Cafetaria Mertens Victor Boeren Creëert Sfeer MEUBELEN H t/m vrijdag 27 sept. Bevernieuws TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Wegens vakantie GESLOTEN van 27 september t/m 6 oktober 1991 De Zonnebloem ledenwerfaktie in Moergestel een groot succes Landelijke aktie: ’Wie zorgt, die leeft’ 1 De praktijk van Tandarts Stieger is gesloten van woensdag 25 sept. 18 Sfi OÖOü MOERGESTEL - TELEFOON 1784 Verzorgingscentrum de Reuselhof te Moergestel Tandarts de Haan Niet vergeten te kijken: Donderdag 19.00 uur MTV: alles over het inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval in de bruine container! Kindernevendienst Medewerkersavond parochie Toer Mee 1991 Parochie St. Jans Onthoofding Protestantse gemeente Oisterwijk Wijkouderling voor Moergestel: de heer J.H. Krijnen, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel 04242-15331). PAGINA I.S. Tot ziens! r I Interieur adviezen W oon-accessoires Woningtextiel S< te Een stijlvol interieur vraagt om sfeervolle accenten: verlichting, accessoires en kleinmeubelen maken het wonen echt compleet. Victor Boeren biedt u daarin de juiste keuze. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door Kloosterlaan 1 Telefoon 1919 Btsschop Zwijsenstraat 72 Tilburg Tel. 013-42 16 66 Eigen parkeerplaats recht tegenover de zaak I r r g g b C ti z d d 1 a e a d Zl d Vi h n 1 De Zonnebloem ledenwerfaktie in Moergestel een groot succes geworden. Op dinsdag 10 sej tember werd de aktie afgesloten en de balans 0| gemaakt. Resultaat op dat moment: 425 nieun leden die het werk van de Zonnebloem met et» jaarlijkse bijdragee van 12,50 willen onderstet nen. Van die 425 hebben er 127 al direct de da bij het woord gevoegd en hun eerste bijdraj contant betaald. De Zonnebloem in Moergest: had op het moment van de start van de akt slechts 66 leden, nu komen er 425 bij. Een gra dioos resultaat. Alle nieuwe leden: bedankt voor uw aanmeldir. en welkom bij de Zonnebloem. Dankzij uw f’ nanciële steun maakt u het de Zonnebloem vrijwilligers mogelijk hun werk voor zieken, gr handicapten en hulpbehoevende ouderen voort I zetten en uit te bouwen. U ontvangt van het Ni tionaal Bureau binnenkort een schriftelijke bi vestiging en u zult voortaan eens per kwarts gratis een informatieblad thuis gestuurd krijgt A -X Op zondag 29 september is er in de mis van half 12 kindernevendienst voor groep 7-8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Lian Hoeven en Jan Geerts. Het z waardoor ujtp de hoogte blijft van het wel en wt ’Den is mcx niet k kraan wordi Het was de bedoeling om op 2 oktober a.s. in het nieuwe parochiecentrum de medewerkersavond van de parochie te houden. Maar omdat het met de organisatie daarvan wat tegenzit wordt deze avond voorlopig even uitgesteld. Zodra er een nieuwe datum bekend is zullen we U dat tijdig laten weten. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 28 september: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 28 september: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 29 september: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Rijkspolitie Moergestel: Kloosterlaan 2a, tel. 04243-1200. Spreekuur elke zaterdag van 9.30-12.00 u. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, ver loskundige of specialist: elke dinsdag en donderdag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffor mulier en 'n uitgebreid pakket met info over zwangerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di.endo. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 9, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Oud papier 2 okt.: route west: v. Rijckevor- sellaan. Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Tijdens onze vergadering op 19 september j.l. zijn de hoogstgesponsorde kinderen verrast met een prijs: Marloes Verheyen, Marieke van Riel en Lenneke Ketelaars. De Wisselbeker ging naar Marloes Verheyen; De Keramiek (weer door Mevr. H. Albers gemaakt en geschonken) is gewonnen door Marieke van Riel. Proficiat ermee! Het gesponsorde bedrag van ƒ10.000,- gaat naar Theo Raaymakers; hij weet er wel raad mee. Het volgend jaar vindt Toer Mee plaats op zon dag 30 augustus. U kunt er alvast rekening mee houden; het wordt dan wederom weer een mooie fietstocht. Werkgroep M.O.V. (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 SEPTEMBER a91 ouders woonden tot voor kort in Oisterwijk. Te vens wordt mw. R. v.d. Berg-Leeuwis herbe vestigd als ouderling. De lezing is Lukas 2:22-35, over Simeon die het kind Jezus daadwerkelijk van zijn ouders afneemt - al is het maar voor even. In de Voorhof, naast de kerk, is kinderkerk. Daar is ook crèche. Agenda: Op donderdag 26 september vergadert om 20.00 uur de pastorie raad in de Voorhof. Op dinsdag 1 oktober komt de liturgiegroep weer bij elkaar in de kamer van Mar ja van der Touw (Elisabethziekenhuis, afd. E2, Tilburg). Op vrijdag 4 oktober is er voor jongeren van 12 t/m 18 jaar weer Soos in de Voorhof. Op vrijdag 11 oktober beginnen de catechisaties weer, waarvoor je nog persoonlijk wordt uitgeno digd. Op donderdag 10 oktober is er een gemeentea- vond over alles wat de zondagmorgen voor kin deren en jongeren betreft. Telefonisch spreekuur: elke dag (m.u.v. maan dag) van 13.00-14.00 uur, tel. 04242-82175. Op dinsdag en donderdag krijgt u dan ds Roobol (die voor het pastoraat verantwoordelijk is voor Berkel-Enschot, Moergestel, Udenhout en de buiten-leden), op woensdag en vrijdag ds Reef- huis (Oisterwijk), in het weekend degene die zon dags dienst heeft. Zaterdag 28 september 1991 zal de AVRO de gehele dag aandacht besteden aan de zorgver lening in Nederland. Doel van de aktie is, interesse te kweken en men sen enthousiast te maken voor deze bedrijfstak. Het gaat dan overigens niet alleen om jonge men sen die nog een beroepskeuze moet maken, maar ook om b.v. herintredende vrouwen. Ook de Reuselhof, als zorgcentrum voor ouderen doet mee. Enerzijds om U in de gelegenheid te stellen ken nis te maken met het verzorgingshuis anderzijds om U te kunnen vertellen over het wonen en wer ken in het verzorgingshuis. Een veelgestelde vraag aan ons, medewerkers, is de volgende: ’Praat je nu over een bejaarden- of verzorgings huis?’ Zelden wordt nog over het traditionele bejaar dentehuis gesproken, een huis waar je ging wo nen om tot rust te komen, om af te zijn van de dagelijkse huishoudelijke beslommeringen. Het wonen was nadrukkelijk het primaire doel. Verzorging, verpleging en begeleiding neemt de laatste tijd steeds intensievere vormen aan. We werken nauw samen met het verpleeghuis om de zorg zo optimaal mogelijk te doen zijn. U hebt het ongetwijfeld al ’ns in Uw omgeving gehoord: ’Naar het verzorgingshuis ga je als het echt niet anders kan’! Immers de wijkzuster en gezinsverzorgster van gen thuis veel van de zorg op. Wanneer dan toch plaatsing in het verzorgings huis plaatsvindt is de behoefte aan verzorging en verpleging groter dan alleen het elders willen gaan wonen. Vandaar, dat we nu spreken van een verzor gingstehuis. Maar daar blijft het niet bij, soms zijn er speciale voorzieningen nodig om de bewo ners die begeleiding te geven die ze nodig hebben. Ook voor ouderen uit het dorp zijn een aantal voorzieningen aanwezig. U kent ongetwijfeld de warme-maaltijd voorziening. Verder is er de mogelijkheid van tijdelijke opna me in de ziekenkamer, nachtopvang of deelname aan de ontmoetingsgroep voor ouderen. Kortom, het verzorgingshuis van nu wil zowel intern als extern actief zijn, om de zorg voor ouderen zo op timaal mogelijk te doen zijn. De landelijke aktie van de AVRO is o.a. be doeld om belangstelling te krijgen voor de ver zorgende beroepen. Als U daar nu over denkt, jong of herintredend, willen we U graag van dienst zijn. Voor deze groep houden we een open dag. Datum: 26 oktober a.s. Graag laten we U kennis maken met de Reusel hof in al z’n facetten. Wel vragen we van U te lefonische aanmelding. Hiervoor kunt U kontakt opnemen met Mevr. Ineke Boutkan, afdelingshoofd in de Reuselhof. Zij coördineert voor de Reuselhof deze aktie. Tel.nr. 04243-2222. Wilt U ’ns komen kijken (en hoort U bij de groep die geïnteresseerd is in de zorgsector) belt U haar dan. binnen de Zonnebloem. Verder mag niet onvermeld blijven dat een aari tal mensen