ZOEKERTJES HSV ’De Rietvoorn’ Gastouders gevraagd Geheimen waarover je wel moet praten Opbrengst collecte Nierstichting Vogelvereniging ’Moergestel’ organiseert Vogelruilbeurs Gemeentearchief Tilburg neemt deel aan open archievendag Skiberg Beekse Bergen opent skiseizoen DR Openbare Besluitenlijst van de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders Regionale Stichting voor Maatschappelijke dienstverlening Oisterwijk e.o. Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie Marktkramenverhuur C. VAN DIJK t IA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 PAGINA 11 1 van E ur ur ur Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten voor elk seizoen... volledig ingericht naar ieders wens! Nierstichting afd. Moergestel Ton Hoffmans In de vergaderingen van het college van Burge meester en Wethouders van 16 en 23 september 1991 zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Het Algemeen Maatschappelijk Werk spreekt u aan learciuei. uaaroi) worm ouioenjK aai net arci (J beschikt over een zeer uitgebreide collectie op Kindermishandeling komt vaker voor dan je mis schien zou denken en niet alleen kleine kinderen, ook jongeren zijn er dikwijls het slachtoffer van. Maar wie weet dat, wie merkt het? Er wordt im mers niet over gepraat. De daders zwijgen, de slachtoffers durven er niet over te beginnen en buitenstaanders die iets vermoeden, weten meestal niet wat ze ermee aan moeten en houden dus ook maar hun mond. Zo blijft het vreselijke geheim bestaan en dat is erg, want op die manier kan de narigheid jarenlang doorsudderen en veel kapot maken. De meeste geheimen zijn er om te bewaren en leuke geheimen verklap je natuurlijk niet. Nie mand praat over dingen die een verrassing moe ten blijven of over de gezellige geheimpjes die met vrienden en vriendinnen worden gedeeld. Maar geheimen die pijn en verdriet doen, daar over moet wel worden gepraat. Zulke geheimen mogen niet blijven bestaan tussen kind en vader of tussen kind en moeder, oom, lerares, buur man. Of tussen een vriend of vriendin en zijn haar ouders. Ook niet als er wordt gedreigd met straf of als er valse beloftes worden gedaan. Over zulke geheimen moet iedereen leren praten. Deze maand gaat de landelijke campagne tegen kindermishandeling van start. De campagne richt zich in de eerste plaats op kinderen in de leeftijd van 8 tot 14 jaar en in de tweede plaats op ouders, leraren en andere volwassenen die veel met kinderen te maken hebben. Het doel van de campagne is kinderen te helpen om situaties waarin er van mishandeling sprake is, te doorbreken en hun weerbaarheid met be trekking tot mishandeling te vergroten. Hulpver lenende instanties werken samen om op alle vra gen zo goed mogelijk antwoord te geven en waar nodig hulp te bieden. Centraal in de actie staat het telefoonnummer van de kindertelefoon: 06-8400. Geheel vrijblijvend, zelfs anoniem kan iedereen hier naartoe bellen. Doen! Praten kan een eerste stap zijn om uit het dal van ellende te komen. Praten helpt. Altijd. Het Algemeen Maatschappelijk Werk houdt spreekuur in alle gemeenten. Nadere informatie hierover vindt u elders in deze krant. Wilt u reageren naar aanleiding van dit artikel dan kunt u schrijven of bellen naar de heer J. Li- botté, Burg. Verwielstraat 67, 5062 GC Oister wijk, tel. 04242-19035. Half oktober starten wij op maandagmiddag in Oisterwijk vanuit het Algemeen Maatschappelijk Werk met een groep voor vrouwen tussen ca. 40 en 55 jaar. Met name voor vrouwen die vooral hun identiteit hebben ontleend aan het zorgen voor man en kinderen en in een leegte terechtko men als de zorg voor de kinderen wegvalt. De bedoeling van de vrouwengroep is de vrou wen te leren zich bewuster te worden van hun eigen positie en te ontdekken wat voor mogelijk heden en