplaatsen bij loting toe gewezen aan geregistreerde ’potientiële deelne mers’. De registratie is strikt persoonlijk. Nadere inforamtie en een aanmeldingskaart kunt u verkrijgen bij de Rabobank-kantoren of secre taris van Schaatsclub ’De Vennen’: John Sche pens, D’n Duyp 9, Moergestel, tel. 04243-2027. Ieder jaar stelt de gemeente Moergestel een be groting samen van de inkomsten en uitgaven. Vorig jaar verscheen deze begroting in de vorm van een boekje dat huis aan huis werd verspreid. Dit jaar ontvangt u deze begroting in de vorm van een krant waarin u kunt lezen waar het ge meentelijk beleid voor 1992 op gericht is. Verder bevat deze krant een aantal cijfermatige overzich ten. Volgende week vindt u deze ’Begroting in één oogopslag’ tegelijk met ’Moergestel-Nieuws’ in uw brievenbus. Van 27 tot en met 30 december 1991 zal in As sen voor de twaalfde keer het Nationale Jeugd- schaatskamp worden georganiseerd. Het Nationaal Jeugdschaatskamp is een vierdaag se vakantie, waarbij je door middel van rekrea- tieve aktiviteiten kennis kunt maken met allerlei facetten van de schaatssport. Dit gebeurt onder andere door: rekreatieve training, films, schaat sen slijpen en bekende gastsprekers. Hiernaast zullen ook nog aktiviteiten plaatsvinden als De bezetting van ’Die Naemloose Speelers die het komend weekend twee uitvoeringen verzorgen van het kindertoneelstuk ’Van de koning en de clown Van links naar rechts: Souffleuse Doortje Ketelaars, Paul Jaszewski, Erik Boogaers, Jan van den Hurk die de algehele leiding en regie voert, Joke de Laat, Ad de Beer, Gerard Oerlemans die voor de techniek zorgt, Mien van den Boogaart, souffleur Frans de Bresser en Corry op ’t Hoog. De produktie komt tot stand met medewerking van de beide sponsors ’Den Boogaard en het aannemersbedrijf Gebr. Janssen. Touwtrekken Vriendenweekend Audacia - Opening parochiecentrum 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1