weliswaar geen lid werd, maar wel ba reid was een eenmalige gift te geven. Hartelij( dank. Tevens leverde deze aktie de afd. Moergestd 7 nieuwe vrijwilligers op. Zij krijgen binnenkort een uitnodiging voor een informatie bijeenkomst. Hartverwarmend was de medewerking van dl vrijwilligers bij het helpen ophangen van vlaggel en affiches. Het was geweldig. Dankzij hen, dil huis aan huis langs gingen om de antwoordkaai| ten op te halen, is deze aktie geslaagd. Ook de ge meente, winkeliers en particulieren, bedank voor de medewerking, alsmede de media voor hel plaatsen van een persbericht. Tot slot zij vermeld, dat het bestuur alle lof ver dient voor de wijze waarop zij de aktie heef voorbereid en uitgevoerd. Vele uurtjes vrije tiji zijn er ingestoken. Het resultaat was er ooi naar. Iedereen hartelijk bedankt. 28 september - 4 oktober Zesentwintigste zondag door het jaar. Preek: Pastor H. v.d. Broek Zaterdag 19 uur: H. Mis met samenzang en or gelspel; overl. ouders de Laat-v.d. Sande; Jolan- da Berkelmans; jgt. Christina Denissen-van Kasteren; August Voet e.v. Josepha v.d. Wouw; August Arnoud en René Pape; Pastoor Leo Kerssemakers; Cornelia v.d. Meijdenberg-van Gestel. Zondag 10 uur: Hoogmis; jgt. Christ Donkers- e.v. Goverdina Wijgerde; Miet van Dijck- Denissen; Mgd Annie Mensink-Rijnbeek; Frans v.d. Bossche e.v. Bertha Dekkers; jgt. Maria v.d. Bosch; jgt. Johanna v. Krieken-Smetsers; overl. fam. Hazenberg; overl. fam. Hooyen; jgt. Christ Denissen e.v. Betsy Welten. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 7 en 8; Wil helmus Timmermans e.v. Maria van Dijk; Hen- drikus v.d. Wouw e.v. Johanna v. Spreeuwel; Johannes van Berkel e.v. Anna Schilders; jgt. Jo hannes Beerens e.v. Adriana Willems; jgt. Ida Mutsaars; jgt. Cornells Geerts en Anna v. Nou- weland. Dinsdag: Mgd Amelia Schmidt-Latoemahina; overl. ouders Wolfs-Nooyens; Gerardus Hessel- mans en Francisca Roozen echtg.; jgt. Wim op’t Hoog; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs. Donderdag: Jgt. Clasina Bruurs-Mutsaars; Mar tha van Herck-van Kollenburg; Gerardus Anto nis e.v. Maria van Hoof; bijzondere intentie b.g.v. opening KVO-jaar. Vrijdag 10 uur: H. Mis speciaal voor ouderen; overl. fam. Donkers-Wijgerde; Anna Mensink- Rijnbeek; Petronella de Vries-Maas; Josephina T immermans-Antonis Vrijdag: 11.15 uur: Huwelijk Hans van Gils en Anke van Loon (K Lat AM). Woensdag liturgiegroep. Het is alweer 2 weken geleden dat de bevers een weekendje doorbrachten in Den Donk. Vrijdags ’s avonds deden zij mee aan de geza menlijke speldag, die gehouden werd als opening van het nieuwe scouting jaar. Het spel bestond dit jaar uit een vossejacht in ons dorp. De zaterdag bestond uit een lange wandeltocht naar het vogelpark met onderweg een lekkere pick-nick. De terugtocht ging met paard eu wa gen, waarbij sommige bevers van vermoeidheid in slaap vielen. Terug op ons kampeeradres kregen we nog een heerlijke maaltijd, klaargemaakt door onze kok kin Petra. Daarna werd iedereen tenslotte nog vrolijk ge- schminckt. Het was een fantastisch weekend, dat niet had kunnen slagen zonder de hulp van: - Bir git Jansen en haar vader die de tocht uitgezet hebben; - Twan Helmons en Monique van Kor ven die voor Sander de hater en Peen het konijn speelden; - Merie Helmons en Patricia Bertens die de pick-nick verzorgden; - Petra Tekath die het eten verzorgde; - Dhr. Matheeuwsen, Dhr. Smetsers, Dhr. Boagers en Janine Hurkmans voor het ophalen van ons allemaal met paard en wagen in Oisterwijk - en extra willen wij bedan ken Alex Smetsers die anderhalve dag vrij heeft gemaakt om de bevers mee te begeleiden. Alex bedankt, zonder jou had het weekend niet door kunnen gaan. Allemaal bedankt Met vriendelijke groeten, de Beverleiding. Kerkdiensten: Op zondag 29 september gaat om 9.30 uur in de Kivitslaan voor ds L.F.A. Bötticher. Om 10.15 uur gaat in de Kerkstraat voor ds E. Reefhuis. In deze dienst wordt gedoopt Liselotte Anne Margriet Staal uit Chester, Engeland. Haar f De’ in vi Wij tot avor Wij 21.0 Ook zoal: versi pen) kam Enoi Dus vriei Als j naar TOT

Weekblad Moergestels Nieuws | 1991 | | pagina 2