kwaliteiten zij hebben om meer inhoud en zin aan hun leven te geven. De thema’s waarmee gewerkt wordt zijn: - wat wordt er van mij verwacht als vrouw; - hoe ben ik geworden zoals ik nu ben; - wat wil ik hier zelf mee; - welke kwaliteiten en mogelijkheden heb ik om mijn leven meer inhoud te geven. Herkent u zichzelf in ons aanbod dan kunt u zich opgeven bij: Jeannette Teurlings, Bureau Uden- hout, Slimstraat 26, tel. 04241-1631 of Mieke van Beek, Bureau Berkel-Enschot, Abdijlaan 21, tel. 013-332341. Ook dit jaar wederom een zeer goed resultaat voor de Nierstichting. Dankzij uw gulle gaven en ook mede dankzij de collectanten, die er diver se vrije uren hebben ingestoken, bracht de col lecte het fantastische bedrag op van 3349.15 en dat is weer 200,— meer dan vorig jaar. Namens alle nierpatiënten heel hartelijk dank. Het geld zal gegarandeerd een goede bestemming krijgen. Ook dit jaar hadden we in Moergestel 2 jubilaris sen namelijk mevr. Jonkers-van Oort en mej. Marian van den Boogaard collecteerden voor het tiende jaar en hiervoor ontvingen zij op 22 sep tember in het Elisabethziekenhuis een zilveren nier, proficiat. Een grote tegenvaller was evenwel dat de vlag van de nierstichting van de mast is weggehaald op het St. Jansplein, triest is dat. Verder was het een succesvolle week mede dank zij de inzet van de collectanten, Moergestel- Nieuws, gemeentewerken, Rabobank en vrijwil ligers uit onze gemeenschap. Nogmaals hartelijk dank allemaal. Na de zomervakantie hebben zich een aantal ouders gemeld, die een gastouder zoeken voor hun kind(eren). Gastouders bieden die kinderen voor enkele (halve) dagen in hun eigen huis op vang. De gastkinderen worden dus bij de gastou ders gebracht en afgehaald. Het betreft hier niet alleen baby’s en peuters, maar ook regelmatig schoolgaande kinderen. Voor de laatsten wordt opvang gezocht voor enkele dagen per week na schooltijd en soms voor schoolvakanties. Welke mensen vinden het leuk om die opvang, uiteraard tegen vergoeding, te bieden? U kunt zich tijdens de spreekuren op maandag en donderdagochtend tussen 9.00 en 11.00 uur mel den bij de konsulente van Stichting Kinderop vang Humanitas, tel. 04242-86452. bijgebracht door de hoogst gediplomeerde Oostenrijkse skileraar George Herbst. Hij zal ook een training verzorgen voor de clubleden. De nieuwe skiclub Beekse Bergen organiseert de ko mende maanden veel activiteiten, waaronder clubwedstrijden, slalomtraining, tijdskiën en een vaardigheidsproef. Nieuwe leden zijn nog wel kom. Voor de opening is er zondagmiddag een speciaal programma: Om 13.00 uur start de ski- en snowboardde- monstratie verzorgd door ski- leraren en leden van het Skiteam Olympia. Een slalom de monstratie wordt om 14.30 uur gegeven. Er is een jeugdspelactiviteit, en men kan zelf kennis maken met het slalomskiën. Om 13.30 uur en 15.00 kan men voor slechts 5,— een half uur een proefles nemen en eens voelen hoe het bevalt op de lange latten. Ook is er de mogelijkheid van skiverhuur en wordt er de nodige ski-informatie gegeven. De Lokale Omroep uit Hilvarenbeek zal de hele middag aanwezig zijn. Skiberg Beekse Bergen is geopend ma t/m vr van 17.00 tot 23.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00-22.00 uur. In samenwerking met onze zusterverenigingen uit Oisterwijk, Berkel-Enschot, Udenhout en Helvoirt organiseert Vogelvereniging Moergestel op 13 oktober a.s. een vogelruilbeurs in Café ’t Stokske, Zandstraat 1, Moergestel van 10.00 uur tot 12.00 uur. Iedereen, ook niet-leden van deze vereniging, zijn hierbij van harte welkom. Kweekt u dus vo gels en wilt u, om inteelt te voorkomen, in het bezit komen van enkele andere vogels, komt u dan beslist eens langs. Ook wanneer u nog geen vogels heeft, maar hier in wel geïnteresseerd bent, is dit de juiste plaats voor u. Meerdere personen, die in de loop der jaren er varing hebben opgedaan, kunnen u dan verder helpen bij de overstap naar deze prettige en in teressante hobby. Tot ziens dus op zondag 13 oktober a.s. alléén geplaatst bij kontante betaling! Bodystockings f 21,95. Diverse kleuren. Ver krijgbaar bij Schoonheidssalon ’Trés Bien’, St. Jansplein 3A, 5066 AR Moergestel, Tel. 04243-3709. