WAARDEBON Profiteer van deze unieke aktie! dan ligt er nu een unieke kans KORTING FRANK VOGELS Aktie Schapen Service Moergestel geopend I Rijwielhandel Frank Vogels ISr Speelgoedbeurs!!! 'QQQQOOQOOOOOOQOOOOOOOOQOQOOQOQOOQOOOQOOQOQOOQQOOOOOQQO Bibliotheeknieuws voor kinderen Mogen wij uw aandacht voor Een Hele Belangrijke Oproep? op: onderdelen reparatie en accessoires Trouwens... wij hebben ook nog aantrekkelijke aanbiedingen in fietsen... Crescendo Moergestel WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 - 16e Jaargang - Nr. 685 Als u juist van plan was (of u was er gewoon aan toe) om een nieuwe binnen- of buitenband te kopen, of u dacht erover om bijvoorbeeld een fietscomputer aan te schaffen (zomaar of in verband met de feestdagen in december), of u wilt uw fiets eens aan een grondige inspec- tietie laten onderwerpen om hem vervolgens vakkundig door ons te laten repareren... Om te profiteren van deze aktie dient u wel de hierbij afgedrukte waardebon in te leveren. UW RIJWIELHANDEL Rootven 66, Moergestel, Telefoon 04243 -1435 Dinsdagmiddag gesloten. Onze werkplaats is dagelijks geopend tot 20.00 uur; behalve op dinsdag en zaterdag Kinderboekenweek 2 t/m 12 oktober 1991 ’Huizen in boeken’ DE WARME BAKKER Mb JOHN MENSINKcfr INA 11 Moergestel I I Voor de koper wordt per 10,— koopwaar, als tegemoetkoming in de kosten, 1,— extra bere kend. Van 22.00 uur tot 22.30 uur: het niet verkochte speelgoed ophalen en het verkochte afrekenen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u bellen: 04243-2367. (niet op fietsen) 15% Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Ieder jaar kiest de Griffeljury een heel mooi boek uit, geschreven door een Nederlander. Die schrijver krijgt een Gouden Griffel. De Penseel jury geeft een Gouden Penseel aan de beste Ne derlandse illustrator. De jury’s mogen Zilveren Griffels en Penselen geven aan boeken die ze ook mooi vinden. Daar bij maakt het niet uit of een schrijver uit Neder land of uit het buitenland komt. De Griffels zijn verdeeld over vijf verschillende categorieën. Bei de jury’s geven nog een aantal eervolle vermel dingen: ’de Vlag en Wimpels’. De Gouden Griffel is voor de samenstellers van ’Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles ge kleurd is’. Tine van Buul en Bianca Stigter zoch ten honderden gedichten van verschillende schrijvers bij elkaar, geschikt voor kinderen van alle leeftijden. Petr Vos krijgt het Gouden Penseel voor zijn te keningen in ’Lieve kinderen hoor mijn lied’. Hij vermengt werkelijkheid met fantasie. De dieren die hij tekent lijken heel echt, maar ze hebben al lemaal kleine menselijke trekjes gekregen. Zijn Deze aanbieding geldt alléén bij inlevering van deze bon Deze aktie is geldig t/m 7 december 1991 Heeft u wel eens deelgenomen aan de wandel vierdaagse, de wielerronde of aan een bejaarden reisje? Of bent u soms lid van Roef, Audacia of de ponyvereniging? Dan is de kans groot dat u de plaatselijke EHBO hebt zien posten. Bij deze en tal van andere evenementen is de aanwezigheid van de EHBO vereist. De Moergestelse bevol king kan rekenen op de aanwezigheid van een ge oefende EHBO-er die kordaat en deskundig op treedt, ook als elke seconde telt. Het aantal evenementen waarbij de EHBO aan wezig moet zijn neemt als maar toe. Het zal dui delijk zijn dat dit zowel veel vrije tijd alsook veel verbandmaterialen vergt. Niet alleen verbandma- terialen zijn duur, maar ook opleidingen, lesma terialen etc. In de week van 30 september t/m 5 oktober houdt de EHBO-vereniging haar jaarlijkse aktie. Als dank voor uw gift ontvangt u een bedrukte kaart met adressen en telefoonnummers van hulpverleners zoals doktoren, politie, verband- posten etc. U kunt altijd een beroep op ons doen. Mogen wij deze keer een beroep op u doen? Alvast bedankt! EHBO-vereniging St. Christoffel Moergestel Met het houden van een open dag in een tent die was opgezet nabij Café ’t Draaiboompje opende Mari Oerlemans afgelopen weekend Schapen Service Moergestel. In de loop van zaterdag vonden er demonstraties plaats en werden voorlichtingsfilms gedraaid en was er een rassenpresentatie met als hoogtepunt een Border Colly show. In de winkel van Schapen Service Moergestel (die gevestigd is aan de Oirschotseweg 93) kan men