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Wij vragen 'n medewerk(st)er in onze winkel voor de zaterdag evt. ’n middag in de week. Leef tijd 17-19 jaar. Groentehal 'Crisje’, Rootven5,Tel. 04243-1806. Voor 'n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nèt iets betere service! Paraplu’s: v.a. f 7,50. Verkrijgbaar bij Schoon heidssalon 'Trés Bien’, St. Jansplein 3A, 5066 AR Moergestel, Tel. 04243-3709. Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruiken. Tel. 013-440571 (na 18.00 uur 422427). Aanbieding TerraCotta: 4-delige set blauw en grijs-groen geglazuurd nu f 29,50. Rooijakkers, Hei- ligenboom 3, Moergestel. Te koop: mooie herfstchrysanten in de kleu ren wit, geel, rose, rood, purper en brons. Ook heb ben wij grootbloemige chrysanten. E. Mutsaers, Oirschotseweg 50. VW Polo 1.3 Kat’ Coupé, bjr. ’90.1eeig. radio. Do.blauw. prijs f 15.750,-. Tel. 04243-1621. Geef eens een kadobon voor een schoorjheids- behandeling t.w.v. f 29,50 kado! Verkrijgoaar bij Schoonheidssalon 'Trés Bien’, St. Jansplein 3A, 5066 AR Moergestel, Tel. 04243-3709. Woensdag 16 oktober houdt Badmintonclub De Aanstede instuif voor alle kinderen van Moer gestel van 7-12 jaar. Hen je zin? Kom dan van 18.30 tot 20.00 u. gezellig met ons meespelen in sporthal de Vonder. Wij vragen ’n medewerk(st)er in onze winkel voor de zaterdag evt. 'n middag in de week. Leef tijd 17-19 jaar. Groentehal ’Crisje’, Rootven 5, Tel. 04243-1806. Snijbloemen te koop bij Burgers, Heuvelstraat 8, tel. 1422. Bij voorkeur na 16.00 uur. Op zaterdag de gehele dag. Open huis op zaterdag 12 oktober 10.00-17.00 uur 1991 is het jaar waarin de Vereniging van Archi varissen in Nederland honderd jaar bestaat. Tij dens dit jaar wordt het Nederlandse archiefwe- - zen bij een breed publiek extra onder de aandacht gebracht. Een van de aktiviteiten in dit kader vormt de Open Archievendag op 12 oktober aan- staande. Vele archieven in het land, waaronder H' het Gemeentearchief Tilburg aan de Kazernehof 75, stellen op deze dag van 10.00-17.00 uur hun deuren gratis open voor bezoekers. Unieke archiefstukken en moderne technieken Tijdens de open dag kunnen de bezoekers aan de hand van een routefolder een wandeling maken door het archief. In de algemene toegangsruim- te staat de tentoonstelling ’De dood niet verge- I AG ten’ opgesteld welke nog tot 29 november in het archief te bezichtigen zal zijn. De route leidt ver der onder meer door de algemene studiezaal, de studiezaal voor beeld en geluid, diverse werk ruimten en een gedeelte van het depot. De bezoe kers krijgen een inzicht in de mogelijkheden en de dienstverlening van het Tilburgse Gemeen tearchief. Daarbij wordt duidelijk dat het archief .•ve lerlei terrein en zich bedient van de meeste mo derne informatie- en opslagtechnieken. Op verschillende plaatsen in het archief zullen de bezoekers een opstelling vinden van unieke ar chiefstukken, krijgen zij mondelinge toelichting door medewerkers en door de vertoning van een tweetal korte videofilms wordt het archiefwezen nog nader toegelicht. Ook wordt op verschillende panelen in het gebouw de geschiedenis van de Lancierskazerne tentoongesteld en zullen mede werkers van Restauratieatelier de Tiendschuur demonstraties papierrestauratie verzorgen. Voor de bezoekers is uitgebreid informatiemateriaal beschikbaar over diverse onderwerpen. Toelichting door vaste bezoekers en aanver wante organisaties Tijdens deze open dag zullen een aantal vaste be zoekers van het archief, welke zich onder meer bezig houden met lokaal historisch onderzoek en stamboomonderzoek, belangstellenden informe- ren over hun aktiviteiten en de hulp die het Ge meentearchief daarbij kan bieden. In de kleine studiezaal treft de bezoeker een aantal verwante organisaties welke zich bezig houden met de lo- kale geschiedenis aan. Tot deze organisaties be- horen onder meer de Archeologische Werkge- meenschap Nederland afdeling Midden Brabant, de Heemkundekring Tilborch, de Stichting tot Behoud van Tilburgs Cultuurgoed, de Neder- landse Genealogische Vereniging afdeling Den BoschTilburg en de Monumentencommissie. Ook zij verstrekken informatie en stellen mate- riaal ter beschikking. In het kort Open archievendag 12 oktober Gratis openstelling Gemeentearchief Tilburg, j. Kazernehof 75 10.00-17.00 uur. j Inzicht in de aktiviteiten van het archief, de- j monstraties, mondelinge toelichting, videofilms r en presentaties van aanverwante organisaties. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDE NING BIJZONDERE WETTEN Een gegadigde voor de branche onderkleding wordt op de wachtlijst voor de weekmarkt ge plaatst. Toegekend wordt een standplaats op de weekmarkt voor de verkoop van winterartike- len. In de periode van 26 april tot en met 2 mei 1992 zal de jaarlijkse collecte worden gehou den van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. In de periode van 5 april tot en met 11 april 1992 vindt de jaarlijkse collecte van de Neder landse Hartstichting plaats. In de periode van 29 maart tot en met 4 april 1992 is de jaarlijkse collecte van het Nationaal Fonds Kinderbescherming gepland. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Bouwvergunning wordt verleend aan: - J.G.C. van Rijsingen, Nieuwenhoflaan 4, voor de bouw van een volière; - P.C.F.M. van de Loo, De Stappert 56, voor de bouw van een berging; - M.W. van de Wouw, Raamackerstraat 11, voor plaatsing van dakkapel; J.M. Habraken, Burg, van Heeswijkstraat 2, voor uitbreiding van woning. HINDERWET Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt verleend aan: - J.A.M. van Dijk, Zandstraat 20, voor een varkensfok- en mesterij en vleesstierenmeste- rij annex mestopslag; A. Op ’t Hoog, Heikant 4a, voor een melk en jongveehouderij, vleesstierenmesterij en varkensmesterij annex mestopslag; Maatschap Van Dijk, Oostelvoortjes 19, voor een melk- en jongveehouderij, vleesstieren mesterij, varkensmesterij en konijnenfokke rij annex mestopslag. Alle leden opgelet: Donderdag 10 oktober is het weer zover; de steeds weer terugkerende najaarsvergadering. Plaats: ons clubhuis De Klaore Aanvang: 20.00 uur. Tevens zijn er ook bestuursverkiezingen; kandi daten kunnen zich tot voor aanvang van de ver gadering schriftelijk aanmelden. Tot donderdag. Het bestuur. Voor Skiberg Beekse Bergen start zondag 6 ok tober het winterseizoen al weer. De berg, met maar liefst drie banen is één van de grootste skicomplexen van Nederland. De maar liefst 31 meter hoge berg met de imposante afda ling van 210 meter is een echte uitdaging voor ge vorderden. Onderaan de berg liggen de twee oe fenbanen die ideaal zijn voor beginners. Het is bewezen dat kunstskibanen uitermate ge schikt zijn om de fijne kneepjes van de skisport te leren. Het is een prima voorbereiding op de ski-vakantie, zowel conditioneel als voor de tech- niek. De baan is dit jaar weer iets verbeterd, met het I aanbrengen van goten wordt hét water beter af gevoerd. Er is een startplateau aangebracht voor een snelle start, speciaal voor het slalom skiën. En om de kwaliteit van de lessen nog te verho gen, worden de skileraren de laatste technieken

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 11