terecht voor alles wat maar met schapen te maken kan heb ben; van gaas en geneesmiddelen tot komplete stalinrichtingen. We wensen de heer Oerlemans (rechts op de foto) van harte sukses met zijn onderneming. (foto Chris van de Bijgaart) Beste donateurs en inwoners van Moergestel, Deze week zijn de leden van ’Crescendo’ weer begonnen met het ophalen van de donateursgel- den. Ook dit jaar hopen wij weer op uw bijdra gen. Mede hierdoor zijn wij de laatste tijd in staat geweest om goede muziek aan te schaffen, zodat de kwaliteit van ons koor ieder jaar groeit. Ook het ledenaantal is de laatste jaren toegeno men tot 50 leden. Lezers onder u die graag zin gen en dit nu eens onder goede begeleiding wil len doen in koorverband, zijn natuurlijk van har te welkom. Wie interesse heeft kan elke maandagavond te recht in de voorzaal van Den Boogaard van 20.00 tot 22.00 uur. Ook kunt u contact opnemen met een van onze leden. Hopelijk tot ziens. Bestuur en leden van ’Crescendo’ tekeningen vormen een vrolijke noot bij de rijmpjes van Rudy Koubroek. De zilveren Griffels zijn uitgereikt aan: - voor kinderen tot 6 jaar: Amy Macdonald: ’Kleine bever en de echo’. - voor kinderen van 6 jaar en ouder: Imme Dros: ’De O van opa’. Jacques Vriens: ’Tinus in de war’. - voor kinderen van 9 jaar en ouder: Rindert Kromhout: ’Peppino’. - voor kinderen van 13 jaar en ouder: Lyll Becer ra de Jenkins: ’Gevangen in de Andes’. Ted van Lieshout: ’Mijn botjes zijn bekleed met deftig vel’. Voor de categorie informatieve boeken: Kathe Recheis: ’Toen er nog bizons waren’. De Zilveren Penselen zijn uitgereikt aan: William Steig voor zijn illustraties in ’Shrek’ en aan Sylvia Weve die de tekeningen maakte voor ’Het bad van de zandloper’ geschreven door Rin dert Kromhout. Het programma in de bibliotheek is als volgt: 2 oktober 9.30-10.30 uur: Feestelijk kleuterbezoek aan de bibliotheek. 13.15 uur: Kinderen van de vier basisscholen uit Moergestel verzorgen een optreden in de bieb. Iedereen is welkom! 15.00 uur: Voorlezen uit bekroonde kinderboe ken. 16.00 uur: Voorlezen uit bekroonde kinderboe ken. 8 oktober en 9 oktober 9.30-10.30 uur: Feestelijk kleuterbezoek aan de bibliotheek. - Tijdens de Kinderboekenweek zijn alle be kroonde boeken verzameld in een tentoonstelling die ook de bekroonde boeken van de Nederland se Kinderjury 1991 bevat; - De huizen, die jullie op school gemaakt hebben, staan in de bibliotheek; - De ’huisjes’ worden tentoongesteld bij allerlei boeken over wonen, bijv, over het wonen in een dorp, stad of op het platteland, maar ook over kinderen die geen huis hebben; hoe dieren wo nen, hoe mensen vroeger woonden en in de toe komst zullen gaan wonen; - Voor de jongste kinderen ligt een kleurplaat klaar; - Tijdens de openingsuren kunnen jullie een eigen huis komen maken (in groepjes van maxi maal 5 kinderen); - Dagelijks wordt er voorgelezen om 16.00 uur. Zoals je ziet is er van alles te doen! Tot ziens in de bibliotheek. Hieronder volgt meer informatie over de speel goedbeurs, die zal worden gehouden op donder dag 24 oktober 1991, in ’Den Boogaard’. Het is de opzet om een echte beurs te houden en geen rommel- of kindermarkt (mede met het oog op 5 dec.) Het dagprogramma ziet er als volgt uit: Van 13.30 uur tot 17.00 uur: Inleveren van het speelgoed. Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat heel en compleet is, kunt u bij ons aanbieden. Het is de bedoeling dat u hiervoor een (niet te hoog) be drag vraagt. Iedere inschrijver betaalt hiervoor een kleine vergoeding aan inschrijfgeld en wel ƒ2,— per 10 artikelen. Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn. (bv. losse onderdelen in een plastic zak). Geen verkoopprijzen beneden de 1,— Wat kunt u zoal inleveren? Groot speelgoed o.a. fietsen, skelters, schommel, tent, zwembad. Ver der (rol)schaatsen, puzzels, lego, Playmobil, Fi scher Price, poppenartikelen, auto’s, kinderboe ken, gezelschapsspellen, muziekinstrumenten, enz. Van 19.30 uur tot 20.30 uur: Verkoop Uiteraard is iedereen welkom (behalve kinderen). Graag contante betaling, cheques kunnen wij niet accepteren. Huidverzorgingsinstituut ..'Ctx-W’ ó-k. ql Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 XjS' MOERGESTEL zZ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 1